آموزش طراحی وب‌سایت با پایتون و جنگو (python, django)

آموزش طراحی وب‌سایت با پایتون و جنگو (python, django)

آموزش طراحی وب‌سایت با پایتون و جنگو (python, django)

دوره‌ها

انتخاب یک زبان برنامه‌نویسی و چارچوب برای توسعه‌ی وب کار دشواری است،‌ زبان‌ها و چارچوب‌های زیادی وجود دارند، که هر یک نیاز‌های مختلفی را در این زمینه رفع می‌کنند. برای خیلی از کسب‌وکارهای حوزه‌ی آی‌تی زبان برنامه‌نویسی پایتون و چارچوب جنگو یک انتخاب مناسب است. دلایل این انتخاب سریع و راحت، متن باز بودن و امنیت بالای آن‌ها است.

در آموزش طراحی سایت با پایتون و جنگو، شما می‌توانید در مدت کوتاهی یک وب‌سایت را از صفر تا صد طراحی کنید. یکی از خصوصیات زبان برنامه‌نویسی پایتون راحتی و فراگیری آسان آن است. همچنین جنگو یک چارچوب سطح بالا برای پایتون است،‌ که روشی استاندارد برای توسعه سریع و آسان وب‌سایت‌ها ارائه می‌دهد. هدف اصلی جنگو، سهولت در ایجاد وب‌سایت‌های پیچیده در محور پایگاه‌داده است. سایت‌های شناخته شده‌ی Instagram، spotify، dropbox، pinter، reddit و Mozilla  از Django استفاده می‌کنند. 

با گسترش مشاغل آی‌تی نیاز بسیار زیادی به طراح سایت به وجود آمده است، بخصوص به افرادی نیاز است، که دانش برنامه‌نویسی در زمینه‌ی python و django داشته باشند.

در دوره آموزش طراحی سایت با پایتون و جنگو در ابتدا با زبان برنامه‌نویسی پایتون آشنا خواهید شد، که یکی از پرطرفدارترین زبان‌های برنامه‌نویسی است و در رده‌ی دوم زبان‌های استفاده شده در گیت‌هاب است. در ادامه طراحی frontend را فرا خواهید گرفت، frontend بخشی از صفحات وب است که کاربر مشاهده می‌کند، در این مبحث با اصول و پایه صفحات وب آشنا خواهید شد. در آخر، اما مهم‌ترین بخش این دوره آشنایی با چارچوب جنگو است، از این فریم‌ورک برای برنامه‌نویسی backend یک وب‌سایت استفاده می‌شود، با یادگیری جنگو شما قادر خواهید بود، backend یک وب‌سایت، بخشی از وب‌سایت که با پایگاه‌داده و سرور در ارتباط است، را تمام و کمال پیاده‌سازی کنید.  

در آخر با گذراندن دوره‌ی آموزش طراحی سایت با پایتون و جنگو، توانایی ورود به بازکار این حوزه را خواهید داشت.

سوالات پرتکرار

اگر قبلا در یک یا چند دوره از دوره‌های این تخصص قبلا ثبت‌نام کرده باشم، چگونه می‌توانم در این تخصص ثبت‌نام کنم؟
شما می‌توانید با پرداخت هزینه‌ی دوره‌هایی که تا کنون ثبت‌نام نکرده‌اید، در تخصص ثبت‌نام کنید و به تمامی دوره‌ها دسترسی داشته باشید.
آیا می‌توانم به تنهایی در یک دوره ثبت‌نام کنم؟
بله. با انتخاب دوره مورد علاقه خود میتوانید در آن دوره به تنهایی ثبت‌نام کنید.
آیا این تخصص 100% آنلاین است؟
اگر دوره‌ای شامل بخش حضوری نیز باشد در توضیحات همان دوره آمده است.
در صورت اتمام تخصص گواهی‌نامه‌ای جداگانه از گواهی‌نامه دوره ها به من تعلق می گیرد؟
بله. در صورتی که تمام دوره‌های یک تخصص را در زمان تعیین‌شده با نمره قبولی به اتمام برسانید، گواهی‌نامه تخصص برای شما صادر می گردد. گواهی‌نامه تخصص گواهی‌نامه ای جدا از گواهی‌نامه تک‌تک دوره‌ها است که برای شما صادر می شود.
آیا باید دوره‌ها را به ترتیب بگذرانم؟
نه. برای اتمام تخصص شما باید همه دوره‌های آن تخصص را بگذرانید ولی الزامی به رعایت ترتیب نیست. برای دوره‌هایی که پیش‌نیاز دارند پیش‌نیازی را توصیه می کنیم که رعایت کنید. توصیه می‌شود که ترتیب دوره‌های تخصص را رعایت کنید ولی الزامی به آن نیست.
زمان دسترسی من به دوره‌ها پس از خرید تخصص چگونه است؟
شما پس از خرید تخصص برای مدت زمان تعیین‌شده به همه دوره‌ها دسترسی خواهید داشت. پس از پایان زمان تخصص، با تمدید تخصص می توانید برای مدت تمدید به همه دوره‌ها دسترسی داشته باشید.
پس از سپری شدن زمان تخصص آیا به دوره‌ها دسترسی خواهم داشت؟
بله، پس از اتمام زمان تخصص شما به محتوای همه دوره‌ها دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژ‌ه‌ها و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی‌نامه برای شما وجود نخواهد داشت مگر با تمدید دوره.

آموزش پایتون مقدماتی

سال ۱۹۹۱ که پایتون (python) عرضه شد، به عنوان یک زبان برنامه‌نویسی رده پایین شناخته می‌شد. زبانی که تنها برای نوشتن یک سری کد اتوماسیون معمولی استفاده می‌شد. اما طی مرور زمان، برنامه‌نویسان درک بهتری نسبت به این زبان پیدا کردند. این درک بهتر، باعث شده که پایتون حالا به یکی از محبوب‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی روز تبدیل شود که مدام در حال پیشرفت است.

از نظر تکنیکال، پایتون یک زبان برنامه‌نویسی شی‌گرا است که برای توسعه وب و اپلیکیشن از آن استفاده می‌شود. این زبان بسیار محبوب است چون نوشتار پویایی دارد و درک این زبان و لغات آن کار سختی نخواهد بود. به همین خاطر به راحتی می‌توان این زبان را آموخت و به جای صرف زمان روی یادگیری پایتون، می‌توانید به فکر توسعه یک اپلیکیشن باشید.

آموزش پایتون و کار با آن به شدت آسان‌تر از دیگر زبان‌ها است. توسعه‌دهندگان می‌توانند به راحتی این زبان را بخوانند و ترجمه کنند. به همین خاطر همکاری گروهی در زمینه پایتون بسیار مرسوم است. همچنین توسعه‌دهندگان و برنامه‌نویس‌ها از قابلیت ماژولار پایتون استفاده می‌کنند. قابلیت ماژولار به شما این امکان را می‌دهد که از یک سری کد مشخص و از پیش نوشته شده، در پروژه‌ای متفاوت استفاده کنید. این قابلیت میزان انرژی و هزینه مصرفی را کاهش می‌دهد.

زبان پایتون همچنین در زمینه یادگیری ماشین هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. بسیاری از کتابخانه‌هایی که در زمینه علوم داده و یادگیری ماشین فعالیت دارند، از رابط‌ها پایتون استفاده می‌کنند. به همین دلیل است که پایتون به شدت در حال پیشرفت و کسب محبوبیت در جامعه برنامه‌نویسی است.

دنیای تکنولوژی و مخصوصا برنامه‌نویسی مدام در حال پیشرفت و حرکت است. پایتون زبانی است که می‌تواند با این پیشرفت سازگار باشد. پایتون می‌تواند در آینده سهم بیشتری از بازار برنامه‌نویسی را جذب کند، با یادگیری پایتون می توانید وارد بازار کار  پایتون شوید. گرچه این زبان محدودیت‌هایی همچون سرعت نه چندان بالا دارد، اما انعطاف و قابلیت استفاده در پلتفرم‌های مختلف جای این معایب را پر می‌کند.

نکته ی مهمی که در مورد آموزش پایتون وجود دارد این است که این زبان برنامه نویسی قابلیت پیاده سازی Implementation را دارا می باشد. از این زبان برنامه نویسی برای پیاده سازی بیشتر نرم افزارهای کاربردی، استفاده می شود. از بین آنها می توانیم به:

  • Jython ماشین مجازی جاوا
  • IronPython چهار چوب .net و مایکروسافت
  • PyPy تقویت کننده سرعت
  • Stackless اجرای بهتر برنامه ها
  • CPython ، نیز اشاره کنیم.

پایتون یک زبان متن باز و رایگان می باشد. این زبان برنامه نویسی نویسی توسط PSF یا بنیاد نرم افزار پایتون اداره می شود. با این حال برنامه نویس این توانایی را دارد که از برنامه های متن بسته نیز استفاده نماید.

پایتون یک زبان برنامه نویسی پویا می باشد و می تواند حافظه را به طور خودکار مدیریت نماید. زبان برنامه نویسی پایتون تا حدودی شبیه به زبان های برنامه نویسی TCL, PERL, RUBY می باشد. تفاوتی که زبان C با پایتون دارد، این است که پایتون آزاد سازی حافظه را به صورت خودکار انجام می دهد.

با اینکه زبان برنامه نویسی پایتون بسیار پویا می باشد، به زبان STROGLY TYPED شدیدا وابسته می باشد. در این نوع زبان ها مثل زبان برنامه نویسی جاوا تغییرات به صورت ناگهانی منظور نمی گردد. با این حال زبان برنامه نویسی پایتون یک زبان سطح بالا می باشد.

نکته: در پایتون خطاها را به صورت ERROR به شما اعلام میگردد و برای هر اعتراض که به شما گزارش می شود، رسیدگی مربوط به آن نیز پیشنهاد خواهد شد.

نکته ی دیگری که در مورد زبان برنامه نویسی پایتون وجود دارد، این است که پایتون با استفاده از زبان ماشین خود را برای هر نوع رایانه ای قابل فهم می کند.

پایتون یک زبان تفسیر شده است که وظیفه خواندن سورس کد برنامه را دارد. سورس کدها برای زبان ماشین ترجمه می شوند و در اختیار مفسر برای اجرا قرار می گیرند.

 

مشاهده‌ی دوره
مشاهده‌ی سرفصل‌های دوره  

فصل اول - برنامه نویسی پایتون

ساعت

فصل دوم - حلقه های تکرار و تابع در پایتون

ساعت

فصل سوم - ساختارهای داده در پایتون

ساعت

فصل چهارم - کتابخانه ها در پایتون

ساعت

فصل پنجم - کار با فایل در پایتون

ساعت

فصل ششم - پروژه پایان دوره

ساعت

آموزش برنامه‌نویسی با پایتون (پیشرفته)

به گزارش سایت Stack overflow، در سال گذشته (2017) زبان برنامه‌نویسی پایتون (python)، از نظر استفاده، بیشترین رشد و بیشترین بازدید را نسبت به سایر زبان‌ها داشته است.

مزیت زبان برنامه‌نویسی پایتون، در سادگی، قدرتمند بودن و داشتن کارآیی‌های فراوان است. به همین علت، این زبان به گزینه‌ای مناسب برای مبتدی‌ها و در عین حال ابزار کار‌آمد برای حرفه ای‌ها تبدیل شده است.

به عنوان مثال، کد‌های دستوری زبان پایتون، بسیار به زبان انگلیسی نزدیک است و همین مطلب باعث شده تا فهم دستور‌ها ساده شود و برنامه‌نویس، بیشتر از آنکه درگیر ترجمه‌ی الگوریتم مورد نظر به کد دستوری زبان باشد، به خود برنامه و روند آن بپردازد. 

از مزایای دیگر پایتون، نصب راحت نرم‌افزار‌های آن است. باید به این نکته‌ی مهم توجه داشت که سادگی این زبان، ابداً به معنی پایین بودن سطح آن نیست. این زبان، از قدرتمند‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی محسوب می‌شود که شرکت‌های بزرگی چه در خارج (مانند گوگل) و چه در داخل (مانند کافه بازار) از آن استفاده می‌کنند.

مشاهده‌ی دوره
مشاهده‌ی سرفصل‌های دوره  

فصل اول - مقدمه

ساعت

فصل دوم - برنامه‌نویسی شی‌گرا

ساعت

فصل سوم - کار با دیتابیس‌ها در پایتون

ساعت

فصل چهارم - Web scraping با پایتون

ساعت

فصل پنجم - دنیاهای پیش‌رو

ساعت

فصل ششم - پروژه پایان دوره

ساعت

فصل هفتم - کار با API (اختیاری)

ساعت

آموزش طراحی وب سایت (Front-End)

جهان امروز، جهان تبادل کردن و به اشتراک گذاشتن اطلاعات است. از زمانی که تیم انگلیسی برنزرلی در سرن، وب را ایجاد کرد تا به امروز، وبگاه های اینترنتی، گستره ی فعالیت خود را بسیار بالا برده اند. تا به حدی که امروزه، برای اطلاع از یک فعالیت خدماتی یا یک خبر و حتی نام نویسی های مختلف، باید سراغ وبسایت برویم. بدیهی است که در چنین شرایطی، سیستم وب، بسیار مهم می­شود. بسیاری از هنرمندان، کارهای خود را به کمک وبسایت­های مختلف، به اشتراک می­گذارند، بسیاری از دانشمندان، نتایج کارهای علمی خود را اینگونه در اختیار همه قرار می­دهند و همینطور است که انواع و اقسام وبسایت ها، مانند؛ وبگاه­های بازرگانی، وبگاه­های ارتباطی،وبگاه­های سرگرمی، وبگاه­های نرم افزارسازی و ... ایجاد شده اند. بدین ترتیب، حدود یک میلیارد و 300 میلیون صفحه­ی وب در سراسر جهان، در حال فعالیت است که البته، وبسایت های فعال ایرانی، سهم بسیار کمی از این رقم دارند.

در این دوره مباحث CSS ، HTML ، javaScript پوشش داده شده است.

با این گسترش، انتظار می­رود که برنامه نویسی وب، در جهان یک حرفه­ بسیار مورد نیاز به شمار برود.
طبق لیست مشاغل پر رونق سال 2017، طراحی وب در صدر مشاغل قرار دارد. در این لیست، حرفه های دیگری، مانند نویسنده­ی کتاب های آنلاین، آموزش مجازی، متخصص تبلیغات در دنیای مجازی، تولید کننده­ی محتوا و ... که غیرمستقیم به وب مربوط می شوند نیز کارآمد و مورد نیاز به حساب می آیند.
در ایران نیز، برنامه­نویس و توسعه گر وب، جز 10 شغل پردرآمد به حساب می­آید، همچنین آمارها نشان می­دهد که مخاطبین کنکور هم در چند سال اخیر به قبولی در رشته های کامپیوتری، تمایل بیشتری پیدا کرده­ اند.
با تمام این تفاسیر، شاید این جمله دور از انتظار نباشد که "برنامه نویسی وب، یکی از مهمترین دانسته­هایی است که در روزگار فعلی، باید آموخت."

مشاهده‌ی دوره
مشاهده‌ی سرفصل‌های دوره  

فصل اول - HTML

ساعت

فصل دوم - CSS

ساعت

فصل سوم - JavaScript

ساعت

فصل چهارم - jQuery

ساعت

فصل پنجم - طراحی واکنش گرا

ساعت

پروژه نهایی

ساعت

آموزش جنگو (django)

آموزش جنگو (django) به عنوان یکی از محبوب‌ترین چارچوب‌های توسعه نرم‌افزارهای وب است. تولید و توسعه سرویس‌های مبتنی بر وب یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین حوزه‌های فناوری و تجاری تلقی شده و روزبه‌روز بر وسعت بازار کار و حجم تقاضا در این صنعت افزوده می‌شود. بنابراین بدون شک توانایی توسعه سامانه‌های تحت وب، یکی از مهارت‌های شاخص برای مهندسان نرم‌افزار و به طور کلی، معیاری برای تمایل بیشتر شرکت‌ها به جذب نیروی کار در حوزه فناوری اطلاعات محسوب می‌شود.

برای توسعه یک سرویس مبتنی بر وب، لازم است تا مجموعه‌ای معنادار و یکپارچه از درخواست‌های مورد انتظار از سوی کاربران را در نظر گرفته و نحوه پاسخ‌گویی به هریک از آن‌ها را به شکل مناسب طراحی و پیاده‌سازی نمود. این امر ممکن است برای سرویس‌های کوچک و اصطلاحا اتمیک کارساز باشد، اما سامانه‌های نرم‌افزاری بزرگ و پیچیده امروزی را به هیچ عنوان نمی‌توان بدون کمک یک چارچوب توسعه نرم‌افزار وب، پیاده‌سازی نمود. به همین سبب نقش چارچوب‌ها در توسعه نرم‌افزارهای وب، بسیار پررنگ بوده و از چارچوب‌ها به عنوان اصلی‌ترین مؤلفه در طراحی و توسعه این نرم‌افزارها یاد می‌شود.

این دوره به معرفی و آموزش یکی از ساده‌ترین و در عین حال، محبوب‌ترین چارچوب‌های توسعه وب، یعنی «چارچوب جنگو» اختصاص دارد. در این دوره ضمن مرور مختصری بر برنامه‌نویسی به زبان پایتون ، در قالب یک پروژه عملی و در حین تولید یک نرم‌افزار واقعی تحت وب، امکانات و الگوهای توسعه وب در چارچوب جنگو آموزش داده می‌شوند.

راه‌اندازی یک پروژه جدید و مشاهده ساختار مؤلفه‌ها و فایل‌های آن، پیاده‌سازی مدل‌های داده از پیش طراحی‌شده و مهاجرت آن‌ها به پایگاه داده، اجرای پرسمان‌های مختلف (از ساده تا پیشرفته) بر روی داده‌ها و استفاده از نتایج پرسمان در تولید خروجی، طراحی الگوهای URL و هدایت درخواست به بخش متناظر آن برای تولید پاسخ، نمایش خروجی‌های کاربرپسند در قالب HTML و استفاده از عناصر گرافیکی در آن‌ها نظیر قالب‌بندی CSS، افزودن رفتار با JS و استفاده از فونت‌ها و تصاویر، آشنایی با زیرساخت مدیریت کاربران در جنگو و شناخت امکانات جنگو در رابطه با طراحی، تکمیل و اعتبارسنجی فرم‌های اطلاعاتی از جمله مباحثی هستند که در دوره آموزش جنگو پوشش داده شده‌اند.

مشاهده‌ی دوره
مشاهده‌ی سرفصل‌های دوره  

فصل اول - معرفی دوره‌ی آموزش جنگو

ساعت

فصل دوم - اصول و معماری وب

ساعت

فصل سوم - چارچوب‌ های برنامه‌ سازی وب

ساعت

فصل چهارم - نصب و راه اندازی ابزارها

ساعت

فصل پنجم - برنامه نویسی با زبان پایتون

ساعت

فصل ششم - معرفی پروژه سامانه فروش بلیت سینما

ساعت

فصل هفتم - شروع کار با جنگو

ساعت

فصل هشتم - کار با مدل ها در جنگو

ساعت

فصل نهم - نمایش داده ها در جنگو

ساعت

فصل دهم - مدیریت کاربران در جنگو

ساعت

فصل یازدهم - کار با فرم ها در جنگو

ساعت