برنامه نویسی و IT

هزینه طراحی سایت چقدر است و چگونه آن را کاهش دهیم؟

توضیحات کوتاهی درباره هزینه طراحی سایت

در این مقاله ما قصد داریم درباره‌ی هزینه طراحی سایت سخن بگوییم. در این بخش ممکن است ما هزینه و قیمت‌هایی را تعریف کنیم که ممکن است در سال‌های آتی با تغییرات زیادی مواجه شده باشند پس حتما قبل از پرداخت هزینه طراحی سایت کاملا هزینه و قیمت‌های آن را بررسی کرده باشید تا در آینده به مشکلی برخورد نکنید.

هزینه طراحی سایت در هر شرکت و موسسه‌ای متفاوت است و هر شرکت با توجه به قوانین و مقررات خاصی قیمت طراحی وب سایت‌های خود را اعلام می‌کند. اگرچه باید این مورد را ذکر کرد که اگر هزینه طراحی سایت بالا بود به این معنی نیست که سایت یک سایت فوق حرفه‌ای است، بلکه ممکن است آن شرکت یا موسسه براساس قوانین خاص آن قیمت را اعلام کرده باشد. البته که درست است که سایت‌های حرفه‌ای، ارزان قیمت نخواهند بود.

به علت اینکه برنامه‌نویسان و طراحان وب سایت‌ها از دانش و تجربه‌ی خود برای طراحی سایت استفاده می‌کنند و استفاده از این دانش و تجربه برای آنان بسیار با ارزش است و ممکن است هزینه طراحی وب سایت‌ هم به خاطر همین امر بالا برود. 

 

توضیحات کوتاهی درباره هزینه طراحی سایت

هزینه طراحی سایت

امروزه استفاده از تکنولوژی و دیجیتال نیازمند پرداخت هزینه‌های مختلف است زیرا این دو صنعت طی سالیان زیاد با استفاده از آزمون‌های زیادی بوجود آمده و در این آزمون افراد با شکست و پیروزی‌های مختلف روبرو شده‌اند پس غیر ممکن است که این دانش و تکنولوژی بدست آمده را به راحتی در اختیار دیگران قرار دهند.

 

مقاله پییشنهادی: طراحی سایت با جاوا اسکریپت
طراحی سایت با جاوا اسکریپت

 

به طور کلی یک وب سایت حرفه‌ای یکی از عناصری است که موجب پیشرفت افراد در کسب و کارشان می‌شود. معمولا در مشاغل خرید و فروش اجناس، داشتن یک وب سایت می‌تواند یک مزیت مفید بشمار بیاید زیرا مشتریان با دیدن وب سایت می‌توانند هر وسیله‌ای را که نیاز دارند را به صورت آنلاین خریداری کنند.

ممکن است هزینه طراحی سایت‌ها زیاد باشد اما برای برخی کسب و کارها ارزش بسیاری خواهد داشت این نکته را به یاد داشته باشید که طراحی وب سایت به علت نوع طراحی، نوع نوشتن محتوا، آزمایش و بهینه‌سازی سایت ممکن است بسیار زمان بر و هزینه بر باشد، اما بسیار ارزشمند است.

نکته: هرچه کار و تحقیق بیشتری قبل از پرداخت هزینه طراحی وب سایت به شرکت و موسسه انجام دهید، بهتر است.

روش‌های کاهش هزینه طراحی سایت که در ادامه بیشتر با آنان آشنا خواهید شد عبارتند:

  • دامنه را کاهش دهید
  • کاهش پیچیدگی
  • مواد یا سیستم‌ها را تغییر دهید و …

مراقبت از طراحی وب سایت

اگر شما هزینه می‌کنید و وب سایتی را برای خود و براساس مشخصات خود راه‌اندازی می‌کنید پس باید به فکر مراقبت از آن نیز باشید زیرا هزینه‌های تعمیر و نگهداری وب سایت معمولاً بدون برنامه‌ریزی انجام می‌شود، اما برای اطمینان از اینکه وب سایت شما به طور مطمئن و کارآمد کار می‌کند بسیار مهم است.

 اگر برای کاهش هزینه‌ها از نگهداری و طراحی وب سایت چشم‌پوشی کنید، ممکن است خیلی دیر متوجه شوید که بازدید و فروش ارزشمند خود را از دست داده‌اید. حتی بدتر از آن، ممکن است مجبور شوید تعمیرات اضطراری پرهزینه را پرداخت کنید. در طولانی مدت، نگهداری وب سایت همیشه هزینه کمتری نسبت به تعمیر وب سایت دارد.

داشتن یک وب سایت خوب مزیت‌های بسیاری دارد. وب سایت‌ها سریعا بارگیری می‌شوند براساس کاری که شما انجام می‌دهید رتبه بهتری کسب می‌کنند، فروش بیشتری دارند، با اطمینان بیشتری کار می‌کنند و در هزینه‌های ذخیره‌سازی صرفه‌جویی دارند که دیگر شما نخواهید هزینه‌های زیادی را در این رابطه پرداخت کنید.

 

هزینه طراحی سایت

چگونه هزینه طراحی سایت را کاهش دهیم؟

مواردی هستند که با توجه به آنان می‌توانید هزینه طراحی وب سایت خود را کاهش دهید این موارد شامل:

کاهش دامنه

بزرگترین راه برای کاهش هزینه‌ها کاهش دامنه پروژه است. این استراتژی بیشترین تأثیر را در بودجه شما خواهد داشت و اولین چیزی است که باید در نظر بگیرید. کاهش دامنه به معنای کاهش اندازه پروژه از نظر متراژ یا عناصر برنامه‌ای مانند حذف فضاها یا ویژگی‌های خاص از پروژه است.

کاهش پیچیدگی

راه‌حل دیگری که موجب کاهش هزینه‌های طراحی وب سایت می‌شود، کاهش پیچیدگی طراحی شما است. پیچیدگی می‌تواند اشکال مختلفی داشته باشد مانند: نقشه‌های پیچیده کف، برآمدگی‌های سطح کف، زاویه‌ها و منحنی‌ها، ارتفاع بلند سقف، بسته‌های‌تر و تمیز پیچیده، محوطه‌سازی دقیق و عرشه و … .

نکته: اگر طرح را ساده نگه دارید، پیمانکار شانس کمتری برای بهم ریختن چیزی خواهد داشت، بنابراین این امر به شما امکان می‌دهد روند ساختاری کارآمدتر داشته باشید.

 

تغییر دادن سیستم و مواد

پس از کاهش دامنه و پیچیدگی، آخرین استراتژی که باید در نظر بگیرید تغییر روی مواد مختلف مقرون به صرفه است. این مورد می‌تواند چیزی مانند عوض کردن میزهای پیشخوان، دیوارپوش یا محصولات کاشی باشد یا می‌تواند چیزی بزرگتر مانند تغییر کل سیستم‌های دیواری مانند رفتن از SIP به چسباندن قاب یا ساخت و ساز در محل از پیش ساخته شده باشد.

این مورد ممکن است مانند دیگر راه‌های کاهش هزینه طراحی سایت کارآمد نباشد اما بازهم مزیت‌های خاص خود را دارد. برای مثال فکر کنید شما می‌خواهید برای خانه خود کاشی انتخاب کنید پس به سراغ ارزان‌ترین کاشی می‌روید اما این موضوع را نیز در نظر بگیرید که اگرچه کاشی ممکن است ارزان قیمت باشد اما نصب و جایگذاری آن هزینه و کار زیادی دارد که ممکن است هزینه آن را تا یک کاشی گران قیمت یکسان کند.

این مورد را در نظر بگیرید که شما چه موادی را قربانی می‌کنید؟! در اکثر موارد، گرچه با انتخاب ماده‌ای با قیمت کمتر هزینه‌ها را کاهش می‌دهید اما این کار ممکن است هزینه‌های دیگری در برداشته باشد مثلا: مانند زیبایی طراحی یا کیفیت. آنچه را که برای شما مهمترین است (هزینه، کیفیت، زمان) ارزیابی کنید و براساس این اولویت‌ها تصمیم بگیرید.

نکته: تغییر مواد همیشه به آسانی تصور شما نیست. مواد جدیدی که انتخاب می‌کنید ممکن است بر سایر قسمت‌های پروژه شما تأثیر بگذارد این تاثیر ممکن است مثبت یا حتی منفی باشد.

استفاده از الگوهای از پیش تعیین شده

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای کنترل هزینه طراحی وب سایت، استفاده از یک الگوی از پیش ساخته شده است. استفاده از یک تم باعث کاهش یا از بین رفتن زمان طراح یا توسعه‌دهنده وب برای ایجاد شکل ظاهری وب سایت می‌شود و هزینه‌های پروژه را کاهش می‌دهد.

اگر شما در حال ساخت طراحی سایت با وردپرس هستید پس یک خبر خوب برایتان داریم شما می‌توانید از الگو و تم‌هایی که وردپرس در اختیار شما قرار می‌دهد استفاده کنید تا وقت و هزینه کمتری بابت طراحی سایت خود پرداخت کنید. شما می‌توانید با جستجو در گوگل سایت‌هایی را پیدا کنید که دارای مضامین مورد نیاز شما هستند که می‌توانید از آنان بهره‌مند شوید.

 

مقاله پییشنهادی: طراحی سایت با جنگو
طراحی سایت با جنگو

صفحات وب سایت خود را کاهش دهید

هر صفحه‌ای که می‌سازید زمان می‌برد و زمان آن، پول است. شما هر صفحه‌ای که برای سایت خود ایجاد می‌کنید فرقی ندارد که صفحه دوم یا سوم باشد شما باز هم نیاز به نوشتن، کپی، انتخاب کردن عکس مناسب و … هستید و انجام هر یک از این کارها وقت و هزینه جداگانه دارند که مجبورید پرداخت کنید.

این نکته را به یاد داشته باشید که زمانی که شما برای طراحی سایت خود برنامه‌ریزی می‌کنید، تعداد صفحات وب سایت خود را جزء مهمترین موارد به شمار آورید.

از عکس‌های رایگان استفاده کنید

به طور معمول اکثر افراد برای اینکه در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنند از عکس‌های رایگان که در وب سایت‌های مختلف به اشتراک گذاشته شده است استفاده می‌کنند. برخی افراد این کار را دوست دارند زیرا به راحتی می‌توانند به چندین هزار آرشیو عکس با مضامین مختلف دسترسی داشته باشند بدون پرداخت هزینه و از دست دادن زمانی.

البته ناگفته نماند که اگر شما بخواهید از عکس‌های فوق حرفه‌ای استفاده کنید باید هزینه‌ای در قبال آنان پرداخت کنید زیرا این نوع عکس‌ها توسط عکاسان و طراحان حرفه‌ای ایجاد شده و آنان وقت و هزینه زیادی در رابطه با این نوع عکس‌ها پرداخت کرده‌اند.

 

استفاده از محتوای موجود در سایت

 

سایت‌هایی مانند Death To Stock Photo یا Negative Space وجود دارند که عکس‌ها با مضامین مختلف را به صورت رایگان در دسترس قرار می‌دهند که می‌توانید از آنان استفاده کنید.

بهترین گزینه این است که از آرشیو شخصی خود استفاده کنید و صفحات وب سایت خود را با استفاده از عکس‌هایی که خودتان گرفته‌اید ایجاد کنید با این کار نه تنها هزینه کمتری را پرداخت کرده‌اید بلکه به وب سایت خود اصالت را نیز اضافه کرده‌اید و بازدیدکنندگان با مشاهده عکس‌ها کاملا متوجه خواهند شد که عکس‌ها توسط خودتان گرفته و بارگذاری شده‌اند و همین کار موجب پیشرفت سایت شما نیز خواهد شد.

استفاده از محتوای موجود در سایت

اگر شرکت شما مدت زیادی است که مشغول به کار است پس در وب سایت شرکت محتواهای زیادی از قبل گذاشته شده‌اند و شما می‌توانید تاریخ آنان را تغییر دهید یا اگر برای تلفن‌های همراه بهینه نشده باشند می‌توانید آنان را به گونه‌ای طراحی کنید که برای تلفن همراه نیز مناسب باشند یا در سرور مختلف به خوبی اجرا نشده باشند می‌توانید با انجام عملیاتی آنان را در سرورهای مختلف لینک‌سازی کنید و به زبان ساده از آن محتواها به صورت مجدد استفاده کنید.

استفاده مجدد از محتوا و سایر مطالبی که قبلاً ایجاد کرده‌اید می‌تواند در هزینه و زمان زیادی صرفه‌جویی کند. شگفت‌آور است که چگونه یک طراحی وب سایت جدید باعث می‌شود محتواهای قدیمی دوباره احساس جدیدی داشته باشند.

استفاده از مطالب ساده

تا جایی که می‌توانید از مطالب ساده و مدرن برای وب سایت خود استفاده کنید در سایت‌های مختلف محتواها ممکن است به شکل‌های مختلف ایجاد شوند مانند: ویدئو، انیمیشن و … . پیچیدگی یک سایت با محتواهای خیلی پیشرفته و مدرن ممکن است تا حدودی بازدیدکننده را خسته کند که همین عامل منجر به کاهش رتبه شما در گوگل می‌شود. محتواهای پیچیده علاوه بر اینکه بازدیدکننده را خسته می‌کند، موجب افزایش هزینه و وقت نیز می‌شود. 

قیمت طراحی سایت شرکتی و فروشگاهی چقدر است؟

هزینه طراحی سایت‌های شرکتی ممکن است متفاوت باشد برای مثال هزینه طراحی اختصاصی برای یک شرکت به همراه فضای پشتیبانی یک ساله و داشتن فضای هاست (ترافیک نامحدود) از ۶ میلیون برای سایت‌های معمولی شروع می‌شود تا ۸ میلیون برای سایت‌های پیشرفته و حرفه‌ای ادامه می‌یابد.

معمولا زمان تحویل سایت به مشتری از ۲۰ تا ۴۰ روز زمان می‌برد که این زمان با توجه به درخواست مشتری (طراحی سایت حرفه‌ای یا معمولی) متغیر است. به طور کلی هزینه طراحی سایت براساس:

  • نوع پیچیدگی
  • ظاهر سایت
  • نوع محتوا و … محاسبه می‌شود.

معمولا هزینه طراحی وب سایت‌های فروشگاهی کمتر از شرکتی هستند زیرا در سایت‌های فروشگاهی محدودیتی وجود ندارد و البته این مورد نیز ناگفته نماند که سایت‌های فروشگاهی دارای پیچیدگی‌های زیادی هستند به همین خاطر در بعضی موارد ممکن است هزینه بیشتری نسبت به سایت‌های شرکتی داشته باشند.

سخن آخر

همیشه به تمامی روش‌هایی که ممکن است ارزش وب سایت شما را بالا ببرد فکر کنید و آنان را مورد بررسی قرار دهید. ابزارهای جالب، فیلم‌های عالی و انبوه مطالب همه مواردی است که افراد هنگام جستجوی یک وب سایت به دنبال آن هستند.

با ساده نگه داشتن وب سایت خود، می‌توانید در وقت و هزینه توسعه سایت صرفه‌جویی کنید و به جای آن بر روی هدف و پیام خود متمرکز شوید. شما با استفاده از ابزار و مطالبی که در فوق بیان کردیم می‌توانید سایتی جدید ایجاد کنید که علاوه بر هزینه کم، بازده فراوانی برای شما دارد. در آخر امیدواریم مقاله هزینه طراحی سایت برای شما مفید بوده باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا