رنسانس نو

با سلام

دقیقا متوجه مدلهای مفهومی نشدم ،برداشتی که من داشتم مفاهیم رو بصورت شیعی که لمس کرد برسونیم ،دقیقا متوجه نشدم مدل مفهومی بیان کردن چیه ؟

امین فدائی
0
23:22 1398/07/03
مرتب سازی بر اساس: زمان ارسال امتیاز

سلام امین جان.ببین منطور دکتر عزیز اینه که روش بررسی و شیوه دریافت اطلاعات در روش علمی بر پایه مشاهده ، تجربه، تکرارپذیری و اندازه گیری است؛ در حالیکه در متدولوژی طراحی علاوه بر موارد فوق تخیل، شهود و تصور نیز نقش کلیدی داره. از سوی دیگر مدل پایه در روش علمی «مدل جعبه سیاه» است که بر اساس منطق صوری و منطق یونانی عمل می‌کند، اما در متدولوژی طراحی با در نظر گرفتن عنصر «خلاقیت»، مدل پایه «مدل جعبه خاکستری» است. متدولوژی علمی بر پایه علم نجوم و تئوری‌های برآمده از روش بررسی مشاهده‌ای و روش استدلال تجزیه‌ای شکل گرفته که در نهایت به علم و دانش منجر می شود در حالیکه  متدولوژی طراحی بر اساس تئوری‌های پیشیین و بر پایه مدل لوزی «وَن دِ وَن» (Van De Van Dimond Model ) شکل گرفته است. مدل «وَن دِ وَن»  بر پایه تعاملات بین چهار عنصر تئوری Theory، راه حلSolution ، مدل Model و واقعیت Reality(Phenomenon)  استوار است.

حسن افخمی
راهنمای دوره
0
23:32 1398/07/05

خیلی ممنون .

مدلی که گفتین علاوه بر اینکه بیان میکنه ببین, تجربه وتحلیل کن, استفاده از خیال و تصور که میشه( ایده) الزامیه .

والاه اون چیزی که ازین مدل ون برداشت کردم .

تصور کردن واسم مبهمه 

ما اومدیم چیزی رو مشاهده کردیم چه چیزی رو باید تصور کنیم 

امین فدائی
0
13:25 1398/07/11

امین جان چیزی که من برداشت کردم اینه که این تصور کردن یا به قول تو ایده هست که چیزهایی جدید رو میاره مثال بسیار زیاده.تصور ساختن چیزی که دوست داری مثلا گوشی ای که دکمه نداره یا یه دکمه داره تو عصر گوشی های دکمه ای چیزی شبیه رنسانسه که استیو جابز انجام داده.البته که همه نمی تونن باعث رنسانس بشن ولی حرفی که مهمه اینه که در برابرش هم نایستیم و همراه شیم رنسانسی که در جهت پیشرفت بشره

حسن افخمی
راهنمای دوره
0
20:22 1398/07/14
 پاسخ برگزیده

برای طرح سوال در تالار گفتگو باید در درس ثبت نام کرده و ایمیل خود را در قسمت ویرایش پروفایل وارد کنید.