فرهاد بنکدار هاشمی

آقای دكتر فرهاد بنکدار هاشمی در سال 1339 در شهر اصفهان متولد شد. ايشان تحصيلات ابتدايي را در دبستان "کار" اصفهان در سال 1345 به اتمام رساند. وی تحصیلات متوسطه خود را دردبیرستان "دکتر هشترودی" واقع در تهران گذراند و سپس در سال 1356 موفق به اخذ مدرک دیپلم از دبیرستان حکیم سنایی اصفهان گردید.
آقای دكتر فرهاد بنکدار هاشمی تحصيلات عالیه خود را در کشور آمریکا ادامه داد و در سال1362 موفق به اخذ مدرك لیسانس (کارشناسی) از دانشگاه ایالتی بویزی (آیداهو) در آمریکا گرديد. وي پس از اخذ مدرك لیسانس در سال 1364 مدرک فوق لیسانس (کارشناسی ا رشد) خود را در رشته میکروب شناسی از دانشگاه ایالتی آیداهو در شهر پوکاتلو دریافت نمود. وی سپس تحصيلات دوره دکترای تخصصی خود را در دانشگاه ایالتی تکزاس (آمریکا) آغاز نموده و در سال 1372 مدرک خویش را در رشته میکرب شناسی و ایمیونولوژی (با گرایش ویروس شناسی) دریافت نمود. جهت گذراندن یک دوره‌ی تکمیلی دو ساله فوق دکترای میکرب شناسی بالینی- آقاي دكتربنکدارهاشمی در سال 1373 در مرکز علوم پزشکی دانشگاه تکزاس واقع در شهر هوستون (تکزاس) مشغول به کار شد. پس ا ز اتمام این دوره در سال 1375 در کالج شهر هوستون (تکزاس) به تدریس پرداخت. پس از آن در سال 1376 در دانشگاه راش (شیکاگو) به تدریس و تحقیق 4 ساله در خصوص ویروس HIV اج.آی.وی پرداخت.
آقای دکتر بنکدارهاشمی از سال 1381 فعالیت‌های خود را در تدریس و پژوهش میکرب شناسی در دانشكده پزشكی دانشگاه علوم پزشکی تهران آغاز كرد. ایشان هم اکنون بعنوان دانشيار گروه ميكرب‌شناسی در دانشكده پزشكی دانشگاه تهران مشغول به كار مي‌باشند.