مقالات دیجیتال مارکتینگ

مهارت شغلی که شرکت‌ها در سال ۲۰۱۹ نیاز دارند

مهارت شغلی مورد نیاز در سال ۲۰۱۹

متخصصان در هر شغلی هر روز به دنبال فراگیری مهارت شغلی جدید هستند (که قطعاً موجب رضایت و شادمانی آن‌ها است) و یادگیری معمولاً از ماه اول سال شروع می‌شود، زمانی که همه به دنبال ایجاد و ثبات عادت جدیدی در سبک زندگی خود هستند. در ادامه در مقاله ی مهارت شغلی که شرکت‌ها در سال ۲۰۱۹ نیاز دارند با ما همراه باشید.

اما چالش اصلی اینجاست که ۵۰ هزار مهارت شغلی تخصصی در دنیا وجود دارد! طبق آمار لینکدین، چند لحظه فکر کنید؛ ۵۰ هزار مهارت!اگر شما هم از زمره همین متخصصین هستید قطعاً به دنبال مهارت شغلی جدیدی بوده و هستید. سؤالی که قطعاً به ذهن شما خطور می‌کند این است که از ۵۰ هزار مهارتی که باید بیاموزید، کدام یک را باید امروز بیاموزید تا یک سال پیش روی شما یعنی سال ۲۰۱۹ را موفقیت‌آمیز کند؟

 

ویدیو پیشنهادی : آموزش دیجیتال مارکتینگ
آموزش دیجیتال مارکتینگ

 

به منظور یافتن پاسخ این سؤال، مطالعات زیادی انجام شده، خصوصاً روی مهارت شغلی در سطح سازمانی که در سال ۲۰۱۹ به دنبال آن هستند. خروجی این مطالعات، ناشی از پرسش رئیس شما و رئیس رئیس شما در مورد ارزشمندترین و شاید زمان‌برترین مهارت شغلی است که به آن‌ها کمک می‌کند خدمات بهتری به مشتریان و مشترکان خود ارائه کنند.

مهارت شغلی نرم‌افزاری موردنیاز سازمان در سال ۲۰۱۹

ارتقای مهارت‌های شغلی نرم‌افزاری، بهترین سرمایه‌گذاری است که می‌توانید در شغل خود انجام دهید، تا هرگز از استایل خود خارج نشوید. علاوه بر این، رشد هوش مصنوعی موجب شده مهارت شغلی نرم‌افزاری اهمیت دو چندانی بیابد، خصوصاً مهارت مربوط به ربات‌هایی که خودکار نشده‌اند.
به همین دلیل پنجاه و هفت درصد رهبران ارشد اعتقاد دارند مهارت شغلی نرم مهم‌تر از مهارت شغلی سخت (افزاری) است.

و اما مهارت‌های شغلی نرم‌افزاری که شرکت‌ها در سال ۲۰۱۹ به دنبال آن‌ها بوده‌اند:

۱٫ خلاقیت

اردوی خلاقیت، فرایند خلاق شدن، ایجاد ایده برای کیفیت و کمیت برتر … به طور خلاصه می‌توان گفت، در زمانه‌ای که ربات‌ها در بهینه سازی ایده‌های قدیمی بی نظیر عمل می‌کنند، سازمان باید به دنبال کارمندانی باشد که راهکارهای فردا را تصویرسازی کند.

۲٫ متقاعد کننده

متقاعد کردن دیگر، تبدیل به رهبر فکری شدن، مشتری با رفتار پیچیده .. در واقع به این معنی که چگونه می‌توان محصولی فوق‌العاده داشت، پلتفرم و بستری فوق‌العاده یا مفهومی جذاب داشته باشید اما کلید اصلی این است که افراد را متقاعد کنید آن را بخرند.

۳٫ همکاری

اصول همکاری و فرایند آن چیست، چگونه می‌توان یک عضو مؤثر در گروه بود، همکاری تجاری در فضای کاری مدرن به چه شکل است… به عبارتی مدیر می‌خواهد بداند، زمانی که پروژه پیچیده می‌شود، در عصر هوش مصنوعی، آیا اثر همکاری را می‌بینید؟

۴٫ تطبیق پذیری

شتاب استراتژیک، کارمندانی که در عین توسعه، با شرایط تطبیق می‌یابند، رشد تطبیق پذیری به عنوان یک مدیر.. آیا ذهن تطبیق پذیری به عنوان ابزار ضروری در شما وجود دارد که در این دنیا هر لحظه متغیر سازمان را هدایت کند؟ راهکارهای دیروز، مشکلات فردا را حل نخواهند کرد.

۵٫ مدیریت زمان

در مورد مدیریت انرژی برای عملکرد مؤثر تونی شوارتز شنیده‌اید؟ استایلی برای مدیریت زمان خود دارید؟ .. به کلامی بهتر، مهارت فارغ از زمان، مدیریت ارشد زمان امروزه شغل شما را تعریف می‌کند.

 

آشنایی با مهارت شغلی 2019

مهارت شغلی سخت‌افزاری مورد نیاز سازمان در سال ۲۰۱۹

این چنین مهارت‌هایی اثر فزاینده دنیای دیجیتال را نشان می‌دهند. بله یعنی جرقه‌ای در دنیای هوش مصنوعی و فضای ابری، و همچنین جرقه‌ای در راستای پیشرفت و تجربه دیجیتال (یعنی طراحی UX، توسعه وب و از این قبیل).

دنیای دیجیتال کاربرد جدید از مهارت‌های شغلی فرد است – به عنوان مثال، تقاضا برای تولید فایل صوتی رو به افزایش است. در گذشته این مهارتی بود که در صنعت رادیو استفاده می‌شد و امروزه از آن برای تولید پادکست، تبلیغات دیجیتال و فایل‌های صوتی مختلف بهره می‌برند.دانستنی‌‌‌های دیجیتال مارکتینگ

 

در اینجا مهارت شغلی سخت موردنیاز سازمان در سال ۲۰۱۹ را می‌بینید:

۱٫ محاسبه ابری

در مورد محاسبه ابری و شبکه سازی می‌دانید؟ از سرویس وب آمازون (AWS) برای دولوپرها خبر دارید؟ برای معماران چطور؟ امنیت پیشرفته می‌دانید چیست؟ .. دنیا به سمت ابری شدن پیش می‌رود و قطعاً سازمان‌ها به دنبال مهندسانی هستند که مهارت شغلی آن پاسخگویی به این نیاز باشد.

۲٫ هوش مصنوعی

شبکه‌های عصبی، یادگیری ماشینی و مدل‌سازی طبقه بندی شده .. در یک کلام می‌توان گفت، عصر هوش مصنوعی است. بشتابید.

۳٫ استدلال تحلیلی

تصمیم گرفتن، استراتژی برای تصمیم گیری، .. این واژه‌ها برای شما آشنا هستند؟ هرچه داده بیشتری نسبت به قبل جمع آوری می‌کنیم، سازمان بیشتر به دنبال متخصصینی می‌گردد که مهارت شغلی آن‌ها اتخاذ تصمیمی هوشمند و بنیادین است.

۴٫ مدیریت افراد

انگیزه و تشویق کارمندان، مدیریت تضاد در تیم، هدایت هدفمند .. در یک کلام، مدیریت منابع انسانی، امروزه حیاتی است. دنیا از قالب دستور و کنترل خارج شده و حالا رهبرانی را می‌طلبد که رهبری و تقویت کنند، مهارت شغلی سختی که افراد متخصص نادری از آن برخوردار هستند.

۵٫ طراحی UX

از طراحی چند دستگاهه چه می‌دانید؟ تحقیقات UX برای تیم‌های چابک چگونه شکل می‌گیرد؟ طراحی UX یا تجربه کاربری، کلید کار و فعالیت در دنیای دیجیتال برای بشر است.

 

آشنایی با مهارت شغلی

۶٫ توسعه کاربرد موبایل

UI ، iOS، محتوای وب و… دنیایی از تخصص که باید با آن‌ها آشنا باشید. این مهارت شغلی سال‌هاست در سازمان‌ها متقاضی دارد که به سمت طراحی پلتفرم‌های موبایلی بروند.

۷٫ تولید ویدئو

هنر ویرایش و عکس برداری دارید؟ می‌توانید سری محتوایی در وب تولید کنید؟ تقاضا برای تولید ویدئو امروزه ۷۰ درصد از ترافیک اینترنت را به خود اختصاص داده است، حالا از خود بپرسید چنین مهارت شغلی را در خود می‌بینید؟ همچنین می‌توانید برای آشنایی با رشته ی مربوط به این کار به مقاله ی  مراجعه نمایید.

 

ویدیو پییشنهادی : نرم‌افزار کامسول
نرم افزار کامسول

اولویت‌های بعدی مهارت شغلی در بخش سخت‌افزار

بعد از هفت مهارت شغلی اول، نوبت به دیگر مهارت‌ها می‌رسد؛

۸٫ رهبری فروش

مربی گری فروش، مدیریت فروش، مدیریت داده‌های حاصل از فروش.. عبارات آشنایی هستند. فروش یکی از مهارت‌هایی است که همیشه بازار داغی دارد و رهبران فروش فوق‌العاده هر روز نایاب‌تر از دیروز می‌شوند. فروش و بازاریابی مهارت شغلی خاص این دوران هستند.

۹٫ ترجمه

به ارتباط بین ملت‌ها و فرهنگ‌های مختلف آن‌ها فکر کرده‌اید؟ هوشی که بین فرهنگی باشد دارید؟ استراتژی برای چاپ و تولید محتوای چند زبانه چیده‌اید؟ امروزه به لطف اینترنت و فضای مجازی، بیش از پیش به یکدیگر متصل شده‌ایم، با مهارت شغلی ترجمه و برگردان زبان می‌توان مرزها را در هم شکست و این مانع قدیمی را از میان برداشت: زبان.

 

۱۰٫ تولید صوت

قطعاً با واژه صوت دیجیتال و ضبط صدا آشنا هستید، تولیدکنندگان امروزی محتوای رسانه حقه‌های جدیدی دارند.. مشابه ویدئو، تمایل عجیبی به پادکست و فرمت صوتی اطلاعات در اینترنت دیده می‌شود. قطعاً به فکر مهارت شغلی در این زمینه افتاده‌اید.

۱۱٫ پردازش زبان مادری

هوش مصنوعی و ماشین‌های پردازش گر، فریم ورک ربات مایکروسافت، زبان NLP در کنار پایتون برای یادگیری ماشینی .. به طور خلاصه می‌توان گفت هوشی که پشت الکسا و گوگل نشسته است، همه چیز را از پشت خودروی شما کنترل می‌کند، از روشن/خاموش کردن چراغ‌های خانه تا خرید و کارهای بزرگ‌تر. این تکنولوژی با صدا کار می‌کند. این مهارت شغلی امروزه بسیار جای کار دارد.

۱۲٫ محاسبه علمی

نرم‌افزارهایی مانند متلب، اسکالا و واژه جدیدی به نام علم داده به گوش همگان رسیده‌اند. محاسبه علمی برای حل مشکلات در مقیاس انبوه استفاده می‌شود – هر سازمانی نیاز به این مهارت شغلی دارد تا داده‌های بیشتری جمع آوری کند.

 

مهارت شغلی پزشکی

مهارت شغلی سخت‌افزاری مرتبط با گرافیک و محتوا

۱۳٫ توسعه بازی

از بازی‌های دو بعدی و قدیمی به بازی‌های سه بعدی و نگاشته شده با زبان‌هایی مانند سی شارپ رسیده‌ایم و این تفریح طراحان و کد نویسان حالا به کسب‌وکاری جهانی مبدل شده است که نیازی به دانستن زبان خارجه هم ندارد. محدودیت سنی و علمی ندارد و همگان را به خود جذب کرده است. تجربه بهتری برای کاربران دیجیتال و قطعاً مهارت شغلی توسعه بازی‌های آنلاین مجازی برای هر مدیری جذاب است.

۱۴٫ بازاریابی فضای مجازی

یکی از اصلی‌ترین روش‌های بازاریابی بیزینس با بیزینسی دیگر است، بازاریابی در فضاهای مجازی از جمله اینستاگرام و کار کردن با CRM اصلی‌ترین مهارت بازاریابی سازمانی محسوب می‌شود. این فضاهای مجازی محبوب و نیاز به ارتباط به صورت دیجیتال، پلتفرمی جدید هستند که مهارت شغلی خاص خود را می‌طلبند.

۱۵٫ انیمیشن

فیلم و انیمیشن‌های فوق‌العاده قرن ۲۱ را دیده‌اید؟ در کنار تصویرسازی‌هایی جذاب‌تر از داستان، همانند آواتار یا اینساید.. با ابزارهایی جسچر و مایا .. چه دنیایی می‌توان خلق کرد. آیا چنین مهارت شغلی را در خود می‌بینید؟ ترافیک ویدئو و تصویرهای متحرک دنیای وب امروزه غوغا می‌کند. بشتابید!

۱۶٫ تحلیل کسب و کار

در دنیای پر شتاب و چابک امروزه، نه تنها قدرت تحلیل بلکه آشنایی با روش‌های آنالیز کسب و کار دیجیتال یک مهارت شغلی و مزیت رقابتی محسوب می‌شود. تصمیم گیری مبتنی بر داده چیزی است که شرکت‌ها به دنبال آن هستند و یک تحلیل گر قابل می‌تواند در سرمایه‌گذاری‌های استراتژیک آن ها را راهنمایی کند.

۱۷٫ روزنامه نگاری

نگارش نه به معنای دیروز.. به معنای خلق محتوا امروزه بیش از هر چیز مورد نیاز است. نگارش نینجا بهترین عبارت برای نشان دادن عمق اهمیت این واژه است. داستان سرایی قدرت فراموش شده دیروز که مهارت شغلی موردنیاز امروز است. بازاریابی با کلمات قدرت اصلی یک سازمان است، چیزی که در قالب بازاریابی دهان با دهان به گوش می‌رسد.. هر سازمان، هر محصول، یک داستان و هر کارمند یک راوی داستان.

 

آشنایی با مهارت شغلی پزشکی

هفت مهارت شغلی دیگر سال ۲۰۱۹ در بخش سخت‌افزار

در نهایت این هفت مهارت شغلی در سال ۲۰۱۹ موردتقاضا بوده‌اند؛

۱۸٫ دیجیتال مارکتینگ

از نکات بازاریابی بارها و بارها شنیده‌ایم، چطور باید برندی را وارد بازار کرد و آن را شناساند، هزینه‌های گزافی که هر سازمان برای معرفی خود در این دنیای درهم و برهم صرف کرده و به عبارتی هک رشد که با آن روزانه روبروییم. با رشد غیرقابل وصف دنیای دیجیتال دیگر تعجبی ندارد که دیجیتال مارکتینگ، مهارت شغلی پر طرفدار ۲۰۱۹ باشد.

۱۹٫ طراحی صنعتی

اتوکد، نرم‌افزار محبوب رشته معماری و طراحی، حالا به کمک طراحی‌های مدرن صنعتی آمده تا الگویی بزرگ از نمونه‌ای کوچک را به ما نشان دهد. این قابلیت ذهنی و تمرینی چیزی است که قطعاً از مهارت شغلی مورد نیاز هر سازمان تلقی می‌شود.

۲۰٫ استراتژی رقابتی

در دنیای سرعت، هر سازمان به شکلی مجازی با رقابت پر سرعتی روبرو است و افرادی را می‌طلبد که او را در این رقابت یاری کنند. افرادی که مهارت شغلی آن‌ها تحقیقات و توسعه بازار تعریف می‌شود، آن‌ها استراتژی رقابتی را می‌شناسند و در کشف نیاز مشتری بی همتایند.

۲۱٫ سیستم‌های خدمات مشتری

هر سازمان پر است از فهرست مشتریان خط خورده، عصبانی، متوقع و … اما آیا همیشه مشتری مقصر است؟ هرچند که می‌گوییم حق با مشتری است اما چقدر در کالا و خدمات ارائه شده حق یک مشتری را لحاظ می‌کنیم؟ خرده فروشی به داد مشتریان رسیده و سعی می‌کند دقیقاً متناسب با نیاز جامعه پیش رود یا حداقل نیاز سازی کند. دنیایی که با یک توئیت می‌توان شرکتی را بالا یا پایین برد، قطعاً داشتن نیرویی با مهارت شغلی رفتار درست با مشتری و نیازسنجی او یک مزیت و برتری محسوب می‌شود.

۲۲٫ آزمودن نرم‌افزار

هر وقت به گوشی همراه خود سری زدید! به تعداد نرم‌افزارهای نصب شده نگاهی بیاندازید، این حجم از نرم‌افزار قطعاً بدون عیب نبوده و نیستند. ورود یک نرم‌افزار در رقابت با نرم‌افزارهای قوی تر و محبوب تر باید با حرف تازه‌ای همراه باشد. هر مسیری، بلدی می‌خواهد و قطعاً کسی که بداند چطور باید با نرم‌افزار کار کرد و نسخه آلفا و بتا چطور مسیر خود را سریع طی می‌کنند، مهارت شغلی متناسبی دارد.

 

مهارت شغلی سال جدید

۲۳٫ علم داده

اکسل، در عین سادگی به شما دنیایی از اطلاعات را نشان می‌دهد که می‌توان با کد نویسی دگرگون کرد، ابزار کار با علم داده و مهندسی داده قطعاً مسیر جدیدی را برای بشر هموار کرده‌اند. مهارت شغلی موردتقاضای این موج جدید، یعنی کسی که شمّ جهت گیری داده داشته باشد، بدون شک منحصربه‌فرد است.

۲۴٫ گرافیک کامپیوتر

از اتوکد، مدل‌سازی سه بعدی و نرم‌افزارهای متعددی سخن می‌گوییم که حس و حالی از فضای روبرویمان را تصویر می‌کنند. بخشی قابل تنظیم از دنیای دیجیتال که از دو بعد به سه بعد رسیده و سازمان‌ها به دنبال کسی هستند که این گذار را بلد باشد، مهارت شغلی او را می‌توان به طراح گرافیستی خوش ذوق تعبیر کرد.

۲۵٫ ارتباطات سازمانی

قدیم تر آن را با روابط عمومی می‌شناختیم اما حالا مهارتی فراتر از سر و زبان دارد! با دانستن فضای مجازی، اشتباهات رایج در ارتباطات در سطح جهانی، مهارت شغلی او خلاصه می‌شود در مدیریت موقعیت‌های سخت و دشوار سازمان.

پردرآمدترین مشاغل سال ۲۰۱۹ در ایران

قطعاً تعیین اینکه هر مهارت شغلی بر چه اساسی به رتبه مذکور دست یافته برای شما سؤال است اما این رتبه بندی بر اساس تحقیقات لینکدین روی افرادی که با بیشترین نرخ در این فضا استخدام شدند حاصل شده است.

شاید عجیب به نظر برسد که پر درآمد ترین شغل در ایران در ژولای ۲۰۱۹ مهندسی و از جمله مهندسی مکانیک و برق باشد که متوسط حقوق آن ۳۷ هزار دلار است. رتبه بعدی به صنعت هوایی و حمل و نقل برمی‌گردد با متوسط حقوق ۲۲ هزار دلار.

منابع انسانی از مشاغل پرطرفدار در ایران است و یک مهارت شغلی منحصربه‌فرد. متوسط درآمد این شغل ۲۱ هزار دلار برآورد شده است. بازاریابی، خرید و فروس نیز با متوسط درآمدی نزدیک به منابع انسانی رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است.

کارهای ساختمانی نیز با متوسط درآمد ۲۱ هزار دلار در رتبه بعدی قرار دارد. این در حالی است که بعد از این مشاغل، رسته حسابداری و اداری با متوسط درآمد ۲۰ هزار دلار در رتبه ششم قرار می‌گیرد.

 

ویدیو پیشنهادی : مدیریت پروژه
مدیریت پروژه

 

آنچه انتظار می‌رود با روند مهارت شغلی ۲۰۱۹ پیش رود در مقام هفتم با متوسط درآمد ۲۰ هزار دلار با عنوان و مهارت شغلی مدیریت و بیزینس جلب توجه می‌کند. همچنان نظام بانکی و سرمایه‌داری در ایران غالب است و این صنف با متوسط درآمد ۲۰ هزار دلاری در مقام هشتم قرار دارد.

فروشندگی به تعریف سنتی با متوسط درآمد ۱۸ هزار دلار و نزدیک به مهندسین و تکنسین با رقمی نزدیک به همین درآمد، به ترتیب در رتبه نهم و نهم قرار دارند.

نمودار مهارت شغلی

بهترین مشاغل سال ۲۰۱۹ در ایالات متحده

شاید این کشور به عنوان نمونه ناهمسوی دیگر مثال درستی باشد. در صدر فهرست مشاغل پیراپزشکی، مدیر داروسازی، داروساز با متوسط درآمد ۱۹۵ هزار تا ۱۲۷ هزار دلار قرار دارند که البته شروع فهرست با صنف پزشکی قابل توجه است. در رتبه سوم تا پنجم مشاغل مرتبط تری با فهرست مهارت شغلی دیده می‌شود؛ معماران سازمانی، مشاوران سازمانی و مدیران توسعه نرم‌افزار که متوسط حقوق آنها ۱۱۶ تا ۱۰۹ هزار دلار را شامل می‌شود.

در انتهای فهرست ترکیبی از پرستار و کمک پیراپزشک را در کنار مدیر مهندسی نرم افزار با متوسط حقوق ۱۰۷ هزار دلار می‌توان مشاهده کرد. این مشاغل بیشترین میزان حقوق را در سال ۲۰۱۹ دریافت کرده‌اند و علی‌رغم لزوم توجه به مهارت شغلی به‌روز می‌توان گفت این فصل جدید هنوز در راه است.

البته شرایط به طور مثال برای انگلستان به شکل خاصی متفاوت است و عمده مشاغل برتر آن را مشاوران، مدیران، معماران داده و مهندسین نرم‌افزار تشکیل می‌دهند و قطعا تحلیل این تفاوت می‌تواند رمز موفقیت و یا شکست برخی کشورها در همسو شدن با نیاز آینده را نشان دهد.

بهترین مشاغل دنیا در سال ۲۰۱۹

این در حالی است که در دنیا متناسب با فهرست مهارت شغلی فوق، رتبه اول به دولوپر نرم‌افزار با متوسط درآمد ۱۰۱ هزار دلار تعلق می‌گیرد. با توجه به حجم داده‌های موجود و آنچه گفته شد تعجبی ندارد که متخصصین آمار با متوسط درآمد ۸۴ هزار دلار در رتبه دوم قرار گیرد.

تا اینجا، رتبه بندی متناسب با فهرست مهارت شغلی ۲۰۱۹ رشد و توسعه همگام را نشان می‌دهد و توجه به حجم داده، تحلیل و توسعه نرم‌افزار به عنوان یک ضرورت حس شده است اما در ادامه، کماکان مشاغلی هستند که نه به سمت دیجیتالیزه پیش رفته‌اند نه از سهم بازار آنها کاسته شده است.

لازم به ذکر است در رتبه بندی سایت AVERAGESALARY، متوسط حقوق پزشکان در ایران ۲۱ هزار دلار است هرچند در فهرست برترین مشاغل و جزء ده مهارت شغلی برتر محسوب نشده‌است.

پزشکی

صنف پزشکی هنوز در صدر مشاغل دنیا هستند و با متوسط درآمد ۱۰۴ هزار دلار فیزیولوژیست از مشاغل برجسته دنیا محسوب می‌شود. قطعاً این هم عجیب نیست که دندانپزشکی در این فهرست قرار گیرد و ۱۵۱ هزار دلار متوسط درآمد را از آن خود کند. بعد از آن، ارتودنتیست با متوسط درآمد بیش از ۲۰۸ هزار دلار قرار دارد.

 

 

پرستاران همیشه زحمتکش نیز با درآمد ۱۶۵ هزار دلار در رده پزشکی و در این فهرست قرار دارند. پرستار متخصص نیز درآمدی کمتر و حدود ۱۰۳ هزار دلار دارد. کماکان در صنف پزشکی، متخصص اطفال به عنوان هشتمین شغل دنیا در سال ۲۰۱۹ است که درآمد متوسط ۱۷۲ هزار دلار دارد.

متخصص زنان و زایمان با درآمدی نزدیک به اردتونس، ۲۰۸ هزار دلار رتبه نهم را به خود اختصاص می‌دهد و هم تراز متخصص جراحی دهان و فک صورت است. کماکان رتبه نهم و آخر که به دندان‌سازی و بعد پیراپزشکی تعلق می‌گیرد با درآمد ۱۸۵ هزار و ۱۹۲ هزار دلار در انتهای لیست قرار دارند.

مقایسه مهارت شغلی و درآمد مشاغل

در واقع همانطور که مشخص است هشتاد درصد فهرست مشاغل برتر دنیا به صنف پزشکی متعلق است و هنوز داده، دنیای دیجیتال و مدرنیته نتوانسته به این دنیای عظیم الجثه نفوذ کند. همگام سازی این صنعت با دیجیتال را می‌توان ضرورتی برشمرد که در آینده نه چندان دور انتظار می رود و این حجم از داده پردازی و مهندسی داده قطعا به بسترسازی این تغییر کمک خواهند کرد.

این در حالی است که بهترین مشاغل در ایران و حتی در دنیا هنوز با نیازهای واقعی دنیای مدرن همسو نشده‌اند. شاید به شکلی نقطه ضعف تلقی شود که مدیریت منابع به شکل درست در فهرست مشاغل برتر در ایران دیده نمی‌شود. ایران غنی از منابع طبیعی و کشاورزی است که می تواند در صنعت غذا، کشاورزی و گردشگری منجر به کسب درآمد کلانی شود اما چنین حرکتی دیده نمی‌شود.

نبود زیرساخت لازم و عدم توازن بین مهندسی روز و مدیریت منابع منجر شده کماکان کارهای فیزیکی و اصطلاحا یَدی در صدر فهرست قرار گیرند. پیش از این از مهارت شغلی مرتبط با بخش فکری و انسانی هر سازمان گفته شد که بارقه‌هایی از تغییر در میانه فهرست دیده می‌شود؛ منابع انسانی و بازاریابی با فرض رویکرد دیجیتال نوید این تغییر را می‌دهند.

منابع:

۱٫ https: //learning.linkedin.com/blog/top-skills/the-skills-companies-need-most-in-2019–and-how-to-learn-them
۲٫ https: //techrato.com/2019/01/16/best-paid-jobs-of-2019/

سعید هابطی

چند سالی میشه که در زمینه سئو و دیجیتال مارکتینگ در حال فعالیت هستم. به موسیقی و فلسفه علاقه ی خاصی دارم و بیشتر زمان رو صرف مطالعه و نوازندگی می کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا