C ، C++ و C#برنامه نویسی و IT

آشنایی با بهترین و معروف ترین کتاب‌ های برنامه نویسی سی شارپ (C#)

بهترین کتاب آموزش سی شارپ

بی شک سی شارپ زبانی کامل و پرکاربرد است که افراد زیادی تمایل به یادگیری آن دارند، لذا آشنایی با بهترین کتاب آموزش سی شارپ  راه خوبی برای دسترسی به یک منبع مناسب است.

با این مقاله همراه ما باشید، چرا که در طی این متن با چند نمونه کتاب آموزش سی شارپ آشنا می‌شوید تا برای یادگیری هرچه بهتر این زبان، منابع خوبی در دسترستان باشد.

 

کتاب برنامه نویسی c#  انواع مختلفی دارد که هر کدام به روشی عالی به شما C#  را آموزش می‌دهد. برنامه‌هایی که با C#  نوشته می‌شوند از چارچوب NET  استفاده می‌کنند، بنابراین Visual Studio  برای IDE  در ویندوز گزینه ایده‌آلی است. اگر مایل به یادگیری این زبان هستید می‌توانید به مقاله آموزش سی شارپ مراجعه نمایید.

سی شارپ (C#)

قبل از اینکه وارد مبحث آشنایی با بهترین کتاب آموزش سی شارپ شوید بهتر است بدانید که C# یک زبان چند منظوره با کاربردهای عمومی است و کاملاشی‌گرا می‌باشد.

مقاله پییشنهادی : مزایای سی شارپ #C چیست
آموزش هک

 

معرفی و آشنایی با بهترین کتاب آموزش سی شارپ

 

در این بخش می‌خواهیم شما را با چند نمونه کتاب آموزش c# آشنا کنیم کنیم؛

 

C# 8.0  و .NET Core 3.0 –  توسعه مدرن کراس پلتفرم: ساخت برنامه‌ها با C#

 

این یک کتاب اساسی است و مطالب آن تمام مفاهیم اصلی و برخی مفاهیم پیشرفته را در سطح بالا پوشش می‌دهد. این کتاب نحوه شروع پروژه در C# را بیان می‌کند و به شما کمک می‌کند فناوری زیربنایی را بهتر درک کنید.
روش نویسنده بسیار ساده و سر راست است و او مثال‌های کافی برای پوشش هر موضوع را به شما ارائه می‌دهد.

این کتاب c# بدون اهمییت به اینکه شما یک برنامه‌نویس تازه کار یا یک فرد باتجربه هستید، با یک شروع عالی برای یادگیری C# آغاز می‌شود.

این کتاب با مبانی اولیه مانند نصب ویژوال استودیو و مباحث پیشرفته مانند تنظیم عملکرد و دستکاری داده‌ها با استفاده از Entity Framework  و LINQ شروع می‌شود. امکاناتی که این کتاب در دسترس شما قرار می‌دهد شامل موارد زیر است؛

 • دارای تمرینات زیاد در پایان هر فصل
 • یک فصل کامل به ارائه عملکردهای عملی C# با استفاده از NET. می‌پردازد.
 • چند فصل آخر به توسعه وب با استفاده از C#  و NET. اختصاص دارد و شما را با CMS  و REST آشنا می‌کند.
 • دارای رویکرد ساختار یافته و جریان منظمی از موضوعات است.
 • نویسنده پیوندهای زیادی را در بخش “اطلاعات بیشتر” ارائه می‌دهد، جایی که خواننده می‌تواند اطلاعات بیشتری در مورد موضوع خاص در اینترنت پیدا کند.

Programming C# 8.0 (O’Reilly)

برنامه‌نویسی C# 8.0 (O’Reilly): این کتاب از O’Reilly برای افرادی که در سطح متوسط و پیشرفته هستند مناسب است.

در این کتاب کتاب آموزش c# نویسنده از مثال‌های قابل فهم استفاده می‌کند که خواننده در زمان یادگیری با مسائل پیچیده گیج نشود.

این کتاب تمامی جنبه‌های زبان برنامه نویسی c# را مورد بررسی قرار می‌دهد. از ویژگی‌های این کتاب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد؛

 • سبک نویسنده روان و واضح است، که نشان از تجربه و درک کامل او از C# است.
 • کتاب مباحث پیشرفته را به طور کامل بررسی می‌کند.
 • نویسنده نکات، یادداشت‌ها و پیشنهادات زیادی را ارائه می‌دهد که دانش خواننده را افزایش می‌دهد.

نکته‌ای که در اینجا وجود دارد این است که اگر شما در برنامه‌نویسی تازه کار هستید ابتدا بهتر است برای درک بهتر این کتاب، نسخه‌های قدیمی‌تر آن را تهیه کنید که به اصول اولیه و مفاهیم C#  بیشتر می‌پردازد. اما باید بدانید که نسخه به‌روز آن را می‌توان به عنوان بهترین کتاب آموزش سی شارپ معرفی نمود. اگر مایل به خواندن مطالب مربوط به چگونگی نوشتن کد هستید، می‌توانید به مقاله آموزش برنامه نویسی مراجعه کنید.

 

C# in Depth: Fourth Edition

تمامی برنامه‌نویسان با برنامه StackOverflow آشنا هستند، به خصوص آنهانی که خیلی وقت است مشغول برنامه‌نویسی‌اند و همینطور یکی از بهترین مشارکت‌کنندگان StackOverflow  کتاب C# in Depth  را نوشته است.

نسخه چهارم کتاب C# in Depth: Fourth Edition تمامی ویژگی‌های مهم زبان C# را به شما آموزش می‌دهد و مسائل سطح متوسط زبان C# را نیز پوشش می‌دهد.

به همین خاطر می‌گوییم که این کتاب برای افرادی که در برنامه‌نویسی در سطح متوسط هستند کاملا مناسب است. امکاناتی که این کتاب در اختیار شما قرار می‌دهد عبارتند از:

 • از آنجایی که یک مشارکت‌کننده این کتاب را نوشته است، افراد می‌توانند با مراجعه به انجمن بزرگ C# مشکلات خود را حل کنند.
 • اگر هنوز کاملا زبان برنامه‌نویسی C# نمی‌شناسید و تسلط کافی بر روی آن ندارید این کتاب گزینه مناسبی برای شما نیست، اما اگر اصول اولیه C# مانند انواع داده‌ها، ویژگی‌های مهم C# و نوشتن کدهای ساده را بدانید، این کتاب آموزش c# گزینه‌ای عالی برای شما محسوب می‌شود.
 • این کتاب اطلاعات کافی برای فراگیران سطح متوسط را شامل می‌شود.
 • در این کتاب نویسنده زمان زیادی را صرف توضیح ویژگی‌های جدید و تکامل C# در طول سال‌ها کرده است.

 

Learning C# Programming with Unity 3D

در این کتاب c# شما می‌توانید با یادگیری زبان C# به ساخت بازی با قابلیت Unity 3D بپردازید. نویسنده این کتاب کدها و آزمایشات مثال زدنی را برای ایجاد پایه ای محکم به خوانندگان معرفی می‌کند. این کتاب به معنای کامل می‌تواند قدرت سی شارپ C# در ساخت بازی را به شما نشان دهد و می‌توان گفت که در این زمینه بهترین کتاب آموزش سی شارپ محسوب می‌شود.

امکانات این کتاب شامل موارد زیر است:

 • کتابی مناسب برای یک رویکرد تعاملی و عملی برای طراحی بازی.
 • توضیح کامل Unity  و C#، همچنین نحوه استفاده آن‌ها در کنار یکدیگر.
 • نویسنده شما را با نکات و ترفندهای زیادی در دنیای بازی آشنا می‌کند.

این کتاب همچنین به Git  و کاربرد آن اشاره دارد. (اگرچه در صورت تمایل می‌توانید از آن صرف نظر کنید.)

Microsoft Visual C# Step by Step

Microsoft Visual C# Step by Step  بهترین کتاب آموزش سی شارپ است که توسط جان شارپ نوشته شده است. این کتاب راهنما، تمرینات و کدی را که برای شروع ساختن برنامه‌های پاسخگو، مقیاس پذیر و cloud-connected نیاز دارید، ارائه می‌دهد. این کتاب شامل موضوعاتی مانند متغیرها، عملگرها، عبارات، روش‌ها و جریان برنامه است. همچنین به شما کمک می‌کند برنامه‌های خوبی حتی با وجود خطا، استثنا و مدیریت منابع بسازید.

 

 

ما در این مقاله سعی کردیم لیستی با عنوان بهترین کتاب آموزش سی شارپ را برایتان تهیه کنیم تا برای پیدا کردن منابع خوب و مفید درگیر مشکل خاصی نشوید. امیدواریم که برایتان مفید بوده باشد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا