شرایط استفاده از دوره‌های مکتب‌پلاس

دانشجوی عزیز، لطفا به موارد زیر هنگام خرید دوره‌های مکتب‌پلاس توجه کنید؛خرید شما به منزله آگاهی کامل از موارد زیر است:
1- شما پس از پرداخت شهریه دوره و ثبت نام در دوره، دانشجوی دوره شناخته می شوید. پس از ثبت نام در دوره محتوای مکتب پلاس در اختیار شما قرار می گیرد. این محتوا تنها برای استفاده توسط دانشجویان دوره است پس شما حق بازنشر محتوای دوره اعم از ویدئوها، پروژه‌ها و … را در هیچ قالب و کانالی نخواهید داشت و در صورت مشاهده پیگرد قانونی خواهد داشت.
2- با توجه به حقوق مالکیت معنوی و تفاهم نامه‌ای که مکتب‌خونه با سایر ذی‌نفعان هر دوره مکتب‌پلاس دارد، امکان دانلود ویدئوها در دوره‌های مکتب‌پلاس وجود ندارد و دانشجوی این دوره‌ها باید ویدئوها را تنها به صورت آنلاین و از طریق وبسایت مکتب‌خونه مشاهده نماید.
3- دسترسی به محتوای کامل دوره‌های مکتب‌پلاس برای مدت مشخصی که در قسمت مهلت دوره تعیین شده است امکان‌پذیر است که این مهلت از زمان خرید دوره کامل آغاز می‌شود. دانشجو می­تواند برای دسترسی مجدد به خدمات ارزش افزوده ‌‌(از قبیل ارسال و تصحیح پروژه و تمرین‌ها، فارغ‌التحصیلی و دریافت گواهی‌نامه پایان دوره و...) با پرداخت مبلغ تمدید دوره، هر بار دسترسی خود به دوره کامل را به مدت یک ماه تمدید کند. توجه داشته باشید همانطور که در بند 1 عنوان شد این محدودیت شامل محتوای دوره نیست و شما پس از پرداخت شهریه و ثبت نام در دوره‌های مکتب‌پلاس بدون محدودیت زمانی به محتوای آن دسترسی خواهید داشت.
4- پس از پایان مدت زمان تعیین­ شده و عدم تمدید دوره، صرفا به محتوای دوره و تالار گفتگو دسترسی خواهید داشت.
5- در حال حاضر و به صورت کلی دو نوع شهریه و امکان ثبت نام در دوره‌های مکتب‌پلاس وجود دارد. نوع اول با عنوان "فقط محتوا" تعریف شده است که دسترسی شما در این نوع از ثبت نام فقط به محتوای ارائه شده در دوره برقرار می‌گردد (دسترسی به محتوا بدون محدودیت زمانی است) و امکان استفاده از خدمات ارزش افزوده دوره را نخواهید داشت. نوع دوم با عنوان "دوره کامل" ارائه می‌گردد که در این نوع ثبت نام شما علاوه بر محتوا امکان برخورداری و استفاده خدمات ارزش افزوده دوره (از قبیل ارسال و تصحیح پروژه و تمرینها، فارغ‌التحصیلی و دریافت گواهینامه پایان دوره و...) را در مدت زمان مشخص خواهید داشت.
5-1- توجه داشته باشید که هر دوره مکتب‌پلاس ممکن است شامل هر دو یا حداقل یکی از انواع معرفی شده باشد.
5-2- امکان ارتقا دوره از نوع "فقط محتوا" به "دوره کامل" در دوره‌هایی که هر دو نوع را پوشش می‌دهند وجود دارد. در این حالت شما با پرداخت مبلغ مشخص علاوه بر محتوای دوره برای مدت زمان معینی به خدمات ارزش افزوده دوره نیز دسترسی خواهید داشت.
5-3- عناوین خدمات ارزش افزوده ارائه شده در دوره‌های مختلف متفاوت بوده و براساس موارد مندرج در صفحه دوره می‌باشد.
5-4- در هر دو نوع پرداخت و ثبت‌نام در دوره‌های مکتب‌پلاس دسترسی به محتوای دوره بدون محدودیت زمانی و دسترسی و استفاده از خدمات ارزش افزوده دوره برای مدت معین می‌باشد که در صورت نیاز امکان تمدید مهلت استفاده از این خدمات وجود دارد.

شرایط خرید

1- هنگام خرید دوره به ثبت کامل و دقیق نام و نام­خانوادگی دقت گردد زیرا گواهی­نامه دوره فقط به نام خریدار قابل صدور است و در پایان دوره جهت احراز هویت، نام و نام خانوادگی خریدار با تصویر کارت ملی تطابق داده خواهد شد.
2- کاربران دقت نمایند که به دلیل فرایندهای مالی و تسهیم حق السهم ذی النفعان هر دوره،‌ امکان بازگشت هزینه پرداخت شده پس از خرید وجود ندارد لذا در خرید خود دقت نمایند.
3- دسترسی به محتوای کامل دوره‌های مکتب‌پلاس برای مدت مشخصی که در قسمت مهلت دوره تعیین شده است امکان‌پذیر است که این مهلت از زمان خرید دوره کامل آغاز می‌شود. دانشجو می­تواند برای دسترسی مجدد به خدمات ارزش افزوده ‌‌(از قبیل ارسال و تصحیح پروژه و تمرین‌ها، فارغ‌التحصیلی و دریافت گواهی‌نامه پایان دوره و...) با پرداخت مبلغ تمدید دوره، هر بار دسترسی خود به دوره کامل را به مدت یک ماه تمدید کند. توجه داشته باشید همانطور که در بند 1 عنوان شد این محدودیت شامل محتوای دوره نیست و شما پس از پرداخت شهریه و ثبت نام در دوره‌های مکتب‌پلاس بدون محدودیت زمانی به محتوای آن دسترسی خواهید داشت.

شرایط فارغ‌التحصیلی

1- هنگام خرید دوره به ثبت کامل و دقیق نام و نام­خانوادگی دقت گردد زیرا گواهی­نامه دوره فقط به نام خریدار قابل صدور است و در پایان دوره جهت احراز هویت، نام و نام خانوادگی خریدار با تصویر کارت ملی تطابق داده خواهد شد.برای فارغ‌التحصیلی و دریافت گواهی­نامه دوره، ارسال تمامی تمرین‌ها و پروژه‌های الزامی ضروری است.
2- پس از پایان دوره و درصورتیکه دانشجو بتواند دوره را با موفقیت و کسب نمره قبولی به پایان رساند، لازم است نسبت به ارسال تصویر واضح و مشخص از کارت ملی (درمورد دانشجویان غیرایرانی: صفحه مشخصات در گذرنامه معتبر) اقدام نمایند. با ارسال اطلاعات وی برای موسسه برگزار‌کننده‌ی دوره و پس از طی تشریفات اداری، گواهی‌نامه‌ی پایان دوره قابل صدور است.
3- دانشجو تعهد دارد که تمام دوره را شخصا بگذراند. مکتب‌خونه می‌تواند در صورت لزوم مصاحبه‌ای با فارغ التحصیلان دوره انجام دهد و اگر مشخص شود که دوره توسط ایشان طی نشده است این اختیار را دارد تا از ارائه گواهی­نامه پایان دوره به ایشان خودداری کند.

شرایط دوره

1- زمان موردنیاز برای گذراندن دوره، براساس استانداردهای جهانی Massive Open Online Courses (MOOC) برای دوره­های مجازی، مجموع زمان لازم برای مشاهده ویدیوها، انجام کوییزها، حل تمارین و ارائه پروژه‌ها است و لزوماْ برابر با مدت زمان ویدئوهای دوره نیست. مکتب‌خونه زمان موردنیاز برای گذراندن دوره‌ها را براین­اساس محاسبه و در صفحه هر دوره درج نموده است.
2- به دلیل حفظ حریم شخصی اساتید، اطلاعات تماس آن‌ها (ایمیل و شماره همراه) محرمانه است و مکتب‌خونه از ارائه اطلاعات فوق به کاربران و دانشجویان و سایرین معذور است.
3- دانشجو تعهد دارد که در هیچ­یک از تکالیف، آزمون‌ها و پروژه‌ها تقلب نکند. درصورتی که مشخص شود در طی دوره تقلب نموده است نمره صفر برای وی منظور می‌شود و مکتب‌خونه حق دارد دسترسی وی را به دوره حذف نماید.
4- دانشجو تعهد دارد جواب هیچ­یک از تکالیف، آزمون‌ها و پروژه‌ها را با دیگران به هیچ نحو و در هیچ زمانی به اشتراک نگذارد.
5- برای پاسخ به هریک از پروژه‌ها، یک یا چند بار امکان ارسال پاسخ مهیا است. تعداد امکان ارسال هر پروژه در صفحه همان پروژه و در زمان ارسال مشخص است. توجه کنید که درصورت هر بار ارسال مجدد پاسخ، درصدی از نمره شما کسر خواهد شد که برای هر پروژه متفاوت است و در صفحه پروژه قابل مشاهده است.
6- تالار گفتگو هر دوره به منظور برقراری ارتباط دانشجویان و پاسخ به سوالات یکدیگر طراحی شده است. دانشجو مجاز است در چهارچوب قوانین سایت مکتب‌خونه سوالات خود را مطرح و یا نظرات و پاسخ‌های خود را ثبت کند. بدیهی است درصورت عدم رعایت قوانین یا شئونات، مکتب‌خونه می‌تواند سوال یا پاسخ را حذف کند. همچنین مکتب‌خونه در قبال درستی یا نادرستی پاسخ‌‌ سوالات در تالار گفتگو هیچ‌گونه مسئولیتی ندارد و نمایش پاسخ‌ها به هیچ وجه به معنای تایید محتوایی آن‌ها از طرف مکتب‌خونه نیست.
7- دانشجو تعهد دارد که تمام دوره را شخصا بگذراند. مکتب‌خونه می‌تواند در صورت لزوم مصاحبه‌ای با فارغ التحصیلان دوره انجام دهد و اگر مشخص شود که دوره توسط ایشان طی نشده است این اختیار را دارد تا از ارائه گواهی­نامه پایان دوره به ایشان خودداری کند.با توجه به علاقه‌مندی دانشجویان برای معرفی فرصت‌های شغلی مناسب از یک طرف و اشتیاق شرکت‌ها برای جذب نیروهای مستعد و توانمند، درصورت درخواست شرکت‌ها، رزومه فارغ‌التحصیلان در اختیارشان قرار می‌گیرد تا درصورت نیاز با افراد مورد نظر تماس گیرند.