برنامه نویسی و IT

چگونه برنامه‌نویس حرفه‌ای سی شارپ شویم

چگونه به یک برنامه‌نویس حرفه‌ای سی شارپ تبدیل شویم

اگر شما هم جزء آن دسته از افراد هستید که علاقه زیادی به شغل برنامه ‌نویسی دارند و می‌خواهند در آینده به یک ‌برنامه‌نویس حرفه‌ای تبدیل شوند، خب جای درستی آمده‌اید. ما در این مقاله سعی می‌کنیم تمامی راه‌حل‌های تبدیل شدن به یک برنامه‌ نویس سی شارپ را به شما بگوییم. پس از این مراحلی که برای شما گفته خواهد شد می‌توانید رزومه‌ی خود را برای هر کارفرمایی که درخواست استخدام برنامه نویس سی شارپ را دارد، ارسال نمایید.

 

ویدیو پییشنهادی : آموزش C# مقدماتی
آموزش C# مقدماتی

 

برنامه‌نویسی مانند کشیدن یک طرح است یا به نوعی یک هنر محسوب می‌شود. همچنین با استناد به نظر گذشتگان می‌توانیم بگوییم برای اینکه شما بتوانید به یک برنامه نویس تبدیل شوید باید علاقه زیادی به این شغل داشته باشید و برنامه‌نویسی در خون شما باشد چون شغل برنامه نویسی شغلی است که نیاز به صبوری و علاقه‌ی زیاد دارد.

 

چگونه به یک برنامه‌نویس حرفه‌ای سی شارپ تبدیل شویم

برنامه‌نویسی رایانه

برنامه‌نویسی رایانه مربوط به منطق، تحلیل، حل مشکلات و یافتن راه‌حل‌های بهینه مشکلات است. حل مسئله مستقیماً با مهارت‌های منطقی و تحلیلی شما متناسب است. اگر این دو مهارت را دارید تقریباً واجد شرایط هستید که به یک برنامه‌ نویس سی شارپ تبدیل شوید.

چقدر طول می‌‌کشد که برنامه نویس سی شارپ شویم

شاید بپرسید برای یادگیری زبان برنامه نویسی #C چقدر زمان نیاز است؟! خب اگر بخواهیم جوابی کاملا گویا و واضح به این سوال بدهیم باید بگوییم هیچ کس تا به امروز نتوانسته است زمانی مشخص برای یادگیری یک زبان برنامه نویسی تعیین کند زیرا تجربه نشان داده که شخصی با سن ۵۰ سال هم هنوز مشغول یادگیری زبان برنامه‌نویسی است.

اگر شما فکر می‌کنید که در عرض ۴ الی ۵ سال می‌توانید به یک برنامه‌نویس تبدیل شوید، بدانید سخت در اشتباهید زیرا یادگیری برنامه‌نویسی به هیچ‌وجه متوقف نمی‌شود، بلکه هر ساله گسترش پیدا می‌کند.

 

 

تفاوت یک برنامه نویس با یک شخص معمولی این است که برنامه‌نویس از تفکر راجب مسائل دشوار و سخت لذت می‌برد و خستگی‌ناپذیر است اما یک شخص معمولی با کوچکترین تفکری راجب مسائل سخت سریعا خسته می‌شود و از آن هیچ لذتی نمی‌برد.

چگونه برنامه نویس #C شویم

در این بخش می‌خواهیم مراحلی را به شما بگوییم که با استفاده از آنان می‌توانید به یک برنامه نویس c# تبدیل شوید این مراحل عبارت‌اند از:

مرحله اول: تمام ابزار‌های مورد نیاز و لازم را دانلود و در رایانه خود نصب کنید.

بهترین ابزاری که برای برنامه نویس سی شارپ وجود دارد ابزار Visual Studio 2012 است. Visual Studio 2012 یک ابزار رایگان برای دانشجویان و مبتدیان است، که مختص به ویندوز دسکتاپ طراحی شده است.

 

مرحله دوم: یادگیری مطالب مفید و ارزشمند

شما به یک کتاب خیلی اساسی نیاز دارید که بتواند مطالب مهم و ارزشمندی را در رابطه با چگونگی تبدیل شدن به برنامه نویس سی شارپ به شما بدهد. کتاب‌ها همیشه روش‌های خوبی برای شروع برنامه‌نویسی هستند.

 

یادگیری مطالب مفید و ارزشمند

مرحله سوم: یک هدف و یک مسیر مشخص انتخاب کنید

تبریک می‌گویم! بعد از اتمام مرحله دوم شما به‌طور رسمی یک برنامه نویس سی شارپ (C#) هستید. اما فقط دانستن زبان C# شما را تبدیل به یک برنامه‌نویس ماهر نمی‌کند، بلکه شما باید تمام فناوری‌های مهم برای تبدیل شدن به یک برنامه ‌نویس c# را بشناسید و بدانید چگونه از آنان در مواقع مورد نیاز استفاده کنید.

سه هدف و مسیر مختلف وجود دارد که شما می‌توانید آنان را انتخاب کنید که شامل:

 • برنامه‌های دسکتاپ ویندوز (Windows Desktop Applications)
 • برنامه‌های وب (Web Applications)
 • برنامه‌های Windows Store

برنامه‌های دسکتاپ ویندوز (Windows Desktop Applications)

برنامه‌های دسکتاپ ویندوز برنامه‌های سنتی ویندوز هستند و در دستگاه رایانه‌ای شما اجرا می‌شوند. برنامه‌های Windows Desktop با استفاده از دو فناوری مهم ساخته می‌شوند Windows Forms ،(WPF)Windows Presentation Foundation ،Windows Forms یک فناوری قدیمی است و WPF یک فناوری جدید است.

 

برنامه‌های وب (Web Applications)

برنامه‌های وب معمولاً وب‌سایت‌هایی هستند که روی یک سرور اجرا می‌شوند و از هر نقطه در جهان قابل دسترسی هستند. برنامه‌های وب با استفاده از ASP.NET ،HTML 5 ،JavaScript و فناوری‌های مرتبط ساخته شده‌اند. برخی از نمونه برنامه‌های وب عبارت‌اند از:

 1. Facebook
 2. C # Corner
 3. Google
 4. Yahoo
 5. TimesOfIndia.com

برنامه‌های Windows Store

ویندوز استور یک فناوری جدید است که فقط بر روی سیستم عامل ویندوز 10 کار می‌کند. شما می‌توانید برنامه‌های Windows Store را با استفاده از C#/XAML یا HTML 5/JavaScript بسازید. این برنامه برای مبتدیان و دانشجویان توصیه نمی‌شود. برنامه‌های جهانی ویندوز نیاز به درک شما در مورد سی شارپ و XAML دارد.

مرحله چهارم: مسیری را که انتخاب کرده اید به بهترین نحوء یاد بگیرید.

حال که به آخرین مرحله تبدیل شدن به یک برنامه‌ نویس سی شارپ رسیده‌ایم می‌توانیم بگوییم که شما دیگر می‌توانید با برخی افراد در یک پروژه برنامه‌نویسی کار کنید. به عنوان کارآموز به یک شرکت بپیوندید و زمان بیشتری را برای یادگیری برنامه‌نویسی اختصاص دهید. برنامه‌نویسی به زمان و فداکاری زیادی نیاز دارد هرچه وقت بیشتری صرف کنید، بهتر می‌شوید.

 

میزان درآمد برنامه نویس سی شارپ #C تا چه انداره است

میزان درآمد برنامه نویس #C تا چه انداره است

حقوق و درآمد برنامه‌ نویس سی شارپ #C در کشورهای مختلف متفاوت است به طور مثال: شما در کشور های خارجی برای شغل برنامه‌نویسی سی شارپ نزدیک به $108,080 دریافت می‌کنید. اما در ایران حقوق برنامه‌ نویس سی شارپ براساس چهار خان رستم :

 • زبان برنامه نویسی
 • میزان مهارت برنامه‌نویسی
 • میزان تجربه کاری
 • سابقه کار

 

تقسیم‌بندی می‌شود که شما اگر هر کدام از این موارد را داشته باشید، به حقوق شما افزوده می‌شود مثلا به طور متوسط، برنامه نویس c# در ماه نزدیک به  ۳ الی ۵ میلیون درآمد دارد که این درآمد برای هر شهر متفاوت است. اگر شما برنامه‌نویس حرفه‌ای سی شارپ باشید، با داشتن مواردی که ذکر کردیم به حقوق شما ۲ الی ۳ میلیون اضافه می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا