×

گزارش خرابی

تا اینجای کار با نحوه نگارش رزومه آشنا شدید و در این قسمت سعی می‌کنیم بیشترین خطاهای مربوط به رزومه را عنوان کنیم.

یکی از مسایل جدی ارسال رزومه به همه آدرس ایمیل‌ها در قسمت to است که حتما مراقب باشید که رزومه‌ای که ارسال می‌کنید مخاطب خاص داشته باشد نه اینکه به صورت فله‌ای برای همه افرادی که درخواست شغل داشته‌اند ارسال شود. این موضوع برای متخصصان منابع انسانی بسیار برخورنده و زننده می‌باشد.

فرمت متناسب رزومه و پی‌دی‌اف کردن آن در یک قالب استاندارد، بسیار ضروری است و بهتر است که در نرم‌افزار ورد نگارش کنید و پی‌دی‌اف ارسال کنید، اگر هم تصویری می‌فرستید لطفا رزولوشن آن را چک کنید که واضح باشد.

به عکسی که ارسال می‌کنید در رزومه حتما توجه داشته باشید و متناسب با شرایط حرفه‌ای سازمان‌ها و با کیفیت مناسب از عکس در رزومه‌هایتان استفاده کنید.

از فونت‌های خوب مثل نازنین استفاده کنید و بهترین سایز برای فونت بر اساس استانداردها می‌تواند 12 باشد. همچنین کادر و قالب رزومه را می‌توانید در سایت‌های مختلف بررسی کنید و از آن‌ها الهام بگیرید. به ساده‌ترین موضوعات همچون انتخاب قالب متناسب انگلیسی و فارسی رزومه و چینش آن‌ها توجه کافی داشته باشید.

قبل از ارسال حتما خودتان چک کنید که چه رزومه‌ای را ارسال می‌کنید و برای چه شخصی و مراقب باشید غلط املایی نداشته باشید که در بسیاری موارد می‌تواند منجر به حذف رزومه شما از لیست نهایی باشد.

اما در مورد روکش رزومه مواردی را که فکر می‌کنید حائز اهمیت است، به صورت کوتاه و مختصر و به صورت جداگانه تایپ و یا در قالب یک فایل دیگر ارسال می‌کنید.

بهتر است که این نامه را با ادبیات درست و دقیق و بدون غلط‌های املایی تایپ کنید و عبارت‌های درج شده در آن باید بیانگر توانمندی‌ها، اینکه چرا برای این شغل رزومه ارسال می‌کنید، کجا آگهی را مشاهده کرده‌اید و مواردی از این قبیل باشد و همچنین بد نیست که در همین قسمت تشکری بابت اینکه رزومه شما را می‌‍بینند از مخاطب داشته باشید.

برای جستجو در مورد روکش رزومه می‌توانید از سایت‌های مختلف فارسی و انگلیسی استفاده کنید. ما در اینجا یکی از مقالات خوب در این رابطه را قرار داده ایم.

در قسمت بعد ما وارد بحث نحوه حضور در مصاحبه‌های استخدامی خواهیم شد و با جزییات آن را با شما در میان خواهیم گذاشت.