نکات مهم تولید محتوا در لینکدین

لینکدین یکی از شبکه‌های اجتماعی است که روز ‌به روز به طرفداران آن اضافه می‌شود. این شبکه اجتماعی بسترهای مناسبی را برای کاربران خود فراهم می‌کند و هدف آن آشنا کردن کسب و کارها با یکدیگر و گسترش روابط کاری آن‌ها است. همچنین افرادی که به دنبال استخدام شدن و پیدا کردن شغلی مناسب هستند می‌توانند از LinkedIn استفاده کنند. برای موفقیت در این رسانه اجتماعی لازم است که کاربران از یک برنامه مشخص برای تولید محتوا پیروی کنند و ارتباطات خود با سرمایه‌گذاران و افراد تأثیرگذار را گسترش دهند. اهمیت تولید محتوا در لینکدین باعث شده است تا ما بر آن شویم که شما را با تمام نکات لازم در این زمینه آشنا کنیم.

ویدئو پیشنهادی: آموزش بازاریابی محتوایی

چرا تولید محتوا در لینکدین اهمیت زیادی دارد؟

به تازگی لینکدین به یکی از بسترهای مناسب برای بازاریابی و کسب و کار تبدیل شده است. کسانی که به دنبال توسعه تجارت و تعاملات حرفه‌ای خود هستند و یا می‌خواهند یک موقعیت شغلی مناسب پیدا کنند از این شبکه اجتماعی حرفه‌ای کمک می‌گیرند. هدف از طراحی این رسانه اجتماعی تنها سرگرم شدن کاربران نیست؛ بلکه یک پلتفرم مناسب برای کسب و کارهای گوناگون است تا افراد بتوانند زمینه‌های کاری خود را گسترش دهند و سود بیشتری کسب کنند. توسعه ارتباطات نقش بسیار مؤثری در موفقیت شغلی افراد دارد. فرصت‌های خوبی که لینکدین در اختیار کاربران قرار می‌دهد باعث افزایش فروش آن‌ها می‌شود. از این جهت است که تولید محتوای مناسب و حرفه‌ای بسیار اهمیت دارد و می‌تواند افراد بیشتری را جذب خدمات و محصولات لینکدین کند.

چه پست‌ هایی در LinkedIn بگذاریم؟

برای موفقیت در لینکدین لازم است که ابتدا هدف خود را مشخص کنید و تعیین کنید که جامعه هدف مورد نظر شما چه کسانی هستند. در مرحله بعدی باید تولید محتوای خود را بر مبنای این موضوع انجام دهید. برای تأثیرگذاری در افراد می‌توانید از موارد زیر در تولید محتوا و پست گذاری کمک بگیرید:

سعی کنید مطالبی را به اشتراک بگذارید که تعامل کاربران با شما را افزایش دهد. پست‌های تعاملی به کسانی که در ارتباط با کسب و کار شما هستند، نشان داده می‌شوند. قابلیت‌های جذاب لینکدین مانند ایموجی‌ها و نظرسنجی‌ها باعث تشویق کاربران به برقراری ارتباط می‌شود.

شما لازم است که موفقیت‌های شرکت خود را به دیگران نشان دهید و بگویید که چه نقاط قوتی دارید. بیان پیروزی‌های شرکت شما نشان‌ می‌دهد که شما تا چه اندازه قوی هستید و در زمینه کاری خود تجربه دارید و از طرفی این پیروزی‌ها در کارمندان شما انگیزه‌ای قوی ایجاد می‌کند.

برای شناسایی استعدادهایی که در شرکت شما فعالیت دارند، لازم است که به کارمندان خود توجه کنید و آن‌ها را مورد تشویق قرار دهید. قدردانی از تلاش کارمندان حس خوشایندی را در آن‌ها ایجاد می‌کند و باعث می‌شود که برای پروژه‌های بعدی، نهایت تلاش خود را داشته باشند و کاری فوق‌العاده را به شما تحویل دهند.

بیان داستان‌های انگیزشی و الهام‌بخش می‌تواند تأثیر به سزایی در مخاطبان شما داشته باشد. برای نمونه می‌توانید در مورد مشکلاتی که در کارتان پیش آمده است و نحوه برطرف کردن آن‌ها صحبت کنید و یا این‌که بگویید این مسائل چگونه باعث رشد شخصی شما شده‌اند و چه تأثیری بر زندگی شما گذاشته‌اند. بیان این مسائل می‌تواند باعث جذب مخاطبان و استقبال بیشتر آن‌ها شود.

اشتراک‌گذاری ویدئوهای کوتاه که مفاهیم اصلی کار شما را منتقل می‌کنند، روشی بسیار مناسب برای جذب دیگران است. با استفاده از یک فیلم کوتاه و جذاب می‌توان مخاطبان را تحت تأثیر قرار داد.

یکی از راه‌هایی که می‌تواند باعث موفقیت شما در لینکدین شود این است که در مورد تخصص‌های خود صحبت کنید و از مخاطبان بخواهید که سؤال بپرسند و دانش و تجربیات خود را برای شما و دیگران به اشتراک بگذارند.

یکی از راه‌های مؤثر در انتقال اطلاعات استفاده از تصاویر مناسب و عکس‌ها است. شما با استفاده از مدل‌های مختلف اینفوگرافیک می‌توانید مخاطبان خود را تحت تأثیر قرار دهید و نظر آن‌ها را جلب کنید.

صحبت کردن از خود مخصوص فضای اینستاگرام است. سعی کنید از محتواهای دیگران که به کسب و کار شما مربوط می‌شوند، استفاده کنید و آن‌ها را دوباره نشر دهید.

ویدئو پیشنهادی: آموزش دیجیتال مارکتینگ

بایدها و نبایدها برای تولید محتوا در لینکدین

لینکدین مانند دیگر شبکه‌های اجتماعی فرصت‌هایی را برای شما ایجاد می‌کند که با دیگران ارتباط برقرار کنید و از نظرها و ایده‌های آن‌ها برای پیشرفت کاری خود بهره بگیرید. شما برای این‌که بتوانید فضایی جذاب را برای مخاطبان خود ایجاد کنید، بهتر است که کمی مسائل مربوط به خود را کنار بگذارید و در مورد تجربیات و ایده‌های دیگران صحبت کنید. برای نمونه در مورد یک گزارش مهم که در ارتباط با برند کاری شماست، نظرات خود را بیان کنید. همچنین برای ایجاد ارتباطی عمیق با مخاطبان خود می‌توانید از موارد زیر استفاده کنید:

مسیر رسیدن به موفقیت در تولید محتوا در لینکدین

برای تولید محتوا در لینکدین و به دست آوردن محبوبیت لازم است که از یک استراتژی خوب و مناسب پیروی کنید که در ادامه اصول مربوط به این استراتژی را بیان می‌کنیم:

الگوریتم لینکدین چگونه کار می‌کنند؟

شبکه اجتماعی لینکدین مانند شبکه‌های اجتماعی دیگر، از الگوریتمی تقریباً مشابه پیروی می‌کند. برای مثال لینکدین پست‌هایی که نمایش می‌دهد به سلیقه شما بستگی دارد. این‌که شما قبلاً چه پست‌هایی را لایک کرده‌اید و برای آن‌ها کامنت گذاشته‌اید باعث می‌شود که لینکدین پست‌هایی مشابه را به شما نشان دهد. به عبارت دیگر لینکدین در تلاش است که درگیری شما را بالا ببرد و شما را در این شبکه اجتماعی نگه دارد. همچنین پست‌های افرادی که بیشترین ارتباط را با آن‌ها دارید، بیشتر به شما نشان داده می‌شود. LinkedIn مانند دیگر شبکه‌های اجتماعی، ابتدا پست‌های شما را به تعدادی از مخاطبان نشان می‌دهد و سپس اگر افراد واکنشی سریع به پست‌های شما داشته باشند، آن را به افراد بیشتری نمایش می‌دهد. از طرفی الگوریتم لینکدین از دو اصل مهم که یکی تولید محتوای مناسب و دیگری ارتباط مؤثر با دیگران است، پیروی می‌کند.

برای تولید محتوا در لینکدین چقدر باید هزینه کرد؟

هزینه تولید محتوا در لینکدین تحت تأثیر پارامترهای مختلفی است. این‌که شما چه محتواهایی را در نظر دارید و چه تعداد محتوا مدنظرتان است می‌تواند روی هزینه تولید محتوا تأثیر داشته باشد. از طرفی اگر می‌خواهید که کار تولید محتوای خود را به عهده شرکت‌های معتبر و حرفه‌ای بگذارید، باید انتظار هزینه‌های بالا را هم داشته باشید، زیرا این شرکت‌ها سابقه کاری بیشتری دارند و می‌توانند محتواهای باکیفیتی را در اختیار شما قرار دهند.

سخن آخر

شبکه اجتماعی لینکدین با ارائه بستری مناسب و روش‌های متنوع می‌تواند در بازاریابی و کسب و کار افراد بسیار مؤثر باشد. در صورتی که افراد برای این پلتفرم وقت کافی را اختصاص دهند و در تلاش برای ارتباطی مؤثر و کارآمد با مخاطبان و جلب نظر آن‌ها باشند، می‌توانند بهترین نتیجه را از این شبکه اجتماعی دریافت کنند. به اشتراک‌گذاری محتواهای مناسب می‌تواند نظر مخاطبان مهم مانند سرمایه‌گذاران و حتی مدیرهای شرکت‌های مهم را به خود جلب کند و باعث پیشرفت کسب و کار افراد در لینکدین شود. البته نشر محتوای مناسب باید با ارتباط مؤثر همراه باشد. ما سعی کردیم در این مقاله شما را با نکات لازم و کلیدی برای تولید محتوا در لینکدین و موفقیت در این زمینه آشنا کنیم تا شما با آگاهی‌های لازم در این زمینه اقدام کنید.

خروج از نسخه موبایل