C ، C++ و C#برنامه نویسی و IT

آشنایی با بهترین کتاب های برنامه نویسی ++C  

توضیحات مختصری درباره کتاب های برنامه نویسی ++C  

اگر تازه کار هستید و دوست دارید زبان برنامه نویسی ++C را یاد بگیرید و اینکه دقیق نمی‌دانید از کجا باید این یادگیری را شروع کنید، نگران نباشید شما تنها فرد نیستید که با این مشکل روبرو می‌شوید. در این مقاله ما می‌خواهیم درباره کتاب های برنامه نویسی ++C صحبت کنیم. اگر شما هم علاقه‌مند به آشنایی با بهترین کتاب های برنامه نویسی ++C و C هستید این مقاله را از دست دهید.

برنامه نویسی ++C و ضرورت استفاده از کتاب

از گذشته تا به امروز زبان‌های برنامه‌نویسی بسیاری به وجود آمده‌اند که هر کدام برای ایجاد برنامه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند. پس بهتر است این موضوع را نیز بدانید که اکثریت زبان‌های برنامه‌نویسی پایه و اساس خود را به زبان برنامه‌نویسی C مدیون هستند. 

با کتاب های برنامه نویسی ++C و داشتن دانش کافی در رابطه با این زبان برنامه‌نویسی، می‌توانید بهترین نرم افزارهای ممکن را متناسب با آن ایجاد کنید. هنگامی که زبان برنامه‌نویسی ++C و C به عنوان زبان اصلی توسعه نرم افزار قرار می‌گیرد، لیست قابل توجهی از زبان‌های برنامه‌نویسی مانندPHP ،JavaScript ،Java و Python تحت تاثیر قرار می‌گیرند.

احتمالا می‌دانید که اساس و پایه زبان برنامه‌نویسی ++C، زبان برنامه‌نویسی C است. شاید این سوال برای برخی از افراد به وجود بیاید که یادگیری جاوا آسان‌تر است یا ++C؟ برای پاسخ دادن به این سوال باید بگوییم به طور کلی یادگیری و تسلط کامل بر روی ++C کمی دشوارتر از جاوا است شما در صورتی کامل بر روی این زبان برنامه‌نویسی می‌توانید مسلط شوید که هرروز کدهای ++C را تمرین کنید.

 

کتاب های برنامه نویسی ++C  

 

به همین دلیل انتخاب کتاب های برنامه نویسی ++C مناسب برای یادگیری، از همان ابتدا نیز بسیار مهم است زیرا کتاب‌های بسیاری در بازار وجود دارد اما انتخاب بهترین از میان آنان کمی دشوار خواهد بود. در ادامه این مقاله با کتاب های برنامه نویسی ++C آشنا خواهید شد که هم مناسب برای مبتدیان است و هم ممکن است کمک خوبی برای برنامه نویسان ++C باشد.

 

مقاله پییشنهادی : کتابخانه یادگیری عمیق کرس (Keras) با پایتون

آشنایی با کتاب های برنامه نویسی ++C  

بدون اتلاف وقت بیشتر، بیایید به سراغ آشنایی با بهترین کتاب های برنامه نویسی ++C برویم. در اینجا لیستی از کتاب‌های یادگیری برنامه نویسی ++C تهیه کرده‌ایم که می‌توانند کمک خوبی در یادگیری به شما باشند. کتاب های برنامه نویسی ++ C و C عبارتند از:

 

C Programming Absolute Beginner’s Guide

این یکی از بهترین کتاب های برنامه نویسی ++C و C است که یک مبتدی باید بخواند. با در نظر گرفتن اینکه ++C و C دارای عملکرد و ویژگی‌های مختلفی است اما زبانی سطح پایین به‌حساب می‌آید و به علت متفاوت بودن اندازه‌های متغیر آن ممکن است یادگیری آن کمی برای برنامه‌نویسان دشوار به نظر بیاید.

نکته جالبی که در این کتاب وجود دارد این است که نویسنده با استفاده از روش خود، با بررسی پیچیدگی‌های مطالب آن را برای خواننده به مرور آسان‌تر می‌کند و فهم مبانی را افزایش می‌دهد. با استفاده از Code: Blocks IDE، خواننده را از طریق بیانیه‌های متغیر اساسی به موضوعات پیشرفته‌تر می‌رسد که با توابع کار می‌کند و آرایه‌ها را جستجو و مرتب می‌کند. نویسنده این کتابGreg Perry و Dean Miller است.

 

کتاب C Programming Absolute Beginner’s Guide

 

The C++ Programming Language

این کتاب یکی از بهترین کتاب های برنامه نویسی ++C به‌شمار می‌آید که یادگیری ++C را بسیار آسان‌تر می‌کند. این کتاب گزینه‌ای مناسب هم برای برنامه‌نویسان و هم برای مبتدیان است. این کتاب توسط Bjarne Stroustrup نوشته شده است و به یادگیری یکی از محبوب‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی که ++C است، می‌پردازد.

برخی از مطالب این کتاب ممکن است دارای پیچیدگی‌های خاصی باشد که با خواندن مطالب بیشتر کتاب آن پیچیدگی‌ها برطرف خواهند شد.

 

کتاب The C++ Programming Language

 

مقاله پییشنهادی : چگونه اصول برنامه نویسی را یاد بگیریم؟

 

C++ Primer

این کتاب نوشته شده توسط Stanley B Lippman, Josee Lajoie, and Barbara E Moo است و به گفته بسیاری از برنامه‌نویسان کتاب بسیار مفیدی در زمینه یادگیری برنامه‌نویسی ++C است. این کتاب تلاش می‌کند تا یک کتاب مرجع و یک ابزار مطالعه برای تمام سطوح برنامه‌نویسی باشد.

این کتاب که فقط به درک اساسی از سازه‌های برنامه‌نویسی نیاز دارد، به سرعت بر پایه دانش فرد می‌پردازد تا مفاهیم مهمی مانند امکانات الگوی ++C، کتابخانه‌های الگوریتمی و کلاس‌ها را پوشش دهد. این کتاب به علت پوشش‌دهی مناسب و ویژگی‌های مختلف به برنامه‌نویسان با تجربه نیز حس خوبی را انتقال می‌دهد.

 

کتاب C++ Primer

 

C++ Primer Plus

این کتاب ++C توسط Stephen Prata تألیف شده است و برای برنامه‌نویسان جدید، دانشجویان و توسعه‌دهندگان مجرب که این کتاب را در پوشش منطق برنامه‌نویسی ++C مفید می‌دانند بسیار جذاب است. توضیحات جذاب آن، همراه با مثال‌های کاملاً برنامه‌ریزی شده و مناسب، زمینه‌ساز خوبی در زبان برنامه‌نویسان جدید است.

این کتاب به راحتی و به طور کامل مفاهیم برنامه‌نویسی شی‌گرا را توضیح می‌دهد این موضوع بسیار مهم است زیرا برنامه‌نویسان جدید اغلب با این موضوع گیج می‌شوند. كتاب كاملاً جزئیات مفهوم الگوهایی را كه در ++C به كار رفته است و همچنین موارد استثنا را بیان می‌كند. برنامه‌نویسان با تجربه می‌توانند توضیحاتی در مورد تولید اعداد تصادفی آموزنده به ویژه برای شبیه‌سازی‌های علمی در این کتاب پیدا کنند. 

 

کتاب C++ Primer Plus

 

C++ Effective

همانطور که از نام این کتاب مشخص است، هدف این کتاب این است که به روش‌های صحیح و موثر یادگیری ++C را به افراد آموزش دهد. این کتاب برای برنامه‌نویسانی که پیش زمینه‌ای از برنامه‌نویسی C و جاوا دارند، بسیار مفید است.

نسخه سوم این کتاب شامل ۵۵ مقاله است که به بهبود یادگیری و روش‌های سریعتر یادگیری ++C و مهارت‌های طراحی فرد می‌پردازد. این کتاب یکی از پر مخاطب‌ترین کتاب های برنامه نویسی ++C است که بسیار مناسب برای افراد با تجربه و متوسط است.

 

کتاب C++ Effective

 

Beyond the C++ Standard Library: An Introduction to Boost

با اینکه کتابخانه‌های ++C پیشرفت بسیاری کرده‌اند اما هنوز نتوانسته‌اند به پای Boost برسند و هنوز که هنوزه Boost جزء پرکاربردترین کتابخانه ++C در پروژه‌های حرفه‌ای و شخصی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اگر توضیحات بیشتری در رابطه با Boost بخواهید می‌توانید به سایت آن رجوع کنید و اطلاعات مورد نظر خود را بدست آورید. این کتاب عمدتا برای برنامه‌نویسان ++C متوسط و با تجربه است زیرا نه تنها چگونگی استفاده از افزایش کتابخانه بلکه همچنین دلیل استفاده از این کتابخانه‌ها را توضیح می‌دهد. به عنوان یک توسعه‌دهنده حرفه‌ای ++C، یادگیری و آشنایی با کتابخانه Boost ضروری است و هیچ کتابی بهتر از این کتاب برای این کار وجود ندارد.

 

کتاب Beyond the C++ Standard Library: An Introduction to Boost

 

C++ Template Metaprogramming

این کتاب یکی از بهترین کتاب‌های ++C از سری C++ In-Depth است. این کتاب درباره برنامه‌نویسی در ++C، مبتنی بر کتابخانه برنامه پردازش متغیر است. قسمت اول کتاب اصول برنامه‌نویسی الگو را توضیح می‌دهد و کتابخانه تقویت MPL را به خوبی توصیف می‌کند.

کتاب مثال‌های زیادی دارد تا بیشتر خواننده را با مفاهیم خود آشنا کند و همچنین metaprogramming را توضیح می‌دهد که ممکن است هر برنامه‌نویس ++C با آن آشنایی نداشته باشد. 

 

C++ Concurrency In Action

از دیگر کتاب‌هایی که باید جزء بهترین‌ها به‌حساب بیاوریم کتاب C++ Concurrency In Action است. این کتاب توسط Anthony Williams تالیف شده است و کتاب خوبی برای توسعه‌دهندگان با تجربه ++C یا کسی است که می‌خواهد یک برنامه‌نویس حرفه‌ای ++C شود. اگر در یادگیری برنامه‌نویسی ++C جدی هستید، می‌توانید روی این کتاب حساب باز کنید.

 

کتاب C++ Concurrency In Action

 

کلام آخر

امیدواریم مطالب این مقاله برایتان کاملا واضح و روشن بوده باشد و توانسته باشیم بهترین کتاب های برنامه نویسی ++C به طور کامل به شما معرفی کرده باشیم و برایتان این مطالب مفید واقع گردیده باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا