سلام

وقتی برنامه رو میخوام اجرا کنم پیغام  can not find path compiler gnu میاره ؟؟؟؟؟؟

FARHAD
2
22:17 1398/07/24
مرتب سازی بر اساس: زمان ارسال امتیاز

سلام

سیستم عامل و IDE تون رو بفرمایید.

احمد انواری
استاد دوره
0
18:08 1398/07/28
فرق c با c++ چیه
ابوالفضل ....
0
21:11 1398/11/08

سلام

زبان c بین سال های ۱۹۶۹ تا ۱۹۷۳ در توسط آقای Ritchie در آزمایشگاه های Bell توسعه داده شد اما زبان c++ توسط آقای Stroustrup در آزمایشگاه AT & T توسعه داده شد و حدودا در سال ۱۹۸۵ برپایه c و Simula67 (اولین زبان شی گرا) ساخته شد. از لحاظ دسته بندی زبان های برنامه نویسی، زبان c در دسته زبان های رویه ای دسته بندی می شود اما زبان c++ یک زبان شی گرا است و ویژگی های شی گرایی را دارد. درواقع زبان c به عنوان پدر زبان c++ شناخته می شود و تمامی کامپایلرهای زبان c++ برنامه های نوشته شده به زبان c را می توانند ترجمه کنند. چرا که سینتکس c زیر مجموعه سینتکس c++ است.

امروزه زبان c++ به عنوان یک زبان سطح بالا شناخته می شود که برای نوشتن برنامه هایی مثل موتورهای گرافیکی، نرم افزارهای تحت شبکه و .. مورد استفاده قرار میگیرد. زبان c به عنوان یک زبان میانی بیشترین استفاده را در پیاده سازی سیستم های نهفته (embedded systems) دارد چرا که اکثر پردازنده ها مترجمی برای زبان c دارند. 

هردو زبان مدیریت حافظه دستی دارند و به زبان ماشین مقصد ترجمه می شوند، بنابراین کارایی برنامه های نوشته شده به این زبان ها بسیار بالاست.

معروف ترین نرم افزارهایی که با زبان c نوشته شده اند، شاید بتوان از هسته لینوکس و هسته ویندوز نام برد. 

احمد انواری
استاد دوره
0
14:29 1398/11/15

برای طرح سوال در تالار گفتگو باید در درس ثبت نام کرده و ایمیل خود را در قسمت ویرایش پروفایل وارد کنید.