هوش مصنوعی

برترین کوین های هوش مصنوعی در دنیا

وقتی اسم ارزهاي ديجيتال می‌آید، اولین چیزی که به ذهن شما خطور می‌کند، بيت کوین و دوج كوين است و وقتی اسم هوش مصنوعی می‌آید، پاسخ ایرانیان چت جی‌پی‌تی یا میدجرنی و غیره است. اما ترکیب این دو حوزه، چه چیزی را خلق می‌کند؟ آیا با کوین های هوش مصنوعی که به نیت «بررسی الگو و روند داده‌هایی است که معامله‌گر بررسی آن را فراموش می‌کند»، راه‌اندازی شده‌اند، آشنا هستید؟ آیا استفاده از این ابزارها به عنوان یکی از کاربردهای هوش مصنوعی، کار بشر برای خرید و معامله AI Cryptocurrency، راحت‌تر کرده است؟

خرید و معامله‌ی ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی در سایت‌هایی چون «گراف، اینجکتیو، رندر، فچ و غیره» راحت است. اینکه از کدام ارز استفاده کنید تا به مرحله سوددهی برسید، به تجربه‌ی شما بستگی دارد. اما این ابزارها تولید شده‌اند تا معاملات کوین‌های غیر‌متمرکز راحت‌تر و سریع‌تر رقم بخورد. هر کدام از ارزهای دیجیتال حوزه هوش مصنوعی، کارایی خاصی دارند. به فرض مثال رندر به هدف کمک به سازندگان محتواهای ٣ بعدی ساخته شده است و فچ هوش مصنوعی و ارزهای دیجیتال را ادغام کرده تا انسان با کمترین حرکت، سرمایه‌گذاری کند.

AI cryptocurrency یا ارز دیجیتال هوش مصنوعی چیست؟

فناوری AI Cryptocurrency، بر پایه هوش مصنوعی ساخته شده است. وظیفه این ارز دیجیتال، بهبود عملکرد سامانه‌های هوش مصنوعی است. این ارز هوش مصنوعی، به‌ کمک بلاکچین (Blockchain) ساخته شده و در بازارهای مالی تبادل می‌شود. قابلیت‌های ارزهای حوزه هوش مصنوعی خاص و منحصر‌به‎‎فرد است و به ارزها کمک می‌کند تا به‌صورت خودکار به‌جای انسان تصمیم بگیرد. این AI، کارایی و کاربرد هوش مصنوعی در جامعه را بهبود می‌بخشند.

پیشنهاد مطالعه: بررسی کاربردها و ابزارهای هوش مصنوعی در ترید

نحوه استفاده از AI در ارز دیجیتال

چت جی‌پی‌تی، گوگل بارد یا مایکروسافت پینگ در مورد ارزهای دیجیتال و معاملات کیفیت خوبی ارائه نمی‌دهند. اما دنیا در حال پیشرفت است و کوین های هوش مصنوعی تولید شده‌اند که وظیفه این ابزارها، معاملات به کمک هوش مصنوعی است. بعد از پایه‌گذاری اولین نسخه از هوش مصنوعی، یک دسته جدید از کریپتو ها ساخته شده‌اند که ترکیبی از هوش مصنوعی و ارزهاي ديجيتال هستند. این دسته، به ارزهایی گفته می‌شوند که هدفشان تقویت پروژه‌های بلاک‌چینی در حوزه هوش مصنوعی مانند وب 3، صرافی‌های غیر‌متمرکز، بازی‌های بر پایه بلاک‌چین و غیره است.

10 تا از برترین کوین های هوش مصنوعی

گراف، اینجکتیو، رندر و غیره؛ کدام یک جز بهترین ارز هوش مصنوعی هستند؟ هر کدام از این ارزها کاربرد خاصی دارند که در ادامه با آن‌ها بیشتر آشنا می‌شوید؛ به‌‌فرض مثال رندر (RNDR) برای کسانی مفید است که در فکر ساخت تصاویر و ویدیوهای 3 بعدی و کسب‌درآمد از آن هستند.

١. The Graph (GRT) ارز گراف

ارز گراف هوش مصنوعی یکی از مطرح‌ترین توکن های هوش مصنوعی است که در سال 2018 تا 2020 راه‌اندازی شد. وظیفه این توکن غیرمتمرکز، جست‌و‌جوی داده‌ها در بلاک‌چین‌ها که می‌توان به اتریوم اشاره کرد، است. در زمان راه‌اندازی، گراف جز خاص‌ترین شبکه‌های غیرمتمرکز بود.

ارز دیجیتال هوش مصنوعی

مدل جستجوی داده‌های این ارز‌دیجیتال هوش‌مصنوعی، مانند مدل کراول به سایت‌ها و ایندکس صفحات توسط گوگل است. دلیل آن هم این است که این ابزار، به‌دنبال سازماندهی بهتر داده‌ها است و اطلاعات سایر بلاکچین و پلتفرم‌ها را جمع‌آوری می‌کند. این ارز دیجیتال، روی شبکه ذخیره‌سازی داده و Blockchain اجرا می‌شود. همین باعث می‌شود سازماندهی و بازاریابی داده‌ها ساده‌تر شود.

٢. Injective (INJ) – اینجکتیو

اینجکتیو یک توکن هوش مصنوعی است که در حوزه امور مالی تمرکز دارد. هدف این ابزار، تقویت نسل بعدی اپلیکیشن‌های «دیفای» است تا سرعت معاملات آنی، پروتکل‌های وام‌دهی و غیره بیشتر شود. همین باعث سازگاری اینجکتیو با ارزهایی مانند اتریوم و غیره شده است.

اینجکتیو که جز برترین ارزهای سال 2023 شناخته می‌شود،  دسترسی به بازارهای مالی غیرمتمرکز را نامحدود می‌کند و کاربران به‌راحتی می‌توانند در یک محیط امن بدو هزینه و کاملا غیر‌متمرکز INJ یا (Injective) ایجاد کنند. ورود به سایت اینجکتیو با IP ایران راحت است. صرافی‌های ایرانی خدماتی برای سرمایه‌گذاری روی این ارز را ارائه می‌دهند و برخی از مدرسان، سیگنال خرید این کوپن را در اختیار مخاطبان قرار می‌دهند.

پیشنهاد مطالعه: کاربردهای هوش مصنوعی در صنعت خودروسازی

٣. Render (RNDR) – رندر

رندر که مبتنی بر بلاکچین است و همانند گراف روی اتریوم ساخته می‌شود. این ارز به هدف راحت‌تر کردن فرایند ساخت انیمیشن و ویدیوهای 3 بعدی  راه‌اندازی شده است. این پروژه از سال 2017 به هنرمندان اجازه می‌دهد تا بتوانند بدون خرید GPU (کارت گرافیک) قدرتمند، این کارت‌ها را به‌صورت اجاره تهیه و استفاده کنند.

٤. Akash Network (AKT) – آکاش نتورک

آکاش نتورک، یکی دیگر از کوین های هوش مصنوعی است که به‌صورت غیرمتمرکز است. این ابزار به کمک کسانی می‌رود که به‌دنبال یک پلتفرم مبتنی بر رایانش ابری هستند یا کسانی که می‌توانند این سیستم‌ها را تامین کنند. در نهایت، این افراد از طریق بلاک‌چین به این سایت متصل می‌شوند. هدف این توکن، تشویق ارائه‌دهندگان به ارائه قیمت پایین‌تر است. این مارکت‌پلیس غیرمتمرکز در سال 2020 راه‌اندازی شد و منابع محاسباتی را اجاره می‌دهد.

آکاش نتورک

٥. Oasis Network (ROSE) – اوسیس نتورک

یکی از بهترین ارزهای هوش مصنوعی، اوسیس نتورک است. این ارز، جز نخستین پلتفرم‌هایی است که با هدف حفظ حریم خصوصی ساخته شده است. اوسیس نتورک که جز بهترین پروژه های هوش مصنوعی است، از قراردادهای هوشمند، به‌صورت محرمانه پشتیبانی می‌کند. این پلتفرم با اتریوم سازگار است و به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا قراردادهای محرمانه و قابل تایید راه‌اندازی کنند.

٦. SingularityNET (AGIX) – سینگولاریتی

سینگولاریتی پلتفرمی است که بر پایه بلاکچین ساخته شده و امکان ساخت خدمات هوش مصنوعی را برای بشر فراهم می‌کند. بعد از ساخت هوش مصنوعی، می‌توانید آن را به اشتراک بگذارید و کسب درآمد کنید.

پیشنهاد مطالعه: هوش مصنوعی و خطرات بیخ گوش برخی از مشاغل

٧. Ocean Protocol (Ocean) – اوشن پروتکل

یکی از ابزارهای هوش مصنوعی بر پایه وب 3، اوشن پروتکل (Ocean Protocol) است.  این پروتکل به‌دنبال تحول در دنیای اطلاعات و حریم خصوصی است. تلاش سازندگان اوشن، دسترسی راحت همه به به داده‌ها با کمترین هزینه و بیشترین امنیت است. از ابزارهای کاربردی که این پلتفرم ارائه می‌دهد، می‌توان به «کتابخانه پایتون و جاوااسکریپت»، «قابلیت اجرای کدهای سالیدیتی روی شبکه اصلی اتریوم» و غیره اشاره کرد.

٨. Fetch.ai (FET) – فچ

یکی از کوین های هوش مصنوعی که این دو تکنولوژی را ادغام می‌کند، فچ است. این ابزار به دنبال تاسیس یک سیستم جهانی بدون دخالت انسان است تا گسترش و یادگیری آن راحت‌تر شود. اگر لیست ارزهای دیجیتال مربوط به هوش مصنوعی را جمع‌آوری کنید، فچ تنها ارزی است که به‌دنبال خودکار‌سازی وظایف تجاری مانند پردازش داده، تراکنش و غیره است. این ارز بر بسته بایننس، اسمارت چین و اتریوم قرار دارد.

٩. OriginTrail (TRAC) – اوریجین تریل

نهمین ارزهای هوش مصنوعی در این لیست، اوریجین تریل با نشان TRAC است. مشکلاتی که بقیه پلتفرم و ارزها دارند، اوریجین آن‌ها را حذف کرده است. هدف این پلتفرم حذف کاغذبازی در  کسب‌و‌کارهایی مانند انبارداری و خرده‌فروشی است. فعالیت این پلتفرم، در حوزه‌های NFT (ان اف تی) و DeFi (دی‌فای) است. مدیریت دارایی در این پلتفرم، به‌صورت جزیی است و کالاها به‌صورت PTP یا شبکه همتا به همتا توزیع می‌شوند. این شبکه باعث ایجاد ارتباط دوطرفه بین انسان‌ها در پلتفرم‌های غیر متمرکز رقم می‌خورد.

پیشنهاد مطالعه: ChatGPT چیست؟ سیر تا پیاز جادوگری به نام چت جی پی تی

١٠. dKargo (DKA) – دی کارگو

آخرین ارز های هوش مصنوعی در این مطلب، دی کارگو است که برای حل مشکلات اعتماد در بخش لجستیک مورد استفاده قرار می‌گیرد. Deleo، EasyGo و کلایتن از شرکای این شبکه هستند. نوع پاداش این رمز ارز، به‌صورت مستقیم با سیستم‌عامل‌های مالی در Staking است.

نحوه خرید کوین های هوش مصنوعی

نحوه خرید کوین های هوش مصنوعی

اگر به دنبال خرید ارزهای مربوط به هوش مصنوعی هستید، در مرحله اول باید یک حساب کاربری در صرافی‌های رمزنگاری مانند سایت Crypto تاسیس کنید. در زمان ساخت اکانت، باید مراحل هویتی خود را تایید کنید و سپس مقداری ارز فیات واریز کنید. بعد از آن، وارد صفحه هوش مصنوعی می‌شوید و بعد از واریز مبلغ، می‌توانید آن ارز را خریداری کنید.

پیشنهاد مطالعه: هوش مصنوعی های رایگان و شگفت انگیز در دنیا

نحوه ذخیره‌سازی ارزهای رمزنگاری شده هوش مصنوعی

بعد از ثبت‌نام در صرافی‌ها، برای ذخیره کردن کوین‌های هوش مصنوعی، این صرافی‌ها به کاربران، یک کیف پول رمزنگاری رایگان می‌دهند که می‌توانید دارایی‌های خود را در آن ذخیره کنید. میزان امنیت کوین های هوش مصنوعی شاید تصور کنید که پروژه های هوش مصنوعی ارز دیجیتال ایمن نیستند. برخلاف دیدگاهی که دارید، میزان امنیت این ابزارها در برابر هکرها و نوسانات دنیای ارز‌دیجیتال،  به نوع سیستم پلتفرم بستگی دارد.

کلام آخر

ده‌ها مدل از کوین های هوش مصنوعی در قرن 21 ساخته شده‌اند که هدف آن کمک به انسان برای سود بیشتر و ضرر کمتر در معاملات ارزهای دیجیتال مربوط به هوش مصنوعی است. Bitcoin، شت کوین و میم کوین 3 تا از برترین ارزهای دیجیتالِ خلق شده توسط بشر هستند؛ اما وقتی پای AI یا هوش مصنوعی به میان می‌آید، دیگر این ارزها در لیست قرار نمی‌گیرند؛ بلکه GRT، INJ، RNDR و غیره در لیست بهترین ارزهای هوش مصنوعی قرار می‌گیرند. ثبت‌نام در این پلتفرم و دادن مدیریت معاملات به هوش مصنوعی بسیار راحت است. اما کار کردن با آن‌ها سخت و نیازمند آزمون و خطا است. دوره‌های آموزشی ارز دیجیتال مربوط به هوش مصنوعی مکتب خونه می‌تواند به شما کمک کند تا با روش‌های پیکربندی این ابزارها و آزمون و خطای بدون ضرر آشنا کند.

آموزش هوش مصنوعی

گسترش سریع هوش مصنوعی (AI) کاربردی غیرقابل‌انکار در چشم‌انداز توسعه نرم‌افزار بر جای گذاشته است. با پیشرفت‌های سریع در هوش مصنوعی، یادگیری ماشین، یادگیری عمیق و فناوری‌های مرتبط، تأثیر آن‌ها بر جوامع جهانی در حوزه‌های مختلف خودش را نشان می‌دهد.

تسلط بر مفاهیم هوش مصنوعی، تکنیک‌های یادگیری ماشین و پیچیدگی‌های یادگیری عمیق نه‌تنها بسیار سودمند است، بلکه برای مهندسان نرم‌افزار مدرن مهارتی بسیار ضروری محسوب می‌شود. اگر به فکر یادگیری هوش مصنوعی هستید و دوست دارید آن را به صورت کامل و جامع یاد بگیرد هم‌اکنون از طریق دوره‌های آموزش هوش مصنوعی مکتب خونه می‌توانید اولین و مهم‌ترین قدم خود را در این زمینه بردارید.

منابع: forbes

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا