×

گزارش خرابی

سی‌وی به زبان انگلیسی یعنی داستان زندگی شما و رزومه به زبان فرانسه یعنی خلاصه، در سی‌وی ما هر آنچه داریم از ابتدای زندگی و شامل تمام اتفاقات و فعالیت‌های حرفه‌ای ما درج می‌شود.

سی‌وی معمولا برای دانشگاه‌ها و یا به عنوان بانک اطلاعاتی خودمان جهت نوشتن رزومه استفاده می‌شود. به صورت معمول ما قرار نیست سی‌وی را برای سازمان‌ها ارسال کنیم. بهتر است بدانید زمانی که هر شغلی برای استخدام در شرکت‌ها باز می‌شود بیش از 100 رزومه دریافت می‌گردد و معمولا استخدام کنندگان فرصت این حجم از اطلاعات را ندارند که با دقت کافی مطالعه کنند، چه برسد به اینکه بخواهند وقت خود را برای مرور سی‌وی شما اختصاص دهند.

سی‌وی داستان ما را از ابتدای زندگی در بر می‌گیرد، بر اساس مرور زمان نوشته می‌شود و بر خلاف رزومه فرمت مشخصی ندارد. اگر این مستند را هنوز فراهم نکرده‌اید سعی کنید از همین الان شروع کنید به نگارش سی‌وی و به مرور زمان کامل‌ترش کنید چرا که اگر خواستید رزومه را بنویسید این مستند بیشترین کمک را به شما خواهد کرد.

فراموش نکنید که در گذر زمان امکان به خاطر سپردن همه اطلاعات حرفه‌ای افراد وجود ندارد و برای این کار بهتر است حتما نگارش سی‌وی را در دستور کارتان قرار دهید. با هر زبانی که می‌خواهید می‌توانید سی‌وی را نگارش کنید اما حتما سعی کنید اگر به زبانی غیر از زبان مادری نگارش می‌کنید از فرد متخصصی بخواهید تا آن را برایتان ویرایش کند.

پس فراموش نکنیم که بهتر است سی‌وی را برای جایی ارسال نکنیم و بیشترین کمک را برای نگارش رزومه و استخراج اطلاعات متناسب و مورد نیاز آن به ما خواهد کرد.

برای آشنایی بیشتر با مبحث سی‌وی دو فیلم در قسمت فیلم‌های جانبی قرار داده شده است که می‌توانید مشاهده بفرمایید.