تفاوت بها و هزینه
با عرض سلام فصل اول مربوط به دوره شرکت های تولیدی رو یه جلسه شو گوش دادم . یه سری مفاهیم مربوط به بها و هزینه و مخارج و تفاوت این سه تا بود . سوالی که واسم پیش اومد یه شرکت بازرگانی وقتی بابت حمل جنس خریداری شده یه پولی پرداخت میکنه فرمودین بعنوان بها اون پول رو در نظر میگریم و همچنین فرمودین اون پولی که بعنوان جابجایی کالا به دست مشتری پرداخت میشه بعنوان هزینه . تعریف بها فرمودین ما یه پولی میدیم منفعتشو بعدا میگریم سوالم اینه ما بابت جابجایی جنس خریداری شده پول از سیستم خارج کردیم در مقابلش منفعتش ( اومدن جنس داخل انبار ) بدست شرکت رسید چرا ما این پولو بها در د نظر گرفتیم ؟ تعریف دارایی هرگونه منبع اقتصادی در اینده منفعت داشته باشد میشه دارایی تعریف بها خروج منبع اقتصادی که در اینده منفعت داشته باشد . یجورایی دو تعریف با هم اشتراک دارن ایا دارایی و بها تفاوتی با همدیگه دارن ؟
امین فدائی
0
23:13 1398/10/11
مرتب سازی بر اساس: زمان ارسال امتیاز

سلام 

وقت بخیر مطابق با استانداردهای حسابداری هزینه حمل خرید مواد و کالا به داخل شرکت جزء بهای تمام شده می باشد و بنابراین هزینه حمل به داخل شرکت را به عنوان بها در نظر می گیریم.

در خصوص اشتراک تعریف دارایی و بها درست می فرمایید. این دو از نظر داشتن منفعت اقتصادی آتی با یگدیگر تفاوتی ندارند و هردو دارای منافع اقتصادی آتی می باشند.

محمد علی ناصریان
استاد دوره
0
01:57 1398/10/14

برای طرح سوال در تالار گفتگو باید در درس ثبت نام کرده و ایمیل خود را در قسمت ویرایش پروفایل وارد کنید.