برنامه نویسی و ITهوش مصنوعی

Chatgpt فارسی چیست؟ معرفی چند سایت چت جی پی تی فارسی

در عصر حاضر، احتمالاً سروصدای هوش مصنوعی را در قالب ربات جدید به نام Chatgpt شنیده‌اید. غوغای ربات هوش مصنوعی Chatgpt سبب شده است تا نسخه‌های ویژه‌ای از آن به عنوان Chatgpt فارسی ایجاد شوند. اگر برایتان سؤال است که Chatgpt چیست، Chatgpt فارسی چیست و چطور می‌توانیم از آن استفاده کنیم، این مطلب را تا انتها بخوانید.

مقدمه ای بر Chatgpt

چت جی پی تی (Chatgpt) یک ربات چت یا مکالمه‌ای مبتنی بر هوش مصنوعی است. همان‌طور که بیان شد، این ربات توانایی پاسخ‌دهی به اکثر سؤالات را دارد. بدین صورت که شما به عنوان یک کاربر وارد مکالمه با این ربات می‌شوید. در این مکالمه، شما می‌توانید از چت جی پی تی بخواهید تا کار خاصی را برایتان انجام دهد و یا سؤالات خود را از او بپرسید.

مرجع کامل آموزش CHATGPT و انواع ابزارهای هوش مصنوعی + اعطای گواهینامه دوره

 

هوش مصنوعی Chatgpt به‌گونه‌ای تنظیم شده است که این ربات را برای درک مباحث پیچیده‌ی ریاضیات، فیزیک و برنامه‌نویسی توانمند ساخته است. به‌گونه‌ای که این ربات قادر به حل

Chatgpt فارسی چیست؟

در عصر حاضر، احتمالاً سروصدای هوش مصنوعی را در قالب ربات جدید به نام Chatgpt شنیده‌اید. غوغای ربات هوش مصنوعی Chatgpt سبب شده است تا نسخه‌های ویژه‌ای از آن به عنوان Chatgpt فارسی ایجاد شوند. اگر برایتان سؤال است که Chatgpt چیست، Chatgpt فارسی چیست و چطور می‌توانیم از آن استفاده کنیم، این مطلب را تا انتها بخوانید.

Chatgpt چیست؟

چت جی پی تی (Chatgpt) یک ربات چت یا مکالمه‌ای مبتنی بر هوش مصنوعی است. همان‌طور که بیان شد، این ربات توانایی پاسخ‌دهی به اکثر سؤالات را دارد. بدین صورت که شما به عنوان یک کاربر وارد مکالمه با این ربات می‌شوید. در این مکالمه، شما می‌توانید از چت جی پی تی بخواهید تا کار خاصی را برایتان انجام دهد و یا سؤالات خود را از او بپرسید.

هوش مصنوعی Chatgpt به‌گونه‌ای تنظیم شده است که این ربات را برای درک مباحث پیچیده‌ی ریاضیات، فیزیک و برنامه‌نویسی توانمند ساخته است. به‌گونه‌ای که این ربات قادر به حل مسائل پیچیده‌ی دانشگاهی در زمینه‌ی علوم نام برده شده، خواهد بود.

این ربات قدرتمند، مانند یک دوست دانا، می‌تواند به تمام پرسش‌های شما جواب بدهد، برایتان مقاله‌های جدید بنویسد، مشکلات کدنویسی شما را حل کند،‌ شما را در پیدا کردن کلمات کلیدی محتوا یاری کند و کارهای دیگری که انجام آن برای شما شاید سخت و زمان‌بر باشد.

چگونه از Chatgpt استفاده کنیم؟

برای استفاده از ربات Chatgpt کافی است تا وارد آدرس openai شوید. openai نام کمپانی تولید کننده‌ی این ربات است. برای دسترسی به وب سایت openai شما نیازی به vpn نخواهید داشت. سپس در این سایت، Chatgpt را جست‌وجو کنید. با کلیک روی این گزینه، می‌توانید وارد ابزار Chatgpt شوید. توجه داشته باشید که سایت چت جی پی تی رایگان است و برای ورود به آن نیاز به پرداخت هیچ هزینه‌ای نیست.

آموزش کامل ChatGPT برای مارکترها

 

با ورود به صفحه‌ی Chatgpt، شما لیستی از مکالمه‌های قبلی خود را در سمت چپ می‌بینید. تمام چت‌های شما در این‌جا نگهداری می‌شود و شما می‌توانید مکالمات را بازخوانی کنید. از سمت راست صفحه، شما می‌توانید چت جدیدی را با ربات هوش مصنوعی Chatgpt آغاز کنید. بدین صورت که پیام مورد نظر خود را در کادر پایین صفحه نوشته و برای ربات ارسال می‌کنید.

نحوه استفاده از Chatgpt در ایران

دسترسی به ربات Chatgpt بسیار ساده است، اما متأسفانه این ربات برای کاربران ایرانی و از طریق IP داخل کشور، قابل دسترس نیست. از آن‌جایی که ربات چت جی پی تی، اجازه‌ی استفاده از ابزارهای تغییر IP را نمی‌دهد، کاربران ایرانی با چالش بزرگی برای استفاده از آن مواجه خواهند بود.

روش‌های مختلفی برای حل این موضوع پیشنهاد شده است. استفاده از شماره‌های مجازی، استفاده از IP ثابت کشور دیگر، استفاده از Chatgpt فارسی، ربات‌های تلگرامی، دانلود برنامه Chatgpt برای اندروید، استفاده از چت بات bing مایکروسافت، برخی از راهکارهای پیشنهادی برای حل این مشکل هستند.

چت بات کپی لویت مایکروسافت

یکی از روش‌هایی که به منظور رفع مشکل دسترسی به Chatgpt اصلی مورد استفاده قرار می‌گیرد، چت بات کپی لویت مایکروسافت است. این بات یک سرویس هوش مصنوعی را ارائه می‌دهد که توسط کمپانی مایکروسافت تولید شده است. مانند Chatgpt اصلی، این ربات نیز از هوش مصنوعی برای یادگیری و ارائه‌ی پاسخ‌های مناسب به کاربران استفاده می‌کند. لازم به ذکر است که دسترسی به چت بات کپی لویت مایکروسافت برای کاربران ایرانی مقدور است.

چت بات کپی لویت مایکروسافت

Chatgpt فارسی

ربات Chatgpt از زبان فارسی پشتیبانی می‌کند. به این معنا که شما می‌توانید با استفاده از زبان مادر خود (یعنی زبان فارسی) با این ربات مکالمه کنید. با این حال به دلیل چالش دسترسی به وب سایت اصلی Chatgpt برای کاربران ایرانی (که پیش‌تر شرح دادیم)، استفاده از ابزارهای جایگزین (مثل دانلود چت جی پی تی برای اندروید یا استفاده از سایت‌های چت جی پی تی فارسی) پیشنهاد می‌شود.

Chatgpt فارسی یکی از ابزارهایی است که برای این منظور استفاده می‌شود. این ربات هوشمند، ‌به منظور دسترسی کاربران ایرانی به قابلیت‌های مشابه چت جی پی تی طراحی شده است. در ادامه با انواع چت جی پی تی فارسی بیش‌تر آشنا خواهید شد.

معرفی چند وب سایت برای دسترسی به Chatgpt فارسی

تا این‌جای مطلب دانستید که Chatgpt فارسی چیست و چرا اصلاً چنین پروژه‌ای ایجاد و مطرح شد. در این بخش، به معرفی برخی از وب‌سایت‌های قدرتمندی که اقدام به ارائه‌ی Chatgpt فارسی کرده‌اند، پرداخته‌ایم. اگر قصد استفاده از این ابزار را دارید، می‌توانید با تایپ آدرس این سایت‌ها در نوار مرورگر خود، بدان دسترسی داشته باشید.

چت جی پی تی ایران

از آدرس https://chatgptiran.com/ می‌توانید به این ربات دسترسی داشته باشید. ربات هوش مصنوعی ارائه شده در این وب سایت به شما این امکان را می‌دهد تا به آسانی با آن به گفت‌وگو و مکالمه بپردازید. تولید عکس، ترجمه متون، چت و مسائل مربوط به کدنویسی از جمله امکاناتی است که این ربات ارائه می‌دهد. چت جی پی تی ایران

چت جی پی تی فارسی

چت جی پی تی فارسی از آدرس https://chatgpt-farsi.com/ قابل استفاده است. از این ربات می‌توانید برای کاربردهای مختلف مانند آموزش برنامه نویسی، ترجمه‌ی متون، تولید شعر و متن، ایجاد خلاصه‌ی متن،‌ خلق تصاویر و غیره استفاده کنید. چت جی پی تی فارسی

فارسی جی پی تی

چت جی پی تی فارسی دیگری که می‌توانید با IP ایران از آن استفاده کنید، فارسی جی پی تی است که از طریق آدرس https://farsigpt.com/ قابل دسترسی است. این ربات نیز با فراهم آوردن امکانات امنیتی و تاریخچه‌ی مکالمات، به شما اجازه می‌دهد تا وارد گفت‌وگو شده و سوالات خود را از او بپرسید.فارسی جی پی تی

جمع‌بندی

در این مطلب به معرفی چت جی پی تی فارسی و وب سایت‌های مختلفی که این بات را ارائه می‌دهند پرداختیم. برای درک این موضوع، ابتدا در رابطه با چت جی پی تی اصلی و شیوه‌ی دسترسی به آن صحبت کردیم. سپس نشان دادیم که به دلیل مشکلات عدم دسترسی به ربات Chatgpt اصلی با آی پی داخل ایران، استفاده از روش‌ها و ربات‌های دیگر هوش مصنوعی توصیه می‌شود.

آموزش برنامه‌نویسی با هوش مصنوعی ChatGPT

 

امیدواریم با این مطلب بتوانید لذت استفاده از هوش مصنوعی و ربات چت جی پی تی را تجربه کنید. توصیه می‌کنیم برای یادگیری بیش‌تر در این‌باره، آموزش‌های چت جی پی تی در مکتب خونه را دنبال کنید. این آموزش‌ها، ترفندهای مهم و کاربردی این ربات را به شما نشان خواهد داد.

آموزش چت جی پی تی در مکتب خونه

گرچه دسترسی به چت جی پی تی کار ساده‌ای است، نکات و ترفندهایی وجود دارد که به شما امکان بهره‌مندی از تمام قابلیت‌های این ربات هوشمند را خواهد داد. برای اطلاع از این نکات می‌توانید در دوره‌های آموزشی چت جی پی تی مکتب خونه شرکت کنید. در این دوره‌های آموزش chatgpt، از صفر تا صد کار با ربات Chatgpt آموزش داده می‌شود. این آموزش‌ها به شما کمک می‌کند تا کارهایتان را سریع‌تر، ساده‌تر، باکیفیت‌تر و نهایتاً هوشمندانه‌تر پیش ببرید.

کامل بهرامی

کامل بهرامی دانش‌آموخته کارشناسی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم‌افزار از دانشگاه ارومیه است. به حوزه کامپیوتر، برنامه‌نویسی و فناوری اطلاعات علاقه‌مند‌ است و هم اکنون به عنوان عضو تیم سئو و مدیر تیم نویسنده‌های مکتب خونه در این مجموعه فعالیت می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا