تافل (TOEFL)

تافل (TOEFL)

دوره‌های آموزشی تافل

آزمون تافل TOEFL که مخفف Test of English as a Foreign Language یکی از معروف‌ترین تست‌های استاندارد سنجش دانش زبان انگلیسی قلمداد می‌شود. تست تافل که توسط یک موسسه‌ی مستقل و مبتنی بر تحقیق و ارزیابی آموزشی به نام ETS طراحی شده است، امروزه با شعار «فرصت ایجاد تغییر در زندگی و همچنین کمک به ترسیم مسیر منحصر به فرد» توانسته معیار مورد پذیرش در بیش از 11000 دانشگاه و در بیش¬تر از 150 کشور محسوب شود. آمار به دست آمده از سایت www.ets.org نشان می‌دهد بیش از 35 میلیون نفر در سراسر جهان تست تافل را برای مهارت خود در زبان انگلیسی انتخاب کرده‌اند.

 10 نتیجه برای "تافل (TOEFL) --- زبان انگلیسی --- زبان های خارجی" با فیلترهای مشخص شده در مکتب‌خونه موجود است.
مرتب‌سازی نتایج بر اساس:

تافل چیست؟

آزمون تافل TOEFL که مخفف Test of English as a Foreign Language یکی از معروف‌ترین تست‌های استاندارد سنجش دانش زبان انگلیسی قلمداد می‌شود.

طبق نتایج به ­دست آمده از تحقیقاتی که ETS انجام داده است از هر 5 موسسه 4 موسسه ترجیح می­‌دهند گواهینامه‌­ی تافل را به ­عنوان سند سنجش دانش زبان انگلیسی معیار قرار دهند. نمایندگان این موسسات اظهار می­‌کنند آزمون تافل دقیق­‌ترین اطلاعات را در مورد دانش انگلیسی ارائه می‌دهد. گواهینامه­ تافل توسط بسیاری از خدمات مهاجرتی برای دادن اجازه اقامت یا اجازه کار، آژانس­‌های پزشکی و صدور مجوز برای صدور گواهینامه، کارفرمایان به منظور ارزیابی سطح مهارت انگلیسی معتبر شناخته می‌­شود­. گواهینامه­ تافل در راستای خدمات مهاجرت در استرالیا و انگلیس نیز سند پذیرفته شده‌­ای است. در استرالیا نتیجه­‌ی آزمون یکی از الزامات اخذ ویزای دانشجویی است. جالب است بدانید که در انگلستان نمره­‌ی­ امتحان تافل شما در دریافت نوع ویزای شما موثر است و بر اساس آن ویزای رده­‌ی 1 ، 2 و یا 4 به شما تعلق می­گیرد.

در ادامه به انواع مختلف تست تافل، نوع برگزاری آن­‌ها و مهارت­‌هایی که در هریک از آن‌­ها ارزیابی می‌­شوند، می‌پردازیم. همچنین در رابطه با نمره ­دهی تست تافل، چگونگی آمادگی برای این تست و منابع مفید تافل اطلاعاتی را در اختیارتان قرار خواهیم داد. پس برای دانستن صفر تا صد آزمون و کلاس تافل با ما همراه شوید. 

انواع آزمون تافل

تست تافل سه نوع دارد: کاغذی (PBT) ، کامپیوتری (CBT) و آنلاین (iBT). این روزها iBT  تا حدود زیادی جایگزین روش کامپیوتری (CBT) شده و رایج‌­ترین نوع تست تافل به شمار می‌­آید. با این حال هنوز هستند دانشگاه‌­هایی که در شرایط پذیرش خود نوع کاغذی (PBT) وکامپیوتری (CBT) منتشر می­‌کنند و برخی از دانشجویان در اقصی نقاط جهان از طریق نسخه­‌ی کاغذی این آزمون مورد ارزیابی قرار می­گیرند. در حال حاضر در کشور ما تنها نوع آنلاین آزمون تافل (iBT) برگزار می­شود.

آزمون TOEFL iBT

آزمون TOEFL iBT® بیش از 60 بار در سال در مراکز مجاز برگزاری آزمون در سراسر جهان برگزار می‌شود و این می‌­تواند گزینه­‌های زیادی برای شما فراهم کند. پس از ثبت نام آنلاین خود، یک ایمیل تأیید با تاریخ آزمون، زمان شروع و آدرس مرکز آزمون دریافت خواهید کرد. این اطلاعات از طریق حساب ETS شما نیز در دسترس است. برای اطمینان از اینکه هیچ یک از جزئیات ثبت نام تغییر نکرده‌­اند (به عنوان مثال زمان یا ساختمانی متفاوت از آنچه در ابتدا تعیین شده بود) به خاطر داشته باشید که حتما یک روز قبل از آزمون وارد حساب کاربری خود شوید. توجه داشته باشید که حساب کاربری شما در ETS فقط برای مرحله‌­ی ثبت نام در آزمون TOEFL iBT® شما نیست! همچنین می‌توانید از آن برای موارد زیر استفاده کنید:

·        ثبت نام در آزمون آزمایشی

·        مشاهده، برنامه ریزی یا لغو ثبت نام

·        مشاهده‌­ی حوزه­‌های آزمون تأیید شده 

·        مشاهده و دانلود امتیازات

·        آپدیت اطلاعات شخصی مانند ایمیل یا آدرس پستی و ...

آزمون TOEFL iBT مهارت­‌های انگلیسی آکادمیک شما را مورد تست قرار می‌­­دهد، این آزمون شامل 4 بخش است: مهارت خواندن و درک مطلب (Reading)، مهارت شنیداری(Listening) ، مهارت صحبت کردن (Speaking)و مهارت نوشتن (Writing). بنابراین تمرین‌­های لازم برای موفقیت در این آزمون باید ترکیبی از این 4 مهارت باشد. این تست در کشورهای زیادی از جمله استرالیا، کانادا، نیوزیلند، ایالات متحده امریکا، انگلیس و همچنین در سراسر اروپا و آسیا پذیرفته شده است. پس اگر هدف شما تحصیل در دانشگاه است، نمره­ی بالای شما در آزمون TOEFL iBT® می­تواند به شما در رسیدن به آن کمک کند.

آیا تافل سخت است؟

جواب این سؤال قطعاً با توجه به میزان آمادگی شما داده خواهد شد. چنانچه شما برای آزمون خود حداکثر آمادگی را داشته باشید، هیچ آزمونی برای شما سخت نخواهد بود. البته آزمون تافل دارای استاندارهای بالایی است که باعث شده است در نسبت با سایر آزمون‌های معتبر زبان انگلیسی برای متقاضیان سخت‌تر باشد. به همین دلیل نیز مدرک آزمون تافل نیز در مقایسه با مدرک سایر آزمون‌های معتبر زبان انگلیسی دارای اعتبار بیشتری است. یکی از اصلی‌ترین چالش‌ها در آزمون تافل، محدوده بالای نمره دهی است. این موضوع سبب شده است تا در برخورد کوچک‌ترین اشتباهات نیز، مسئولین آزمون تافل آزادی عمل بالاتری را نسبت با سایر آزمون‌های زبان انگلیسی داشته باشند. 

شما می‌توانید برای تضمین قبولی در آزمون خود در دوره‌های آموزشی مناسبی که وسواس و دقت نظر طراحان سؤال آزمون تافل را درک می‌کنند، شرکت کنید. در دورهای آموزش تافل سعی بر آن است تا با ارائه تکنیک‌های خاص در بخش‌های مختلف زبان انگلیسی به متقاضیان، شرایط لازم برای پاسخگویی به سؤالات بخش‌های مختلف زبان انگلیسی محیا شود.

در آیلتس شرکت کنیم یا تافل؟

این دو آزمون جز آزمون‌های کاملاً معتبر زبان انگلیسی بشمار می‌روند. البته در ساختار و نحوه انجام این آزمون‌ها تفاوت‌های زیادی وجود دارد و شما باید باتوجه به اینکه کدام آزمون برای شما بهتر خواهد بود، یکی را انتخاب کنید. مثلاً شما برای شرکت در آزمون تافل مجبور به پرداخت ۲۰۵ دلار آمریکا خواهید بود و زمان آزمون شما در حدود ۴ ساعت و نتایج شما در بازه ۰ تا ۱۲۰ ارائه خواهند شد. این در حالی است که در آزمون آیلتس (IELTS) معمولاً باید در حدود ۲۰۰ دلار پرداخت کنید و زمان شما ۲ ساعت خواهد بود. همچنین نتایج شما در محدوده‌ای بین ۱ تا ۹ ارائه می‌شوند. 

چنانچه برای شما آزمون دادن با کامپیوتر آسان‌تر است، ما به شما آزمون تافل را پیشنهاد می‌کنیم. همچنین اگر شما راحت‌تر هستید تا با برگه و کاغذ آزمون بدهید، ما به شما آزمون آیلتس (IELTS) را پیشنهاد می‌کنیم. 

درواقع اگر شما دارای دانش زبان انگلیسی گسترده‌ای هستید، یعنی دست خط خوبی دارید، لهجه‌های مختلف را به‌خوبی متوجه می‌شوید و البته با مصاحبه حضوری احساس راحتی می‌کنید، ما به شما آزمون آیلتس (IELTS) را پیشنهاد می‌کنیم. 

همچنین اگر شما در انواع تکنیک‌های زبان انگلیسی که با تکرار و تمرین پیوسته به دست آمده‌اند، دارای سرعت عمل بالایی هستید؛ ما به شما شرکت در آزمون تافل را پیشنهاد می‌کنیم.

هزینه آزمون تافل

در وهله اول باید بدانم که هزینه‌های شرکت در آزمون تافل با توجه به کشور انتخابی شما برای محل آزمون، کاملاً متفاوت خواهد بود. باید خاطرنشان کنیم که ما تمام هزینه‌ها را بر اساس دلار محاسبه کرده‌ایم و معادل ریالی آن با توجه به نرخ برابری ارز محاسبه می‌گردد. مثلاً هزینه شرکت در آزمون تافل در ایران ۲۴۵ دلار، در ترکیه ۱۸۵ دلار، در آذربایجان ۱۹۵ دلار و در دبی ۲۵۵ دلار است. البته باید بدانید این هزینه در مؤسسات مختلف یکسان است. چنانچه شما یک هفته قبل از آزمون برای ثبت‌نام اقدام کنید باید 50 دلار دیگر را نیز بپردازید. 

اگر شما آزمون خود را کنسل کنید، ملزم به پرداخت ۵۰ درصد هزینه ثبت‌نام خود خواهید بود. همچنین شما باید چهار روز قبل از آزمون اقدام به کنسل کردن آزمون خود نمایید. در غیر این صورت تمام هزینه شرکت در آزمون از شما دریافت خواهد شد. در ضمن در صورت کنسل کردن آزمون خود، بقیه پول شما به همان حساب واریز خواهد شد که پول ثبت‌نام خود را پرداخت کرده‌اید. 

علاوه بر این باید بدانید در صورتی که بخواهید تاریخ آزمون خود را تغییر دهید، باید ۶۰ دلار دیگر را نیز پرداخت کنید تا مجاز به تغییر تاریخ باشید. هزینه ریپورت نتایج شما نیز ۱۹ دلار است. لازم به ذکر است که هزینه‌های آزمون‌های آزمایش شما به‌صورت جداگانه محاسبه خواهد شد. این هزینه‌ها بر اساس مؤسسه یا آموزشگاهی که در آن آزمون خواهید داد، می‌تواند متفاوت باشد.

ثبت‌نام آزمون تافل

شما در وهله اول باید یک پروفایل در سایت ای‌تی‌اس (ETS) برای خود ایجاد کنید که در حساب کاربری خود باید اطلاعات هویتی مانند نام، نام خانوادگی و تاریخ تولد را مطابق با اطلاعات گذرنامه خود ثبت کنید. در درستی اطلاعات ثبت شده خود کمال دقت را به عمل آورید، چون این اطلاعات شما غیرقابل‌تغییر هستند. 

چنانچه شما در حال حاضر گذرنامه خود را دریافت نکرده‌اید، این اطلاعات را بر اساس شناسنامه خود و با دقت وارد نمایید. فراموش نکنید که شما در هنگام شرکت در آزمون تافل خود، باید گذرنامه خود را همراه داشته باشید و هرگونه مغایرتی بین اطلاعات ارائه شده توسط شما باعث ابطال آزمون تافل شما خواهد شد. شما در روز آزمون ملزم به ارائه کارت ملی و همچنین گذرنامه خود هستید. باید توجه داشته باشید که شناسنامه شما به‌عنوان مدرک هویتی در روز آزمون پذیرفتنی نیست. 

در هنگام ثبت‌نام شما می‌توانید انتخاب کنید که نتایج آزمون خود را برای ۴ دانشگاه ارسال کنید، همچنین می‌توانید درخواست کنید که نتایج آزمون شما به‌صورت کاغذی برای آدرس ثبت شده شما ارسال شود. البته باید توجه داشته باشید که نتایج شما یک ماه بعد از آزمون برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما تنها تا ساعت ده شب در زمان ثبت خود وقت دارید که دانشگاه‌های که مایل به ارسال نتایج به آن‌ها هستید را انتخاب کنید.

مهارت‌هایی که در آزمون تافل مورد ارزیابی قرار می‌گیرند

همان­طور که گفتیم تست تافل 4 مهارت­ اصلی را مورد ارزیابی قرار می­دهد که عبارتند از: 

1. خواندن و درک مطلب (Reading)

 یکی از دشوارترین بخش­های تست تافل ریدینگ است و طبق مطالعات و تحقیق به دست آمده از شرکت‌کنندگان این آزمون، سختی این بخش از زمان و مدیریت آن آب می­خورد. این در حالی است که در سال 2019 تغییری در تعداد سوالات ریدینگ تافل ایجاد شده است. تعداد سوالات ریندیگ تافل 40 سوال بوده که داوطلبان باید در 60 دقیقه به آن­ها پاسخ می‌دادند که این تعداد به 30 سوال با مدت زمان 54 دقیقه تغییر کرده است. قطعا این تغییر تا حدودی ریدینگ تافل را قابل کنترل کرده اما هنوز این بخش چالش برانگیز است. ­در این قسمت از آزمون شما باید با توجه به متنی که داده شده به سوالات پاسخ دهید. تعداد متن‌­های ریدینگ تافل معمولا شامل 3 متن و در مجموع 2100 کلمه است. 

2. شنیداری(Listening)

بخش لیسنینگ آزمون تافل دارای دو فرم است: سخنرانی (Lecture) و مکالمه (Conversation). پیش­تر داوطلبان در این قسمت به 4 سخنرانی و 2 مکالمه گوش داده و به سوالات این بخش پاسخ می­دادند. اما پس از تغییراتی که در این بخش به وجود آمد، اکنون داوطلبان باید برای این بخش به 3 سخنرانی و 2 مکالمه گوش دهند. لیسنینگ تافل دو بخش دارد: در بخش اول به یک مکالمه و دو سخنرانی و در بخش دوم به یک مکالمه و یک سخنرانی گوش خواهید داد. توجه کنید که برای پاسخ دادن به هر قسمت 10 دقیقه فرصت دارید.

3. صحبت كردن (Speaking)

به بخش صحبت کردن تست تافل رسیدیم. بخشی که همواره بزرگ‌­ترین نگرانی شرکت کنندگان تست تافل بوده است. طبیعی است که صحبت کردن به زبان انگلیسی در یک میکروفون و با وجود محدودیت زمانی می‌تواند استرس زا باشد. اما مطمئن باشید با تمرین‌­های روزانه می‌­توانید تسلط خود را بالا و سطح استرس خود را پایین بیاورید. اگر قبل از سال 2019 در امتحان تافل شرکت کرده باشید، حتما به خاطر دارید که در تست اسپیکینگ تافل باید به 6 سوال پاسخ می‌­دادید. خبر خوب برای داوطلبان این است که این تعداد به 4 سوال تقلیل یافته است. این­که ممتحن در هنگام آزمون شما حضور ندارد و شما با میکروفون حرف می­‌زنید در واقع می­‌تواند نقطه‌­ای مثبت تلقی شود، چرا که شما را از شر سوالات غیرمنتظره و غافلگیرکننده­‌ی ممتحن نجات می‌­دهد. 

4. نوشتن (Writing)

رایتینگ تافل آخرین بخش تست تافل است که از دو نوع سوال تشکیل شده: سوال ترکیبی (Integrated Question) و سوال مستقل (Independent Question). در تسک (task) اول شما باید ابتدا یک متن را بخوانید و به یک سخنرانی در مورد همان موضوع گوش دهید. اطلاعاتی که در فایل صوتی می­‌شنوید، می­‌تواند ادعای گفته شده در متن را رد یا در پاره­ای از اوقات آن را تکمیل کند. نگران این­ نباشید که چگونه جزيیات مهم را به خاطر بسپارید. چرا که می‌­توانید در حین خواندن متن و گوش دادن به فایل صوتی یادداشت بردارید. شما فقط سه دقیقه فرصت دارید متنی 220-200 کلمه­ای را بخوانید. پس از این مدت با استفاده از اطلاعاتی که از متن و صدا به دست آوردید، در 20 دقیقه رایتینگ 225-150 کلمه­‌ای خود را بنویسید. 

هدف از تسک (task) دوم رایتینگ بررسی کیفیت نوشته‌­ی شما، رعایت قواعد دستور زبان، درستی و انسجام متن است و اعتبار استدلال شما ارزیابی نخواهد شد. این به این معناست که آن­چه مطرح می‌­کنید می­‌تواند کاملا خیالی و به دور از حقیقت باشد. حجم این تسک (task) باید 350-300 کلمه باشد و برای نوشتن آن 30 دقیقه زمان دارید. بهتر است زمان خود را طوری تنظیم کنید که پس از نوشتن رایتینگ، 5 دقیقه برای خواندن متن خود زمان داشته باشید. با این روش می­‌توانید اشتباهات احتمالی خود را اصلاح کنید و تعدادشان را به حداقل برسانید. 

نمره‌­ی تافل

آزمون TOEFL iBT، 120 امتیازی است و از هر یک از این چهار بخش نمره‌­ای بین 0 تا 30 را دریافت می‌کنید. بسته به نوع سوال، به ازای هر یک سوالی که به درستی پاسخ دهید، یک یا چند امتیاز دریافت خواهید‌ کرد. در تست تافل به تمامی سوالات، حتی آن سوالاتی که درمورد آن­ها مطمئن نیستید پاسخ دهید چرا که نمره­‌ی منفی برای شما منظور نخواهد شد. برای آزمون تافل نمره قبولی وجود ندارد زیرا هر دانشگاه یا موسسه شرایط خاص خود (یا نمره قبولی) را برای تافل تعیین می­کند. حداقل نتیجه TOEFL iBT معمولاً از 61 امتیاز تا 109 امتیاز که نمره­­‌ی حدنصاب دانشگاه هاروارد است، متفاوت است. 

آمادگی برای تافل

موفقیت در آزمون تافل هم مانند هر آزمون دیگری نیاز به تمرین و تکرار دارد. تا جایی که می­‌توانید خود را در شرایط آزمون قرار دهید. با استفاده از نمونه‌­های آزمون­‌های دوره­‌های قبلی خود را ارزیابی کنید. نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کنید. برای این­که سریعا به نمره­‌ی مطلوب خود برسید نیاز است تمرینات شما حتما روزانه و مستمر باشد. پس هر روز تایمی از روز خود را صرف مطالعه منابع معتبر آزمون کنید. سعی کنید هر چهار مهارت را با هم پیش ببرید و حتما به نقاط ضعف خود زمانی اختصاص دهید.

بدون شک برای دست­یابی به حداکثر امتیاز تافل باید مراحل با کیفیت و جدیت قابل توجهی دنبال شود. زبان انگلیسی شما باید در سطح عالی باشد یا به سطح عالی ارتقا پیدا کند. همچنین شما باید استراتژی­‌های مناسب خود را برای امتحان تافل داشته باشید. چرا که فرمول ثابتی که برای همه‌­ی داوطلبان در هر شرایطی کارگر باشد، وجود ندارد. شرکت در دوره‌­های آمادگی تافل و مطالعه­‌ی کتاب­‌های خودآموز هریک می‌­توانند با توجه به شرایط و توانایی شما انتخاب خوب و مناسبی باشند. به منظور آگاهی بیش­تر و انتخاب استراتژی متناسب برای شما در ادامه توضیحات بیش­تری در رابطه با هریک از مهارت­‌های مورد ارزیابی در آزمون تافل ارائه خواهیم داد. 

آمادگی برای ریدینگ تافل

همان­طور که پیش­تر گفتیم در بخش ریدینگ امتحان تافل شما باید سه متن 700 کلمه­ای را خوانده و به سوالات آن پاسخ دهید. حال سوال پیش آمده این است که این متن­ها در چه سطحی هستند؟ از آن­جا که اغلب نمره­‌ی تافل برای ارا­ئه به دانشگاه‌­ها و موسسات آموزشی به کار می­‌روند، قاعدتا متن­‌های ریدینگ در سطح درجه‌­ی اول آکادمیک هستند. به یاد داشته باشید که برای پاسخ به سوالات باید به متن برگردید. غالبا سوالات شما را با عباراتی نظیر (according to و in paragraph) به پاراگراف یا جمله­‌ی خاصی از متن ارجاع می‌دهند.

توجه داشته باشید که طراحان آزمون غالباً عباراتی را در گزینه‌­ها قرار می­‌دهند که حاوی کلمات متن و پاراگراف اشاره شده باشند اما این گزینه‌­ها به طور معمول پاسخ صحیح سوال نیستند و با دقت در آن­‌ها به این نتیجه می­‌رسید که هیچ ارتباطی با متن ندارند. تکنیک مهمی که در بخش ریدینگ امتحان تافل به کمک شما می‌­آید، حدس زدن معنی کلمات متن است. البته در نگاه اول حدس زدن معنی کلماتی که ممکن است تا به حال آن­‌ها را ندیده باشید، بسیار دشوار به نظر می­رسد. اما با تمرین مکرر و در صورت نیاز با شرکت در دوره‌­های آمادگی تافل در مدت زمان کوتاه می­‌توانید این مهارت را کسب کنید. 

آمادگی برای لیسنینگ تافل

در بخش لیسنینگ تافل حتما توجه داشته باشید که ممکن است فایلی که برای شما پخش می‌­شود شامل لهجه (Accent)‌های  مختلف (انگلیسی، استرالیایی، آمریکایی) باشد. پس برای موفقیت در این بخش گوش خود را با این لهجه­‌ها آشنا کنید. لهجه‌­های مختلف را می‌­توانید از طریق فایل‌­های مخصوص آماده­‌سازی امتحان تافل بشنوید. راه­کار موثر دیگر برای تقویت مهارت شنوایی گوش دادن به کانال­‌های رادیویی نظیر BBC ، CNN ، Discovery ، Animal Planet ، America است. همچنین می‌­توانید با تماشای فیلم‌های بدون زیرنویس این مهارت خود را محک بزنید.

هنگامی که به فایل صوتی گوش می­دهید، حواس پرت نشوید و روی فهم کلی مطلب تمرکز کنید. سعی نکنید معنی تک تک کلمات را درک کنید چرا که در این ­صورت با خطر از دست دادن درک هدف بحث مواجه می‌شوید. یادداشت برداری یکی از تکنیک­‌هایی است که به شما در بخش لیسنینگ کمک شایان توجهی خواهد کرد. بنابراین باید یاد بگیرید که چگونه فقط نکات کلیدی از قبیل نام شخصیت­‌ها، نقش‌­های آن­‌ها، موقعیت‌­های آن­‌ها، اعداد، افعال و سایر نکات مهم را بنویسید. نکته‌­ی مهم و کاربردی دیگر این ­است که شما باید تفاوت بین احساسات افراد را در گفتار آن‌ها بسته به لحن متوجه شوید. با وجود عدم دانستن معنی برخی از کلمات در گفتگو یا مونولوگ، این تکنیک به شما کمک می­کند تا به سوالات به درستی پاسخ دهید.

آمادگی برای اسپیکینگ تافل

در بخش اسپیکینگ تافل توانایی شما در بیان افکارتان به زبان انگلیسی مورد ارزیابی قرار می­‌گیرد. پس از آن­که متنی را خواندید و به فایل صوتی گوش دادید، باید توانایی این را داشته باشید که اطلاعاتی که دریافت کردید را در قالب پاسخی جامع بیان کنید. به طور معمول ارزیاب امتحان تافل در نمره‌­دهی بر اسپیکینگ به مولفه‌هایی­ مانند منطق کلامی، ایده­‌ها، مثال­‌ها، سطح واژگان و استفاده از مترادف­‌ها و متضادها، تسلط کلامی و عدم وقفه و همچنین برداشت کلی شما از متن و فایل صوتی توجه می­کند و بر اساس آن شما را ارزیابی می­کند.

آمادگی برای رایتینگ تافل

در بسیاری از کتاب‌­هایی که به هدف آماده سازی برای امتحان تافل توسط انتشارات بزرگی نظیر کمبریج، بارون، دلتا و لانگمن منتشر شده، استراتژی­‌های مفیدی ارائه شده است که می­توانید با بهره‌­گیری از آن­ها زمان خود را به خوبی سازمان‌دهی کنید. اگر نقطه ضعف شما به بخش رایتینگ برمی­‌گردد. بهترین راه­کار این است که برای بهبود مهارت­ نوشتاری و ساختن نقطه­‌ی قوت از نقطه ضعف خود حتما از مدرسان مجرب تافل کمک بگیرید. چرا که برای تقویت این مهارت نیاز دارید که کسی رایتینگ شما را بخواند و تصحیح کند. به خاطر داشته باشید در هنگام تمرین رایتینگ، حتما محدودیت­هایی که در زمان امتحان اصلی با آن­ها مواجه هستید را در نظر گرفته و در صورت امکان آن‌­ها را بازسازی کنید.

منابع آزمون تافل

شما در این آزمون در چهار مهارت خواندن (Reading)، گوش‌دادن (Listening)، صحبت‌کردن (Speaking) و نوشتن (Writing) زبان انگلیسی امتحان خواهید داد. قطعاً اصلی‌ترین منبع برای شما دانش عمومی زبان انگلیسی است. اما با توجه به اهمیت این آزمون، کتاب‌های خاصی به‌عنوان منابع اصلی آزمون شما مدنظر هستند.

اصلی‌ترین منبع شما برای آموزش تافل کتاب The official guide to the TOEFL خواهد بود. این کتاب توسط خود مرجع برگزاری آزمون تافل جمع آوری شده است. همچنین مجموعه TPO، سری کتاب‌هایی است که در برگیرنده تست‌های آزمون تافل هستند. 

کتاب‌های تقویت دامنه واژگان

شما می‌توانید با استفاده از کتاب‌های ۵۰۴ Absolute Essential Words، Barron’s Essential Words for the TOEFL، ۴۰۰ Must Have Words (McGraw-Hill)، ۱۱۰۰ Words You Need to Know (Barron’s) دایره لغات خود را گسترش دهید. 

کتاب‌های مربوط به مهارت Reading

همچنین برای بهبود مهارت خواندن (Reading) می‌توانید از کتاب‌های LONGMAN Preparation Course for the TOEFL test و Barron’s Practice Exercises for the TOEFL استفاده کنید. 

کتاب‌های مربوط به مهارت Listening

در ضمن برای تقویت مهارت گوش‌دادن (Listening) شما، بهترین منابع شامل کتاب‌های KAPLAN TOEFL iBT و Barron’s Practice Exercises for the TOEFL هستند. 

کتاب‌های مربوط به مهارت Speaking

منابع اصلی شما برای تقویت مهارت صحبت‌کردن (Speaking) نیز شامل کتاب‌های Speaking and Writing Strategies for the TOEFL iBT (Nova) و Cambridge Preparation for the TOEFL Test است. 

کتاب‌های مربوط به مهارت Writing

در نهایت منابع اصلی شما برای بهبود مهارت نوشتن (Writing) در آزمون تافل کتاب‌های Speaking and Writing Strategies for the TOEFL iBT (Nova) و Cambridge Preparation for the TOEFL Test خواهند بود.