مدرسه کسب و کار شریف

مدرسه کسب و کار شریف

مدرسه کسب و کار شریف

دوره‌ها

مدرسه کسب و کار شریف از تابستان 93 با هدف اشاعه روحیه کارآفرینی و تمرکز بر مهارت‌های مورد نیاز آینده دانش‌آموزان و دانشجویان زیر نظر دفتر خلاقیت و گسترش کار آفرینی در دانشگاه صنعتی شریف شروع به کار کرد.

ویژگی مدرسه کسب و کار شریف کشف، تعامل، تجربه اندوزی و یادگیری موثر به صورت بازی در فضایی مهیج و جذاب بوده و دوره‏‌ها در دو قالب حضوری و غیر حضوری تبیین شده است.

دوره حضوری در تابستان به صورت گروهی و کارگاهی به مدت 30 ساعت آموزشی به صورت پیوسته در فضای دانشگاه شریف با حضور اساتید برجسته در قالب فعالیت‏‌های زیر برگزار خواهد شد:

 • بازارچه و تجربه‌ی فروش

 • تمرین طراحی مدل کسب و کار (BM)

 • کارگاه تعیین چشم انداز و برنامه ریزی شخصی

 • بازی‏‌های خلاقیت

 • بازی‏‌های مذاکره

 • بازی‏‌های استراتژی

 • مسابقه سخنرانی و فن بیان

 • فعالیت‏‌های ورزشی و تفریحی

 • بازی شبیه سازی کسب وکار

و در پایان به شرکت کنندگانی که دوره را با موفقیت به پایان برسانند، گواهینامه معتبر، از سوی دانشگاه صنعتی شریف اعطا می‌شود. دانش آموختگان این مدرسه در نهایت به عضویت باشگاه کارآفرینان درمی‌آیند.

سوالات پرتکرار

اگر قبلا در یک یا چند دوره از دوره‌های این تخصص قبلا ثبت‌نام کرده باشم، چگونه می‌توانم در این تخصص ثبت‌نام کنم؟
شما می‌توانید با پرداخت هزینه‌ی دوره‌هایی که تا کنون ثبت‌نام نکرده‌اید، در تخصص ثبت‌نام کنید و به تمامی دوره‌ها دسترسی داشته باشید.
آیا می‌توانم به تنهایی در یک دوره ثبت‌نام کنم؟
بله. با انتخاب دوره مورد علاقه خود میتوانید در آن دوره به تنهایی ثبت‌نام کنید.
آیا این تخصص 100% آنلاین است؟
اگر دوره‌ای شامل بخش حضوری نیز باشد در توضیحات همان دوره آمده است.
در صورت اتمام تخصص گواهی‌نامه‌ای جداگانه از گواهی‌نامه دوره ها به من تعلق می گیرد؟
بله. در صورتی که تمام دوره‌های یک تخصص را در زمان تعیین‌شده با نمره قبولی به اتمام برسانید، گواهی‌نامه تخصص برای شما صادر می گردد. گواهی‌نامه تخصص گواهی‌نامه ای جدا از گواهی‌نامه تک‌تک دوره‌ها است که برای شما صادر می شود.
آیا باید دوره‌ها را به ترتیب بگذرانم؟
نه. برای اتمام تخصص شما باید همه دوره‌های آن تخصص را بگذرانید ولی الزامی به رعایت ترتیب نیست. برای دوره‌هایی که پیش‌نیاز دارند پیش‌نیازی را توصیه می کنیم که رعایت کنید. توصیه می‌شود که ترتیب دوره‌های تخصص را رعایت کنید ولی الزامی به آن نیست.
زمان دسترسی من به دوره‌ها پس از خرید تخصص چگونه است؟
شما پس از خرید تخصص برای مدت زمان تعیین‌شده به همه دوره‌ها دسترسی خواهید داشت. پس از پایان زمان تخصص، با تمدید تخصص می توانید برای مدت تمدید به همه دوره‌ها دسترسی داشته باشید.
پس از سپری شدن زمان تخصص آیا به دوره‌ها دسترسی خواهم داشت؟
بله، پس از اتمام زمان تخصص شما به محتوای همه دوره‌ها دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژ‌ه‌ها و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی‌نامه برای شما وجود نخواهد داشت مگر با تمدید دوره.

آموزش خلاقیت و نوآوری

بسته خلاقیت و نوآوری

این بسته کلاس‌های آموزشی شامل مباحث: خلاقیت، ایده یابی، شناخت فرصت‌ها و رنسانس نو است.
"خلاقیت به معنای نگاه از زاویه‌‌ی جدید به مسئله‌ا‌ی قدیمی‌ست."
این تعریفی خشک و خالی از خلاقیت است که در کتاب‌های مرجع می‌نویسند، چرا؟ چون حتی با وجود بارها و بارها خواندن این عبارت، شما هنوز هم نمی‌دانید خلاقیت را کجای وجودتان باید جستجو کنید!! بگذارید یک نکته را همین اول به شما بگویم، خلاقیت یک مهارت است و نیاز به درگیر شدن دارد پس در مدرسه کسب‌وکار شریف معلم‌ها مثل یک مربی به شما یاد می‌دهند چگونه با خلاقیت کشتی بگیرید و آن را خاک کنید (رشد دهید) تا نگاهی متفاوت به زندگی و کار خود داشته باشید. ایده مثل بلوک ساختمانی است هر بلوکی می‌تواند عضوی از ساختمانی با عظمت و استوار باشد و همین طور می‌تواند عضوی از یک بنای مخروبه و بی‌ارزش باشد در نتیجه باید یاد گرفت چگونه پتانسیل هر ایده را شناسایی کرد و آن را به بهترین نحو به کار برد. درس‌های خلاقیت و ایده یابی و شناخت فرصت‌ها در فضایی تعاملی و پویا به شما این مهارت‌ها را یاد می‌دهند تا از ایده‌هایتان بیش از یک فکر ناب بهره ببرید.
درس رنسانس نو تلاش می‌کند شما را با پدیده‌های عصر حاضر، فرصت‌ها و تهدیدهایش آشنا کند تا شما را آگاه سازد که ساخت چه بنایی روی این زمین به صرفه و امکان‌پذیر است تا یاد بگیرید که بهترین بنا را مناسب با سلیقه و نیازهای زمان بسازید.

مشاهده‌ی دوره
مشاهده‌ی سرفصل‌های دوره  

خلاقیت

ساعت

ایده یابی

ساعت

ایده و فرصت

ساعت

رنسانس نو

ساعت

آموزش کارآفرینی و مدیریت کسب و کار

بسته کارآفرینی و مدیریت کسب و کار

این بسته آموزشی شامل مباحثی مثل دیدار با کارآفرین، رهبری، استراتژی، تجارت الکترونیک، مباحث مالی و حسابداری و مبانی اقتصاد می‌باشد .
هیچ چیز مانند گوش کردن داستان زندگی یک کارآفرین موفق از زبان خودش نمی‌تواند ما را با چالش‌های واقعی یک کسب و کار آشنا کند و از ویژگی‌ها و مهارت‌هایی که باید در طول این راه با خود به همراه داشته باشیم آگاه سازد، همچنان که در ذیل هر موفقیت و شکست درسی برای ما نهفته است. 
در کنار آشنایی با کارآفرین‌های موفق ما باید در مورد بعضی مباحث همانند اقتصاد دید درستی پیدا کنیم و با برخی  موضوعات مثل رهبری و وظایف یک رهبر آشنا شویم، در ضمن ما در عصر شکوفایی تجارت الکترونیک زندگی می‌کنیم و لازم است که دیدی درست و علمی به آن پیدا کنیم و با فرصت‌ها و تهدیدهای آن بیشتر آشنا شویم.
در مدرسه کسب و کار سعی شده که این مباحث توسط بهترین اساتید به شکلی پویا و تعاملی آموزش داده شود.

مشاهده‌ی دوره
مشاهده‌ی سرفصل‌های دوره  

کارآفرینی

ساعت

دیدار با یک الگوی موفق

ساعت

تجارت الکترونیک

ساعت

مباحث مالی و حسابداری

ساعت

استراتژی

ساعت

مبانی اقتصاد

ساعت

پروژه نهایی دوره کارآفرینی و مدیریت کسب و کار

ساعت

آموزش برنامه ریزی و تصمیم گیری

این دوره در حال تکمیل است و بزودی در دسترس مخاطبان قرار خواهد گرفت.

بسته برنامه ریزی و تصمیم گیری

این بسته آموزشی شامل مباحث برنامه ریزی شخصی، مدل کسب و کار، طرح تجاری، مدل‌سازی، تئوری بازی و  چشم انداز است.
اگر کمی به زندگی افراد موفق نگاه بیندازیم خواهیم دید اولین مولفه‌ای که در زندگی تک تک آن‌ها جلب توجه می‌کند داشتن برنامه و نظم فکری است این موضوع نه تنها در زنگی کاری و  حرفه‌ای آن‌ها بلکه در زندگی شخصی آن‌ها هم قابل مشاهده است.
 اکنون که اهمیت برنامه ریزی شخصی و تاثیر آن روی موفقیت را متوجه شدیم نیاز است تا با مبانی و مهارت‌های لازم جهت تدوین یک برنامه خوب آشنا شویم و مفاهیمی همچون: چشم انداز، مدل کسب و کار، طرح تجاری و تئوری بازی که به شدت ما را در این راه کمک می‌کند یاد بگیریم.

 

مشاهده‌ی دوره
مشاهده‌ی سرفصل‌های دوره  

چشم انداز

ساعت

برنامه ریزی شخصی

ساعت

مدل کسب و کار

ساعت

نگاهی به طرح تجاری

ساعت

مدل سازی

ساعت

تئوری بازی ها

ساعت

آموزش مهارت های ارتباطی و کار گروهی

این دوره در حال تکمیل است و بزودی در دسترس مخاطبان قرار خواهد گرفت.

مهارت‌های ارتباطی و کار گروهی 

این بسته آموزشی شامل مباحث فنون مذاکره، فن بیان و سخنرانی، تیم سازی، کار تیمی، اصالت و شام کاری است.
بررسی وضعیت دنیای حاضر به ما نشان می‌دهد که دستیابی به موفقیت به صورت انفرادی کاری بسیار سخت و شاید حتی غیر ممکن باشد در ضمن تحقیقات و تجربه هردو اشاره به قدرت کار تیمی و همکاری در حل کردن چالش‌ها و سختی دارد، در نتیجه به عنوان کسی که که به دنبال موفقیت است باید خصوصیات یک تیم خوب و نحوه تشکیل آن را یاد بگیریم. 
در دنیای کسب و کار شما به جز همکارهای خود مجبور خواهید شد که با افرادی خارج از دایره تیم خود تعامل کنید که در این راه یاد گرفتن فنون مذاکره بسیار حیاتیست.
از دیگر مهارت‌های مهم می‌توان به فن بیان برای انتقال درست مطالب، تاثیرگذاری و توانایی اقناع کردن و همچنین اصالت رهبری اشاره کرد. اصالت ارزشی است که امروزه کم رنگ شده، اصالت مفهومی است پیچیده در عین سادگی که کمتر به آن پرداخته شده.
در این دوره سعی شده است این مهارت‌ها توسط اساتیدی با تجربه و حاذق آموزش داده شود چون ما به این اصل باور داریم که فقط یک انسان اصیل می‌تواند اصالت حقیقی را آموزش دهد و تنها  یک سخنران می‌تواند سخنرانی قحار را تربیت کند.

مشاهده‌ی دوره
مشاهده‌ی سرفصل‌های دوره  

اصول و فنون مذاکره

ساعت

فنون مذاکره و متقاعدسازی

ساعت

فن بیان و آداب سخنرانی

ساعت

شام کاری

ساعت

تیم سازی

ساعت

کار تیمی

ساعت

اصالت

ساعت

کارگاه حضوری مدرسه کسب‌وکار شریف

بچه‌ها برای این که وارد دانشگاه‌های خوب کشور مثل تهران، شریف، امیرکبیر و... بشن باید از دوره‌ی اول متوسطه یا همون راهنمایی قدیم، خودشون رو برای کنکور آماده کنن. برای همین از تمام زندگی اطرافشون ایزوله می‌شن. درسته که 18 سال دارن اما انگار هنوز 14 ساله‌اند.

این افراد عموما توانمندی‌های زیادی دارن مثلا مسائل ریاضی حل می‌کنن، مدار و سازه بلد‌ن و... اما خیلیاشون وقتی که درسشون تموم می‌شه، حس می‌کنن آماده‌ی ورود به اجتماع نیستن، بلد نیستن صحبت کنن، مذاکره کنن یا ایده‌شون رو به بهترین شکل مطرح کنن.

ما تو رو آماده‌ی ورود به اجتماع می‌کنیم.

توی مدرسه کسب‌وکار شریف میتونی کارگاه‌ها و بازی‌های متنوعی رو تجربه کنی مثل

 • بازی خلاقیت
 • بازی تیم‌سازی و کارتیمی
 • بازی شبیه‌سازی کسب‌وکار
 • مسابقه سخنرانی
 • کارگاه و مسابقه مدل کسب‌وکار
 • بازی مذاکره
 • بازی استراتژی

مثلا یکی از بهترین بازی‌هایی که در دوره‌ی حضوری مدرسه کسب‌وکار شریف می‌تونی تجربه کنی، بازی شبیه سازی کسب‌وکاره که تجربه‌ی فروش، قیمت‌گذاری و مذاکره رو یاد می‌گیری و از طرفی ناخودآگاهتون هم به چالش کشیده می‌شه وغیرمستقیم در معرض طوفان فکری و حل مسئله قرار می‌گیری.

اگر میخوای بیشتر با بازی‌ها و کارگاه‌ها آشنا بشی حتما به اینستاگرام مدرسه تابستانی کسب‌وکار شریف سر بزن

اگر میخوای، هم یاد بگیری، هم خوش بگذرونی و هم به صورت عملی مهارت‌هاتو تقویت کنی این فرصت رو از دست نده.

دوره حضوری در نیمه مهرماه سال 98 در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود.

 • این دوره برای افراد 13 سال به بالاست.
 • محل برگزاری دوره تهران است.
 • طرح تیم‌های برگزیده توسط ارزیاب‌‌های شتابدهنده‌ی شریف بررسی خواهدشد.
 • در صورت تایید ارزیاب‌ها، تیمتون عضو شتاب‌دهنده‌ی شریف میشه و 25 میلیون سرمایه اولیه برای شروع کسب‌وکار دریافت می‌کنه و در این مسیر منتورهای مدرسه شما رو راهنمایی میکنن.
مشاهده‌ی دوره
مشاهده‌ی سرفصل‌های دوره  

کارگاه های آموزشی

ساعت