زبان خارجی

یادگیری زبان انگلیسی با اخبار

اگر دوست دارید آخرین اخبار و موضوعات روز را دنبال کنید، می‌توانید از آن‌ها برای بهبود مهارت‌های انگلیسی خود نیز استفاده کنید. امروزه همه زبان آموزان به دنبال راه‌هایی برای آموزش زبان انگلیسی با استفاده از روزنامه‌ها، برنامه‌های خبری اخبار هستند. اگر می‌خواهید بدانید که چطور یادگیری زبان انگلیسی با اخبار را در پیش بگیرید، در ادامه با این مقاله از مجله آموزشی مکتب خونه همراه باشید.

اخبار چگونه می‌تواند مهارت‌های انگلیسی شما را بهبود بخشد؟

برای مطالعه هر موضوعی به منابعی نیاز دارید و اخبار می‌تواند منبع خوبی برای یادگیری زبان انگلیسی و سایر زبان‌ها باشد. اخبار همیشه دارای موضوعاتی جدید است. بنابراین همیشه منابع تازه‌ای در رابطه با موضوعات مختلف وجود دارد که می‌توانید برای بهبود مهارت‌های انگلیسی خود از آن‌ها استفاده کنید. همچنین داستان‌های خبری چندان طولانی نیستند و برای تمرین عالی هستند چرا که بسیار کوتاه‌تر از یک رمان یا کتاب درسی انگلیسی نوشته می‌شوند.

یادگیری زبان انگلیسی با استفاده از اخبار روزنامه‌ها

راه‌های بسیاری برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد و یکی از آن‌ها می‌تواند خواندن و بررسی روزنامه‌ها و برنامه‌های خبری باشد. در زیر ما چندین راهکار معرفی می‌کنیم که به واسطه آن‌ها می‌توانید زبان انگلیسی را یاد بگیرید.

  • موضوعاتی را که در اخبار برایتان جالب است تماشا کنید یا بخوانید

توصیه می‌کنیم موضوعات خبری را انتخاب کنید که برای شما جالب هستند. چرا که مطمئناً کلمات و عبارات موجود در آن‌ها را مشتاقانه‌تر دنبال خواهید کرد. به این ترتیب هم واژگان جدید انگلیسی بسیاری را یاد می‌گیرید و هم مهارت‌های انگلیسی خود را از یک موضوع خبری که از آن لذت می‌برید، توسعه می‌دهید. به عنوان مثال، اگر عاشق ورزش هستید، برای اطلاع از آخرین اخبار به کانال‌های ورزشی بروید یا اخبار ورزشی گوش بدهید.

  • با روش‌های مختلف از اخبار برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنید

اخبار را می‌توانید از رادیو به صورت شنیداری دریافت کنید یا آن‌ها را در روزنامه به شکل نوشتاری بخوانید. شکل دیگر استفاده از اخبار، تماشای آن در تلویزیون یا گوشی تلفن همراه است که هم جنبه بصری دارد و جنبه درک و استدلال. اگر از همه نوع خبر استفاده کنید، هر چهار مهارت انگلیسی شما یعنی خواندن، نوشتن، شنیدن و صحبت کردن (با تلفظ صحیح) در شما تقویت می‌شود.

  • می‌توانید اخبار را پیش بینی کنید

هنگام خواندن مقالات خبری و یا گوش دادن به برنامه‌های اخبار، می‌توانید با پیش بینی آن‌ها مهارت‌های خواندن و شنیدن انگلیسی خود را بهبود بدهید. توصیه می‌کنیم ابتدا تیتر را بخوانید یا گوش بدهید و سپس به خود فرصت دهید تا درباره آن فکر کنید. به نظر شما چه اطلاعاتی می‌تواند از این تیتر ناشی شود؟

می‌توانید با استفاده از کلمات و عبارات موجود در عنوان، همراه با اطلاعاتی که قبلاً در مورد موضوع می دانید، آن خبر را پیش بینی کنید. این به شما کمک می‌کند واژگان انگلیسی خود را برای این موضوع خبری خاص (مانند ورزش، سرگرمی، تجارت و غیره) فعال کنید. همانطور که به خواندن یا گوش دادن ادامه می‌دهید، می‌توانید بررسی کنید که آیا پیش بینی‌های شما درست بوده‌اند یا خیر. این روند مداوم همچنین به شما کمک می‌کند تا بتوانید جمله سازی بهتر داشته باشید و درباره موضوعات مختلف، قدرت اظهار نظر پیدا کنید.

  • سعی کنید نکات اصلی اخبار را شناسایی کنید

پس از استفاده از تیترها برای فکر کردن و پیش بینی خبر، توصیه می‌کنیم به سرعت کل متن خبر را بخوانید یا گوش دهید. نگران کلمات یا عبارات سخت نباشید، فقط سعی کنید یک درک کلی از متن خبری به دست آورید. این کار می‌تواند به شما کمک کند تا مهارت‌های خواندن خود را بهبود ببخشید و همچنین به شما کمک کند تا سریع‌تر بخوانید. از طرف دیگر، می‌تواند مهارت‌های شنیداری شما را توسعه دهد تا بتوانید نکات اصلی مقاله را درک کنید. هنگامی که به درک کلی از خبر رسیدید، می‌توانید برای بررسی اطلاعات بیشتر و توسعه لغات انگلیسی خود دوباره آن را بارها بخوانید یا گوش دهید.

اخبار فرصتی را برای توسعه واژگان انگلیسی شما در موضوعات مختلف فراهم می‌کند. به طور طبیعی، می‌توانید کلمات را در فرهنگ لغت جستجو کنید و آن‌ها را به زبان خود ترجمه نمایید. با این حال، توصیه می‌کنیم ابتدا سعی کنید معنی مقاله را حدس بزنید یا آن را بررسی کنید. با هر بار گوش دادن به اخبار یا خواندن مقالات خبری، می‌توانید کلمات جدیدی را یاد گرفته و برای به خاطر سپردنشان، آن‌ها را در یک دفترچه، یادداشت کنید.

  • صحبت کردن در مورد موضوعات خبری جاری را تمرین کنید

قطعاً یادگیری زبان انگلیسی با استفاده از روزنامه‌ها، برنامه‌های خبری و اپلیکیشن ها امکان پذیر است. با این حال، اگر فرصت دارید، سعی کنید در مورد اخبار به زبان انگلیسی نیز صحبت کنید. یک موضوع خبری، می‌تواند راهی عالی برای شروع یک گفتگو باشد. مثلاً می‌توانید به کسی بگویید، اخبار امروز را خوانده‌ای؟ خبر ورزشی امروز را دیده‌ای؟ همین می‌تواند شروع یک صحبت دوستانه و آموزنده باشد.

مزایای استفاده از اخبار برای یادگیری یک زبان خارجی

زبان آموزان می‌توانند اخبار را به دلایل زیادی برای یادگیری انتخاب کنند که ما در اینجا به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

  • اخبار منبعی بی پایان است

اکثر سایت‌های خبری روزانه از اخبار جدید پر می‌شوند. اخبار تلویزیون و همینطور ایستگاه‌های رادیویی به صورت شبانه روزی پخش می‌شوند. بنابراین شما دائماً با محتوای تازه مواجه خواهید شد که می‌توانید به طور مداوم از آن برای تقویت یادگیری انگلیسی خود استفاده کنید.

  • روزنامه نگاران موظفند به شیوه‌ای استاندارد بنویسند

در اخبار، هیچ عبارت عامیانه یا محاوره‌ای وجود ندارد. شما موضوعات روز را دریافت می‌کنید، آن هم مستقیماً به زبانی که به راحتی برایتان قابل درک است.

  • اخبار تلویزیون به گویش استاندارد خوانده می‌شود

این امر به ویژه برای مبتدیانی که دارند فرم صحیح زبان را یاد می‌گیرند، بسیار مهم است. مجریان و روزنامه نگاران باید همه چیز را به وضوح بیان کنند. از این رو هم برای زبان آموزان مبتدی و هم زبان آموزان متوسط می‌توانند آن را متوجه شوند. به طور مشابه، اخبار چاپی نیز با استفاده مناسب و درست از دستور زبان، به درستی نوشته می‌شوند.

  • اخبار ذهن شما را از نظر فرهنگی غنی می‌کند

همانطور که زبان را یاد می‌گیرید، جزئیات مهمی در مورد کشورهایی که در آن زبان صحبت می‌شود نیز یاد می‌گیرید. از امور جاری گرفته تا سرگرمی، اقتصاد و ورزش، دانش شما از این فرهنگ خاص را گسترش می‌دهند. به این خاطر که اخبار از طریق منابع زیادی در دسترس است، می‌توانید از آن برای تقویت مهارت‌های خواندن، شنیدن و صحبت کردن خود استفاده کنید.

  • اخبار به راحتی قابل دسترسی است

به لطف اینترنت، می‌توانید از هر کجا که هستید، در هر کشوری که انتخاب می‌کنید، به اخبار دسترسی داشته باشید. تنها چیزی که لازم است، اتصال اینترنتی، یک رسانه است که ساعت‌ها مطالب برای یادگیری زبان را در اختیار شما می‌گذارد. با این حساب می ببینید که اخبار چه ابزار خوبی برای مطالعه و تقویت زبان انگلیسی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا