برنامه نویسی و ITهوش مصنوعی

آموزش ثبت نام chatgpt و ساخت اکانت در آن به صورت گام به گام

در گذشته وقتی سوالی داشتیم، از گوگل می‌پرسیدیم. سپس چند مورد از نتایج جستجو را بررسی می‌کردیم تا به پاسخ پرسش خود برسیم. گاهی مواقع ممکن بود پس از جستجوی فراوان به پاسخ مناسب و متقاعدکننده‌ای نرسیم. این چالش وجود داشت تا اینکه ربات‌های چت هوش مصنوعی مثل ChatGPT و Gemini وارد میدان شدند و پاسخ‌گویی به پرسش‌ها و دغدغه‌ها را آغاز کردند. اکنون هر سوالی که از این ربات‌های چت و مدل‌های زبانی بپرسید، در یک چشم‌به‌هم‌زدن، پاسخ پرسشتان را به بهترین شکل می‌دهند. ادعا نمی‌کنیم که همه پاسخ‌هایشان درست و کامل است؛ ولی در اکثر موارد می‌توان روی درستی پاسخ‌هایشان حساب کرد. بسیاری از افرادی که تمایل دارند از این ابزارها استفاده کنند، این پرسش را مطرح می‌کنند که چگونه می‌توان در chatgpt ثبت نام کرد؟ در این مقاله تصمیم داریم به آموزش ثبت نام chatgpt بپردازیم.

در صورتی که شما هم تمایل دارید نحوه استفاده از chatgpt در ایران را یاد بگیرید و شیوه ساخت اکانت در این مدل زبانی را بیاموزید، کافی است تا انتهای این مقاله با ما همراه شوید.

چند نکته مهم و اساسی قبل از شروع آموزش ثبت نام chatgpt در ایران

چت جی پی تی (ChatGPT)، یک چت بات یا ربات چت مبتنی بر هوش مصنوعی است که شرکت OpenAI آن را توسعه داده و در اختیار علاقه‌مندان و مخاطبان هدف قرار گرفته است. در حال حاضر می‌توانیم سوالات خود را به زبان‌های مختلف از جمله زبان فارسی، از این پلتفرم بپرسیم و پاسخ خود را بر اساس اطلاعات موجود در بانک داده این پلتفرم دریافت کنیم.

مرجع کامل آموزش CHATGPT و انواع ابزارهای هوش مصنوعی + اعطای گواهینامه دوره

 

جالب است بدانید که اگر پاسخی که از این پلتفرم دریافت می‌کنید، اشتباه باشد، می‌توانید به ربات چت اعلام کنید که پاسخش اشتباه است. در صورت انجام این کار، چت بات یک بار دیگر پاسخش را تصحیح می‌کند و در اختیار شما قرار می‌دهد. توجه داشته باشید که معمولاً چنین اتفاقاتی، زمانی رخ می‌دهد که اطلاعات چندانی در مورد پرسش شما در وب‌سایت‌ها و موتورهای جستجو، وجود نداشته باشد. هر چه اطلاعات چت جی پی تی محدودتر باشد، قاعدتاً احتمال ارائه پاسخ اشتباه به کاربران هم بیشتر است.

نکته دیگری که قبل از آموزش ساخت اکانت چت جی پی تی در ایران باید بدانید این است که کاربران ساکن ایران نمی‌توانند از این ربات چت استفاده کنند. محدودیت‌های بین‌المللی، دست و بال شرکت OpenAI برای خدمت‌رسانی به کاربران ساکن ایران را بسته است و به همین دلیل امکان ثبت نام در openai برای ایرانیان وجود ندارد. البته اصلاً نگران نباشید؛ چون ایرانیان، مردمانی هستند که برای هر مشکل، راهکار میانبری می‌سازند و در طول سال‌های اخیر، این کار را به‌خوبی آموخته‌اند. در ادامه این مقاله ما به آموزش ثبت نام در چت جی پی تی می‌پردازیم تا بتوانید به‌راحتی از این پلتفرم استفاده کنید.

کاربران ساکن ایران امکان استفاده از ChatGPT را ندارند؛ ولی راه میانبری هست!

دو پیش‌نیاز اساسی برای ثبت نام در سایت چت جی پی تی رایگان

برای ساخت اکانت در ChatGPT، دو پیش‌نیاز اساسی مورد نیاز است. در ادامه به صورت مختصر و مفید، این سه پیش‌نیاز را بیان می‌کنیم و در موردشان توضیح می‌دهیم:

  1. برنامه تغییر IP در ورود به سایت chat.openai.com: برای ورود به این سایت، باید یک برنامه تغییر IP (همین قندشکن‌های معروف) خریداری کنید تا بتوانید وارد سایت چت جی پی تی شوید. توجه داشته باشید که این سایت، IPهای مربوط به کشور روسیه را هم نمی‌پذیرد و کاربران ساکن روسیه را هم فیلتر کرده است. محدودیت‌های بین‌المللی باعث شده است که کاربران ایرانی نتوانند بدون برنامه تغییر IP وارد سایت ChatGPT شوند.
  2. یک ایمیل: در جیمیل، یک حساب برای خودتان ایجاد کنید و آدرس ایمیل خود را هم به خاطر داشته باشید؛ چون برای آموزش ثبت نام در ChatGPT به این ایمیل نیاز خواهید داشت.

آموزش ثبت نام chatgpt با ایمیل و شماره مجازی به صورت گام به گام

اکنون که یک برنامه تغییر IP، یک شماره مجازی معتبر و یک ایمیل تهیه کردید، زمان آن است که آموزش ساخت اکانت در chatgpt را به صورت مرحله به مرحله طی کنیم.

آموزش کامل ChatGPT برای مارکترها

 

مراحل انجام این کار در زیر آمده است.

مرحله اول: روشن کردن برنامه تغییر IP و اطمینان از اتصال آن

در گام نخست برنامه تغییر IP خود را روشن و فعال کنید و از کارکرد درست آن مطمئن شوید. توجه داشته باشید که IP برنامه، متعلق به کشور روسیه نباشد؛ چون سایت chatgpt، کاربران ساکن روسیه را هم از دریافت خدمات محروم کرده است. پس از اتصال برنامه تغییر IP، وارد سایت chat.openai.com شوید. پس از ورود موفق به سایت مذکور، با صفحه‌ای مشابه تصویر زیر روبرو می‌شوید.

ورود به سایت ChatGPT برای ساخت اکانت

مرحله دوم: کلیک روی «Sign up» برای ثبت نام در سایت chatgpt

اکنون روی دکمه «Sign up» کلیک کنید تا صفحه‌ای مشابه تصویر زیر به نمایش درآید. در اینجا کافی است آدرس ایمیل خود را وارد کنید. پس از وارد کردن آدرس ایمیل، روی دکمه سبزرنگ «Continue» کلیک کنید تا وارد مرحله بعدی از آموزش ساخت اکانت چت جی پی تی شوید.

وارد کردن آدرس ایمیل و کلیک روی دکمه Continue

مرحله سوم: انتخاب رمز عبور

در این مرحله، صفحه‌ای مشابه تصویر زیر به نمایش درمی‌آید. بر اساس اطلاعات مندرج در این صفحه باید باید یک رمز عبور برای اکانت چت جی پی تی خود انتخاب کنید. سعی کنید تا حد امکان پسوردی خاص و مشکل انتخاب کنید تا امنیت حسابتان در این ربات چت حفظ شود.

انتخاب رمز عبور برای حساب ChatGPT

مرحله چهارم: تأیید ایمیل برای حصول اطمینان chatgpt از درست بودن ایمیلتان

اکنون OpenAI یک ایمیل تأیید برای شما ارسال می‌کند تا از درست بودن ایمیلتان اطمینان حاصل کند. کافی است روی دکمه «Open Gmail» کلیک کنید تا وارد جیمیل خود شوید. یک کار دیگر هم می‌توانید برای تأیید ایمیل خود انجام دهید: وارد حساب جیمیل خود شوید، ایمیلی که از طرف OpenAI ارسال شده است را ببینید و روی دکمه سبزرنگ «Verify email address» کلیک کنید.

تأیید جیمیل با کلیک روی دکمه Open Gmail

مرحله پنجم: انتخاب نام و تاریخ تولد در ChatGPT

در این مرحله نام و نام خانوادگی مورد نظر خود را در کادر «Full name» و تاریخ تولدتان را در کادر «Birthday» وارد کنید. پس از وارد کردن اطلاعات روی دکمه سبزرنگ «Agree» کلیک کنید.


فرایند آموزش ساخت اکانت chatgpt به پایان رسید!

در اینجا آموزش ساخت chatgpt به پایان رسید. در صورت تمایل به استفاده از این ربات چت، کافی است پرسش یا مسئله مورد نظر خود را در کادر گفتگو وارد کنید تا ربات، پاسخ پرسش‌ها و مسائل شما را بدهد. در گذشته امکان ثبت نام chatgpt بدون شماره تماس وجود نداشت و کاربران ناگزیر بودند که برای ساخت اکانت در این ربات چت، یک شماره مجازی معتبر خریداری کنند. الزام وارد کردن شماره تماس، مدتی است برطرف شده است و اکنون می‌توان بدون شماره مجازی در این ربات، اکانت ساخت.

استفاده از چت جی پی تی

آشنایی با چند مورد از خطاهای چت جی پی تی برای استفاده بهتر از این ربات چت

اکنون که آموزش ثبت نام ChatGPT را پشت سر گذاشتید و آموختید که چگونه اکانت خود را در این پلتفرم بسازید، بد نیست با چند مورد از خطاهای رایج این بات چت هوش مصنوعی آشنا شوید:

  • خطای ChatGPT is at capacity: در حال حاضر بات چت هوش مصنوعی چت جی پی تی در حال توسعه است و هنوز عملکرد و ظرفیت خدمت‌رسانی آن به حد کمال نرسیده است؛ به همین دلیل وقتی تعداد چشمگیری از کاربران به صورت همزمان از این پلتفرم استفاده کنند، این خطا نمایش داده می‌شود. خوش‌بختانه در ماه‌های اخیر، شرکت OpenAI، تعداد سرورهای این ربات را افزایش داده است و به همین دلیل خیلی کمتر از قبل، شاهد این پیام هستیم.
  • پاسخ‌های نامرتبط و غیرمفید: یکی از خطاهای ربات چت هوش مصنوعی چت جی پی تی، پاسخ‌های نامرتبط و غیرمفید این سرویس به برخی از سوالات و مسائل کاربران است. در صورتی که با چنین پاسخ‌هایی روبرو شدید، کافی است عبارات، جملات و پرسش‌های خود را تغییر دهید. همچنین می‌توانید اشکال ربات را توضیح دهید تا متوجه اشتباه بودن پاسخش بشود.
  • خطای Access Denied Error Code 1020: سر و کله این خطا زمانی پیدا می‌شود که بدون استفاده از برنامه تغییر IP وارد سایت ChatGPT شوید. همچنین اگر برنامه تغییر IP شما روی کشور ونزوئلا یا روسیه تنظیم شده باشد، باز هم این خطا نمایان می‌شود؛ چون شرکت OpenAI به کاربران ساکن این دو کشور هم اجازه دسترسی به خدمات خودش را نمی‌دهد.
  • خطای There was an error generating a response: این خطا نیز ممکن است گاهی در وب‌سایت ChatGPT دیده شود. در صورتی که سرورهای داخلی چت جی پی تی به مشکل بخورند، شاهد این مشکل خواهیم بود. کاربران نمی‌توانند این خطا را رفع کنند؛ فقط باید منتظر بمانند تا کارشناسان شرکت OpenAI مشکل را حل کنند.

پیشنهاد مطالعه: گوگل جمینی چیست؟ جدی ترین رقیب Chagpt را بشناسید

آموزش ChatGPT به صورت حرفه‌ای و تخصصی با پلتفرم آموزشی مکتب‌خونه

در این مقاله کوشیدیم به آموزش ثبت نام chatgpt بپردازیم و شیوه ساخت اکانت در این ربات چت هوش مصنوعی را به صورت مرحله به مرحله بیاموزیم. امیدواریم نکات و آموزه‌های این مقاله در هنگام ساخت حساب در این ربات چت به شما کمک کند و باعث شود که بتوانید به‌راحتی از خدمات این ابزار استفاده کنید.

آموزش برنامه‌نویسی با هوش مصنوعی ChatGPT

 

در حال حاضر متخصصان حوزه‌ها و صنایع مختلف از برنامه‌نویسی گرفته تا بازاریابی می‌توانند از ChatGPT برای پیشبرد بهتر و موثرتر کارهای خود استفاده کنند و کارهایی باکیفیت‌تر و حرفه‌ای‌تر ارائه دهند. در صورتی که شما هم تمایل دارید از این ابزار برای ارتقای کیفیت کارهای خود استفاده کنید، کافی در دوره‌های آموزشی معتبر و تخصصی چت جی پی تی شرکت کنید.

مجموعه آموزشی مکتب‌خونه، یکی از پلتفرم‌هایی است که به صورت تخصصی در زمینه آموزش چت جی پی تی به علاقه‌مندان و متخصصان حوزه‌های مختلف فعالیت می‌کند. این دوره‌ها را مدرسان حرفه‌ای و کاردان تدریس می‌کنند تا شرکت‌کنندگان نحوه استفاده از ابزار چت جی پی تی را یاد بگیرند و از این ابزار، به بهترین شکل ممکن در حوزه شغلی خود استفاده کنند. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره‌های آموزشی مکتب‌خونه در این زمینه، کافی است به صفحه آموزش ChatGPT مراجعه کنید.

آیا تاکنون از ChatGPT استفاده کرده‌اید؟ از نظر شما مهم‌ترین مزایای استفاده از این ربات چت هوش مصنوعی چیست؟ لطفاً پرسش‌ها، نظرها و پیشنهادهای خود در مورد چت جی پی تی و استفاده از این پلتفرم را با ما و سایر همراهان مکتب‌خونه در بخش دیدگاه‌ها (زیر همین مقاله) به اشتراک بگذارید.

کامل بهرامی

کامل بهرامی دانش‌آموخته کارشناسی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم‌افزار از دانشگاه ارومیه است. به حوزه کامپیوتر، برنامه‌نویسی و فناوری اطلاعات علاقه‌مند‌ است و هم اکنون به عنوان عضو تیم سئو و مدیر تیم نویسنده‌های مکتب خونه در این مجموعه فعالیت می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا