آموزش دیجیتال مارکتینگ

آموزش دیجیتال مارکتینگ

آموزش دیجیتال مارکتینگ

دوره‌ها

دیجیتال مارکتینگ یکی از پردرآمدترین شغل‌های جهان !!! چقدر با مباحث دیجیتال مارکتینگ آشنا هستید؟ آیا علاقه به یادگیری و آموزش دیجیتال مارکتینگ دارید؟ در دنیای امروز، با توجه به رشد تکنولوژی در تمامی عرصه‌های فناوری و با توجه به رشد بنگاه‌های اقتصادی کوچک و بزرگ در بستر مجازی، اهمیت فراگیری دانش دیجیتال بیش‌ازپیش احساس می‌شود، همچنین وجود موقعیت‌های شغلی متنوع و درآمد بالای کارشناسان این حوزه در ایران و جهان، می‌توان از آن به‌عنوان یکی از مهم‌ترین دوره‌هایی که هر شخص می‌بایست برای ورود به بازار کار آموزش ببیند، دیجیتال مارکتینگ را به یکی از پردرآمدترین شغل‌های جهان تبدیل کرده است. در دنیای بازاریابی یا مارکتینگ نیز برقراری ارتباط با مشتریان کسب‌وکار شما، از شناساندن محصول و برند تا ایجاد تمایل به خرید محصول و یا استفاده از خدمات نیز نیازمند بهره‌گیری از دانش دیجیتال مارکتینگ خواهد بود.

با توجه به اهمیت این بخش از دانش دیجیتال در توسعه کسب‌وکارهای رو به رشد، مکتب‌خونه به‌عنوان اولین و بزرگ‌ترین پلتفرم ارائه خدمات الکترونیکی آموزشی در کشور، بسته تخصصی پرورش متخصص دیجیتال مارکتینگ را در قالب ارائه‌ی دوره‌های متنوع عرضه می‌کند.

 اصول بازاریابی و روش‌های آن به‌عنوان بستر یادگیری و فهم و چرایی کارکردها ابتدا دانش اولیه‌ی لازم برای ورود به دنیای جذاب آموزش دیجیتال مارکتینگ آماده کرده و سپس شروع فرآیند با یادگیری استراتژی بازاریابی دیجیتال و یادگیری استراتژی محتوا خواهد بود، اهمیت محتوا در آگاهی، نشر و ایجاد حس خوشایند و حفظ و افزایش مشتریان هر کسب‌وکار، یادگیری مفاهیم و اصول آن را در این دوره الزامی ساخته است، ما در ارائه‌ی دوره‌ی جذاب دیجیتال مارکتینگ علاوه بر دوره کسب مهارت استراتژی محتوا به اصول بهینه‌سازی سایت نیز پرداخته و سپس ویدئومارکتینگ، ایمیل مارکتینگ، sms مارکتینگ و موبایل مارکتینگ را به‌عنوان ابزارهای استفاده از این دانش ارائه می‌دهیم.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید طبق آمارهای جهانی از هر ۵ نفر در دنیا، حداقل ۱ نفر در همین لحظه در حال یادگیری دیجیتال مارکتینگ است!

با توجه به هزینه‌های بالای مراکز آموزش حضوری دیجیتال مارکتینگ، یادگیری آنلاین مهارت‌های این حوزه علاوه بر مدیریت هزینه، به مدیریت بهتر زمان‌های شما نیز کمک می‌کند.

ازجمله ابزارهای روز دنیای دیجیتال مارکتینگ و رصد و تحلیل مشتریان نیز در این دوره‌ها استفاده کرده و با انجام پروژه‌های شبیه‌سازی‌شده و تمرینات تخصصی، درزمانی کوتاه می‌توانید به ۱ متخصص دیجیتال مارکتینگ تبدیل‌شده و به رشد و توسعه کسب‌وکارها در فضای دیجیتال کمک کنید.

سوالات پرتکرار

اگر قبلا در یک یا چند دوره از دوره‌های این تخصص قبلا ثبت‌نام کرده باشم، چگونه می‌توانم در این تخصص ثبت‌نام کنم؟
شما می‌توانید با پرداخت هزینه‌ی دوره‌هایی که تا کنون ثبت‌نام نکرده‌اید، در تخصص ثبت‌نام کنید و به تمامی دوره‌ها دسترسی داشته باشید.
آیا می‌توانم به تنهایی در یک دوره ثبت‌نام کنم؟
بله. با انتخاب دوره مورد علاقه خود میتوانید در آن دوره به تنهایی ثبت‌نام کنید.
آیا این تخصص 100% آنلاین است؟
اگر دوره‌ای شامل بخش حضوری نیز باشد در توضیحات همان دوره آمده است.
در صورت اتمام تخصص گواهی‌نامه‌ای جداگانه از گواهی‌نامه دوره ها به من تعلق می گیرد؟
بله. در صورتی که تمام دوره‌های یک تخصص را در زمان تعیین‌شده با نمره قبولی به اتمام برسانید، گواهی‌نامه تخصص برای شما صادر می گردد. گواهی‌نامه تخصص گواهی‌نامه ای جدا از گواهی‌نامه تک‌تک دوره‌ها است که برای شما صادر می شود.
آیا باید دوره‌ها را به ترتیب بگذرانم؟
نه. برای اتمام تخصص شما باید همه دوره‌های آن تخصص را بگذرانید ولی الزامی به رعایت ترتیب نیست. برای دوره‌هایی که پیش‌نیاز دارند پیش‌نیازی را توصیه می کنیم که رعایت کنید. توصیه می‌شود که ترتیب دوره‌های تخصص را رعایت کنید ولی الزامی به آن نیست.
زمان دسترسی من به دوره‌ها پس از خرید تخصص چگونه است؟
شما پس از خرید تخصص برای مدت زمان تعیین‌شده به همه دوره‌ها دسترسی خواهید داشت. پس از پایان زمان تخصص، با تمدید تخصص می توانید برای مدت تمدید به همه دوره‌ها دسترسی داشته باشید.
پس از سپری شدن زمان تخصص آیا به دوره‌ها دسترسی خواهم داشت؟
بله، پس از اتمام زمان تخصص شما به محتوای همه دوره‌ها دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژ‌ه‌ها و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی‌نامه برای شما وجود نخواهد داشت مگر با تمدید دوره.

آموزش اصول بازاریابی

حتماً در اطرافمان افرادی را دیده‌ایم که ایده‌ی بسیار خوبی داشته‌اند، اما در ارائه‌ی محصول با مشکل مواجه شده و در نهایت ورشکست شده‌اند. یا احتمالاً دیده‌اید کسانی که می‌خواهند کاری خدماتی یا تولیدی راه‌اندازی کنند، اما مطمئن نیستند که مخاطب داشته باشند و از کارشان استقبال شود. در محیط کسب‌وکار امروز، دانستن ارکان و مفاهیم بازاریابی، برای هر شرکتی لازم و ضروری است. هدف این دوره آشنایی همه‌ی علاقه‌مندان به بحث بازاریابی به صورت کاربردی برای آمادگی حضور در یک فعالیت اقتصادی و هدایت آن فعالیت به سمت موفقیت است.

مشاهده‌ی دوره
مشاهده‌ی سرفصل‌های دوره  

فصل اول-مدیریت رابطه سودمند با مشتری

00:51 ساعت (شامل 00:50 ساعت محتوای آموزشی)

فصل دوم-شرکت و استراتژی بازاریابی

00:57 ساعت (شامل 00:56 ساعت محتوای آموزشی)

فصل سوم-محیط بازاریابی

00:42 ساعت (شامل 00:41 ساعت محتوای آموزشی)

فصل چهارم-مدیریت اطلاعات بازاریابی

00:33 ساعت (شامل 00:32 ساعت محتوای آموزشی)

فصل پنجم-بازار مصرفی و رفتار مصرف‌کنندگان

00:48 ساعت (شامل 00:47 ساعت محتوای آموزشی)

فصل ششم-بازار تجاری و رفتار خریدار تجاری

00:49 ساعت (شامل 00:48 ساعت محتوای آموزشی)

فصل هفتم-استراتژی بازاریابی مشتری‌مدار

08:45 ساعت (شامل 00:44 ساعت محتوای آموزشی)

فصل هشتم-قیمت‌گذاری

00:41 ساعت (شامل 00:40 ساعت محتوای آموزشی)

فصل نهم-استراتژی قیمت‌گذاری

08:56 ساعت (شامل 00:55 ساعت محتوای آموزشی)

فصل دهم-تبلیغات و روابط عمومی

00:50 ساعت (شامل 00:49 ساعت محتوای آموزشی)

پروژه نهایی

10:00 ساعت

آموزش بازاریابی ایمیلی و پیامکی

در این دوره به‌طور مفصل به مباحث ایمیل و اس ام اس مارکتینگ می‌پردازیم و برای هر بخش بررسی می‌کنیم که باید چه مواردی رعایت شود تا به نتیجه مطلوب برسیم. همچنین با توجه به کوییزها و پروژه‌هایی که طراحی شده است موارد درس داده شده را به خوبی فرا خواهید گرفت.

مشاهده‌ی دوره
مشاهده‌ی سرفصل‌های دوره  

فصل اول - ایمیل مارکتینگ

14:33 ساعت (شامل 02:26 ساعت محتوای آموزشی)

فصل دوم - اس ام اس مارکتینگ

12:47 ساعت (شامل 00:47 ساعت محتوای آموزشی)

پروژه نهایی

11:00 ساعت

آموزش بازاریابی محتوایی

بازاریابی محتوا یکی از رویکردهای استراتژیک بازاریابی است که بر تولید و توزیع محتوای ارزشمند، مرتبط و سازگار با اهداف برندها، متمرکز شده است. بازاریابی محتوا، به دنبال جذب، حفظ و تعامل با مخاطبانی است که به وضوح، تعریف و شناخته شده هستند. این عمل، با هدف هدایت کاربران برای انجام اقداماتی سودده صورت می‌گیرد.

در این دوره، علاوه بر مفاهیم مربوط به سئو، محتوا، شبکه‌های اجتماعی، تیم محتوا و تقویم محتوایی، روی موضوع مهم تغییر ذهنیت به سمت بازاریابی محتوایی تمرکز می‌کنیم و علاوه بر مفاهیم تئوریک، روی موضوع ذهنیت بازاریابی محتوایی و ضرورت آن بحث خواهیم کرد.

مشاهده‌ی دوره
مشاهده‌ی سرفصل‌های دوره  

فصل اول - مقدمه و آشنایی

00:28 ساعت (شامل 00:24 ساعت محتوای آموزشی)

فصل دوم - مشتری کیست؟

03:33 ساعت (شامل 00:29 ساعت محتوای آموزشی)

فصل سوم - بازاریابی موتورهای جستجو

05:38 ساعت (شامل 00:34 ساعت محتوای آموزشی)

فصل چهارم - محتوا

08:57 ساعت (شامل 01:44 ساعت محتوای آموزشی)

فصل پنجم - بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

03:16 ساعت (شامل 00:13 ساعت محتوای آموزشی)

فصل ششم - تقویم محتوایی و سنجش محتوا

03:11 ساعت (شامل 00:08 ساعت محتوای آموزشی)

فصل هفتم - نرخ تبدیل

00:11 ساعت (شامل 00:11 ساعت محتوای آموزشی)

فصل هشتم - بازاریابی اینترنتی

00:10 ساعت (شامل 00:10 ساعت محتوای آموزشی)

آموزش طراحی و اجرای کمپین‌های تبلیغاتی آنلاین

واژه‌ی کمپین، در سال‌های اخیر، بسیار استفاده می‌شود. دلیل آن هم، رشد استفاده از فضای مجازی برای کارهای تبلیغاتی و جمعی است. واژه‌ی کمپین، در لغت به معنی پویش و کارزار است و در حوزه‌ی تبلیغات، به آن کمپین تبلیغاتی یا برنامه‌ی جامع تبلیغات، می‌گویند.

در سال‌های اخیر، اگر آگهی‌های شغلی و کاریابی را مشاهده کرده باشید، حتماً عنوان «کارشناس دیجیتال مارکتینگ» را به فراوانی دیده‌اید.

رشد روز افزون کسب و کارهای آنلاین و ایجاد ظرفیت گسترده‌ی فروش و تبلیغات در این فضا، نشان‌دهنده‌ی ضرورت آموزش دیجیتال مارکتینگ است. دارا بودن تجربه و تسلط، پیرامون طراحی و اجرای تبلیغات آنلاین برای کارشناسان و مدیران، مزایای فراوانی از جمله؛ گسترش کسب و کار، افزایش فروش و بهره‌وری را دارا است.

مشاهده‌ی دوره
مشاهده‌ی سرفصل‌های دوره  

فصل اول - دیجیتال مارکتینگ چیست؟

11:32 ساعت (شامل 01:27 ساعت محتوای آموزشی)

فصل دوم - بررسی ابزارهای تبلیغاتی

12:16 ساعت (شامل 02:11 ساعت محتوای آموزشی)

فصل سوم - مدیریت و اجرای کمپین

10:34 ساعت (شامل 00:29 ساعت محتوای آموزشی)

آموزش بهینه‌‌سازی موتور‌های جستجو (SEO) - مقدماتی

امروزه کانال اورگانیک یکی از مهم‌ترین و موثرترین کانال‌های دیجیتال مارکتینگ است که سهم بسیار بالایی از نرخ فروش را به خود اختصاص می‌دهد. سئو سایت مسئله‌ای است که این روزها به بزرگترین دغدغه یک وبمستر و صاحب کسب‌وکار اینترنتی تبدیل شده است. سئو همان چیزی است که مشخص می‌کند شما کدام گزینه در نتایج جستجوهای موتورهای جستجو و به ویژه گوگل باشید. قطعا همه به دنبال دست‌یابی به رتبه اول گوگل هستند. برای رسیدن به این رتبه می‌بایست تلاش کرد و در این رقابت که روز به روز نیز سنگین‌تر می‌گردد، باید هر روز اطلاعات خود را به روز رسانی نمایید. در این دوره آموزش می‌بینید که چطور از این کانال به نحو احسن استفاده کنید تا بتوانید بیشترین نرخ جذب و تبدیل را داشته باشید. پس از این دوره، دانشجو می‌تواند به راحتی سایت خود را بهینه‌سازی و در جایگاه‌های مناسب در گوگل برساند.

مشاهده‌ی دوره
مشاهده‌ی سرفصل‌های دوره  

فصل اول-مقدمه

00:51 ساعت (شامل 00:47 ساعت محتوای آموزشی)

فصل دوم-کلمات کلیدی و محتوا

00:59 ساعت (شامل 00:55 ساعت محتوای آموزشی)

فصل سوم-سئو درون صفحه‌ای

02:23 ساعت (شامل 02:18 ساعت محتوای آموزشی)

فصل چهارم-سئو برون صفحه‌ای

01:17 ساعت (شامل 01:10 ساعت محتوای آموزشی)

پروژه نهایی

60:00 ساعت

آموزش گوگل آنالیتیکس مقدماتی (google analytics)

تحولات دیجیتال در عصر امروز منجر به درگیری اجتناب‌ناپذیر سازمان‌ها و شرکت‌ها با تکنولوژی و دنیای دیجیتال شده‌است. بر همین اساس، ساختار درآمدی هریک از سازمان‌ها در بخش دیجیتال، نیازمند بررسی و آنالیز دقیق مشتریان خود خواهد بود. گوگل آنالیتیکس، یا شاه کلید آنالیز دقیق مشتریان شما، خدمتی است متمایز از گوگل که می‌توانید با اطمینان و آسانی آن را فراگرفته و در کسب‌وکار خود به کار بندید. به‌طورکلی اگر از صاحبان وب‌سایت هستید و یا منبع درآمد شما از یک کسب‌وکار اینترنتی است احتمالاً این دغدغه را دارید که چگونه عملکرد وب‌سایت خود را ارتقا دهید. گوگل آنالیتیکس کمک می‌کند تا بتوانید از طریق سایتتان فروش بیشتری داشته باشید، اما این مهم، جز با نظارت شما میسر نیست. گوگل آنالیتیکس کمک می‌کند تا کاربران بیشتر و با کیفیت‌تری داشته باشید و نسبت به کاربران و رفتار آن‌ها در سایتتان اطلاعات و داده‌های شفاف‌تری را ثبت کنید، همچنین گوگل آنالیتیکس کمک می‌کند تا تحلیل خود را نیز بهینه کنید.

گوگل آنالیتیکس (Google Analytics)، ابزار تحلیل‌گر شرکت گوگل است که در بین کاربران ایرانی به نام‌های گوگل آنالیز، گوگل آنالیتیک و گوگل آنالیتیکز هم شناخته می‌شود. این ابزار تحلیل‌گر می‌تواند اطلاعات بسیار کاملی را دربارۀ ترافیک ورودی در اختیار مدیران یک وب‌سایت‌ قرار دهد.

 گـوگل آنالیتیکس یـا گـوگل آنالیز یـا معادل انگلیسـی آن Google Analytics یکی از چندیــن ابــزار گــوگل بــرای انجــام آنالیــز و تجزیه‌وتحلیل بــر روی اطلاعات بی‌شمار وب‌سایت‌ها و کسب‌وکارهای آنلاین اســت. گوگل آنالیتیکس در ابتــدا و در نــگاه اول، ابــزار یــک ســایت معمولــی اســت کــه در آن بخش‌های مختلفــی تــدارک دیــده شــده و می‌توان از هرکدام از بخش‌های آن اســتفاده کــرد. امــا وقتــی حرفه‌ای باشــید و بـا قسمت‌های آن به‌طور کامـل آشـنایی داشـته باشـید، هیچ‌وقت گوگل آنالیتیکس را بـه یـک سـایت سـاده تشـبیه نمی‌کنید و در حقیقـت آن را از بسـیاری از نرم‌افزارهای پیچیــده در دنیــا قوی‌تر و بهتــر میدانیــد؛ که می‌تواند نقش بسیار مهمی را در بهینه‌سازی یک وب‌سایت و پیشرفت آن ایفا کند؛ اما چیزی که گوگل آنالیتیکس را به یک ابزار لازم برای صاحب هر وب‌سایت (اپلیکیشن گوشی) تبدیل می‌کند، فقط قدرت غیرقابل‌انکار آن نیست. گوگل آنالیتیکس یک ابزار رایگان آنالیز وب‌سایت و اپلیکیشن است که با استفاده از آن هر کسب‌وکاری بـرای بـه موفقیـت رسـیدن بایـد عملکـرد کاری خود را تحلیـل کنـد. گــوگل آنالیتیکس ابــزاری اســت کــه بــه کسب‌وکارهای آنلاین ایــن امــکان را می‌دهد کــه جایــگاه و فرایندهــای کاری خــود را اندازه‌گیری و آنالیــز کنند. در طـول فعالیـت خـود در حـوزه آنلاين و کسب‌وکارهای اینترنتـی، بارهـا واژه‌هایی ماننـد گـوگل آنالیتیکس یـا گـوگل آنالیـز را خواهیـد شـنید کـه در ابتـدا تصـور چندانـی در مـورد آن نخواهیـد داشـت. یـک حقیقـت انـکار ناشـدنی در رابطـه بـا ایـن ابـزار ایـن اسـت کـه شـما اگـر:

  • وبمستر حرفه‌ای باشید.
  • به‌تازگی یک وب‌سایت راه‌اندازی کرده باشید.
  • در یک استارتاپ فعالیت داشته باشید.
  • به دنبال سئو و بهینه‌سازی وب‌سایت خود باشید.
  • قصد استفاده از تبلیغات گوگل و گوگل ادوردز را داشته باشید.

 خلاصه، هــر فعالیتــی کــه در رابطــه بــا مدیریــت و بهبــود وب‌سایت خــود بخواهیــد انجــام دهیــد، بـدون شـک بـه گـوگل آنالیتیکس نیـاز خواهیـد داشـت و مهم‌ترین ابـزاری اسـت کــه می‌تواند مســیر حرکــت شــما در پیشــرفت و بهبــود وب‌سایتتان را روشــن کنـد. پـس اگـر بـا گوگل آنالیتیکس آشـنا هسـتید، سـعی کنیـد به‌صورت حرفه‌ای آن را یـاد بگیریـد. گوگل آنالیتیکس سعی می‌کند تا اطلاعات کاربران شما را نسبت به سن و جنسیت آن‌ها بیشتر نشان داده و به‌وسیله آن بفهمید کاربران شما به چه چیزهایی بیشتر علاقه علاوه بر این با گوگل آنالیتیکس می‌توانید با رفتار کاربرانتان در سایت خود آشنا شوید. ببینید کاربران شما در سایتتان چه‌کاری انجام می‌دهند، بیشتر کدام صفحات را می‌بینند و چه المان‌هایی توجه آن‌ها را بیشتر جلب می‌کند. همه این اطلاعات بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای و با دسترسی به تولید گزارش‌ها با یادگیری گوگل آنالیتیکس از آن خود می‌کنید. شما 2 تکه کد روی وب‌سایتتان می‌گذارید، زحمت تولید گزارش‌ها به عهده گوگل آنالیتیکس است.

با تحلیل گزارش‌های گوگل آنالیتیکس می‌توانید بفهمید که ترافیک کدام‌یک از کانال‌های مارکتینگ وب‌سایت شما کیفیت بیشتری دارد. همچنین می‌توانید با گوگل آنالیتیکس درباره بودجه مارکتینگ وب‌سایت خود درست تصمیم‌گیری کنید تا با کمترین هزینه بتوانید بیشترین نتیجه را از وب‌سایت خود دریافت کنید.

در دوره آموزش گوگل آنالیتیکس پس از معرفی کامل آن، با مفاهیم و گزارش‌های مهم آن به‌صورت کامل آشنا خواهید شد. در پایان این دوره شما می‌توانید به‌خوبی با گوگل آنالیتیکس کار کنید و گزارش‌های آن را تحلیل کنید. هدف این دوره آموزش گوگل آنالیتیکس فارسی است و برای کسانی که کار دیجیتال مارکتینگ انجام می‌دهند و یا صاحب کسب‌وکار آنلاین هستند و می‌خواهند گوگل آنالیتیکس را از پایه یاد بگیرند مناسب است.

در این دوره ابتدا درباره اینکه چرا باید گوگل آنالیتیکس را یاد بگیریم صحبت شده‌است. سپس نحوه ساختن اکانت گوگل آنالیتیکس و وصل کردن آن را به وب‌سایت به‌طور کامل و عملی یاد می‌گیرید. در ادامه با انواع مختلف گزارش و مفاهیمی که برای تحلیل گزارش‌ها به آن‌ها نیاز دارید آشنا خواهید شد. پس‌ازآن با 3 گزارش بنیادی و مهم گوگل آنالیتیکس آشنا می‌شوید و درنهایت یاد می‌گیرید چگونه کمپین‌های دیجیتال مارکتینگ خود را در گوگل آنالیتیکس تحلیل کنید و ببینید آیا فعالیت‌های شما اثربخش بوده است یا خیر.

مشاهده‌ی دوره
مشاهده‌ی سرفصل‌های دوره  

فصل اول - معرفی گوگل آنالیتیکس

01:10 ساعت (شامل 01:04 ساعت محتوای آموزشی)

فصل دوم - آشنایی با مفاهیم و انواع گزارش در گوگل آنالیتیکس

00:48 ساعت (شامل 00:42 ساعت محتوای آموزشی)

فصل سوم - گزارش‌های بنیادی گوگل آنالیتیکس

00:54 ساعت (شامل 00:48 ساعت محتوای آموزشی)

فصل چهارم - رصد کردن conversion و کمپین‌ها در گوگل آنالیتیکس

03:04 ساعت (شامل 00:28 ساعت محتوای آموزشی)