آموزش روانشناسیتوسعه فردی

باز کردن چشم سوم با هیپنوتیزم

بدن دارای هفت چاکرای اصلی می باشد و چشم سوم یکی از این هفت چاکرای بدن است که میان دو ابرو و کمی بالاتر قرار دارد افرادی که چشم سوم فعال دارند دارای شهودی قدرتمند هستند.
البته به جز شهود می توان مواردی مثل وضوح ذهنی بالا،قاطعیت،روش بینی،بصیرت، حس خوشبختی را از اثرات پاک و فعال بودن چشم سوم دانست.
راه های متعددی برای پاکسازی یا فعال کردن چشم سوم وجود دارد که در این مقاله به شما آموزش خواهیم داد که چگونه چشم سوم یا همان غده پینه آل را تحریک،پاکسازی و فعال کنید.

کس مربوط به باز کردن چشم سوم است.

نشانه های مسدود بودن چاکرای چشم سوم

  • گیجی
  • عدم قطعیت
  • بدبینی
  • بی هدفی

چشم سوم چیست؟

چشم سوم، غده صنوبری یا آجنا، ششمین چاکرا از هفت چاکرای بدن است و محل آن در بین دو ابرو و کمی در بالا تر قرار دارد.

آموزش اصول و ملزومات رفتاردرمانی شناختی

 

انسان با چشم های ظاهری اش می تواند فقط دنیای مادی را ببیند اما زمانی که چشم سومش فعال باشد می تواند دنیای ماوراءالطبیعه را نیز ببیند،به عبارتی باید بگوییم چشم های فیزیکی،جهان فیزیکی را می بینند و درک می کنند و چشم سومی که فعال باشد جهان واقعی را می بیند . زمانی که چشم سوم فعال شود انسان می تواند به دنیای معنوی و ماوراءالطبیعه اشراف داشته باشد.و ذهن اطرافیان را بخواند.
فعال شدن این چشم سوم با مدیتیشن و انجام تمرینات یوگا و هیپنوتیزم امکان پذیر است.
این کار نیاز به تمرین فراوان دارد اما بعد از فعال شدن چشم سوم انسان به روشن بینی می رسد.

فعال کردن چشم سوم از طریق هیپنوتیزم

روش های باز کردن چشم سوم

 

در این بخش به بررسی روش های باز کردن چشم سوم خواهیم پرداخت.

۱ – تحریک کردن بین دو ابرو

با انگشت سبابه ی خود قسمت بین دو ابرو یعنی جایی که چشم سوم قرار دارد را لمس کنید و بر خلاف عقربه های ساعت به مدت 15 ثانیه ماساژ دهید،بعد از دو هفته تفاوت هایی را،در این نقطه احساس خواهید کرد.
بعد از احساس این تغییرات اولیه چشم هایتان را ببندید و فکر کنید کره ی چشمی در بین ابروهایتان قرار دارد که با آن میتوانید به تمام جهت ها نگاه کنید و بچرخانیدش،این تمیرینات هم بعد از مدتی که البته به خود هر فرد بستگی دارد و در افراد مختلف متفاوت است،شاهد تغییراتی خارق العاده خواهید بود.

۲ – تمرینات مراقبه و مدیتشن برای فعال کردن چشم سوم

با مراقبه ی روزانه و مدیتیشن و انجام تمرینات یوگا به طور مرتب و کاملا اصولی شما میتوانید به تحریک و باز شدن چشم سوم سرعت بخشید.

۳ – استفاده از تکنیک ۲.۴۷۸

این تکنیک باید در یک مکان کاملا آرام و ساکت انجام شود.ابتدا باید نفس عمیق بکشید تا احساس تغییر حالت مثل خلسه را داشته باشید.

این تکنیک به این شکل است که ابتدا به مدت 4 ثانیه از طریق مجرای بینی نفس میکشید در حالی که زبانتان در پشت دندان هایتان قرار دارد و سپس 7 ثانیه نفستان را حبس می کنید و بعد برای بازدم به مدت 8 ثانیه نفستان را از طریق دهانتان بیرون می دهید و زمانب که احساس کردید به آرامش روحی رسیده اید به چشم سوم خودتان نگاه کنید،تغییری را احساس می کنید که بسیار عالی است،انجام این تمرین در روز های ابتدایی 2دقیقه در روز توصیه می شود ولی به مرور زمان باید آن را افزایش دهید.

۴ – استفاده از رنگهای بنفش و نیلی داخل خانه

باید بگوییم هر یک از چاکرا های بدن رنگ مخصوص به خو را دارند و بیشتر بودن آن رنگ به تقویت چاکرای همان رنگ کمک می کند رنگ چاکراه ششم یا همان چشم سوم هم نیلی و بنفش است.
برای همین منظور می توانید برای تقویت چشم سوم در خانه و یا محل کار خود از رنگهای نیلی و بنفش بیشتر استفاده کنید.

۵ – از بوهای خوب و معطر استفاده کنید

استفاده از بابونه رومی یا آلمانی و یا عمود های طبیعی این گیاهان بسیار عالی است، گریپ فروت نیز یکی از رایحه هایی است که می تواند به شما کمک شایانی کند،از دیگر گیاهان مفید مثل جوز هندی است که می توانید استفاده کنید. پس بوهای معطر یکی دیگر از راه های تقویت چشم سوم است که استفاده ی بیشتر و مکرر از آن ها به تقویت چشم سوم کمک می کند.

۶ – انجام تمرینات یوگا

مطمئنا همگی از فواید یوگا مطلع هستید. این ورزش بی نظیر می تواند در فعال کردن چشم سوم شما تأثیر بسزایی داشته باشد ! در این ورزش حرکاتی مثل تنفس، تمرکز و حرکت بدنی انجام می شود که برای باز کردن چشم سوم بسیار خوب و کارآمد است.
در اینجا بهترین حرکاتی که می توانید انجام دهید را به شما معرفی می کنیم :
قهرمان نشسته
بایستید و تا نصفه روبه جلو خم شوید
در حالت بچه قرار بگیرید
در حالت سگ مانند به صورت روبه پایین قرار بگیرید
ایستادن بر شانه

۷ – گیاهخواری

بهتر است شما در برنامه غذایی روزانه خود ، میوه ها و سبزیجات به رنگ ابی و بنفش مثل بلوبری،انگور و.. را جای دهید تا به این طریق نیز باعث تقویت چشم سوم خود شوید.
نوشیدن آب میوه هایی مثل آب انگور یا بلک بری می تواند بسیار کمک رسان باشد.
در اینجا به معرفی بهترین میوه ها و نوشیدنی ها برای باز کردن چشم سوم می پردازیم :
حتما از کشمش سیاه یا مویز استفاده کنید
بلوبری یکی از موادی است که هم بوسیله ی طعمش و هم رنگش بسیار میتواند کمک کننده باشد
بلک بری را حتما در برنامه غذایی خود داشته باشید
بادمجان نیز خواص زیادی برای فعال کردن چشم سوم شما دارد
استفاده از آلو برقان نیز بسیار مفید است
سبزی رنگین کمان نیز توصیه میشود
چغندر هم بسیار عالی و مفید است

۸ – باز کردن چشم سوم از طریق هیپنوتیزم

قبلا درباره هیبنوتیزم درمانی صحبت کردیم.
یکی از مهمترین عواملی که باعث باز شدن چشم سوم شما می شود تمرکز کردن است،بر روی امواج ذهنیتان تمرکز کنید و سعی کنید تا وارد یک خلسه بشوید این کار به فعال شدن چشم سوم از طریق هیپنوتیزم کمک بسیار زیادی می کند.

در ابتدا باید از تصویرسازی شروع کنید و تصور کنید که چشم سوم شما باز است و به هر سویی می چرخد و همه چیز را می بیند و تا چند دقیقه با چشمان بسته به چشم سوم نگاه کنید این کار در زمان های قدیم هم انجام می شده و عرفا به مکان هایی مثل بیابان ها و جنگله ا و کوهستان ها می رفتند تا در آنجا با ریاضت کشیدن چشم سوم خود را باز کنند به نوعی آن ها نیز به فعال کردن چشم سوم از طریق هیپنوتیزم می پرداخته اند.ناگفته نماند برخی از آنها هم موفق می شدند،روش دیگر به این شکل است که روزانه در اوقاتی که آرامش بیشتری دارید با انگشت اشاره ی خود مکان قرار گیری چشم سوم،یعنی بین دو ابرو و کمی بالاتر را به صورت دایره وار و بر خلاف جهت عقربه های ساعت و به آرامی و بدون هیچ فشاری ماساژ دهید،البته که در روز های ابتدایی کمی احساس درد نیز خواهید داشت ولی به مرور زمان و با فعال تر شدن چشم سوم این حس درد کمتر می شود،امروزه هم فعال کردن چشم سوم از طریق هیپنوتیزم با روش های زیادی امکان پذیر است اما اگر می خواهید این کار را در خانه انجام دهید به شما توصیه میشود تحت نظر یک استاد باشید،این که شما چه زمانی به یک خلسه می رسید و احساسات مختلف را درک می کنید به میزان کیفیت این تمرینات بسیار وابسته است و طبیعتا داشتن یک راهنما در این راه کمک شایانی به رسیدن به بهترین نتیجه می کند.

عکس مربوط به روش های باز کردن چشم سوم

علائم باز شدن چشم سوم چیست؟

از اولین نشانه باز شدن چشم سوم احساس خستگی و فشار و درد در قسمت بین دو ابرو است. که البته در برخی موارد احساس گرما نیز در این ناحیه وجود دارد.حساسیت نسبت به نور،دما،رنگ ها و مغناطیس بیشتر می شود مثلا حتی می توانید رنگ ستاره ها را از پشت ابر ها تشخیص دهید.

تبدیل به فردی دور اندیش می شوید و وقایعی از آینده را درک خواهید کرد که افراد معمولی قادر به دیدن و درک آن نیستند و می توانید وقایع و پیشامد ها را تجزیه و تحلیل کنید.

آموزش رفتاردرمانی شناختی برای اختلال اضطراب فراگیر و اضطراب اجتماعی

 

از نظر روحی نیز تغییراتی در شما رخ می دهد مثلا شاید به موضوعی در گذشته علاقه مند بوده اید اما اکنون آن موضوع برایتان چیزی بسیار پیش پا افتاده است و یا حتی به غذایی علاقه ی زیاد داشته اید ولی بعد از باز شدن چشم سوم دیگر به آن غذا اهمیتی نمی دهید.

با باز شدن چشم سومتان به گونه ای نقاب از چهره ی افراد برایتان کنار می رود و می توانید ذهن و افکار افراد را پیش بینی کنید و یا جواب سؤالهایی که می شود را از قبل خواهید فهمید.

اگر در دوران باز شدن چاکرای ششم سردرد ها و درد در قسمت بین دو ابرو داشته باشید طبیعی است زیرا در این دوران چاکراه ششم در حال تحریک و باز شدن است و این موضوع طبیعتا باعث درد می شود که این درد تا حد توان شما است و جای نگرانی نیست.

باز شدن چشم سوم

آیا باز کردن چشم سوم خطرناک است؟

یکی از مهمترین نکاتی که باید گفته شود این است که اگر هم‌زمان با چشم سوم چاکراهای اصلی بدن که شامل ۷ چاکرا هست را پاکسازی کنید همچ مشکلی نخواهید داشت.
اما اگر چشم سوم خود را به زور مجبور به باز شدن کنید، ممکن است دیگر کنترلی روی آن نداشته باشید.

درک نکردن قدرت چشم سوم

چون چشم سوم ما قدرت فراوانی دارد و با دو چشم دیگر قابل مقایسه نیست، شما نم یتوانید قدرت آن را درک کنید!
شما با استفاده از آجنا خواهید توانست تصویر‌سازی کنید، رویاپردازی کنید و همچنین صداهایی را بشنوید که تا قبل از این نمیتوانستید بشنوید. پس اگر درک آن برایتان سخت باشد این قدرت را هضم نمی کنید و دچار مشکلاتی خواهید شد.

عدم تسلط باعث دیدن چیزهای غلط می شود

اگر چشم سومتان به صورت اصولی باز نشده باشد می تواند به جای کمک به دید شما، اطلاعات غلطی از محیط اطراف به شما بدهد که باعث نا امیدی شما می شود.

عدم توانایی کنترل و تعادل قدرت

اگر توانایی کنترل قدرت خود را نداشته باشید و روش استفاده درست از آن را فرا نگرفته باشید، ارواح شرور برای تامین انرژی خود به شما رجوع خواهند کرد و در این صورت انرژی تان به سرعت تخلیه خواهد شد.

شنیدن صداهای بلند

با باز شدن چشم سومتان ممکن است صداهای بسیار بلندی بشنوید که در انتهای شب بیشتر و بیشتر خواهند شد. صداهایی مثل جیغ و فریاد که جلوی خواب شما را میگیرد.

قدرت چشم سوم

ایجاد مشکلات روحی

هنگامی که چشم سوم شما باز شود، به صورت عجیبی قدرت ذهنتان افزایش خواهد یافت و اگر جنبه ی لازم را در خود تقویت نکرده باشید این ممکن برایتان مشکل ساز شود و هنگام صحبت با دیگران باعث مشکلاتی شود. مثلا اگر با فردی که دارای چاکرای ششم فعال است صحبت کنید، ممکن است دچار سردرد شوید. دلیلش هم کشش زیاد انرژی توسط آجنا است.
نکته: آجنا یا چشم سوم وسیله‌ای برای پیش‌بینی، پیشگویی، آینده نگری و روشن‌بینی و به علت نقش حیاتی در ادراک روح بسیار با اهمیت است.
آجنا که در قسمت چاکرا ششم قرار دارد، مجرای ارتباطی ما با ضمیر ناخود آگاه و مرکز نیروی درونی‌مان می‌باشد، یعنی جایی که بدن می‌تواند خود را شفا دهد، یا حتی دیگران را از این طریق می توان شفا داد.
آجنا مرکز ارتعاش انرژی‌های روحی و نیروهای روانی خودآگاه و ناخودآگاه می‌باشد. می توان گفت که چشم سوم مرکز فرماندهی روح در جسم فیزیکی است. و کسانی که به طور درست چشم سوم خود را باز می کنند به نوعی خود شناسی عمیق می رسند و در هر شرایطی از شهود خود الهام می گیرند و از آن برای کمک به هم نوعان خود استفاده می کنند.

چشم سوم در قرآن

خداوند در این آیه می فرماید پوششی وجود دارد که مانع دید بیشتر شما می شود. مثلا پوششی که نمی گذارد انسان بهشت و جهنم را ببیند و آن را تصور کند! اگر این پوشش برداشته شود انسان میتواند از گذشته و آینده خود به راحتی باخبر شود.

آموزش اصول درمان شناختی – رفتاری

 

مسلم است از آنجایی که انسان با دو چشم ظاهری خود نمی تواند حقایق پشت پرده را ببیند خداوند لطف فرموده اند و چشم سوم را در قسمت چاکرا ششم قرار داده اند تا انسان بتواند با فعال کردن چشم سوم یا آجنا حقایق را ببیند و از آن در جهت پیشرفت و موفقیت جهان استفاده کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا