×

گزارش خرابی

انتخاب پوشش و لباس برای مصاحبه بسیار حائز اهمیت است و باید تمام تلاشمان را بکنیم که لباس مناسبی برای روز مصاحبه بر تن کنیم. این تصور که ما هم مانند کارآفرینان بزرگ در مصاحبه حاضر می‌شویم تصور درستی نیست چرا که هم فضا و هم فرهنگ ما با هم می‌تواند بسیار متفاوت باشد و جایگاه آن‌ها پس از عبور از مراحل زیادی شکل گرفته است.

تا حد امکان در جلسه مصاحبه با پوشش رسمی حاضر شویم و از رنگ‌های بسیار تند و زننده استفاده نکنیم. لباس ما باید اتوکشیده و مرتب باشد نه چروکیده و نامرتب، چرا که مصاحبه کننده تمام مدت دارد شما را می‌بیند و پوشش شما می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد.

کفش‌های مرتب و واکس شده بسیار مهم است و متاسفانه در مواردی، ما شاهد حضور افراد با صندل و دمپایی هم بوده‌ایم. موهای مرتب و شانه زده بسیار مهم است و باید یکی از موضوعاتی که توجه می‌شود همین موضوع باشد.

برای آقایان در روز مصاحبه ترجیحا کت و شلوار با رنگ‌های خنثی همچون خاکستری، سرمه‌ای و یا مشکی و قهوه‌ای می‌تواند مناسب باشد. برای خانم‌ها هم مانتوهایی با همین شرایط پیشنهاد می‌شود.

در خصوص استفاده از عطر و افترشیو باید توجه کنید که بوهای تند و استفاده زیاد از هر دوی اینها می‌تواند به مشام مصاحبه کننده بسیار ناخوشایند آید. همچنین عدم استفاده از این‌ها هم توصیه نمی‌شود چرا که بعضی اوقات بوی نامناسب و عرق بدن می‌تواند فضای مصاحبه را نامطلوب کند.

استفاده نامناسب از زیورآلات و اغراق در استفاده از این‌ها هم می‌تواند منجر به از دست دادن مصاحبه شما شود، چرا که انتظار می‌رود شما در زمان حضور در مصاحبه با فرهنگ سازمان و جامعه همگون و همسو باشید. رعایت همه این موارد با دقت کافی کمک می‌کند که احتمال اینکه شغل مورد نظر را در اختیار بگیرید بیشتر شود.