مطابقت ثبت ها و رویدادها

با عرض سلام و خدا قوت خدمت استاد  گرامی جناب آقای محمد علی ناصریان 

اینجانب احساس میکنم که مبالغ بعضی از ثبت ها با رویدادها نمی خونه و همچنین فک میکنم که در مورد سپرده حسن انجام کار و اینکه چکی گرفته شده باید ثبت زده میشد که زده نشده چون وقتی سپرده حسن انجام کار باطل میشه و تعهدات انجام میشه ثبت مربوط به بستانکار شدن سپرده حسن انجام کار و اسناد دریافتنی زده شده است

4 پاسخ
0 امتیاز
فریا کدخدا
14:30 1399/08/12
پیشنهاد

سلام جناب استاد.تدریستون عالی هست.فقط یک نکنه خدمتتون پیشنهاد دارم.ب نظرم یک فایل درست کنید و بفرمایید ک کدوم ثبت ها باید همیشه از کدوم قسمت ها ثبت بشن.مثلا میدونیم ک خریدو فروش کالا از فاکتوره.اما ب نظرم بفرمایید ک چه کارهایی فقط باید از دریافت و پرداحت ثبت شه و چه کارهایی فقط از قسمت صدور سند.مثلا در خدماتی فقط صدور سند رو فرمودین و در بازرگانی دریافت و پرداخت.گردش بانک ها در مرور حساب با مرور عملیات بانکی دچار مغایرت شد چون فرمودین در قسمت سند حسابداری نباید چک اینارو وارد کرد چون سند نمیخوره.آیا چون شما در سپیدار هم کارای خدماتی درس دادین و هم بازرگانی رو تدریس میکنید باعث این مغایرت شده؟ما در یک شرکت بازرگانی همه دریافت ها و پرداخت های مشتری رو‌ از قسمت دریافت و پرداخت میزنیم و هزینه و درامد ها و خریذو فروش دارایی ثابت رو از قسمت سند حسابداری؟پیش پرداخت و پیش دریافت رو ک از دریافت و پرداخت میشه زد و اون هیچ.

1 پاسخ
0 امتیاز
مهدی تاجیک
17:19 1399/06/28
معرفی نرم افزار حسابداری

با سلام 

سوالم شاید یه کم خارج از محتوای دوره باشه ولی اگه پاسخ بدین ممنون میشم.

در مورد نرم افزارهای موجود در بازار که برای شركت های نسبتا بزرگ تولید شده من جمله همکاران سیستم،نوسا،تدبیر و ... که احتمالا بنده از اون طلاعی ندارم. بنا به سوابق و تجارب جنابعالی و شناخت از نقاط ضعف و قوت سيستم های حسابداری؛ اگر امکان داره محبت کنید و نرم افزاری که نسبت به سایرین ارجحیت بیشتری داره رو معرفی کنید.

فعالیت شركت مدنظر: توأماً خدماتی و بازرگانی

برای فعالیت های کوچک و متوسط هم غیر از سپیدار اگه یه نرم افزار خوب دیگه معرفی کنید موجب امتنان است.

قبلا از توجه و مساعدت جنابعالی کمال تشکر را دارم.

2 پاسخ
0 امتیاز
فواد دريانورد
12:35 1398/11/16
دارایی

با عرض سلام

  • تعریف دارایی فرمودین منابعی که در اینده منافع اقتصادی داشته باشن منظور از منافع اقتصادی چیه ؟
  • بعنوان مثال میز و صندلی بعنوان دارایی ثابت چه منفعت اقتصادی داره." امروز بخرم  فردا بخوام بفروشم ممکنه از قیمت قبلیش هم کمتر بخرن یا وسیله ای نیست که ازش محصول تولید بشه دقیقا منظور از منافع اقتصادی چیه ؟
  • یا واسه هزینه داخل تعریف فرمودین که منابع مصرف شده شرکت که در جهت ایجاد درآمد از منافع ان استفاده شده است بعنوان مثال حقوقی که به حسابدار شرکت میده بعنوان هزینه ولی این حقوق جهت ایجاد درامد شرکت نقشی نداره دقیقا منظور این تعریفو نمیدونم چیه ؟ 
5 پاسخ
0 امتیاز
امین فدائی
10:42 1398/09/18
سلام

یه ضعف دیگه هم که دارم ثبت سند مشکل دارم چجوری ثبت سند خودمو قوی کنم

4 پاسخ
0 امتیاز
امین فدائی
18:25 1398/01/02
سلام

ثبت حساب مشکل دارم یه رویداد مالی رخ میده نمیتونم تشخیص بدم کدوم بدهکار میشه  بستانکارمثلا دارایی  بدهی یا بستانکار میشه  مفهوم بستانکار و بدهکار متوجه نشدم یه سوال دیگه کسی رشته حسابداری نخونده به این دوره می‌تونه کاملا مسلط بشه 

1 پاسخ
0 امتیاز
امین فدائی
12:38 1397/11/30
سلام

تفاوت حساب با حسابداری 

 

1 پاسخ
0 امتیاز
امین فدائی
10:05 1397/11/27
سلام

سلام یه مشکلی که دارم مفاهی فصل اول کامل متوجه نمیشم

1 پاسخ
0 امتیاز
امین فدائی
10:04 1397/11/27

برای طرح سوال در تالار گفتگو باید در درس ثبت نام کرده و ایمیل خود را در قسمت ویرایش پروفایل وارد کنید.