برنامه نویسی و ITهوش مصنوعی

نحوه پرسیدن سوال از هوش مصنوعی

برای کاربران تازه‌کار شاید این سوال که چگونه می‌توانم از هوش مصنوعی سوال بپرسم؟ سوالی چالشی باشد اما این‌طور نیست و کار کردن با چت بات های هوش مصنوعی ساده‌تر از آن است که برخی از کاربران تصویر می‌کنند. در این مطلب از مجله مکتوب این بار قصد داریم که  نحوه سوال پرسیدن از هوش مصنوعی را یاد بگیریم. برای این هدف ما از سه از مهم‌ترین چت بات های هوش مصنوعی یعنی ChatGpt، گوگل بارد و بینگ چت استفاده می‌کنیم.

نحوه سوال پرسیدن از هوش مصنوعی

نحوه استفاده از ابزاری چت باتی که از آن استفاده می‌کنید و یا قصد استفاده از آن را دارید کمی متفاوت است و این بستگی به آن ابزاری دارد که از آن استفاده می‌کنید ولی در کل روند استفاده یکی است. برای این هدف معمولاً باید در پلتفرم مدنظر ثبت‌نام کنید. ما در ادامه نحوه سوال پرسیدن از هوش مصنوعی چت جی پی، بینگ چت و گوگول بارد را بررسی می‌کنیم.

نحوه سوال پرسیدن از هوش مصنوعی ChatGPT

ChatGPT یکی از موفق‌ترین مدل‌های زبانی هوش مصنوعی و یا به‌اصطلاح یکی از موفق‌ترین چت بات ها است. این چت بات در سال 2023 به کاربران معرفی شد و در مدت زمان بسیار کمی توانست 100 میلیون کاربر به خود اختصاص دهد و این آمار همچنان رو به رشد است.

آموزش Chatgpt برای مارکترها

 

کاربردهای ChatGPT فراتر از چت بات و تولید متن است و  می‌توان از آن برای اهداف مختلفی استفاده کرد. نحوه استفاده از این چت بات هم بسیار آسان است. برای این هدف باید در این پلتفرم با آی پی غیر ایران ثبت‌نام کنید که در دوره آموزش رایگان ChatGPT نحوه ثبت‌نام در آن آموزش داده شده است. در زیر قدم به قدم نحوه سوال پرسیدن از ChatGPT را بررسی می‌کنیم.

قدم ١: ثبت‌نام در سایت رسمی شرکت OpenAi

قدم اول برای استفاده از این چت بات ثبت‌نام با آی پی غیر ایرانی در سایت رسمی OpenAi است که مطلب آموزش استفاده از ChatGPT به این موضوع پرداخته‌ایم و مراحل ثبت‌نام و راه‌اندازی اولیه را تشریح کرده‌ایم.

قدم ٢. پرسیدن سوال از هوش مصنوعی ChatGPT:

بعدازاینکه با موفقیت به چت بات ChatGPT لاگین کردید حال نوبت به استفاده از این مدل هوش مصنوعی می‌رسد. در ابتدا صفحه‌ای مانند صفحه زیر برای کاربران ظاهر می‌شود که باید سوال خود را در آن مطرح کنند.

رسانهنحوه سوال پرسیدن از هوش مصنوعی ChatGPT

حال می‌توانیم در صفحه بالا سوال خود را مطرح کنیم. برای مثال من به این چت بات گفتم که پایتخت کشور دانمارک کجاست که به خوبی و در یک جمله جواب سوال من را داده است.

نحوه سوال پرسیدن از هوش مصنوعی ChatGPT

می‌توان هرگونه سوال ساده و پیچیده را در این چت بات مطرح کرد اما باید به این نکته توجه کرد که در امور تخصصی باید به وسیله کاربر انسانی متخصص محتوا و جواب‌هایی که این چت بات تولید می‌کند باید اعتبار سنجی شود چون امکان اینکه پاسخ اشتباه باشد وجود دارد. همچنین این چت بات از داده‌های موجود تا سال 2021 استفاده کرده و در پاسخ به مباحث تازه و به‌روز دنیا عاجز است.

نکته: این چت بات در دو نسخه GPT4 و  GPT3.5 ارائه می‌شود که کاربران عادی فقط می‌توانند از نسخه GPT3.5 استفاده کنند و برای استفاده از نسخه GPT4 باید ماهانه 20 دلار پرداخت کرد.

نحوه پرسیدن سوال از هوش مصنوعی Google Bard

Google Bard به عنوان چت بات هوش مصنوعی گوگل یکی از رقبای سرسخت ChatGPT است ولی بااین‌حال تفاوت‌های ریزی میان آن‌ها وجود دارد. برای استفاده از این چت بات هم باید شما از قبل حساب گوگل یا جیمیل داشته باشید و به راحتی با استفاده از جیمیل خود از این چت بات استفاده کنید.

آموزش پرامپت‌نویسی با ChatGPT برای برنامه‌ نویس‌ها

 

برای این هدف باید از https://bard.google.com/ دیدن کرده و مراحل ساده ثبت‌نام را انجام دهید. بعد از طی کردن مراحل ثبت‌نام صفحه‌ای مانند صفحه زیر برای کاربران ظاهر می‌شود که می‌توانند در آن سؤالات خود را مطرح کنند. برای مثال ما از این هوش مصنوعی یک سوال پیچیده برنامه‌نویسی پرسیده‌ایم که به سوال ما پاسخ داده است:

نحوه پرسیدن سوال از هوش مصنوعی Google Bard

سوال پرسیدن از هوش مصنوعی بینگ

چت بات معروف دیگر که در اصل همان چت بات ChatGPT در قالب موتور جستجو است، چت بات گوگل بینگ بوده که استفاده از آن بسیار آسان است. برای این هدف باید از طریق مرورگر  Microsoft Edge اقدام کنید و یک حساب مایکروسافت داشته که به آن لاگین کرده باشید. بعد از انجام این کار می‌توانید آیکون چت بات هوش مصنوعی را در گوشه سمت بالا یافت و با آن به مکالمه پرداخت.

سوال پرسیدن از هوش مصنوعی بینگ

در کادری که برای شما باز می‌شود حال می‌توان به سوال پرسیدن از هوش مصنوعی بینگ چت بپردازید و سؤالات خود را در آن مطرح کنید. به همین سادگی.

هوش مصنوعی بینگ

این مدل هوش مصنوعی پاسخی در سه سطح زیر ارائه میدهد:

 • More Creative (خلاق)
 • More Balanced (متعادل)
 • More Precise (دقیق)

پیشنهاد مطالعه: کار با ابزارهای هوش مصنوعی بینگ

سخن پایانی

برای کاربران تازه‌وارد یا کاربرانی که کمتر از اینترنت استفاده می‌کنند ممکن است نحوه سوال پرسیدن از هوش مصنوعی پیچیده باشد که این چیزی طبیعی است. در مطلب فوق از مجله مکتوب ما نحوه پرسیدن سوال از چت بات های هوش مصنوعی را بیان کردیم که امیدوارم موردپسند شما واقع شده باشد.

آموزش هوش مصنوعی و یادگیری ماشین

اگر به فکر یادگیری برنامه نویسی هوش مصنوعی هستید و دوست دارید بدون اینکه تحصیلات آکادمیک بگذاردید در این حوزه جذاب و پررونق به بازار کار وارد شوید ملزم به یادگیری تخصصی آن هستید. در نگاه اول امکان دارد هوش مصنوعی سخت به نظر برسد اما این‌طور نیست، با استفاده از آموزش‌های هوش مصنوعی دستیابی به این هدف آسان است.

آموزش استفاده از انواع ابزارهای هوش مصنوعی

 

برای هدف نام برده در پلتفرم آموزشی مکتب خونه انواع دوره آموزش یادگیری ماشین و آموزش هوش مصنوعی، آموزش یادگیری عمیق (deep learning)، یادگیری تقویتی (Reinforcement Learning) و غیره به زبان ساده از مقدماتی تا پیشرفته وجود دارد که به کاربران کمک می‌کند در این زمینه به تخصص‌های کافی برسند. در کنار آموزش دیدن، اعطای گواهینامه و تسهیل فرایند استخدام در شرکت‌های معتبر هوش مصنوعی از دیگر اهداف مکتب خونه برای کاربران خود است.

کامل بهرامی

کامل بهرامی دانش‌آموخته کارشناسی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم‌افزار از دانشگاه ارومیه است. به حوزه کامپیوتر، برنامه‌نویسی و فناوری اطلاعات علاقه‌مند‌ است و هم اکنون به عنوان عضو تیم سئو و مدیر تیم نویسنده‌های مکتب خونه در این مجموعه فعالیت می‌کند.

نوشته های مشابه

‫4 دیدگاه ها

 1. با سلام.من دانشم در حد برنامه نویسی هوش مصنوعی نیست .ولی شنیدم که با گذراندن دوره هایی میتوانم با کار کردن با هوش مصنوعی پروژه های را مثل کار کردن روی ویدیو ها ،عکس ها،و خیلی کارهای دیگر به درآمد برسم.
  زبان انگلیسیم خوبه ولی ریاضیم بسیار ضعیف
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام و عرض ادب. رسیدن به درآمد با هوش مصنوعی فقط شاخه برنامه نویسی نیست. شما میتوانید با کسب دانش در زمینه کار با ابزارهای هوش مصنوعی هم به درآمد برسید. برای مثال همین الان هم بسیاری از افراد از طریق چت بات ها و یا ابزارهای دیگر هوش مصنوعی در حوزه های تولید محتوا، برنامه نویسی و غیره درآمد کسب میکنند. میتوانید از طریق دوره های آموزش هوش مصنوعی و آموزش chatgpt مکتب خونه برای این هدف آموزش ببینید:
   https://maktabkhooneh.org/learn/artificial-intelligence
   https://maktabkhooneh.org/learn/artificial-intelligence

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا