ذخیره در فایل

سلام روز بخیر ،

من یک سوال در مورد ذخیره یک چیز در فایل را داشتم اینکه وقتی یک struct student در بالای صفحه کدنویسی تعریف میکنیم و چند تابع دیگر برای حذف و اضافه دانش اموزان در لیست نوشته ایم ایا برای ذخیره لیست در یک فایل در تابع int main باید نام جدایی برای ان بنویسیم یا باید مجدد تابع های از قبل تعریف شده یا همان struct student را در تابع int main برای باز کردن فایل استفاده کنیم ؟ 

ممنون میشوم راهنمایی کنید

1 پاسخ
0 امتیاز
امیرحسام نوروزی
13:09 1398/08/15
لیست دانش اموزان

سلام روزتون بخیر ، 

یک سوال در مورد ذخیره نام و نام خانوادگی و معدل دانش اموزان در فایل داشتم اینکه از چه تابعی باید برای ذخیره این سه آیتم باید استفاده کنم ؟ 

ممنون میشوم راهنماییم کنید .

باتشكر.

1 پاسخ
0 امتیاز
امیرحسام نوروزی
21:04 1398/08/10
ثبت اطلاعات در تعداد زیاد و با تنوع تایپ داده در فایل و خوندن اون

سلام استاد خسته نباشید.

من میخواستم تعداد زیادی اطلاعات رو در نوع های مختلف مثل کاراکتر و رشته و عدد در فایل ذخیره کنم و بعد بخونمش. آیا باید بین این داده ها مثلا فاصله یا تب باشه یا بره خط بعدی؟ اگر کلا بخوام برای خوانا شدن فایل ذخیره شده مثلا فاصله باشه یا بره خط بعدی باید برای خوندنش بعدا کار خاصی بکنم؟ و کلا خوندن همچین فایلی چطوره ینی همین طور پشت سر هم fscanf کنم خودش میره داده بعدی رو میخونه که از تایپیه که ما میخوایم؟ مثلا اگر بخوام رشته های پشت سر هم رو بخونه و اعداد بین رو نخونه. ممنون میشم یه توضیحی بدید. 

و اینکه کلا چه نوع فایل هایی از چه فرمتی رو میشه با هاش کار کرد؟

در آخر برای تکمیل یک برنامه و بخش فرانت اند در کدی که با سی نوشته شده چه زبانی رو پیشنهاد میکنید برای یادگیری؟

با تشکر فراوان برای این دوره

7 پاسخ
0 امتیاز
Mahmonek
09:54 1398/08/02
پروژه لست دانش آموزان
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت استاد عزیز میخواستم توی این تیکت سوالاتی رو که دارم مرحله به مرحله ازتون بپرسم اولین سوالم اینه که با توجه به اینکه نام و نام خانوادگی و شماره دانش آموز همه رشته اند برای حذف یک دانش آموز چگونه آن را جستجو کنیم ؟ چون در صورت == گذاشتن همانطور گه گفتید اشاره گر به آن آرایه پاس داده میشود از روش ** باید استفاده کرد ؟؟؟؟
6 پاسخ
0 امتیاز
اشکان سپیانی
15:38 1398/07/12
sprintf

سلام استاد

توی ویدیوی اول گفتید sprintf رو در قسمت رشته ها گفتید

ولی من ندارم اون ویدیو رو

احتمالا اشکالی در سایت پیش اومده

 

در ویدیو دوم هم اون برنامه ای اول فیلم میاد رو با هم ننوشتیم

4 پاسخ
0 امتیاز
اشکان سپیانی
22:34 1398/05/06
لیست دانش آموزان

با سلام

انجام پروژه با توجه به دو ویدیوی آشنایی با فایل کمی سخت بنظر می رسد . مفاهیمی در سوال وجود دارد که بنظر می رسد در خصوص آن هیچ بحثی در دوره نشده است. اگه امکان دارد کمی راهنمایی کنید. ممنون

5 پاسخ
0 امتیاز
صادق عباسی دامانی
16:15 1398/03/29