زبان فرانسه

زبان فرانسه

دوره‌های آموزش زبان فرانسوی

   2,328 دانشجو
زبان فرانسوی متعلق به سرزمین عشق، فرانسه است و بنابراین جزو زبان‌های عاشقانه به شمار می‌رود. دلایل زیادی برای عاشقانه بودن زبان فرانسه وجود دارد. مثلاً این که ششمین زبان رایج در جهان و تنها زبان دیگر به غیر از انگلیسی است که در هر پنج قاره صحبت می‌شود، نشان دهنده آن است که این زبان دوستداران بسیاری دارد. بیش از 220 میلیون سخنران در سراسر جهان، فرانسوی را صحبت می‌کنند و این زبان نه تنها برای آشپزی، مد و سفر و ... مفید است، بلکه در بازار کار رقابتی و بین المللی نیز کاربرد فراوان دارد، چرا که فرانسه دارای پنجمین اقتصاد بزرگ دنیاست. اینکه چرا علاقه مند به یادگیری زبان فرانسه هستید، بستگی به اهداف شما دارد. برخی از زبان آموزان می‌خواهند به کانادا مهاجرت کنند، برخی می‌خواهند برای تحصیل به فرانسه بروند، برخی نیز برای تجارت و کار با کشورهای فرانسوی زبان، طالب یادگیری این زبان هستند. بنابراین اهداف شما در یادگیری زبان فرانسه تأثیر گذارند. آیا شما یک فرد مبتدی در یادگیری زبان فرانسه هستید که می‌خواهید اصول اولیه را یاد بگیرید و تا رسیدن به تسلط کامل، آن را دنبال کنید؟ ما در این مقاله از موسسه مکتب خونه به شما می گوییم
 2 نتیجه برای "زبان فرانسه --- زبان های خارجی" با فیلترهای مشخص شده در مکتب‌خونه موجود است.
مرتب‌سازی نتایج بر اساس:

یادگیری زبان فرانسه از صفر تا صد

هنگامی که شروع به یادگیری زبان فرانسوی می‌کنید، ممکن است بخواهید که سریعاً واژگان این زبان را به خاطر بسپارید، اما این کار برای یادگیری زبان فرانسه درست نیست و باعث خستگی و بی حوصلگی‌تان می‌شود. توصیه می‌کنیم به جای تمرکز بر حفظ کردن کلمات فرانسوی، تا جایی که می‌توانید، کلمات یا عبارات پرکاربرد را بیاموزید و به جای یادگیری کلمات زیاد، تلفظ فرانسوی خود را تقویت کنید. چرا که هدف از یادگیری زبان، تنها فراگیری واژگان نیست، بلکه داشتن اعتماد به نفس و درک مکالمات با فرانسوی زبانان بومی نیز هست.
برخی از کلمات و عبارات مکالمه‌ای رایج فرانسوی وجود دارند که ستون فقرات این زبان را تشکیل می‌دهند و یادگیری آن‌ها به شما در زبان فرانسه کمک می‌کند. در زیر برخی از رایج‌ترین کلمات فرانسوی را آورده‌ایم:
Bonjour: سلام، صبح بخیر
Au revoir: خداحافظ
Oui: بله
Non: خیر
Merci: ممنون
Merci beaucoup: خیلی ممنون
Fille: دختر
Garçon: پسر
Femme: زن
Homme: مرد
Amour: عشق
Français: فرانسوی
S’il vous plaît: خواهش می‌کنم
Bonsoir: عصر بخیر
Bonne Nuit: شب بخیر
Excusez-moi: ببخشید
De Rien: خوش آمدید (غیر رسمی)
Je vous en prie: خوش آمدید (رسمی)
Temps: زمان
Jour: روز
Monde: جهان
Monsieur: آقا
Raison: دلیل
Mademoiselle: خانم، زن مجرد
Madame: زن متأهل، زن مسن‌تر
Beau: خوش تیپ
Belle: زیبا
Chat: گربه
Chien: سگ
Fort: قوی

برای تسلط به زبان فرانسه، باید درس‌های فرانسوی خود را با برنامه ریزی و به شکل اصولی دنبال از موارد ابتدایی آغاز کنید و سپس به سمت درک پیچیده‌تری از زبان فرانسه بروید. آموزش زبان فرانسوی با مکتب خونه، دارای رویکرد همه جانبه ای است که کلمات، دستور زبان و تلفظ را به خوبی یاد می ردهد و به شما در یادگیری زبان فرانسوی و کاربرد آن در دنیای واقعی کمک می‌کند.
برای تقویت تلفظ زبان فرانسه باید بگوییم که برخی از صداها ممکن است در این زبان مشکل باشد، به همین دلیل مهم است که ابتدا تلفظ فرانسوی را با صداهای حروف الفبا شروع کنید. الفبای فرانسوی در حالی که حروف مشابه الفبای انگلیسی را دارند، اما برخی از صداهایشان در تلفظ، متفاوت است. به عنوان مثال یکی از آشناترین صداها در زبان فرانسوی، حرف "e" است که "euh" تلفظ می‌شود.

دلایل یادگیری زبان فرانسوی

شاید با خودتان بگویید که اصلاً چرا باید زبان فرانسوی را یاد بگیرم؟ باید در پاسخ بگوییم که دلایل زیادی برای یادگیری این زبان وجود دارد. ما در زیر به برخی از مهمترین موارد اشاره می‌کنیم.

1.فرانسوی یک زبان جهانی است

بیش از 300 میلیون نفر در پنج قاره به زبان فرانسه صحبت می‌کنند. سازمان بین المللی کشورهای فرانسوی زبان، شامل 88 کشور و دولت عضو هستند. همچنین فرانسوی پس از انگلیسی دومین زبان خارجی فراگیر و پنجمین زبان رایج در جهان است.

از طرفی فرانسوی تنها زبانی است که در کنار انگلیسی در همه کشورهای جهان تدریس می‌شود. کشور فرانسه بزرگترین شبکه بین المللی موسسه‌های فرهنگی را اداره می‌کند که دوره‌های زبان فرانسه را برای نزدیک به یک میلیون زبان آموز اجرا می‌کند.

2. زبانی برای بازار کار بین المللی

توانایی صحبت کردن به زبان فرانسه و آموزش زبان فرانسه از صفر، در بازار کار بین المللی یک مزیت محسوب می‌شود. دانش زبان فرانسوی درهای شرکت‌های فرانسوی در فرانسه و دیگر نقاط فرانسوی زبان جهان را به روی شما باز می‌کند. فرانسه به عنوان یکی از بزرگترین اقتصادهای جهان و مقصد اصلی سرمایه گذاری خارجی است.

3. زبانی است که دربرگیرنده یک فرهنگ غنی است

در آموزش زبان فرانسه از پایه باید بدانید که فرانسوی زبان بین المللی آشپزی، مد، تئاتر، هنرهای تجسمی، رقص و معماری است. دانش زبان فرانسه دسترسی به آثار بزرگ ادبی به زبان اصلی فرانسوی و همچنین فیلم‌ها و آهنگ‌ها را ارائه می‌دهد. زبان فرانسوی زبان شخصیت‌های بزرگی همچون ویکتور هوگو، مولیر، لئوپولد سندار سنگور، ادیت پیاف، ژان پل سارتر، آلن دلون و حتی زین الدین زیدان است!

4. فرانسه، زبانی برای سفر

فرانسه برترین مقصد گردشگری جهان است و سالانه بیش از 87 میلیون بازدید کننده را به خود جذب می‌کند. توانایی صحبت کردن به زبان فرانسوی حتی اگر کمی از این زبان را بلد باشید، باعث می‌شود بازدید از پاریس و همه مناطق فرانسه برایتان بسیار لذت بخش تر شود و بینشی در مورد فرهنگ و شیوه زندگی آن‌ها بدست بیاورید.

5. فرانسه، زبانی برای آموزش عالی

صحبت به زبان فرانسوی فرصت‌هایی را برای تحصیل در دانشگاه‌ها و مدارس تجاری فرانسوی باز می‌کند که در بین برترین مؤسسات آموزش عالی در اروپا و جهان قرار دارند.

6. فرانسه، زبان دیگری برای روابط بین الملل است

زبان فرانسوی هم زبان کار است و هم زبان رسمی سازمان ملل متحد، اتحادیه اروپا، یونسکو، ناتو، کمیته بین المللی المپیک، صلیب سرخ بین المللی و دادگاه‌های بین المللی. فرانسوی، زبان سه شهری است که مقر اصلی نهادهای اتحادیه اروپا در آن‌ها قرار دارد که عبارتند از: استراسبورگ، بروکسل و لوکزامبورگ.

7. فرانسوی، زبانی برای ارتباط با جهان

توانایی درک زبان فرانسه دسترسی شما به دیدگاه‌های جهانی را فراهم می‌کند. شما می‌توانید با اخبار متفکران و رهبران فرانسوی از سراسر جهان آشنا شوید.

8. فرانسه، زبانی برای یادگیری زبان‌های دیگر

فرانسوی زمینه خوبی برای یادگیری زبان‌های دیگر، به ویژه زبانهای عاشقانه نظیر اسپانیایی، ایتالیایی، پرتغالی، رومانیایی و همچنین انگلیسی را فراهم می‌کند؛ چرا که درصد قابل توجهی از واژگان انگلیسی از زبان فرانسه گرفته شده است.

آیا یادگیری زبان فرانسه سخت است؟

شاید شنیده باشید که یادگیری زبان فرانسه، به ویژه در بزرگسالی سخت و چالش برانگیز است. ممکن است فرانسوی زبان سختی باشد، اما حقیقت این است که هرکسی می‌تواند با تلاش صحبت به یک زبان جدید را یاد بگیرد. تحقیقات نشان می‌دهد که توانایی شما در یادگیری یک زبان، در حقیقت تمرینی برای ایجاد اعتماد به نفس از طریق صحبت کردن و ایجاد زمینه یادگیری سایر زبان‌هاست.
اگر برای یادگیری زبان فرانسه مشتاق و هیجان زده باشید، حتی سخت‌ترین مباحث آن نیز سرگرم کننده به نظر می‌رسد. زیرا احساس موفقیتی که با انجام چالش و غلبه بر آن به دست خواهید آورد، ارزشمند است. موفقیت کلی و سرعت یادگیری شما تا حد زیادی به تعهد شما و کیفیت برنامه یادگیری زبانتان بستگی دارد.

آموزش زبان فرانسه به زبان ساده بدون پیش نیاز


برای قدم گذاشتن در راه یادگیری زبان فرانسه، باید بدانید که چه روش‌هایی وجود دارد. شما می‌توانید با کمک آموزش‌های ارائه شده در موسسه مکتب خونه که البته به شکل ساده و بدون پیش نیاز هستند، زبان فرانسوی را یاد بگیرید، اما راه‌های فرعی که می‌توانید در کنار آموزش‌های مکتب خونه دنبال کنید، به شرح زیر هستند:

1. با عبارات رایج مکالمه فرانسوی شروع کنید


یادگیری عبارات متداول را شروع کنید و بدانید که می‌توانید با این کار مکالمات دلچسب و روانی را داشته باشید. بعد از مدتی که حرفه‌ای‌تر شدید و سطح زبان فرانسه شما پیشرفت کرد، می‌توانید عبارات پیجیده تر را نیز یاد بگیرید و در مکالمات خود بکار ببرید.

2. خواندن کتاب‌های فرانسوی را تمرین کنید


برخی کتاب‌های فرانسوی در بازار هستند که برای آموزش هستند. شما می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید یا کتاب‌ها و مجلاتی که متن‌های ابتدایی دارند را بخوانید تا در یادگیری زبان فرانسه، پیشرفت کنید.

3. از فرانسوی زبانان کمک بگیرید


شما می‌توانید با بومی‌های فرانسوی زبان به مکالمه بپردازید. اگر دوستان فرانسوی زبان پیدا کنید، می‌توانید مطمئن باشید که به کمک آن‌ها خیلی طود می‌توانید زبان فرانسوی را یاد بگیرید. فرانسوی زبانان بومی هیچ گونه اشتباهی در زبان نادری خود ندارند و شما می‌توانید با خیال راحت به دور از هر اشکالی، زبان فرانسه را با تلفظ و دستور زبان صحیح یاد بگیرید و تمرین کنید.

آموزش گام به گام زبان فرانسه با فیلم آموزشی


تماشای فیلم آموزش زبان فرانسه نقش موثری در یادگیری دارد و به طور کلی یکی از راه‌های متداول برای یادگیری زبان فرانسه، استفاده از فیلم آموزشی است. بسیاری از کلیپ‌ها و فیلم‌های آموزشی در سایت مکتب خونه وجود دارند که به کمک آن‌ها می‌توانید زبان فرانسوی را به خوبی یاد بگیرید. کافیست در دوره آنلاین زبان فرانسه موسسه مکتب خونه شرکت کنید و دیگر نگران یادگیری زبان فرانسه و چالش‌های پیش رو نباشید.

 تجربه شیرین یادگیری فرانسه از پایه با مکتب خونه


سریع‌ترین راه برای یادگیری زبان فرانسوی ایجاد یک روال معمول و برنامه یادگیری عالی برای تمرین و تکرار است. مهم‌ترین کاری که می‌توانید برای موفقیت در یادگیری زبان فرانسه انجام دهید این است که تمرین و صحبت کردن را جزء برنامه روزانه خود قرار دهید و این کار را می‌توانید به کمک دوره آموزش زبان فرانسه در موسسه مکتب خونه به صورت مجازی انجام دهید.
درست است که با گوش دادن به پادکست یا تماشای یک برنامه تلویزیونی بدون زیرنویس هم می‌توانید زبان فرانسوی را یاد بگیرید، ولی داشتن برنامه‌ای منسجم برای یادگیری که همه این جنبه‌ها را در بر داشته باشد و بر اساس برترین متد روز دنیا باشد، بهترین انتخاب است.
یادگیری فرانسه و مطالعه این زبان اولین قدم عالی برای درک این زبان است در موسسه مکتب خونه شما یاد می‌گیرید که چگونه زبان فرانسه را مانند زبان مادری‌تان صحبت کنید. کافیست خود را درآموزش های این موسسه غوطه ور کنید و هر ساعت از شبانه روز و در هر کجا که هستید، از تمرین و یادگیری زبان فرانسه دست نکشید.