×

گزارش خرابی

شرکت‌ها عمدتا سئوالاتی مشترک دارند و در بخشی از مصاحبه، آن‌ها را به صورت معمول از شما می‌پرسند. برای مثال از شما سئوال می‌شود که ممکن است خودتان را بیشتر معرفی کنید. پاسخ به این سئوال اولویت‌ها و اشتیاق‌های شما را نشان می‌دهد و شما در این تعریف از ارزش‌ها و مسائل مهمی که از خود سراغ دارید سخن می‌گویید.

از شما می‌پرسند که نقاط قوت و نقاط قابل بهبود شما کدام‌ها هستند. ساده و بی‌تفاوت از این سئوال گذر نکنید و باید بتوانید تا قبل از مصاحبه، شناختی از خود داشته باشید و مواردی را تحت عنوان قوت و یا چیزهایی که در مورد خودتان باید بهبود دهید را عنوان کنید.

اگر از شما پرسیدند چرا باید شما را استخدام کنیم؟ در واقع باید بتوانید از ویژگی‌های ممتاز خودتان و از مزیت‌های رقابتی‌تان بگویید.

اینکه پرسیده شود در 5 سال آینده خودتان را در چه موقعیتی می‌بینید؟ برای شناخت از میزان هدفمندی شماست و اینکه اساسا چقدر با برنامه‌ریزی و هدف مشغول زیستن هستید؟ این نکته بسیار مهم است که عنوان کنید شما چه مسیری را در پیش گرفته‌اید و به دنبال چه موضوعاتی هستید.

اگر از شما سئوال شد چرا می‌خواهید اینجا کار کنید بسیار مهم است که اطلاعاتی را که از آن شرکت دارید به درستی بیان کنید و مشخص نمایید تا چه حد نسبت به شغل و سازمان اطلاعات موثر کسب کرده‌اید و پاسخ مناسب به این سئوال و ربط دادن آن به ارزش‌ها و برنامه‌های شما، می‌تواند برگ برنده شما باشد.

در ارتباط با حقوق درخواستی لطفا پاسخ مناسبی مبتنی بر تحقیقی که از شغل و بازار کار دارید عنوان کنید و همه چیز را به خود سازمان نسپرید. پاسخ‌های حرفه‌ای همچون تعیین حقوق درخواستی و بعد بیان اینکه البته من می‌دانم که سازمان هم بر اساس قابلیت‌های من اشل مشخصی دارد و خوشحال می‌شوم در جریان آن قرار بگیرم، می‌تواند بسیار مناسب باشد.

اینکه از شما می‌پرسند که سئوالی دارید را بی جواب نگذارید و در قسمت بعد که شما را در این خصوص راهنمایی خواهیم کرد متوجه خواهید شد پاسخ مناسب تا چه حد می‌تواند مهم باشد.

در ادامه جدای از فیلم اصلی مدرس شما با دو فیلم زبان اصلی از الگوهای سئوال و جواب درست در مصاحبه‌های استخدامی و همچنین با 10 سئوال اصلی مصاحبه ها آشنا خواهید شد.