خبرها

مدرسه کسب و کار شریف

مقدمه‌ای بر مدرسه کسب و کار شریف:

مدرسه کسب و کار شریف در تابستان 93 شروع به فعالیت کرده است و زیر نظر دفتر خلاقیت و گسترش کار آفرینی دانشگاه صنعتی شریف شروع به کار کرده است. این مدرسه امسال تحت عنوان یک پروژه مشترک بین وبسایت مکتب‌خونه و دانشگاه صنعتی شریف مشغول به فعالت است.

هدف از راه ‌اندازی مدرسه کسب و کار شریف، پرورش کارآفرین‌های موفق آینده و دادن سرنخ‌هاو چشم‌اندازهای بزرگ کاری به شما دانشپذیران است.

مدرسه کسب و کار شریف

ما قصد داریم تا با کمک دانشگاه صنعتی شریف مهارت‌هایی را که کمتر در سیستم آموزشی کشور مورد توجه قرار گرفته‌اند و خوب صد البته یاد‌گیری آن‌‌ها می‌تواند در ادامه‌ مسیر زندگی و انتخاب‌های آینده‌ شما تاثیر مثبت بگذارد و از شما یک کارآفرین موفق بسازد را  به شما آموزش دهیم.

در واقع مکتب‌خونه این امکان را فراهم کرده تا به صورت غیرحضوری بتوانید  از هر کجای ایران  که هستید از محتوای کلاس‌های مدرسه تابستانی کسب و کار شریف استفاده کنید. پکیج مدرسه تابستانی کسب و کار شریف از دو قسمت حضوری و غیرحضوری تشکیل شده که به زودی می‌توانید از طریق وبسایت مکتبخونه در دوره‌های غیر حضوری ثبت نام کنید و از دانشگاه مدرک بگیرید.

لازم به ذکر است که به محض قرار گرفتن دوره‌ها بر روی وبسایت مکتب‌خونه،  اخبار مربوط در تمامی شبکه‌های اجتماعی ما اعلام خواهند شد.

دوره‌های غیرحضوری مدرسه کسب و کار شریف

مدرسه کسب و کار شریف

دوره‌های غیرحضوری به صورت 55 ساعت ویدئوی آموزشی و در 4 بسته زیر تهیه شده‌اند و

از اساتید دوره غیر حضوری می‏توان به :

 • دکتر فیض بخش عضو هیئت علمی دانشگاه شریف
 • دکتر محجوبی استاد دانشگاه تگزاس امریکا
 • مهندس شعبانعلی بنیانگذار سایت متمم
 • دکتر جهانبخت استادیار رشته کارآفرینی دانشگاه ایالتی سِالیِم آمریکا
 • و دکترعلی محمد بیدار‏مغز رييس تشريفات نمايندگي دائم جمهوري اسلامي ايران- سازمان ملل متحد، نيويورک و ….اشاره کرد.

دوره خلاقیت و نوآوری

مدرسین: دکترفیض بخش، دکتر مهاجرانی ، دکتر محجوبی

گواهینامه دوره: صادره از دانشگاه صنعتی شریف

مباحث: این دوره شامل مباحث خلاقیت، ایده یابی، شناخت فرصت‌ها و رنسانس نو است.

خلاقیت

خلاقیت به معنای نگاه از زاویه‌‌ی جدید به مسئله ا‌ی قدیمی ست. این فقط یک تعریفی خشک و خالی از خلاقیت است که در کتاب های مرجع می نویسند، چرا؟:

چون حتی با وجود  بارها و بارها خواندن این عبارت ، شما هنوز هم نمی دانید خلاقیت را کجای وجودتان باید جستو جوکنید!! پس اجازه دهد تا یک نکته را همین اول به شما بگوییم، خلاقیت یک  مهارت است و نیاز به  درگیر شدن دارد، مدرسین دوره مثل یک مربی به شما یاد می‌دهند چگونه با خلاقیت کشتی بگیرید و آن را خاک کنید (رشد دهید)  تا نگاهی متفاوت به زندگی و کار خود داشته باشید.

ایده و شناخت فرصیت‌ها

ایده مثل بلوک ساختمانی است هر بلوکی می‌تواند عضوی از ساختمانی با عظمت و استوار باشد و همین طور می‌تواند عضوی از یک بنای مخروبه و بی ارزش باشد در نتیجه باید یاد گرفت چگونه پتانسیل هر ایده را شناسایی کرد و آن را به بهترین نحو به کار برد.

درس های خلاقیت و ایده یابی و شناخت فرصت ها در فضایی تعاملی و پویا به شما این مهارت ها را یاد می دهند تا از ایده هایتان بیش از یک فکر ناب بهره ببرید.

 رنسانس نو

درس رنسانس نو تلاش می‌کند شما را با پدیده های عصر حاضر، فرصت‌ها و تهدید‌های آن آشنا کند تا شما را آگاه سازد که ساخت چه بنایی روی این زمین به صرفه و امکان پذیر است تا یاد بگیرید که بهترین بنا را مناسب با سلیقه و نیاز های زمان بسازید.

دوره کارآفرینی و مدیریت کسب‌و‌کار

مدرسین: دکتر جهانبخت، خانم روشن، دکتر سهرابی، دکتر زند، دکتر جعفری، دکتر صامعی، دکتر مدنی زاده

گواهینامه دوره: صادره از دانشگاه صنعتی شریف

مباحث: این دوره آموزشی شامل مباحثی مثل دیدار با کار آفرین، رهبری، استراتژی، تجارت الکترونیک، مباحث مالی و حسابداری و مبانی اقتصاد می باشد.

دیدار با کار آفرین

هیچ چیز مانند  گوش کردن داستان زندگی یک کار آفرین موفق از زبان خودش  نمی‌تواند ما را با چالش‌های واقعی یک کسب وکار آشنا کند و از ویژگی‌ها و مهارت‌هایی که باید در طول این راه با خود به همراه داشته باشیم  آگاه سازد.

سایر مباحث

در کنار آشنایی با کار آفرین‌های موفق ما باید در مورد بعضی مباحث همانند  اقتصاد دید درستی پیدا کنیم و با برخی  موضوعات مثل رهبری و وظایف یک رهبر آشنا شویم، در ضمن ما در عصر شکوفایی تجارت الکترونیک زندگی می‌کنیم و لازم است که دیدی درست و علمی به آن پیدا کنیم و با فرصت‌ها و تهدید‌های آن بیشتر آشنا شویم.

در مدرسه کسب و کار سعی شده که این مباحث توسط بهترین اساتید  به شکلی پویا و تعاملی آموزش داده شود.

دوره برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری

دوره برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری

 مدرسین: دکتر مشایخی، دکتر فیض بخش، آقای افشاری، دکتر محجوبی، دکتر طالبیان

گواهینامه دوره: صادره از دانشگاه صنعتی شریف

مباحث: این دوره آموزشی شامل مباحث برنامه ریزی شخصی، مدل کسب و کار، طرح تجاری، مدل سازی، تئوری بازی و  چشم انداز است.

اگر کمی به زندگی افراد موفق نگاه بیندازیم خواهیم دید اولین مولفه‌ای که در زندگی تک تک آنها جلب توجه میکند داشتن برنامه و نظم فکری است این موضوع نه تنها در زنگی کاری و  حرفه ای آنها بلکه در زندگی شخصی آنها هم  قابل مشاهده است.

اکنون که اهمیت برنامه ریزی شخصی و تاثیر آن روی موفقیت را متوجه شدیم نیاز است تا مبانی و مهارت های لازم جهت تدوین یک برنامه خوب آشنا شویم و مفاهیمی همچون: چشم انداز، مدل کسب و کار، طرح تجاری و تئوری بازی که  به شدت ما را در این راه کمک می کند یادبگیریم.

دوره مهارت‌های ارتباطی و کار گروهی

مدرسین: خانم تقوی، دکتر اصلانی، دکتر فیض بخش، دکتر بیدارمغز، دکتر تاج‌الدین، دکتر علوی

گواهینامه دوره: صادره از دانشگاه صنعتی شریف

مباحث: این دوره آموزشی شامل مباحث فنون مذاکره، فن بیان و سخنرانی، تیم سازی، کار تیمی، اصالت و شام کاری است.

تیم سازی و کار تیمی

بررسی وضعیت دنیای حاضر به ما نشان میدهد که دستیابی به موفقیت به صورت انفرادی کاری بسیار سخت و شاید حتی غیر ممکن باشد در ضمن تحقیقات و تجربه هردو اشاره به قدرت کار تیمی و همکاری در در حل کردن چالش ها و سختی دارد، در نتیجه به عنوان کسی که که به دنبال موفقیت میگردد باید خصوصیات یک تیم خوب و نحوه تشکیل آن را یاد بگیریم.

فنون مذاکره

در دنیای کسب و کار شما به جز همکار های خود مجبور خواهید شد که با افرادی خارج از دایره تیم خود تعامل کنید که در این راه یاد گرفتن فنون مذاکره بسیار حیاتیست.

اصالت

از دیگر مهارت‌های مهم می‌شود به فن بیان برای انتقال درست مطالب، تاثیر گذاری و توانایی اقناع کردن و همچنین اصالت رهبری اشاره کرد. اصالت ارزشی است که امروزه کم رنگ شده ، اصالت مفهومی است پیچیده درعین سادگی که کم‌تر به آن پرداخته شده.

در این دوره سعی شده است این مهارت‌ها توسط اساتیدی با تجربه و حاذق آموزش داده شود چون ما به این اصل باور داریم که فقط یک انسان اصیل می‌تواند اصالت حقیقی  را آموزش دهد و تنها  یک سخنران می‌تواند سخنرانی قحار را تربیت کند.

دوره حضوری

مدرسه کسب و کار شریف

دوره حضوری در تابستان به صورت گروهی و کارگاهی به مدت 30 ساعت آموزشی به صورت پیوسته در فضای دانشگاه شریف با حضور اساتید برجسته در قالب فعالیت‏‌های زیر برگزار خواهد شد:

 • بازارچه و تجربه ی فروش
 • تمرین طراحی مدل کسب و کار (BM)
 • کارگاه تعیین چشم انداز و برنامه ریزی شخصی
 • بازی‏‌های خلاقیت
 • بازی‏‌های مذاکره
 • بازی‏‌های استراتژی
 • مسابقه سخنرانی و فن بیان
 • فعالیت‏های ورزشی و تفریحی
 • بازی شبیه سازی کسب وکار

گواهینامه دوره: صادره از دانشگاه صنعتی شریف

زمان برگزاری: این دوره در تهران و طی 3 روز  متوالی در محیط دانشگاه صنعتی شریف برگزار خواهد شد و اگر تعداد دانشپذیریان در شهر شما به حد نصاب برسند، مابه شهر شما می‌آییم.

شرایط ثبت‌نام: ثبت‌نام در دوره‌های غیر حضوری پیشنیاز دوره حضوری نمی‌باشد. اما شرکت در دوره‌های  غیر حضوری شما را آماده دوره حضوری می‌کند. پس توصیه می‌شود که حتما در دوره‌های غیر حضوری مکتب‌خونه شرکت کنید.

 

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

 1. چقدر عالی… پارسال خیلی دوست داشتم که شرکت کنم. اما متاسفانه چون کرج بودم رفت و آمد برام خیلی سخت بود… الان که متوجه شدم مکتبخونه دوره های آنلاین این مدرسه رو قراره روی سایتش بزاره خیلی خوشحال شدم..مدرکشون خیلی برام لازم هست….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا