توسعه فردی

معرفی کتاب‌های مهارت‌های زندگی

معرفی کتاب‌ های مهارت‌ های زندگی

یکی از استادان دانشگاه استفورد می‌گوید: بعضی دانشجویان به نظر می رسید کمتر توانایی انجام کارهای زندگی را دارند.  جولی لیتکوت-هایمز به ال.ای. تایمز گفت: “آن‌ها از نظر تحصیلی فوق العاده بودند اما کمتر با مهارت خودشان کار می‌کردند و این نشان می‌دهد که آن‌ها فقط با والدین ارتباط برقرار می‌کنند.

گرچه گاهی اوقات هیچ جایگزینی برای تجربه زندگی وجود ندارد، اما کتاب‌های زیادی وجود دارد که با آموزش مهارت‌های اساسی شما می توانند بسیاری از مشکلات شما را از بین ببرند، بسیاری از جوانان دیرتر از آنچه باید، یاد می گیرند. در این مقاله چند پیشنهاد از نویسندگان مطرح آورده شده است که تعریف می‌کنند این کتاب‌ها به آن‌ها کمک کرد تا دوره نوجوانی را پشت سر بگذارند.

ویدیو پیشنهادی : روانشناسی
 روانشناسی

 

 • چگونه بحران یک چهارم زندگی دائمی نداشته باشیم

 از لحاظ تئوری، ۲۰ سالگی شما با چالش‌های بسیاری همراه  است. چون شما جوانی آزاد و زندگی را تجربه می‌کنید، عدم دانستن جایگاه خود در جهان می تواند بسیار استرس زا باشد.

او در کتاب خود می‌نویسد: “اگر شما در حال حاضر به اطمینان بیشتر نیاز دارید، چون شما در زندگی كاملاً گم و گیج شده اید، این كتاب برای شما مناسب است. “هاسلر” مثلث بیست سالگی “را به شما معرفی می‌کند که از سه سوال تشکیل شده است: من کی هستم؟ چه چیزی می‌خواهم؟ چگونه می‌توانم آن را بدست آورم؟ او همینطور در کتاب تمرینات ژورنالی برای کمک به شما در نوشتن آورده است، و در نهایت حل  مسائل بزرگی که ممکن است با آن‌ها در زندگی روبرو شوید.

ویدیو پیشنهادی : توسعه فردی
توسعه فردی

 

کتاب‌ های مهارت‌ های زندگی

 • چگونه غذا بخوریم

 شما حرکت می کنید و بعد غذای شما روی میز است. غذای خوش طعم و خوشمزه به طور جادویی در یخچال یا بشقاب شما ظاهر نمی‌شود. این یک مشکل است، اما راه حل واضح است، آشپزی را یاد بگیرید. آنچه شما نیاز دارید یک کتاب آشپزی فانتزی نیست، بلکه یک راهنمای ساده برای اصول اولیه است.

 • چگونه عادت های بد خود را ترک کنیم

 بسیاری از چیزهایی که می‌توانید در ۲۰ سالگی از آن‌ها دور شوید (مانند خرید زیاد نوشابه، خواب کم و ورزش نکردن) ، فقط چند سال بعد به سرعت شما را چاق، افسرده و مریض می‌کند. دور بودن از این اتفاق شامل ترک عادت‌های بد جوانی است.

در ادامه چند کتاب به شما معرفی می‌کنیم که می‌تواند به شما کمک کند تا از بحران زندگی خود، آینده ای پایدار را ببینید. اولین کتاب ۲۰-Something، ۲۰-Everything: راهنمای تعادل و جهت دهی یک زن در یک چهارم زندگی توسط کریستین هاسلر است.

 •  تحول در زندگی با جادوی نظم: هنر ژاپنی برای نظم دادن از ماری کوندو و ترجمه مهدی قراچه‌داغی

قواعد منظم سازی و نظم کانودو در مورد خیلی چیزها صحبت می‌کند، مثلا چطور لباس‌های بهم ریخته را در کمد لباس‌ها مرتب کنیم یا حتی نحوه چیدن کتاب‌هایمان در قفسه‌ براساس موضوعاتی که دارند. همین قوانین جنبه‌های گوناگون زندگی هستند. انجام این کار کمک می‎‌کند که مجددا منظم بودن خودمان و نظم را در زندگی‌مان پیدا کنیم.

 • کتاب مهارت زندگی چتر نجات شما چه رنگی است (راهنمای عملی کاریابی و تغییر شغل) از ریچارد نلسون بولز ترجمه طاهره بهادران و مرتضی امزاجردی

این کتاب به راحتی به شما کمک می‌کند که شغل دلخواه و مسیر حرفه‌ای خودتان را پیدا کنید. این کتاب هرساله براساس مشاوره‌های جدید کاری و همینطور مناسب با رسانه‌های اجتماعی آپدیت می‌شود.

 • کتاب مهارت زندگی قدرت عادت از چارلز داهیگ

حدود ۳۵ درصد از رفتارهای روزمره ما از روی عادت و ناآگاهانه انجام می‌شوند. این ادعا برنده جایزه پولیتز، چارلز داهیگ است. کتاب مهارت زندگی قدرت عادت به معنای دقیق و علمی این موضوع می‌پردازد که چطور عادت‌ها شکل می‌گیرند و با چه رفتار دیگری بهترمی‌شوند و حتی چه عاداتی را باید ترک کرد. در این کتاب، نویسنده با مهارت حجم زیادی از اطلاعات را برای بهتر شدن زندگی در اختیار ما می‌گذارد.

 • چگونه با دیگران صحبت کنیم: ۹۲ راهکار ساده برای رسیدن به موفقیت بزرگ در روابط حرفه‌ای، از لیل لوندز ترجمه مهدی قراچه‌داغی

شما تاکنون اشخاص موفق را تحسین کرده‌اید که به نظر شما آنچه را می‌خواهند به دست آورده اند؟ شما این اشخاص را می‌بینید که در هر جلسه ای مثل اداری با اطمینان و اعتماد به نفس صحبت می‌کنند. اما شما باید بدانید که تعدادی از آن‌ها از شما باهوش‌تر و بااستعدادتر نیستند و یا از شما بیشتر تحصیل نکرده‌اند. پس داستان چیست؟

آن‌ها فقط روش‌های بهتری را در تعاملات حرفه‌ای خودشان بکار می‌برند.

لوندز رفتارهایی را که به روابط حرفه‌ای تر و بهتر منجر می‌شود مورد بررسی قرار داده است. از زبان بدن یا همان بادی لنگوئج گرفته تا عبارت‌هایی که تاثیر زیادی بر روی افراد مهم دارند در این کتاب نوشته شده است. این کتاب مهارت زندگی به ما کمک می‌کند ما خودمان را بهتر به دیگران معرفی کنیم به صورتی که تاثیر بهتری بر آن‌ها بگذاریم. در این کتاب انواع تمرین‌ها هستند که برای ساختن کاریزما نیاز هست!

کتاب‌های مهارت‌های زندگی

 • هفت عادت مردان موثر از استفن کاوی ترجمه الهام خرسندی

موفقیت واقعی عملی است که در طول زمان به عادت تبدیل شده باشد. کتاب استفن کاوی کتابی در زمینه موفقیت و ایجاد عادت‌های خوب و ترک عادت‌های بد است.

 • زندگی شجاعانه از برنه براون از ترجمه آزاده رادنژاد

برنه براون دید جدیدی به جنبه‌های ضعیف درون انسان دارد تا نشان دهد چطور می‌شود مفهوم جدیدی از شجاعت، آسیب‌پذیری، ما را به سوی زندگی بهتر سوق دهد.

 • کتاب قورباغه را قورت بده! از برایان تریسی

بهترین کتاب …

 •  کتاب مهارت زندگی شیب

بخشی از حرف‌های سخنرانی‌های انگیزشی را می‌شود در یک پیام خلاصه کرد: «پشتکار داشته باشید. جا نزنید. و روبه جلو ادامه بدهید.»

جهانی که افراد مختلف برای ما ترسیم می‌کنند، شامل تعدادی است که یک یا چند قدم مانده به رسیدن هدف، راه را رها می‌کنند و تعداد محدودی که سرسختانه ادامه می‌دهند؛ چون در اوج ناامیدی، هنوز امید دارند و اعتقاد دارند که سیاهی شب، همیشه  با سپیدی روز به پایان خواهد رسید.

خلاصه ای از کتاب شیب :

بیشتر اوقات، ما در مقابل چالش ها مقاومت به خرج می دهیم. گاهی مایوس می‌شویم و به سراغ نوشته های الهام بخشی مثل این از وینس لومباردی می‌رویم: “کسانی که دست از کار می‌کشند هیچ گاه برنده نمی‌شوند، و کسانی که برنده می‌شوند هیچ گاه دست از کار نمی‌کشند.”

چه توصیه‌ی بدی. برنده ها همیشه دست از کار می‌کشند. آن ها در زمانِ درست، از کار درست دست می‌کشند‌.

بیشتر مردم دست از کار می‌کشند. آن‌ها فقط با شکست دست از کار می‌کشند. در واقع، بسیاری از حرفه ها و بازارها از کسانی که دست از کار می‌کشند سود می‌برند. فرضِ جامعه بر این است که شما روزی دست از کار می‌کشید. در واقع، کسب و کارها و سازمان ها روی این موضوع حساب کرده اند.

 • کتاب نظریه های شخصیت

اگر دوست دارید یک کتاب روانشناسی دقیق در مورد نظریه‌های شخصیت شناسی مطالعه کنید که نویسنده‌ی کتاب سوگیری شدیدی نسبت به یک نوشته در مقایسه با نوشته‌های دیگر نداشته باشد، شولتز یکی از بی‌نظیرترین کتاب‌های روانشناسی برای مطالعه است.

به همین دلیل هم کتاب شولتز یکی از معدود کتاب‌های روانشناسی هست که در فضای عمومی هم وجود دارد و برای مخاطبان جذاب بوده است.

خلاصه کتاب نظریه‌های شخصیت :

اعتبار پیش بین:

از دیدگاه عملی مهمترین نوع اعتبار، اعتبار پیشبین است. یعنی یک آزمون رفتار آینده را تا چه اندازهاي درست تعیین میکند.

براي ایجاد اعتبار پیشبین باید همبستگی بین نمرهي یک آزمون و مقیاسها عینی از رفتار مثل عملکرد شغلی را تعیین

کنیم. هر چه همخوانی این دو آزمون بیشتر باشد اعتبار پیش بین آزمون بیشتر است.

اعتبار محتوا:

منظور از اعتبار محتوا مواد یا پرسشهاي جداگانه آزمون است. روانشناسان براي تعیین اعتبار محتوا هر یـک از مـواد را

ارزیابی میکنند براي اینکه ببینند آیا این مواد به آنچه آزمون قرار است اندازهگیري کند مربوط می‌شود.

نمونه‌گیری از نحوه ی تفکر :

شیوه ي سنجش نمونه گیري از نحوه تفکر، معمولاً در مورد گروه‌ها به کار برده می‌شود، ولی این شیوه بـراي کمـک بـه

تشخیص ودرمان، در مورد افراد نیز به کار رفته است. از مراجع می‌توان خواست تا افکار و حالت‌هاي روانی خـود را روي

کاغذ یا نوار کاست براي تحلیل بعدي توسط روانشناس، ثبت کند.

 • کتاب زندگی افسانه کاریزما

کتاب افسانه کاریزما ممکن است در لحظه اول، به خاطر عنوانش کتاب تجاری به نظر برسد.

تأییدیه‌ی ست گادین بر روی جلد کتاب این حدس را تقویت می‌کند.

اما اگر کتاب را ورق بزنید، به این نتیجه می‌رسید که حداقل در مقایسه با تأثیرگذاری اول کتابی علمی است و اگر در بحث کاریزما مبتدی هستید،‌ بهترین کتاب برای مطالعه به حساب می‌آید.

نویسنده تلاش کرده است توصیه‌ها و صحبت‌هایش را با تکیه بر مطالعات درست، تا حد امکان خواننده را به بررسی منابع بیشتر در زمینه‌ی پیشنهادهایش، ترغیب کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا