برنامه نویسی و ITمدیریت

مدرک Icdl برای چه کسانی مناسب است؟ ای سی دی ال به عنوان کلید استخدام

مدرک «ای سی دی ال» (Icdl)، یکی از معتبرترین و پرکاربردترین مدارک در رشته‌ی کامپیوتر است. این مدرک بین المللی در ۱۴۹ کشور جهان مورد قبول واقع می‌شود. این رقم، اعتبار بالای مدرک Icdl را در دنیا نشان می‌دهد. سؤال این‌جاست که واقعاً مدرک Icdl برای چه کسانی مناسب است؟ در این مطلب، مکتب خونه به شما نشان می‌دهد که مدرک Icdl به چه دردی میخوره و چه افرادی باید برای اخذ آن اقدام کنند.

مدرک Icdl چیست؟

مدرک یا گواهینامه Icdl به‌عنوان یک گواهینامه‌ی بین‌المللی برای کار با کامپیوتر صادر می‌شود. در Icdl، هفت تا از مهم‌ترین مهارت‌های کامپیوتری مورد نظر قرار می‌گیرد. فرد با یادگیری این مهارت‌ها و قبولی در آزمون‌های تئوری و عملی Icdl، می‌تواند گواهی‌نامه‌ی مذکور را دریافت نماید. نمونه مدرک سی سی دی ال

چرا باید مهارت‌های Icdl را یاد بگیریم؟

اولین گزینه این است که چه به قصد دریافت مدرک و چه بدون آن، شما به یادگیری مهارت‌های Icdl نیاز خواهید داشت. یاد داشتن مهارت‌های کامپیوتری در دنیای امروز، بسیار مهم و ضروری تلقی می‌شود. تا جایی که بدون این مهارت‌ها، شما از پسِ انجام کارهای عادی و روزمره و البته امور شغلی خود برنمی‌آیید.

مرجع کامل و جامع آموزش تخصصی ICDL

 

مهارت‌های هفت‌گانه‌ای که در Icdl مطرح می‌شوند، به‌عنوان پایه‌ترین و ضروری‌ترین مهارت‌های رایانه‌ای شناخته می‌شوند. بنابراین با یادگیری این مهارت‌ها، شما می‌توانید کارهای پایه و مقدماتی رایانه‌ای را به انجام برسانید. این همان چیزی است که برای زندگی روزمره و حرفه‌ای مورد نیاز خواهد بود.

یادگیری مهارت‌های Icdl به غیر از الزامی که در کارهای مختلف دارد، می‌تواند فرصت‌های شغلی زیادی را نیز پیش روی شما بگذارد. حضور مدرک Icdl در رزومه‌ی شما، اعتبار رزومه را ارتقا داده و سبب می‌شود تا گزینه‌های استخدامی بیش‌تری داشته باشید.

پیشنهاد مطالعه: سرفصل های icdl – راهنمای کامل سرفصل های ای سی دی ال

Icdl برای چه کسانی مناسب است؟

در این بخش قصد داریم تا موارد کاربرد مهارت Icdl و مدرک آن را مورد بررسی قرار دهیم. این‌طور می‌توانیم متوجه شویم که Icdl برای چه کسانی مناسب است و چه افرادی به آن نیازی نخواهند داشت.

مهارت‌های Icdl برای عموم

یادگیری و آموزش مهارت‌های Icdl برای تمام افراد، ضروری است. همان‌طور که در بخش‌های قبلی اشاره کردیم، این مهارت‌ها کاربردهای فراوانی در زندگی خواهند داشت. دانستن مفاهیم آی تی، توانایی کار با اینترنت، کار با ویندوز و برخی نرم افزارهای پرکاربرد، از جمله گزینه‌هایی است که برای ساده‌ترین کارهای روزمره بدان نیاز دارید.

Icdl برای مهاجرت

اعتبار مدرک بنیاد Icdl در ۱۴۹ کشور دنیا، آن را به گزینه‌ی خوبی برای مهاجرت تبدیل کرده است. البته معمولاً کسب این مدرک به تنهایی کفایت نمی‌کند؛ با این حال شما با داشتن مدرک Icdl، شانس‌های بیش‌تر و بهتری برای پذیرش شغلی در دیگر کشورهای دنیا خواهید داشت.

مدرک Icdl برای تحصیلات

مهارت‌های Icdl کاربرد فراوانی در تحصیلات دانش‌آموزان و دانشجویان دارد. به‌عنوان مثال، یک دانش‌آموز برای تحقیقات خود به کامپیوتر، اینترنت و نرم افزارهای واژه‌پرداز مانند ورد نیاز خواهد داشت که تمام این موارد در آموزش‌های Icdl پوشش‌دهی خواهند شد.

شغل با مدرک Icdl

مدرک Icdl نیز به‌درد کسانی می‌خورد که قصد دارند شغل دلخواه خود را پیدا کنند. معمولاً دریافت مدارک مختلف، به همین نیت انجام می‌شود. شما می‌توانید مدرک Icdl را در رزومه‌ی خود قرار دهید و برای مشاغلی که در آن داشتن مدرک Icdl یک امتیاز محسوب می‌شود، ارسال کنید.

مدرک Icdl برای استخدامی

برای استخدام شدن در ارگان‌های دولتی و سازمان‌های مختلف، باید از فیلتر آزمون استخدامی و مصاحبه‌های شغلی عبور کنید. مدرک Icdl برای استخدامی، به شما کمک می‌کند تا این فیلترها را سریع‌تر و بهتر بگذرانید. مدرک Icdl برای استخدامی

مدرک Icdl برای ارتقای شغلی

با دریافت مدرک Icdl بسیاری از کارمندان می‌توانند پیشرفت شغلی خوبی را تجربه کنند. چراکه کسب این مدرک به منزله‌ی ارتقای توانمندی‌های رایانه‌ای این افراد خواهد بود. در نتیجه مسئولیت‌های پیشرفته‌تر و بهتری در حوزه‌ی کسب و کار فعلی، به این افراد سپرده می‌شود.

Icdl برای علاقه‌مندان به آموزش

اگر به آموزش مهارت خاص علاقه‌مند هستید، Icdl گزینه‌ی خوبی است. چراکه یادگیری این مهارت هم به نفع خودتان است و هم متقاضیان زیادی برای آموزش این مهارت به شما مراجعه خواهند کرد. در نتیجه فرصت‌های زیادی برای برگزاری دوره‌ها و کلاس‌های آموزشی دارید.

Icdl برای دورکاری

پدیده‌ی دورکاری یا فریلنسرینگ، یکی از گزینه‌های نسبتاً جدید برای یافتن شغل مناسب است. شغل‌های دورکاری اغلب بر پایه‌ی کامپیوتر و اینترنت هستند. بنابراین برای داشتن چنین مشاغلی، باید مهارت‌های کامپیوتری و اینترنتی خوبی کسب کنید که این امر ارتباط مستقیمی با مهارت‌های Icdl دارد.

مدت زمان گرفتن مدرک Icdl

دوره‌ی آموزشی Icdl یک دوره‌ی ۱۳۰ ساعته است. اگر فرصت کافی برای گذراندن این زمان آموزشی را ندارید، می‌توانید از دوره‌های آنلاین و مجازی استفاده کنید. به‌دلیل انعطاف برنامه‌ی زمانی در دوره‌های آنلاین، شما می‌توانید آموزش‌ها را به‌صورت فشرده‌تر و در بازه‌ی زمانی کوتاه‌تری دنبال کنید. مدت زمان گرفتن مدرک Icdl

افزون بر زمان دوره‌ی آموزشی، شما باید زمان لازم برای آزمون و قبولی داوطلب تا کسب مدرک Icdl را هم در نظر داشته باشید. البته این مدت زمان، چندان طولانی نخواهد بود.

پیشنهاد مطالعه: هزینه و مدت دوره ICDL در سال ۱۴۰۳

در Icdl چه چیزهایی را یاد می‌گیریم؟

تا این‌جا در رابطه با کاربردهای Icdl و این‌که مدرک Icdl برای چه کسانی مناسب است، صحبت کردیم. در این بخش قصد داریم تا اهداف کلی آموزش را ذکر کنیم.

دوره آموزش جامع ای سی دی ال از مبتدی تا پیشرفته

 

همان‌طور که اشاره شد، مهارت Icdl شامل مهارت‌های هفتگانه‌ی کامپیوتری است. این هفت مهارت عبارتند از:

  • آی تی و فناوری اطلاعات

شامل مفاهیم فناوری اطلاعات، نرم افزار، سخت افزار، شبکه‌های کامپیوتری و غیره.

  • سیستم عامل ویندوز

شامل اطلاعات پایه برای کار با ویندوز و مدیریت فایل‌ها در آن.

  • اینترنت

شامل اطلاعات مقدماتی برای اتصال به شبکه‌ها، کار با مرورگر و جست‌وجو در دنیای وب.

  • واژه‌پرداز ورد

شامل مهارت کار با نرم افزار ورد برای تایپ و چاپ متون مختلف.

  • ارائه مطلب پاورپوینت

شامل مهارت کار با نرم افزار پاورپوینت برای ایجاد اسلایدهای ارائه مطلب و تنظیمات آن.

  • صفحه گسترده اکسل

شامل مهارت کار با نرم افزار اکسل برای ایجاد جداول اطلاعات، محاسبات عددی، ترسیم نمودارها و مدیریت آن.

  • پایگاه داده اکسس

شامل مهارت کار با نرم افزار اکسس برای ایجاد پایگاه‌های داده‌ای و مدیریت آن.

این هفت موضوع، شامل مهم‌ترین و پایه‌ترین مفاهیم کاربردی رایانه و اینترنت هستند.

هزینه‌ی مدرک Icdl چقدر است؟

مانند هر آزمون دیگری، شرکت در آزمون Icdl و دریافت نمونه مدرک Icdl نیز هزینه‌بر خواهد بود. برای اطلاع دقیق از قیمت آزمون و مدرک، می‌بایست به پورتال فنی و حرفه‌ای مراجعه کنید. لازم به ذکر است که هزینه‌ی دوره‌ی آموزشی نیز به‌طور جداگانه قابل محاسبه است.

در صورتی که بودجه‌ی محدودی برای دریافت مدرک Icdl در نظر دارید، می‌توانید هزینه‌های مربوط به آموزش این مهارت‌ها را تقلیل دهید. این کار با شرکت در دوره‌های آنلاین و غیر حضوری، مطالعه‌ی کتاب‌ها و جزوات آموزشی Icdl به‌صورت خودآموز و دیگر منابع رایگان قابل انجام است.

جمع‌بندی

در این مطلب، پیرامون کاربرد مدرک ای سی دی ال و این‌که Icdl برای چه کسانی مناسب است؛ صحبت کردیم. در این‌جا به شما نشان دادیم که این مدرک بین‌المللی، چه فرصت‌هایی را می‌تواند برای شما به‌وجود آورد. هم‌چنین راهنمایی مختصری در باب هزینه‌ی آزمون Icdl و مدت زمان اخذ این مدرک ارائه دادیم.

آموزش Icdl در مکتب خونه

اگر قصد یادگیری مهارت‌های Icdl را دارید، می‌توانید از دوره‌های آنلاین مکتب خونه استفاده کنید. این دوره‌ها برای عموم افراد با هر سطحی از سواد قابل استفاده است. یادآور می‌شویم که آموزش‌های مهارت Icdl، شما را برای دریافت این مدرک و نیز برای آزمون‌های استخدامی آماده می‌کند. دوره‌های آموزش ICDL مکتب خونه، با کیفیت بالا و سرفصل‌های کامل آموزشی، بهترین گزینه‌ای است که برای این منظور می‌توانید دنبال کنید.

مرجع کامل و تخصصی آموزش ورد از صفر

کامل بهرامی

کامل بهرامی دانش‌آموخته کارشناسی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم‌افزار از دانشگاه ارومیه است. به حوزه کامپیوتر، برنامه‌نویسی و فناوری اطلاعات علاقه‌مند‌ است و هم اکنون به عنوان عضو تیم سئو و مدیر تیم نویسنده‌های مکتب خونه در این مجموعه فعالیت می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا