برنامه نویسی و IT

مدت زمان یادگیری سی شارپ چقدر است؟

توضیحات کوتاهی درباره مدت زمان یادگیری سی شارپ

همیشه انتخاب میان یادگیری کدام یک از زبان‌های برنامه‌نویسی یکی از سخت‌ترین انتخاب‌ها محسوب می‌شود تنها راهی که می‌تواند این انتخاب را آسان کند، این است که شما برای چه کاری می‌خواهید زبان برنامه‌نویسی را یاد بگیرید؟! در ادامه این نوشتار می‌خواهیم شما را با مدت زمان یادگیری سی شارپ آشنا کنیم پس همراه ما باشید.

به طور کلی اگر بخواهیم حساب کنیم یادگیری یکی از زبان‌های برنامه‌نویسی یکی از سزاوارترین فعالیت‌هایی است که شما می‌توانید در شغل برنامه‌نویسی انجام دهید.

چرا یادگیری سی شارپ مهم است؟

آیا تا به حال به دنبال ساخت یک بازی بوده‌اید؟ یا اینکه وب سایتی ایجاد کنید؟ یا برنامه‌هایی برای ویندوز توسعه دهید؟ اگر چنین است، یادگیری #C یک سرمایه بزرگ برای شما به حساب می‌آید. C# بخش اساسی بسیاری از فناوری‌هایی است که در ویندوز از آنان استفاده می‌کنیم. به عنوان مثال C# بسیاری از سرویس‌های پس‌زمینه ویندوز، وب سایت‌های Microsoft .Net power و بازی‌های ویندوزی با استفاده از چارچوب Unity نوشته می‌شوند.

در حال حاضر ما می‌خواهیم تنها به یک سوال پاسخ دهیم که مدت زمان یادگیری سی شارپ چقدر است؟؟ و چقدر وقت باید برای یادگیری این زبان برنامه‌نویسی قرار دهیم؟!

چرا یادگیری سی شارپ مهم است؟

جوابی که در حال حاضر وجود دارد این است که تمامی زمانی که شما باید برای یادگیری زبان برنامه‌نویسی سی شارپ قرار دهید کاملا به سطح مهارت شما دارد. البته که ناگفته نماند عوامل مختلف نیز در زمان یادگیری تاثیر بسزایی دارند.

 

زمان یادگیری سی شارپ

اگر شما از قبل با برنامه‌نویسی آشنا باشید و بدانید دقیقا این شغل به چه منظوری ایجاد شده است و راه و کار آن چیست، به طور قابل ملاحظه‌ای زمان کمتری لازم دارید تا یک زبان برنامه‌نویسی را یاد بگیرید. اگر به طور تقریبی شما روزانه ۷ الی ۸ ساعت وقت برای یادگیری سی شارپ قرار دهید به طور تقریبی می‌توان تخمین زد که شما در عرض ۳ الی ۴ ماه می‌توانید زبان سی شارپ (#C) را فرا گیرید.

اما، اجازه ندهید این ارقام شما را گمراه کنند. اگر می‌خواهید به یک توسعه‌دهنده حرفه‌ای تبدیل شوید که در C# کد می‌زند، باید زمان بسیار بیشتری را با این زبان سپری کنید. حداقل یک سال طول می‌کشد تا شما بتوانید درک کاملی از C# پیدا کنید که شما را در یک محیط کاملا حرفه‌ای قرار دهد.

لازم به ذکر است که سفر یادگیری شما هرگز تمام نخواهد شد. همیشه چیز جدیدی برای یادگیری وجود دارد. اما پس از چند ماه، شما باید دانش لازم را برای ساخت برخی از برنامه‌های قدرتمند توسط خود را داشته باشید.

چقدر طول می‌کشد تا سی شارپ را یاد بگیریم؟

همانطور که پیش تر درباره مدت زمان یادگیری سی شارپ صحبت کردیم، این مسئله به طیف وسیعی از عوامل مختلف بستگی دارد که در حالت ایده‌آل، ۳ ماه بیشتر یادگیری این زبان طول نمی‌کشد. با این حال اگر C# اولین زبان برنامه نویسی شما باشد، ممکن است دوره‌ی یادگیری شما کمی بیشتر طول بکشد.

در شرایط عملی، یادگیری یک زبان برنامه‌نویسی معادل یادگیری یک زبان جدید است. هنگام یادگیری یک زبان شما باید کلمات، دستور زبان، ساختار جمله و تعداد کمی از عناصر اساسی را بیاموزید. پس از انجام این کار، مرحله بعدی بهینه‌سازی عملکرد خود با کمک چندین تکنیک دیگر است.

این امر همچنین به هدفی که شما برای یادگیری C# دنبال می‌کنید نیز بستگی دارد. اگر شما می‌خواهید در این زبان برنامه‌نویسی بسیار حرفه‌ای شوید پس باید بیش از ۶۰۰ ساعت تمرین داشته باشید. وقتی می‌گوییم تمرین تنها منظورمان تمرین تئوری نیست بلکه شما باید به صورت عملی بیش از ۶۰۰ ساعت تمرین داشته باشید.

با این تفاسیر اگر هدف شما تنها این است که این زبان را یاد بگیرید و از آن برای انجام کارهای ساده استفاده کنید، تنها به بیش از ۳۰ ساعت نیاز دارید. بهترین گزینه بررسی چند آموزش و شروع کار با آنها است. وقتی مطمئن شدید که عناصر اصلی زبان برنامه‌نویسی را درک کرده‌اید، می‌توانید کار روی پروژه‌های فردی و گروهی را شروع کنید.

بهترین راه برای یادگیری سی شارپ و کاهش مدت زمان یادگیری آن چیست؟

چند عنصر خاص وجود دارد که باید هنگام یادگیری #C روی آنها تمرکز کنید. این نکته را بخاطر داشته باشید که یادگیری زبان سی شارپ یا هر زبان دیگری مانند یکدیگر نیستند. این جمله بدین معناست که شما نمی‌توانید مثلا عناصر زبان برنامه‌نویسی C را بیاموزید و از آنان برای زبان برنامه‌نویسی سی شارپ نیز استفاده کند، هر زبانی عناصر خاص و اساسی خود را دارند که باید آنان را آموخت.

بهترین راه یادگیری زبان برنامه‌نویسی سی شارپ یا هر زبان دیگری این است که روی اصول زبان مورد نظر تمرکز داشته باشید اگر شما روی اصول زبان مورد نظرتان تسلط کافی پیدا کنید دیگر به راحتی می‌توانید هر عنوان و ساختار دیگری از آن زبان را بیاموزید.

مقاله پییشنهادی : مزایای سی شارپ #C چیست
آموزش هک

 

دلیل یادگیری سی شارپ (#C)

شاید این سوال برایتان به وجود بیاید که اصلا چرا باید زبان برنامه‌نویسی سی شارپ را بیاموزیم؟! همانطور که پیش تر در رابطه با مدت زمان یادگیری سی شارپ سخن کنیم در اینجا می‌خواهیم بدانیم دلیل یادگیری زبان سی شارپ چیست و چرا این زبان از اهمیت و محبوبیت قابل توجهی برخوردار است؟!

دلیل یادگیری سی شارپ (#C)

دلایل خاص و مختلفی وجود دارد که اگر شما مقالات قبلی که راجب زبان برنامه‌نویسی سی شارپ را خوانده باشید متوجه خواهید شد. یکی از دلایلی که می‌توانیم در اینجا ذکر کنیم این است که اگر شما یک برنامه‌نویس مبتدی باشید یا یک حرفه‌ای و زبان برنامه نویسی سی شارپ چه اولین زبان شما برای یادگیری باشد یا چه زبان دهم، باز هم ما این زبان برنامه‌نویسی را جزء بهترین زبان‌های برنامه‌نویسی می‌دانیم.

آیا استفاده از کتاب‌های آموزشی مدت زمان یادگیری سی شارپ را کاهش می‌دهند؟

یادگیری C# شامل طیف گسترده‌ای از منابع است. این منابع می‌تواند شامل تعداد زیادی از کتاب‌های آموزشی زبان سی شارپ، دوره‌های آنلاین و البته آموزش‌های ویدیویی باشد. البته که کتاب‌ها می‌توانند در مدت زمان یادگیری سی شارپ نقش مهمی را ایفا کنند و کار یادگیری را برای برنامه‌نویس آسان تر کنند.

اما این نکته را بدانید که هیچ چیز نمی‌تواند جای تمرینات عملی و تجربی را بگیرد زیرا برنامه‌نویس تنها با تجربه و انجام فعالیت‌های مختلف می‌تواند به یک برنامه‌نویس حرفه‌ای تبدیل شود.

سخن پایانی

همانطور که می‌دانید زبان برنامه سی شارپ در واقع یکی از پیشرفته‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی است که تا به امروز جزء پرکاربردترین زبان‌های برنامه‌نویسی قرار گرفته است. این زبان برنامه‌نویسی به شما اجازه می‌دهد که وارد هر کاری که بخواهید بشوید از ساخت برنامه‌های سرور (server) گرفته تا نرم افزارهای موبایلی و بازی‌های سه بعدی.

اگر نکات و ایده‌هایی که در این مقاله ذکر کردیم را به خوبی در ذهنتان قرار دهید و از آنان به بهترین شکل استفاده کنید، می‌توانید مدت زمان یادگیری سی شارپ را کاهش دهید و به یک برنامه‌نویس حرفه‌ای تبدیل شوید.

به امید موفقیت و پیشرفت روز افزون شما خوانندگان عزیز 🙂

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا