مدیریت

انیمیشن با پاورپوینت

انیمیشن با پاورپوینت

حرکت، ابتدایی ترین مسئله در غریزه انسان است که به طور طبیعی توجه چشم را به خود جلب می نماید. انیمیشن به شما تجربه بصری جذاب و پویا را می دهد. جلوه های انیمیشن در پاورپوینت با جابجایی اشیا در اسلاید، انتقال های بصری را بین حالت های مختلف ارائه شما فراهم می نماید.

ایده اصلی استفاده از انیمیشن ها فقط تعاملی و سرگرم کننده برای ساختن محتوا نیست. بلکه توجه بینندگان را به نکات کلیدی جلب می کند و بنابراین ایده ها را به روشی به یادماندنی تر بیان می کند.

انیمیشن های زیادی در برنامه پاوروینت وجود دارد که می تواند برای متن، شکل یا عکس اعمال گردد. برخی از افکت هایی که معمولاً مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از: ظاهر شدن، محو شدن، پرواز و غیره. گاهی اوقات تصور ما فراتر از انیمیشن های پاورپوینت استاندارد است، بنابراین ما می توانیم هر آنچه در ذهنمان است را به صورت یک انیمیشن منحصر به فرد با پیچیدگی های مختص آن، به روش ساده بسازیم و به نمایش در بیاریم.

به دو روش می توان یک انیمیشن سفارشی ایجاد کرد:

  1. انیمیشن ترکیبی: اعمال چندین انیمیشن بر روی یک شی
  2. ایجاد مسیر حرکت سفارشی

انیمیشن سفارشی

یک شی به تنهایی در اسلاید پاورپوینت ممکن است دارای بسیاری از جلوه های انیمیشن باشد که همزمان بکار گرفته شوند. با استفاده از پنجره ی تنظیمات برای هر افکت می توانید ترکیبی ایجاد کنید که به احتمال زیاد ترکیبی منحصر به فرد خواهد بود.

پاورپوینت دارای یک نوار ابزار به نام Animation Pane است. که به شما امکان کنترل کامل بر روی انیمیشن های یک اسلاید را می دهد. و تنها با چند کلیک و به راحتی می توانید انیمیشن های پیچیده ایجاد نمایید.

برای استفاده از Animation pane یا نمایش متحرک، به نوار ابزار بالای پاورپوینت خود بروید و روی دکمه مربوطه کلیک کنید.

یک شی را روی اسلاید انتخاب نمایید.

روی دکمه Add Animation کلیک کنید یا یک انیمیشن را از گالری نمونه در سمت چپ انتخاب کنید. این اولین اثر را روی شی اعمال می کند.

برای اعمال انیمیشن های اضافی، دوباره روی همان دکمه Add Animation کلیک کنید. مهم است که بدانید فقط این گزینه یک انیمیشن را ضمیمه می کند. روش های دیگر، جایگزین انیمیشن قبلی می شوند.

بر انیمیشن بعدی کلیک راست کرده و Start With previous را انتخاب کنید تا هر دو انیمیشن با هم منطبق شوند. اگر بعد از قبلی را انتخاب کنید، انیمیشن ها به ترتیب تنظیم می شوند.

ویدئو پیشنهادی :  آموزش پاورپوینت
آموزش پاورپوینت

  

اکنون یک انیمیشن ترکیبی ایجاد کرده اید. بعد از اینکه چندین افکت به یک شی اختصاص یافت، می توانید آنها را ببینید که در صفحه متحرک قابل نمایش هستند. وقتی شی را روی یک اسلاید انتخاب می کنید، تمام انیمیشن های آن به طور خودکار در بخش متحرک انتخاب و نمایش داده می شوند.

زمان بندی

زمان بندی را می توان درست در پنجره انیمیشن مدیریت کرد. وقتی موس را روی جلوی جدول زمانی نشان می دهید، می توانید زمان شروع انیمیشن انتخابی را تنظیم کنید. اگر موس را روی حاشیه کلیک کنید و بکشید، مدت زمان این انیمیشن تغییر می کند.

همچنین با کلیک راست روی انیمیشن و انتخاب Timing می توانید از ورودی عددی استفاده کنید.

 

اگر می خواهید انیمیشن تکرار شود، به عنوان مثال یک شی را هنگام حرکت می ایستد را، می توانید تعداد تکرارهای سفارشی را در همان پنجره تنظیم کنید.

توجه:اگر مقدار بی نهایت تکرار را می خواهید، از آنجایی که طول اسلاید محاسبه نمی گردد و این مسئله بسیار با اهمیت است. برای کار در این زمینه، تکرار را روی هر مقدار عددی، مثلاً ۹۹ تنظیم کنید. که آن را به یک عمل طولانی تبدیل می کند.

مسیر حرکت سفارشی

برای اهداف کلی ، می توان از Fly in انیمیشن استفاده کرد. این یک شی object را از هر طرف به نقطه نهایی منتقل می کند.
با این حال ، ما نمی توانیم نقطه شروع و مسیر حرکت را با استفاده از این انیمیشن ساده کنترل کنیم. استفاده از یک مسیر حرکت به شما امکان کنترل کامل حرکات جسم در اطراف اسلاید را می دهد تا دقیقاً همان چیزی را که می خواهید ایجاد کنید.
می توانید اجسام را در طول مسیر حرکت دهید. برای رسیدن به آن، موارد زیر را انجام دهید:
  • یک شی را انتخاب کنید.
  • بر Add Amination کلیک کنید.
  • در پایین لیست مسیرهای حرکت را مشاهده خواهید کرد. یکی از ایده ها را انتخاب کنید.

  • مسیر را تغییر دهید یا نقاط را ویرایش کنید تا تنظیمات دقیق انجام شود. اگر مسیر سفارشی را انتخاب کنید، می توانید شکل آزاد را ترسیم کنید. پس از پایان کار، دکمه Esc را فشار دهید.
نقطه ی سبز حالت اولیه انیمیشن را نشان می دهد و نقطه ی قرمز نشان دهنده موقعیت نهایی است. اگر خودتان مسیر را انتخاب کنید، همانطور که در تصویر بالا نشان داده شده است ، یک شی ارواح مشاهده خواهید کرد.
همچنین می توانید انیمیشن های مسیر را با سایر جلوه های انیمیشن ترکیب کنید.
انیمیشن شما آماده ی ارائه می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا