برنامه نویسی و ITمدیریت

منابع ICDL – معرفی بهترین منابع آی سی دی ال برای دریافت مدرک و استخدامی

شما هم این روزها به دنبال دریافت مدرک icdl هستید؟ برای دریافت مدرک فوق باید به مهارت‌های هفت‌گانه ICDL تسلط کافی داشته باشید. به همین علت باید معتبرترین منابع ICDL را پیدا کنید که مباحث را کامل آموزش داده باشند. در این مطلب معتبرترین منابع ای سی دی ال و بهترین کتاب icdl برای استخدامی معرفی شده‌‌اند، همراه ما باشید تا با آن‌ها آشنا شوید.

معرفی معتبرترین منابع ICDL

همان‌طور که می‌دانید icdl یکی از مهم‌ترین گواهینامه‌ها در سطح بین‌المللی است. این مدرک میزان دانش شما در زمینه استفاده از رایانه و اینترنت را نشان‌ می‌دهد. به همین دلیل منبعی که icdl را از طریق آن آموزش می‌بینید اهمیت زیادی دارد. زیرا می‌تواند بر آینده شغلی شما تأثیر مستقیم بگذارد.

مرجع کامل و جامع آموزش تخصصی ICDL

 

در این بخش معتبرترین منابع ICDL را معرفی کرده‌ایم شما می‌توانید با استفاده از این منابع تسلط کافی به مهارت‌های هفت‌گانه پیدا کنید. این منابع در ادامه معرفی خواهند شد.

1. وب ‌سایت ICDL Online

سایت ICDL Online متعلق به یک مرکز آموزشی در انلگستان است. این مرکز آموزشی دوره icdl را به‌صورت آنلاین برگزار می‌کند، به همین علت افراد از هر نقطه‌ی جهان می‌توانند آن را تهیه کنند. از مزایای وب سایت ICDL Online می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آموزش آنلاین: آموزش ICDL در این سایت از طریق پلتفرم آموزش مجازی به‌صورت آنلاین برگزار می‌شود.
 • دسترسی آسان و سریع به محتوای آموزشی: بلافاصله بعد از ثبت‌نام شما به تمام آموزش‌های آی سی دی ال دسترسی خواهید داشت. فیلم‌ها، جزوه‌ها و آزمون‌های شبیه‌سازی شده به‌راحتی در دسترس شما قرار دارند.
 • پشتیبانی آنلاین ICDL Online: این دوره پشتیبانی آنلاین نیز ارائه می‌دهد. یعنی دانشجویان هر زمانی که با مشکل مواجه شوند می‌توانند با پشتیبان یا مدرس دوره ارتباط برقرار کرده و سوال خود را مطرح کنند.
 • گواهینامه معتبر: پس از اتمام دوره، سایت ICDL Online به شما مدرکی معتبر خواهد داد که می‌توانید از آن در رزومه خود استفاده کنید.

1. وب ‌سایت ICDL Online

2. وب سایت Udemy

Udemy یکی از معتبرترین سایت‌هایی است که دوره‌های آموزشی باکیفیت برگزار می‌کند. این وب سایت را می‌توان یکی از منابع ICDL است و شما می‌توانید در دوره آموزشی این سایت شرکت کنید. زیرا با وجود آموزش آنلاین محدودیت مکانی دیگر معنایی ندارد. مهارت‌های رایانه و نرم‌افزارهای کاربردی در سایت Udemy براساس مدرک بین‌المللی icdl طراحی شده است.

دوره آموزش جامع ای سی دی ال از مبتدی تا پیشرفته

 

گفتنی است که در دوره icdl این وب سایت، در سه سطح پایه، استاندارد و پیشرفته وجود دارد که هر کدام از آن‌ها با اطلاعات خاصی در زمینه مبانی کامپیوتر، سیستم عامل ویندوز، اینترنت و نرم‌افزارهای مجموعه آفیس آشنا می‌شوید.

پیشنهاد مطالعه: سطوح ICDL – آشنایی کامل با درجات مختلف ای سی دی ال

3. وب سایت Coursera

این وب سایت نیز یکی دیگر از معتبرترین سایت‌های آموزشی است که آموزش icdl رایگان را ارائه می‌دهد. چنانچه سطح زبان انگلیسی شما خوب است می‌توانید به‌صورت آنلاین در این دوره شرکت کنید.

4. وب سایت مکتب خونه

مکتب خونه، سایتی آموزشی آنلاین ایرانی است که یکی از منابع ICDL محسوب می‌شود. آموزش‌ icdl که در این سایت وجود دارد براساس استانداردهای ملی و بین‌المللی است. به همین علت چنانچه شما به مدرک ICDL نیاز دارید می‌توانید در دوره مکتب خونه شرکت کنید تا به‌صورت کامل با مهارت‌ها هفت‌گانه آشنا شوید. این دوره ویژگی‌های زیادی دارد که برخی از آنها عبارت‌اند از:

 • ارائه مدرک معتبر: پس از اتمام دوره آزمونی برگزار می‌شود، در صورتی‌که دانشجویان در این آزمون نمره قبولی کسب کنند، مدرک ICDL بین‌المللی دریافت می‌کنند.
 • آموزش عملی: دوره فوق که در مکتب خونه برگزار می‌شود، شامل آموزش‌های تئوری و عملی است. به همین علت شما با شرکت در این دوره به‌صورت کامل با مهارت‌های هفت‌گانه آشنا خواهید شد.
 • پشتیبانی آنلاین: شما هر زمان در طول دوره به مشکلی برخورد کردید یا سوالی داشتید می‌توانید از پشتیبان‌ها سوال خود را بپرسید تا به آن پاسخ دهند.
 • دسترسی دائمی به دوره: شما با خرید دوره icdl به‌صورت دائمی به آن دسترسی خواهید داشت. همچنین هر به‌روز رسانی که در این آموزش انجام شود نیز در دسترس شما قرار خواهد گرفت.

5. وب ‌سایت رسمی ICDL

در سایت رسمی ICDL، می‌توانید اطلاعات کاملی درباره‌ی مدرک مهارت‌های هفتگانه بدست آورید. با توجه به این توضیحات می‌توانید منبعی معتبر و مناسب را انتخاب کنید که با خریداری آن شانس بیشتری برای قبولی در این آزمون داشته باشید.

پیشنهاد مطالعه: درک Icdl برای چه کسانی مناسب است؟ ای سی دی ال کلید به عنوان استخدام

6. تهیه و مطالعه کتاب icdl از منابع مختلف

کتاب‌های متعددی وجود دارند که شما می‌توانید با مطالعه‌ی آن‌ها مهارت‌های هفت‌گانه icdl را یاد بگیرید. می‌توانید از کتاب icdl دیجی کالا که یکی از منابع ICDL است استفاده کنید. همچنین می‌توانید با دانلود کتاب مهارت ‌های هفتگانه icdl آن را به‌صورت PDF در رایانه یا گوشی همراه خود داشته باشید و در هر زمان و مکانی که خواستید مطالعه کنید.

ممکن است فکر کنید کتاب ای سی دی ال، اطلاعات مفیدی ارائه نمی‌دهند، اما این طرز فکری اشتباه است. زیرا کتاب icdl جدید تمامی مباحث مربوط به این مدرک را به‌طور کامل توضیح داده است. شما می‌توانید مطالب آن‌ها را به‌صورت عملی انجام دهید تا تسلط کافی به مهارت‌ها پیدا کنید. پس با خرید کتاب مهارت های هفتگانه icdl نیز می‌توانید مهارت‌ها لازم را به دست آورید. چنانچه قصد دارید در آزمون‌های استخدامی شرکت کنید، مبانی کامپیوتر نوشته سبزعلی بهترین کتاب icdl برای استخدامی است.

معرفی 4 تا از  بهترین کتاب icdl

ممکن است فکر کنید کتاب ای سی دی ال، اطلاعات مفیدی ارائه نمی‌دهند، اما این طرز فکری اشتباه است. زیرا کتاب icdl جدید تمامی مباحث مربوط به این مدرک را به‌طور کامل توضیح داده است. شما می‌توانید مطالب آن‌ها را در کنار ویدئوهای آموزشی به‌صورت عملی انجام دهید تا تسلط کافی به مهارت‌ها پیدا کنید. پس با خرید کتاب مهارتهای هفتگانه icdl نیز می‌توانید مهارت‌ها لازم را به دست آورید. برخی از بهترین کتاب های icdl:

 • «کتاب آموزش ICDL از مقدماتی تا پیشرفته» – این کتاب به زبان فارسی و با فرمت PDF موجود است و شامل 400 صفحه است که مفاهیم ICDL را از سطح مقدماتی تا پیشرفته آموزش می‌دهد.
 • «کتاب مهارت‌های هفت‌گانه ICDL»، نوشته عین الله جعفرنژاد قمی. این کتاب نیز به صورت الکترونیکی موجود است.
 • «کتاب مهارت‌های کاربردی کامپیوتر ICDL 2019 سطح یک» نوشته وحیدرضا مدققو مهدی کوهستانی.
 • «کتاب‌های سطح یک و سطح دو کامپیوتر» نوشته سبزعلی

کتاب‌های متعددی وجود دارند که شما می‌توانید با مطالعه‌ آن‌ها مهارت‌های هفت‌گانه icdl را یاد بگیرید. می‌توانید از کتاب icdl دیجی کالا که یکی از منابع ICDL است استفاده کنید. همچنین می‌توانید با دانلود کتاب مهارت ‌های هفتگانه icdl آن را به‌صورت PDF در رایانه یا گوشی همراه خود داشته باشید و در هر زمان و مکانی که خواستید مطالعه کنید. چنانچه قصد دارید در آزمون‌های استخدامی شرکت کنید، مبانی کامپیوتر نوشته سبزعلی بهترین کتاب icdl برای استخدامی است.

معرفی کانال یوتوب برای آموزش icdl

در این بخش چند کانال یوتیوب که به‌نوبه خود از معتبرترین منابع ICDL به شمار می‌روند، معرفی شده‌اند:

 •  How does ICDL work? – ICDL Europeاین کانال توضیح می‌دهد که چگونه می‌توانید مهارت‌های دیجیتال خود را با ICDL ارزیابی، توسعه و گواهی کنید.
 •  ECDL/ICDL – Computer Essentials – Abit Academy : Abit Academy یک سری ویدیوهای آموزشی در مورد اصول کامپیوتر و دیگر مهارت‌های ICDL ارائه می‌دهد.

این کانال‌ها می‌توانند منابع خوبی برای یادگیری مهارت‌های ICDL باشند.

پیشنهاد مطالعه: کانال آموزش icdl در تلگرام – معرفی چند کانال برتر آموزشی

سخن پایانی

برای گرفتن مدرک icdl حتماً از منابع ICDL معتبر استفاده کنید. زیرا با مطالعه منابعی که آموزشِ کامل ندارند، مباحث را به‌طور کامل یاد نمی‌گیرید. منابع زیادی از سایت‌ها و کتاب‌ها وجود دارند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید بر مهارت‌های هفت‌گانه مسلط شوید اما همه هر کتابی مکمل آموزش‌های عملی است. بنابراین دیدن فیلم آموزش icdl برای همه کسانی که می‌خواهند راه استخدامی در هر سمتی را برای خود هموار کنند، ‌الزامی است.

در این مطلب معتبرترین منابع ICDL را معرفی کرده‌ایم که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. چنانچه سوالی برای شرکت در دوره فوق داشتید، در قسمت نظرات بنویسید.

مکتب خونه، از معتبرترین منابع ICDL در ایران!

ما در مکتب خونه برای آموزش مهارت‌های هفت‌گانه از استانداردهای بین‌المللی استفاده کرده‌ایم. به همین علت یکی از بهترین منابع ICDL آنلاین در ایران هستیم. تمامی دوره‌‌های مکتب خونه توسط اساتید برتر ایران تهیه شده است. مدرکی که در این دوره به دانشجویان ارائه می‌کنیم اعتبار جهانی دارد و قابل ترجمه است. به همین دلیل شما با استفاده از آن می‌توانید در ایران یا کشورهای خارجی مهارت‌های خود اثبات کنید. برای شرکت در دوره‌های مختلف و اخذ مدرکی بین‌المللی، دوره‌های آموزش icdl مکتب خونه را از دست ندهید.

مهارت‌های هفت‌گانه کامپیوتر (ICDL) برای کودکان

کامل بهرامی

کامل بهرامی دانش‌آموخته کارشناسی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم‌افزار از دانشگاه ارومیه است. به حوزه کامپیوتر، برنامه‌نویسی و فناوری اطلاعات علاقه‌مند‌ است و هم اکنون به عنوان عضو تیم سئو و مدیر تیم نویسنده‌های مکتب خونه در این مجموعه فعالیت می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا