00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
ثبت‌نام رایگان
 • دسترسی به 8 جلسه نمونه از دوره
 • دسترسی به 8 جلسه نمونه از دوره
 • عضویت در تالار گفت‌وگوی دوره
 • اضافه شدن دوره به پروفایل
دوره کامل
 • دسترسی به تمام قابلیت‌های دوره
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوا
  +
 • گواهی‌نامه مکتب‌خونه
 • پروژه محور
 • تمرین و آزمون
 • تالار گفتگو
 • تسهیل استخدام
129,000 تومان
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
مکتب‌خونه

آموزش رفتاردرمانی شناختی برای اختلال اضطراب فراگیر و اضطراب اجتماعی

دوره‌های مکتب‌پلاس
55 ساعت
97٪ (169 رای)

رفتار درمانی شناختی (cognitive behavioral therapy) یک روش مبتنی بر اصلاح روش مند و آگاهانه احساسات و رفتارهای ناکارآمد بر اساس اصول و روشهای علوم رفتاری و شناختی است که برای درمان مشکلاتی از قبیل افسردگی، اضطراب و ترس اتفاده می شود. رفتار درمانی شناختی به دنبال تغییر رفتارهای ناسازگاری است که در نتیجه تفکرات نادرست ایجاد شده و کیفیت زندگی افراد را کاهش می دهند و به کمک تغییر در نحوه تفکر باعث بهبود این رفتارها میشوند.

رفتاردرمانی شناختی شامل دو مرحله است:

مرحله رفتاری: رفتارها و عکس العملهایی رو که یک فرد در زمان های مختلف باعث ایجاد اختلال در رفتار فرد شده است را بررسی میکند.

مرحله شناختی: در این مرحله درمانگر تلاش میکند اثر تفکرات منفی روی رفتار فرد را بررسی کند.

اختلال اضطراب اجتماعی، به نوعی از اضطراب گفته می شود که شخص را در موقعیت مختلف اجتماعی با ترس و اضطراب رو به رو می کند و انجام قسمتی از کارهای روزمره فرد را دچار مشکل می کند. از آنجایی که اختلال اضطراب اجتماعی باعث ایجاد حس ناتوانی در فرد می‌شود کاهش شدید کیفیت زندگی فرد رابه دنبال دارد. این نوع اضطراب در بعضی افراد به گونه ای است که آنها را مدتی در خانه ماندگار می کند، تاجایی که از موقعیت شغلی و تحصیلی خود چشم پوشی می کنند.

رفتاردرمانی شناختی برای درمان اختلال اضطراب فراگیر و اضطراب اجتماعی،  به طور خاص به روشهای درمان ترس و اضطراب به روش فوق میپردازد و راههای مقابله با آنها را به افراد آموزش می‌دهد.در نتیجه استفاده از این روشها فرد با غلبه بر تفکرات منفی و احساسات مضر توانایی برداشت مثبت از وقایع پیرامون خود را کسب کرده  و ارتقا سطح واکنشهای خود نسبت به عوامل ترس آور  را  در نتیجه این تغییر ، تجربه خواهد کرد و با افزایش کارایی در حوزه های مختلف فردی و اجتماعی شانس موفقیت خود را افزایش می دهد.

دوره رفتاردرمانی شناختی برای درمان اختلال اضطراب فراگیر و اضطراب اجتماعی مکتب خونه یکی از منابع آنلاین و فارسی زبان است که علاقه مندان به حوزه علوم رفتاری و روانشناسی میتوانند برای یادگیری این دانش جذاب از ان بهره ببرند.

سرفصل‌های دوره آموزش رفتاردرمانی شناختی برای اختلال اضطراب فراگیر و اضطراب اجتماعی

اضطراب فراگیر
25:19 ساعت
02:19
Combined Shape Created with Sketch. 21 جلسه
بارم:
40%
نمایش جلسات فصل  

تالار گفت‌وگو

استاد دوره
ابوالفضل محمدی

دکتر ابوالفضل محمدی، تحصیل در رشته روانشناسی بالینی را از سال 1380 در دانشگاه تهران شروع کرد. پس از فارغ­‌التحصیلی در سال 1384، در انستیتو روانپزشکی تهران در مقطع کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی، تحصیل در روانشناسی بالینی را ادامه داد و در سال 1390 با رتبه 1 فارغ التحصیل شد. ایشان پس از فراغت از تحصیل به عنوان عضو هیأت علمی گروه روانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران در دپارتمان روانشناسی بالینی و مرکز رفتاردرمانی شناختی بیمارستان روزبه مشغول فعالیت شد. علایق پژوهشی دکتر محمدی در حوزه مطالعات پیامد و مکانیزم‌­های تغییر در رفتاردرمانی شناخی، ارزیابی، آسیب شناسی و درمان اختلال‌های هیجانی و اختلال‌های شخصیت و پیشگیری از اختلال‌های روانی و ارتقای سلامت روان می‌باشد.

می‌توانید اطلاعات کامل‌تر در مورد ایشان را در وب‌سایت دانشگاه علوم پزشکی تهران به آدرس زیر مشاهده کنید.

وب‌سایت دانشگاه علوم پزشکی تهران

اطلاعات بیشتر

پیش‌نیاز‌های دوره آموزش رفتاردرمانی شناختی برای اختلال اضطراب فراگیر و اضطراب اجتماعی

آموزش اصول و ملزومات رفتاردرمانی شناختی
اطلاعات بیشتر

ویژگی‌های دوره آموزش رفتاردرمانی شناختی برای اختلال اضطراب فراگیر و اضطراب اجتماعی

Combined Shape1 Created with Sketch. گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

 

مشاهده نمونه گواهینامه

خدمات منتورینگ

خدمات منتورینگ به معنای برخورداری دانشجو از راهنما یا پشتیبان علمی در طول گذراندن دوره می‌باشد. این خدمات شامل پاسخگویی به سوالات آموزشی(در قالب تیکتینگ)، تصحیح آزمون یا پروژه های دوره و ارائه باز خورد موثر به دانشجو می‌باشد.

پروژه محور

این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.

تمرین و آزمون

با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.

تالار گفتگو

شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.

تسهیل استخدام

در صورت قبولی در دوره، شما می‌توانید با وارد کردن اطلاعات آن در بخش دوره‌های آموزشی رزومه‌ساز «جاب ویژن»، تایید مهارت خود را در قالب اضافه شدن «مدال مهارت» به روزمه آنلاین خود دریافت نمایید. این مدال علاوه بر ایجاد تمایز در نمایش رزومه شما، باعث بالاتر قرار گرفتن آن در لیست انبوه رزومه‌های ارسالی به کارفرما شده و بدین ترتیب شانس شما را برای استخدام در سازمانهای موفق و پر متقاضی افزایش می‌دهد. 

 

مشاهده اطلاعات بیشتر

نظرات  (2 نظر)

حکیمه
21:15 - 1399/10/13
دانشجوی دوره
بسیار عالی بود🙏🏻
علی
15:09 - 1399/07/16
دانشجوی دوره
بنده راضی نبودم
پشتیبانی مکتب‌خونه
همراه عزیز؛ از اینکه نظر خود را با ما در میان گذاشتید صمیمانه سپاسگزاریم موارد مطرح شده جهت بررسی به بخش مربوطه ارسال شد. لطفا جهت توضیحات بیشتر به ایمیل پشتیبانی پیام دهید. info@maktabkhoneh.org

سوالات پرتکرار

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
آیا گواهی‌نامه‌های دانشگاهی به صورت رسمی و توسط دانشگاه مربوطه صادر می‌شود؟
بله؛ گواهی نامه ها توسط دانشگاه مربوطه و با امضای رئیس دانشگاه یا مسئول مربوطه که حق امضای گواهی نامه ها را دارد صادر می شود و گواهی نامه معتبر دانشگاه است که به اسم هر فرد صادر می شود.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
پس از صدور گواهی نامه، نسخه الکترونیکی گواهی نامه در اختیار شما قرار می گیرد. در صورت درخواست شما، نسخه فیزیکی گواهی نامه نیز می تواند برای شما ارسال شود. هزینه ارسال بر عهده کاربر خواهد بود.
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟

اضطراب فراگیر
25:19 ساعت
02:19
Combined Shape Created with Sketch. 21 جلسه
بارم:
40%
نمایش جلسات فصل