×

گزارش خرابی

به نظر شما چرا مصاحبه استخدامی تا این حد مهم است و سازمان‌ها دنبال چه موضوعی هستند؟ شرکت‌ها به دنبال این هستند که فارغ از رزومه‌های دریافتی، بتوانند تطابق افراد را با شغل مورد نظر بیشتر چک کنند و در اکثر موارد بین رزومه‌های زیادی که دریافت می‌کنند به دنبال کسی هستند که بیشترین همگونی را با شرایط مورد نیازشان داشته باشد.

یکی از موضوعات اصلی که سازمان‌ها در مصاحبه‌های استخدامی دنبال می‌کنند مدل رفتاری افراد است. در همین سایت اگر علاقه‌مند بودید دوره آموزشی DISC قرار داده شده است که در خصوص مدل‌های رفتاری به تفصیل موضوعاتی را بیان می‌کند.

در این مدل رفتاری و به بهانه مصاحبه استخدامی سازمان‌ها می‌خواهند بدانند در آینده احتمالا چه رفتارهایی از شما سر می‌زند. در بیشتر موارد هدف از مصاحبه تلفنی و حضوری، کشف بقیه جنبه‌هایی است که در رزومه شما قید نشده است مانند رفتار، مدیریت استرس، مدیریت زمان و هیجانات و غیره.

در بیشتر موارد سازمان‌ها از قبل مدل‌های شایستگی خود را تدوین کرده‌اند و در زمان مصاحبه به دنبال تطابق شما با مدل شایستگی مطلوب خود هستند. برای مثال اگر نتیجه‌گرایی در مدل شایستگی ملاک مهمی است در طول مصاحبه با سئوالاتی که مطرح می‌کنند می‌خواهند ببینند شما تا چه اندازه نتیجه‌گرا هستید.

یکی دیگر از موضوعات کاهش هزینه‌های استخدامی سازمان هاست که در این راستا تلاش می‌کنند مصاحبه دقیقی را انجام دهند و فردی را پیدا کنند که بیشترین تطابق را با شغل آن‌ها داشته باشد تا در ادامه مجبور به جابجایی و تغییر شغل نشوند.

شما باید قبل از حضور در مصاحبه، تحقیقات مناسب را انجام دهید چرا که احتمال دارد شما وارد فضایی شوید که در آینده ثبات و پایداری کافی نداشته باشد. مصاحبه برای دو طرف حائز اهمیت است پس هم سازمان و هم شما باید توجه کنید که تحقیق و بررسی کافی از هم داشته باشید تا در نهایت بتوانید با شرایط مناسبی با هم ادامه همکاری دهید.

اگر سازمان‌ها برای انجام مصاحبه وقت کافی نگذارند منجر به زیان طرفین خواهد شد. هم سازمان شناخت کافی از شما پیدا نکرده است و بر اساس عجله‌ای که داشته شما را جذب کرده و هم شما فرصت کافی برای شناخت و بررسی جوانب مختلف شغل و سازمان را نداشته‌اید. در این صورت احتمال این موضوع وجود دارد که سازمان در آینده متوجه شود که شما تطابق لازم با شغل را ندارید و هم شما رزومه‌تان خراب شده و جابجایی شغلی متعدد با فاصله کم در آن رقم می‌خورد.

پس در نظر داشته باشید که اگر یک مصاحبه حرفه‌ای انجام شود، در هر صورت به نفع طرفین خواهد بود و به پایایی استخدام و تطبیق فرد با شغل کمک شایانی خواهد کرد.

در ادامه برای آنکه با حال و هوای طنزگونه مصاحبه‌ها آشنا شوید بد نیست فیلم‌های جانبی را مشاهده فرمایید.