×

گزارش خرابی

امیدواریم تا اینجا به اهمیت و ضرورت مباحث رزومه‌نویسی و همچنین آمادگی برای حضور در مصاحبه‌های استخدامی پی‌برده باشید، در این قسمت سعی خواهیم کرد جمع‌بندی مختصری از موضوعات را عنوان نماییم.

موضوعاتی که تحت عنوان رفتار حرفه‌ای باید توجه ویژه‌ای به آن کرد را در این بخش ارایه خواهیم کرد. برای مثال مبحثی همچون استرس که بسیار فراگیر است و در مصاحبه‌ها اکثر افراد از آن رنج می‌برند را می‌توان با آمدن به موقع، نفس کشیدن قبل از حضور در مصاحبه، اعتماد به نفس مناسب، آمادگی از قبل و یا تغذیه مناسب و غیره بسیار کاهش داد.

یکی دیگر از موضوعات که به آن بارها اشاره شده است، اشتیاق کافی و علاقه و انگیزه برای تصدی شغل است. برای این مهم ضروری است که حتما ابراز علاقه خود را در مصاحبه نشان دهید. انگیزه و روحیه مثبت شما می‌تواند در تصمیم‌گیری مصاحبه‌کننده بسیار موثر باشد.

بدگویی از محیط قبلی و مدیر و نفراتی که با آن‌ها در ارتباط بوده‌اید برای مصاحبه‌های استخدامی اصلا مناسب نیست. این نوع برخورد احتمالا گواه حاشیه‌سازی و رفتارهای مخرب از جانب شماست.

به موقع رسیدن و نظم برای حضور در مصاحبه بسیار حائز اهمیت است و این رفتار حرفه‌ای در بسیاری از موارد می‌تواند به شما کمک کند و یکی از اصلی‌ترین موضوعات برای کاهش استرس است.

خاموش کردن گوشی همراه یکی دیگر از مواردی است که باید حتما به آن پایبند باشید و اینکه با پاسخ ندادن و توجه به موبایل تمرکزتان را از دست ندهید از مواردی است که جدا باید به آن توجه کنید.

کلام یکنواخت باعث بی توجهی مصاحبه‌کننده خواهد شد و در این مورد باید سعی کنید که از فراز و فرود صدا استفاده کنید تا فرد مقابل شما تحت تاثیر قرار بگیرد.

نگاه کردن به ساعت و اینکه وانمود کنید زمان‌تان دارد هدر می‌رود رفتاری غیرحرفه‌ای و نامناسب در مصاحبه تلقی می‌شود و باید از این رفتار حتما پرهیز کنید چون حس بسیار بدی برای مصاحبه‌کننده ایجاد می‌کند.

حواس پرتی و توجه زیاد به فضاهای اطراف مصاحبه موضوعی است که حتما باید در نظر بگیرید بویژه اینکه این روزها اکثر اتاق‌ها شیشه‌ای است و در این راستا باید در نظر بگیرید که تمام و کمال در اتاق جلسه متمرکز بمانید.

شنود موثر یکی از مهم‌ترین مهارت‌ها و نیازهای ضروری برای مصاحبه است و اینکه شما مدام ناچار نخواهید شد از فرد سئوال بپرسید که چه چیزی خواسته است. برای شنود موثر نباید در حرف طرف مقابل بپرید و یا قبل از شنیدن درست سئوال، پاسخ‌تان را ارایه دهید.

در همین راستای تقویت مهارت‌های ارتباطی، بیان موثر و پرهیز از کلام نارسا و تپق زدن‌ها و تکرار بیش از حد کلمات می‌تواند به شما کمک زیادی کند.

سعی کنید سئوال‌های خوب بپرسید و این حس را در فرد بسازید که به فرد مقابل توجه می‌کنید و سعی در ایجاد یک مسیر دوطرفه دارید. و یا شفاف کردن سئوال عنوان شده که برایتان مبهم است با پرسش درست بسیار ضروری است تا اینکه پاسخ بی ربطی بدهید به سئوالی که متوجه نشده‌اید.

اگر به هر دلیلی سئوالی را نتوانستید پاسخ دهید بهم نریزید و بقیه مصاحبه را به دلیل گرفتار شدن در این سئوال از دست ندهید.

خیلی از مواقع مصاحبه‌های استخدامی و سئوالاتی که مطرح می‌شود پاسخ غلط و درست ندارد و بیشتر مواقع رفتار و فکر و بیان شماست که دارد بررسی می‌شود.

در ادامه دو فیلم در ارتباط با یک شغل مشترک ببنید که به گمان ما می‌تواند برایتان بسیار تاثیرگذار باشد.

از اینکه برای یادگیری در این دوره وقت گذاشتید و سعی کردید که با رازهای رزومه‌نویسی موثر و آمادگی برای مصاحبه‌های استخدامی آشنا شوید سپاسگزاریم. امیدواریم با بهره‌گیری از این آموخته‌ها که ماحصل چند دهه تجربه انباشته در این زمینه بود، شغل دلخواه خودتان را پیدا کنید.