مقالات دیجیتال مارکتینگ

جذب فالوور در توییتر

اگر به شما بگویم بعد از خواندن این مقاله می‌توانید بیش از هزار فالوور در توییتر بدست آورید چه فکری می‌کنید؟ آیا تمایل دارید تا چند روش ساده برای جذب فالوور در توییتر به شما آموزش دهم؟ پس همراه من باشید.

در صورتی که به درستی از توییتر استفاده کنید، به ابزاری قدرتمند برای گسترش کسب‌وکارتان تبدیل خواهد شد و می‌توانید برندتان را یکپارچه کنید و با طرفداران‌تان ارتباط برقرار نمایید.

اگر فکر می‌کنید که فالوور داشتن تنها یک عدد است و موجب افزایش پرستیژ می‌شود، باید بگوییم سخت در اشتباه هستید. فالوور واقعی باعث افزایش ارزش کسب‌وکارتان خواهد شد. توییتر با داشتن بیش از ۳۰۰ میلیون کاربر فعال، همچنان در دسته برترین شبکه‌های اجتماعی در بین کاربران قرار دارد. در نتیجه توییتر می‌تواند یک راه مخفی برای برقراری ارتباط با مخاطبین بیشتر باشد. به همین خاطر قصد دارم تا امروز در رابطه با مزایای جذب فالوور در توییتر و روش‌های آن با شما، همراهان همیشگی صحبت کنم.

قبل از هرچیزی باید برای خود استراتژی انتخاب کنید. استراتژی‌های شما می‌تواند شامل موارد زیر شود:

 • محتوای توییت آنقدر برای مخاطب جذاب باشد که مجددا توییت شوند.
 • برای افزایش فالوور، دیگران را فالو کنید.
 • محتوا به قدری آموزنده باشد که اکانت توییتر شما رد و بدل شود.

ویدئو پیشنهادی : آموزش دیجیتال مارکتینگ
آموزش دیجیتال مارکتینگ

 

چرا جذب فالوور در توییتر دارای اهمیت است؟

طی سال‌های اخیر، توییتر به یک رسانه پرطرفدار و پرقدرت تبدیل شده است که در آن بسیاری از افراد مشهور قرار دارند و افراد می‌توانند به راحتی با آن‌ها ارتباط برقرار کنند. همچنین، گاهی فالوورهای معمولی توییتر شما تبدیل به یک مشتری وفادار برای کسب‌وکارتان خواهند شد.

یکی از برجسته‌ترین ویژگی‌های توییتر که به گسترش یک کسب‌وکار موفق کمک می‌کند، امکان اطلاع رسانی در زمانی کوتاه و از طریق پیام‌ است. این ویژگی‌ را به عنوان « Microblogging» می‌شناسند.

اهمیت دیگری که توییتر دارد، داشتن کاربران بین‌المللی است. بدین ترتیب از طریق توییتر قادر خواهید بود تا با مخاطبان جهانی ارتباط برقرار کنید و سال به سال در تجارت خود موفق‌تر شوید.

جذب فالوور در توییتر

روش‌های جذب فالوور در توییتر:

داشتن تعداد بالای دنبال‌کننده برای هرکس وسوسه‌انگیز است. تعداد فالوورهای زیاد نه تنها تاثیر زیادی در کسب‌وکار شما دارد، بلکه نشان دهنده علاقه زیاد مخاطبان به محتوای شما می‌باشد. براساس آمار منتشر شده در آمریکا، بیش از نیمی از بازاریان از این شبکه اجتماعی برای برقرار کردن ارتباط با مشتریان خود استفاده می‌کنند.

در وهله اول باید فالوورهایتان را افزایش دهید. سپس، از روش‌ها و تکنیک‌های به خصوصی استفاده کنید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن فالوورهای مخصوص و وفادار شما شناسایی شوند. در زیر با چند روش برای جذب فالوور در توییتر آشنا خواهید شد:

 • حالتی تهاجمی برای توییت داشته باشید:

برای فعالیت درخشان در توییتر باید مانند فیس بوک یا اینستاگرام یک استراتژی تهاجمی داشته باشید. طبق نظرسنجی‌های انجام شده، روزانه ۳ الی ۷ توییت می‌تواند حداکثر جذابیت را برای برند شما داشته باشد.

البته برخی از برندها روزانه بیش از ۱۵ توییت می‌زنند. این موضوع بحث رقابت را پیش می‌کشد. به نظر شما زدن بیش از ۱۵ توییت در روز می‌تواند یک استراتژی درست باشد؟ باید بگویم که اگر در تمام این ۱۵ توییت تنها به معرفی آن برند پرداخته شده باشد، استراتژی درستی نمی‌باشد. اما، در صورتی که ۱۵ توییت مربوط به تبلیغ برند خود و سایر برندها باشد، می‌توان گفت استراتژی درستی خواهد بود.

خبر خوبی که در این بخش می‌خواهم به شما بدهم این است که با استفاده از «Sprout Socia» به عنوان یک نرم‌افزار برنامه‌ریزی اجتماعی می‌توانید بهترین زمان برای توییت زدن را پیدا کنید؛ زمانی که بیشترین مخاطبین در توییتر حضور دارند، برای انتشار محتوای خود برنامه ریزی نمایید.گوگل ادز

 • هنگامی که مخاطب خواب است، توییتر را منفجر نکنید:

هنگامی که صحبت از زمان‌بندی و برنامه‌ریزی می‌شود، یعنی تعادل را در روز و در طول هفته حفظ نمایید. همچنین، زمانی که مخاطبین خواب هستند، توییت زدن کمکی به جذب فالوور نخواهد کرد.

اگرچه این موضوع رابطه مستقیمی با منطقه جغرافیایی مخاطب دارد. به همین خاطر است که متنوع بودن ملیبت مخاطبین و مکان زندگی آن‌ها کمی کار را سخت می‌کند. اما می‌توانید ساعات یا روزهایی را پیدا نمایید که افراد حضور پررنگ‌تری در توییتر دارند.

اینکه بدانید در چه ساعتی توییت بزنید به معنای گذراندن ۲۴ ساعت از شبانه روز در توییتر نیست. برای مثال، باید توییت‌ها را در زمانی که مخاطبین بیشتر فعال هستند در صفحه خود قرار دهید. بهتر است که یک بازه زمانی معیین در طول روز برای توییت زدن انتخاب کنید.

 • بهترین توییت را در بالای صفحه خود پین کنید:

یکی از بهترین تبلیغات و کارهایتان را که از کیفیت بالایی برخوردار است، در بالای صفحه پین کنید تا هرکس وارد صفحه شما شد، انگیزه‌ای برای مطالعه تمام توییت‌هایتان پیدا نماید.

 • از هشتگ‌ها استفاده کنید:

هشتگ‌ها نوعی سئو برای محتوای توییتر هستند. به طور کلی، توییت‌هایی که دارای حداقل یک هشتگ هستند، ۱۲/۶ درصد بیشتر از سایر توییت‌ها مورد بازدید قرار می‌گیرد.

در نتیجه، هنگامی که از چندین توییت استفاده می‌کنید، احتمال دارد که تعداد بازدیدکنندگان جدید از صفحه شما افزایش یابد. هشتگ زدن فقط چند ثانیه زمان می‌برد و باعث حرفه‌ای‌تر شدن محتوای شما می‌شود.

تنها نکته‌ای که باید در نظر بگیرید این است که در استفاده از هشتگ‌ها زیاده‌روی نکنید؛ زیرا، هشتگ‌های زیاد باعث می‌شود که محتوای شما یک اسپم به نظر برسد.
ویدیو پیشنهادی : گوگل آنالیتیکس
گوگل آنالیتیکس

 

 • طرفدارانتان را به توییتر هدایت کنید:

اگر صفحه‌ای پر مخاطب در فیس بوک یا اینستاگرام دارید، از مخاطبان‌تان بخواهید تا شما را در توییتر نیز دنبال کنند. در واقع، پیوند دادن تمام پروفایل‌های اجتماعی، یکی دیگر از ترفندهای جذب فالوور در توییتر است.

 

 • محتوا را برای طرفدارن‌تان بهینه کنید:
این ترفند شامل سه مرحله زیر می‌شود:
 1. عکس پروفایل مناسب و واضح.
 2. برچسب‌های مرتبط.
 3. استفاده از کلمات کلیدی.

برخی اوقات مخاطبان به ربات بودن توییت‌ها مشکوک می‌شوند. به همین خاطر، استفاده از یک عکس واضح از خودتان یا آرم تجاری می‌تواند مانند یک قوت قلب برای بازدیدکنندگان به حساب بیاید.

از سوی دیگر، استفاده از کلمات کلیدی، برچسب‌های مرتبط و اطلاعات جغرافیایی در صفحه توییتر به نوعی شما و فعالیت‌تان را برای مخاطب توصیف می‌کند. زمانی که مخاطبین احساس کنند که شما واقعی هستید، یک امتیاز مثبت در جذب فالوور در توییتر کسب کرده‌اید.
 • با مخاطبین ارتباط برقرار کنید:

یکی از راه‌های برقراری ارتباط با مخاطبین، پاسخ دادن یا بازتوییت کردن در فضای توییتر است. شاید با خود بگویید که اینکار بی‌فایده است و تنها وقت شما را می‌گیرد. در صورتی که این اینگونه نیست. برای مثال، با برقراری ارتباط با مخاطب به آن‌ها اثبات خواهید کرد که صفحه شما توسط ربات اداره نمی‌شود.

یکی از فاکتورهای گسترده شدن کسب‌وکار، برقراری ارتباط با رهبران سایر صنایع است. اینکار باعث می‌شود که توجه رهبران و سایر مشتری‌ها به برند شما جلب شود.
گاهی نوشتن یک پاسخ هوشمندانه و کوتاه، توجه عده کثیری را به مارک تجاری شما جلب می‌کند. راه دیگر، ابراز علاقه به سایر صنایع است. شاید به نظر شما این یک استراتژی کوچک و سطحی بیاید. اما باید عرض کنم که این استراتژی نقش زیادی در جذب فالوور دارد.
 • مخاطبین‌تان را در توییتر پیدا کنید:
یکی از ساده‌ترین نکات جذب فالوور در توییتر، همگام‌سازی لیست مخاطبین با توییتر است. این کار به شما کمک خواهد کرد تا تعداد زیادی فالوور را با فعالیت کمی بدست آورید.
 • از محتوای تصویری در میان محتوای متنی استفاده نمایید:
توییتر یک برنامه متن محور است. به همین خاطر، محتوای تصویری توجه افراد را بیشتر به خود جذب می‌کند. در نتیجه، از این ترفند برای جذب فالوور در توییتر بهره ببرید.
بعد از مدتی متوجه خواهید شد که محتوای تصویری فرصت خوبی برای افزایش فالوور در اختیارتان قرار می‌دهد. همچنین، زمینه مشارکت مخاطبین فراهم خواهد شد.
جذب فالوور در توییتر

خلاصه آنکه برای جذب فالوور در توییتر ….

نیاز به صبر و شکیبایی دارید. بدست آوردن فالوورهای وفادار نیاز به صرف وقت و زمان دارد. از سوی دیگر، سلیقه و رشته فکری مخاطبین با یکدیگر فرق دارد. به همین خاطر، محتوای منتشر شده در صفحه شما باید به گونه‌ای باشد که سلیقه اکثر مخاطبین را پوشش دهد.

نکته دیگر آنکه از توییت کردن و قضاوت شدن نترسید. توییتر فضایی دوستانه دارد. تنها کافی است که نحوه استفاده از آن را بلد باشید. در آخر باید بگوییم که رعایت نکات و ترفندهای بالا در کنار حضور فعال شما در توییتر، تاثیر زیادی در رشد چشمگیر فالوورها خواهد داشت.

مقاله پیشنهادی : اصطلاحات رایج در توییتر
اصطلاحات رایج در توییتر

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا