آموزش بازاریابی محتوایی

poster
پیش‌نمایش دوره

بازاریابی محتوایی یکی از رویکردهای استراتژیک بازاریابی در دیجیتال مارکتینگ است که بر تولید و توزیع محتوای ارزشمند، مرتبط و سازگار با اهداف برندها، متمرکز شده است. بازاریابی محتوا، به دنبال جذب، حفظ و تعامل ... ادامه

برگزارکننده:  مکتب‌خونه  مکتب‌خونه
مدرس دوره:
3.1 (19 رای)
سطح: مقدماتی
 پلاس
  
زمان مورد نیاز برای گذراندن دوره:  25 ساعت
مجموع محتوای آموزشی:  4 ساعت ویدئو - 22 ساعت تمرین و پروژه
 (قابل دانلود می‌باشد)
مهلت دوره:  4 هفته
  
حد نصاب قبولی در دوره:  75 نمره
فارغ‌التحصیل شدن در این دوره نیاز به ارسال تمرین‌ها و پروژه‌های الزامی دارد. 
organization-pic  گواهینامه این دوره توسط مکتب‌خونه ارائه می‌شود.
course-feature   گواهی‌نامه مکتب‌خونه course-feature   خدمات منتورینگ course-feature   پروژه محور course-feature   تمرین و آزمون course-feature   تالار گفتگو course-feature   تسهیل استخدام

پیش‌نیاز‌ها

آشنایی با مفاهیم بازاریابی و بازاریابی دیجیتال

علاقه‌مندی به موضوع تولید محتوا

سرفصل‌های دوره آموزش بازاریابی محتوایی

فصل اول - مقدمه و آشنایی

در این فصل درباره مفاهیم بازاریابی و همچنین نسل جدید بازاریابی و علل تغییر ذهنیت از بازاریابی سنتی به مدرن صحبت خواهیم کرد.

  مقدمه
مشاهده
"09:33  
  مقایسه بازاریابی مدرن و سنتی
"08:21  
  چرایی بازاریابی محتوایی
"06:54  
  فایل دوره بازاریابی محتوایی
"00:04  
  کوئیز 1
 100%    
"04:00  
فصل دوم - مشتری کیست؟

مشتری مهمترین موضوع در بازاریابی محتوایی است. در این فصل با نگاه به مشتری خواهیم آموخت که چطور پرسونا طراحی کنیم و از آن در فرایندهای بازاریابی محتوایی استفاده کنیم.

  چرا به درک شخصیت مشتری نیاز داریم؟
مشاهده
"10:37  
  طراحی پرسونای مناسب
"10:16  
  راهنمای پیدا کردن پرسونای مناسب
"09:01  
  کوئیز 2
 44.4%    
"04:00  
  پروژه میانی 1 (الزامی)
 55.6%    
"180:00  
فصل سوم - بازاریابی موتورهای جستجو

یکی از مهم‌ترین ابزارها در بازاریابی محتوایی، موتورهای جستجو است. با استفاده از مفاهیم این فصل خواهیم آموخت که بازاریابی موتورهای جستجو در کجای قیف بازاریابی محتوایی قرار می‌گیرد.

  چرا بازاریابی موتور‌های جستجو
"09:38  
  کلمه کلیدی و استراتژی کشف آن
مشاهده
"10:21  
  بهینه‌سازی محتوا برای موتورهای جستجو
"14:03  
  کوئیز 3
 28.6%    
"04:00  
  پروژه میانی 2 (الزامی)
 71.4%    
"300:00  
فصل چهارم - محتوا

محتوا به عنوان مهم‌ترین عنصر در بازاریابی محتوایی شامل مواردی است که باید از ایده تا پیاده شدن آن را به خوبی بررسی کرد و هر بخش از آن را به خوبی آموخت. در این فصل درباره ذهنیتی که درباره بازاریابی محتوایی وجود دارد صحبت می‌کنیم. همچین فرایندهای مربوط به ایده تا سنجش محتوای تولید شده را بررسی خواهیم کرد.

  محتوا چیست؟
مشاهده
"03:50  
  فیلم تبلیغاتی - 1
"05:12  
  روایت‌گری و دایره طلایی
مشاهده
"08:14  
  فیلم تبلیغاتی - 2
"02:45  
  دایره طلایی
"02:19  
  پروژه میانی 3 (الزامی)
 20%    
"70:00  
  داستان گویی موثر
"11:41  
  پروژه میانی 4 (الزامی)
 20%    
"70:00  
  استراتژی بازاریابی محتوایی
"07:15  
  پروژه میانی 5 (الزامی)
 10%    
"70:00  
  فرایند بازاریابی محتوایی
"09:19  
  ایده پردازی
"05:42  
  پروژه میانی 6 (الزامی)
 20%    
"70:00  
  برنامه‌ریزی
"11:37  
  پروژه میانی 7 (الزامی)
 10%    
"70:00  
  تولید محتوا
"09:59  
  توزیع محتوا
"05:21  
  تحلیل محتوا
"07:00  
  آمیخته بازاریابی محتوا
"06:48  
  تیم محتوا
"07:21  
  پروژه میانی 8 (الزامی)
 10%    
"70:00  
  کوئیز 4
 10%    
"13:00  
فصل پنجم - بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی یکی از ابزارهای مهم در نسل جدید بازاریابی هستند که نمی‌توان آن را نادیده گرفت. در این بخش به کلیاتی درباره شبکه‌های اجتماعی خواهیم پرداخت و آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

  چرا بازاریابی شبکه‌های اجتماعی برای بازاریابی محتوایی مهم است؟
"13:21  
  کوئیز 5
 28.6%    
"03:00  
  پروژه میانی 9 (الزامی)
 71.4%    
"180:00  
فصل ششم - تقویم محتوایی و سنجش محتوا

یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در بازاریابی محتوایی سنجش عملکرد است. در این بخش علاوه بر بررسی مزایای داشتن تقویم محتوایی به بررسی نحوه سنجش آن هم خواهیم پرداخت.

  اهمیت، مزایا و اجزای تشکیل دهنده تقویم محتوایی
"08:06  
  کوئیز 6
 44.4%    
"03:00  
  پروژه میانی 10 (الزامی)
 55.6%    
"180:00  
فصل هفتم - نرخ تبدیل

در این فصل همه آنچه درباره نرخ تبدیل باید بدانیم؛ از جمله آزمودن، تحلیل داده و بهینه‌سازی را خواهیم آموخت.

  همه آنچه درباره نرخ تبدیل باید بدانیم؛ آزمودن، تحلیل داده، بهینه‌سازی
"11:31  
فصل هشتم - بازاریابی اینترنتی

در این فصل با انواع تبلیغات اینترنتی آشنا خواهیم شد.

  بازاریابی ایمیلی و تبلیغات اینترنتی
"10:59  

ویژگی‌های دوره

گواهی‌نامه مکتب‌خونه
گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

مشاهده نمونه گواهینامه

ویژگی‌های دوره

خدمات منتورینگ
خدمات منتورینگ

خدمات منتورینگ به معنای برخورداری دانشجو از راهنما یا پشتیبان علمی در طول گذراندن دوره می‌باشد. این خدمات شامل پاسخگویی به سوالات آموزشی(در قالب تیکتینگ)، تصحیح آزمون یا پروژه های دوره و ارائه باز خورد موثر به دانشجو می‌باشد.

ویژگی‌های دوره

پروژه محور
پروژه محور

این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.

ویژگی‌های دوره

تمرین و آزمون
تمرین و آزمون

با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.

ویژگی‌های دوره

تالار گفتگو
تالار گفتگو

شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.

ویژگی‌های دوره

تسهیل استخدام
تسهیل استخدام

در صورت قبولی در دوره، شما می‌توانید با وارد کردن اطلاعات آن در بخش دوره‌های آموزشی رزومه‌ساز «جاب ویژن»، تایید مهارت خود را در قالب اضافه شدن «مدال مهارت» به روزمه آنلاین خود دریافت نمایید. این مدال علاوه بر ایجاد تمایز در نمایش رزومه شما، باعث بالاتر قرار گرفتن آن در لیست انبوه رزومه‌های ارسالی به کارفرما شده و بدین ترتیب شانس شما را برای استخدام در سازمانهای موفق و پر متقاضی افزایش می‌دهد.

بررسی فرصت‌های شغلی

درباره دوره

بازاریابی محتوایی یکی از رویکردهای استراتژیک بازاریابی در دیجیتال مارکتینگ است که بر تولید و توزیع محتوای ارزشمند، مرتبط و سازگار با اهداف برندها، متمرکز شده است. بازاریابی محتوا، به دنبال جذب، حفظ و تعامل با مخاطبانی است که به وضوح، تعریف و شناخته شده هستند. این عمل، با هدف هدایت کاربران برای انجام اقداماتی سودده صورت می‌گیرد.

بازاریابی محتوایی از شیوه‌های نوین مارکتینگ و شاید یکی از جذاب‌ترین آن‌ها است. بازاریابی محتوایی یکی از مهم‌ترین انواع بازاریابی درونگرا (Inbound Marketing) و شاید پر بازده‌ترین نوع آن باشد، پس پیش از صحبت در رابطه با این موضوع  و فرق آن با تولید محتوا لازم است تا با بازاریابی درونگرا کمی بیشتر آشنا شده و همچنین به تفاوت‌های آن با بازاریابی برونگرا (Outbound Marketing) پی ببریم.

پس از به وجود آمدن مفهومی با نام مارکتینگ، تمام اعمالی که یک سازمان یا شرکت تحت عنوان مارکتینگ انجام می‌داد همه از جنس بازاریابی برونگرا بودند. تبلیغ‌های تلویزیونی، بیلبوردها، ارسال ایمیل و پیامک و پخش بروشورها و کاتالوگ‌های تبلیغاتی همه از جنس بازاریابی برونگرا هستند. به آن نوع از بازاریابی که ما به سراغ مخاطب می‌رویم و محصول یا خدماتمان را به آن‌ها نشان می‌دهیم بازاریابی برونگرا گفته می‌شود. رفته رفته و با گذر زمان، این شیوه از بازاریابی تاثیر خود را از دست داد. آگهی‌های بازرگانی در رادیو و تلویزیون دیگر موثر نبودند و تبلیغ‌های موجود در روزنامه‌ها آنچنان که باید و شاید دیده نمی‌شدند. در اینجا نوعی دیگر از مارکتینگ با نام بازاریابی درونگرا تعریف شد.

ست گادین برای اولین بار از عبارت بازاریابی برونگرا استفاده کرد که تولید محتوا و بازاریابی محتوایی نیز در این دسته قرار می‌گیرند که  نوعی از بازاریابی است که کاربر را مجاب می‌کند خودش به سمت یک سازمان برود.

در واقع در این نوع از بازاریابی، مخاطب باید احساس کند که خودش به سراغ شما آمده است. ست گادین در کنار مفهوم بازاریابی درونگرا، نوعی دیگر از بازاریابی را نیز تحت عنوان "بازاریابی با کسب اجازه" (Permission Marketing) تعریف کرده است. ست گادین بیان می‌کند که دوران تبلیغات در تلویزیون، رادیو و روزنامه به پایان رسیده و این نوع از تبلیغات دیگر تاثیرگذار نیستند.

او در رابطه با نظریه "بازاریابی با کسب اجازه" ادامه می‌دهد که: آن نوع از تبلیغات تاثیرگذار است که کاربران و مخاطبان خودشان به شما اجازه داده باشند که تبلیغاتتان را برایشان ارسال کنید. بر فرض مثال در بازاریابی ایمیلی یا همان ایمیل مارکتینگ تاکید می‌شود که فقط به کاربرانی که خودشان ایمیلشان را به شما داده‌اند خبرنامه ارسال کنید.

تولید محتوا در وبلاگ و شبکه‌های اجتماعی که باعث می‌شود خود کاربر از طریق سرچ شما را پیدا کند، در صورت نیاز شبکه شما را دنبال کند و هر موقع که خواست این دنبال کردن را قطع کند را شاید بتوان از بهترین انواع بازاریابی درونگرا ذکر کرد. یکی دیگر از شاخه‌های بازاریابی درونگرا، استفاده از تبلیغات گوگل ادووردز است. خیلی از کاربرها نیازشان را در موتورهای جست و جو سرچ می‌کنند. شما می‌توانید در این نوع از تبلیغات به ازای نشان دادن تبلیغاتتان در جایگاه‌های بالاتر به گوگل هزینه پرداخت کنید.

تفاوت بازاریابی محتوایی با تولید محتوا:

اما بازاریابی محتوایی چه فرقی با تولید محتوا دارد؟ اگر بازاریابی محتوایی را یک ماراتون فرض کنیم، تولید محتوا لحظه شلیک تفنگ و آغاز مسابقه است. اگر محتوا تولید نشده باشد، بازاریابی آن هم بی معناست.

تمام کارهایی که برای بیشتر دیده شدن یک محتوا و یا جذب مخاطب از طریق یک محتوا انجام می‌شود، در زمره کارهای مربوط به بازاریابی محتوایی قرار می‌گیرند. یک تولید کننده خوب محتوا باید بر روی ارتباط بین کلمات و محتواهای مختلف تلاش کند و دقت کند که محتوای تولید شده ارزش افزوده‌ی قابل قبولی داشته و عاری از اشتباهات نگارشی، ویرایشی و تخصصی باشد اما وظیفه‌ی یک بازاریاب محتوا این است که محتوای تولید شده را به نحو احسن در کانال‌های مختلف و مربوط به محتوای تولید شده به نمایش بگذارد و کوشش کند تا محتوای تولید شده بیشترین آورده را برای سازمان داشته باشد.

درباره استاد

maktabkhooneh-teacher احسان طریقت

احسان طریقت، دانش‌آموخته مدیریت بازرگانی و ازعلاقه‌مندان به حوزه بازاریابی دیجیتال و مهندسی محتوا

ایشان تجربه فعالیت در شرکت‌های دیجی‌کالا، سرآوا و چارگون را در کارنامه داشته و هم اکنون به عنوان مدیر بازاریابی محتوایی مجموعه کاله فعالیت می‌کنند.

او سال‌هاست که با مهارت‌هایی که کسب کرده‌‌اند در تلاشند با باز کردن دریچه‌های جدید، کسب‌وکار‌ها را به سمت بهبود ارتباط موثر با مشتریان راهنمایی کنند.

 

مشاهده پروفایل و دوره‌‌های استاد

نظرات کاربران

تا کنون نظری برای این دوره ثبت نشده است. برای ثبت نظر باید ابتدا در دوره ثبت نام کرده و دانشجوی دوره باشید.
امیر همتی 1400-12-10
بسیار عالی بود و توصیه میکنم حتما شرکت کنید
شهناز عقیق 1399-07-19
به کمک این دوره مطالبی که در ذهنم داشتم انسجام گرفت، برای من دوره مفیدی بود، ممنونم :)
محمدهادی ملک احمد 1399-02-26
دوره بسیار کاربردی و پویا بود ممنون از استاد طریقت بزرگوار
هومن ساده طهرانی 1403-03-06
دوره خوب و جامع و مقدماتی بود
علی مناقبی نوایی 1401-02-25
این دوره برای آشنایی مقدماتی با موضوع بازاریابی محتوایی بسیار خوب بود و مسیر بازاریابی محتوایی را به طور کامل توضیح می داد. بنظرم نیاز به تمرین ها و مثال های بیشتر احساس می شد. ممنونم
کیمیا فکرت 1403-03-01
دوره بسیار کاربردی بود ولی از چه طریقی میشه پروژه هارو بارگذاری کرد؟
مکتب‌خونه
سلام دوست عزیز جهت ارسال تمرین ها و پروژه ها و همچنین ثبت کوئیز های دوره لطفا ابتدا وارد پروفایل حساب کاربری خود شده و گزینه تنظیمات پروفایل را انتخاب فرمایید. سپس بر روی گزینه اطلاعات گواهی نامه کلیک نموده و کلیه موارد خواسته شده را تکمیل و ذخیره نمایید. پس از این مرحله می توانید وارد صفحه پروژه و یا کوئیز مورد نظر شده و پاسخ ها و یا فایل پروژه خود را ثبت و ارسال فرمایید.
عماد فخرآرا 1402-03-25
مطالب میتونست بهترم باشه ولی در کل خوبه پیشنهاد میکنم ببینید
فاطمه سادات میریان 1401-09-06
این دوره نه عالیه نه بده. مختصر از همه‌چیز گفته شده. از خارج از محتوا پروژه داده شده. اما خوب و مفیده. یه نقدی که داشتم اینه که سوالات تمرین خیلی گنگ و نامشخص بود گاهی اوقات. و لحن خود مدرس هم کمی بی روح بود. اما اینکه فایل رو در اختیار دانشجو قرار دادن خوب بود.
نادیا امیری 1401-08-04
این دوره با اینکه محتوا تئوری خیلی خوبی داشت مخصوصا برای فرد مبتدی مثل من ولی مثال های عملی و ملموس و متناسب برای بک فرد تازه کار اون چیزی که باید میداشت رو نشون نداد و این باعث دلسردی از این دوره میشه
علی حاتمی 1400-01-15
دوره ی خوبی هست ولی مطالب به طور واضح کامل گفته نشد و مثال هم خیلی کم زده شد در مجموع دوره خوبی است ولی این نقاط ضعف راهم دارد.باتشکر
سهی ابراهیم شیرازی 1399-04-13
ای کاش این دوره را به «بازاریابی محتوایی مقدماتی» تغییر نام می‌دادید تا انتظارات در مورد میزان اطلاعاتی که مخاطب حرفه‌ای و نیمه‌حرفه‌ای از این دوره بدست می‌آورد، کاهش پیدا کند. بدیهی است که بعد از گذراندن این دوره حتی با بالاترین نمره، هیچ سطحی از تخصص و تجربه‌های گران‌قدر، به فرد اضافه نمی‌شود. این در حالی‌است که استاد این دوره، فردی باتجربه و با سواد است و انتظارات از او و دوره‌اش بسیار بیشتر از این بود. برای مثال برای جلب رضایت بیشتر دانش‌جو از این دوره، می‌توان تجربه‌های گذشته‌ی خود استاد یا کار با ابزارهای مختلف بازاریابی محتوایی نمایش داده می‌شد. ممنون.
مکتب‌خونه
همراه عزیز؛ از پیشنهاد شما بسیار سپاسگزاریم. لطفا پیشنهادات خود را به ایمیل پشتیبانی ارسال کنید تا به واحد مربوطه ارجاع گردد. info@maktabkhooneh.org
بهزاد برخورداری یزدی 1401-08-03
میزان کاربردی بودن و نو بودن مطالب برای مخاطب بسیار کم
علیرضا 1400-04-15
من انتظارم مثال های پی در پی بود انتظارم مطالبی بود که در گوگل کم‌یاب هست انتظارم سرفصل‌های منسجم و یکپارچه بود خیلی از بخش‌ها من رو یاد مبانی بازاریابی دیجیتال مینداخت شاید برای کسی که میخواد صرفا آشنایی با بازاریابی محتوایی رو ببینه کمی مفید باشه و گرنه برای کار عملی در حوزه محتوا و دانش کافی بازاریابی محتوایی این دوره کامل نیست
مکتب‌خونه
همراه عزیز؛ از اینکه نظر خود را با ما در میان گذاشتید صمیمانه سپاسگزاریم. لطفا در صورت امکان با ارسال جزییات بیشتر ما را در ارتقا سطح کیفی خدمات یاری رسانید. info@maktabkhooneh.org
محمد نصیری گله 1399-07-17
با سلام کیفیت مطالب ارائه شده متناسب با نام دوره نیست پروژه هایی که در قالب پروژه ی دوره مطرح شده بود جای تامل دارد و ارتباط آن با حوزه ی کاری مدرس قابل بحث هست .
مکتب‌خونه
همراه عزیز جهت توضیحات بیشتر لطفا به ایمیل پشتیبانی پیام دهید. info@maktabkhoneh.org
مهدی کارگرمقدم باجگیران 1399-07-03
اصلا توقع نداشتم ، این دوره با این سطح پایین رو و نظر دوستان قبول دارم بیشتر آشنایی با حوزه تولید محتوا بود ،
مکتب‌خونه
همراه عزیز؛ از اینکه نظر خود را با ما در میان گذاشتید صمیمانه سپاسگزاریم موارد مطرح شده جهت بررسی به بخش مربوطه ارسال شد. لطفا جهت توضیحات بیشتر به ایمیل پشتیبانی پیام دهید. info@maktabkhoneh.org
1
2

دوره‌های پیشنهادی

سوالات پرتکرار

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.

سوالات پرتکرار

آیا گواهی‌نامه‌های دانشگاهی به صورت رسمی و توسط دانشگاه مربوطه صادر می‌شود؟
بله؛ گواهی نامه ها توسط دانشگاه مربوطه و با امضای رئیس دانشگاه یا مسئول مربوطه که حق امضای گواهی نامه ها را دارد صادر می شود و گواهی نامه معتبر دانشگاه است که به اسم هر فرد صادر می شود.

سوالات پرتکرار

حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.

سوالات پرتکرار

در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
خیر، به دلیل مسائل زیست محیطی و کاهش قطع درختان، فقط نسخه الکترونیکی گواهی‌نامه در اختیار شما قرار می‌گیرد

سوالات پرتکرار

پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.

با توجه به دسترسی افراد به اینترنت و افزایش بازدید‌ها از سایت‌ها و کانال‌های فضای مجازی، تبلیغات و بازاريابی در این فضا می‌تواند به دیده شدن برندها کمک زیادی بکند. زمانی که به بازاريابی در این فضا می‌پردازید، نیازی به اصرار کردن برای جذب مخاطب نخواهد بود و شما تبلیغات را به صورت کاملا نامحسوس نشان آن‌ها می‌دهید. در چنین حالتی، خود مخاطب بسته به علایق و نیازهای خود تصمیم می‌گیرد که از تبلیغ شما بازدید کند یا خیر.

تکنیک‌های مختلفی وجود دارند که می‌توانند مخاطبین را پای تبلیغات شما میخکوب کرده و آن‌ها را به دنبال کردن تبلیغ و رسیدن به پایان آن تشویق کنند. یکی از این تکنیک‌ها بازاریابی محتوایی است. در بازاريابی محتوایی، محتوای منتشر شده آن‌قدر جذاب و ارزشمند است که مخاطبان با میل و رغبت خود به سمت آن کشیده می‌شوند. بنابراین یک راهکار عالی برای تبلیغات در فضای مجازی، جذب مشتریان بیشتر و در نهایت افزایش فروش است. یادگیری مهارت‌های این شیوه بازاریابی و گذراندن دوره‌های آموزشی آن یک فرصت شغلی عالی را در اختیار شما قرار می‌دهد. البته به شرطی که به سراغ آموزشگاه‌های معتبر با اساتید دانا و دارای تجربیات عملی بروید تا بتوانید از همان دوران آموزشی کسب درآمد را آغاز کنید.

بازاریابی محتوا چیست و چگونه استفاده می‌شود؟

بازاریابی محتوایی به معنای انتشار محتواهای ارزشمند و در جهت اهداف برندها، برای جذب هر چه بیشتر مخاطبان است. از این مهارت، برای دستیابی به اهداف اقتصادی یک تجارت استفاده می‌شود. سوال بعدی می‌تواند درباره چگونگی استفاده از این مهارت باشد. بعد از تولید یک محتوای مناسب توسط تولید کننده‌ای خبره، بازارياب محتوایی آن را به بهترین شکل ممکن در سایت‌های مربوطه قرار می‌دهد. محتوا و شکل دستیابی به آن باید آن‌قدر راحت و جذاب باشد که مخاطبان زیادی را به سمت خود بکشاند. بنابراین جذب مخاطب و هم‌چنین حفظ آن‌ها از اهداف بازاریابی محتوایی است.

آموزش ایده پردازی در بازاریابی محتوا

استفاده از ایده‌های ناب و جذاب در تولید محتوا و روش انتشار آن، بازدهی کار را افزایش می‌دهد تا بازاریابی بیشترین سوددهی را داشته باشد. در ابتدای کار پیدا کردن روشی متفاوت از دیگران کمی سخت است؛ اما اگر آموزش درستی ببینید و مدام رقبای خود را پیگیری کنید، می‌توانید به گزینه‌های متفاوتی برسید و سپس این ایده‌ها را به محتوای خود انتقال دهید.

برای شروع تولید یک محتوا خود را به جای مخاطب آن قرار داده و سعی کنید به سوال‌های ایجاد شده در ذهنتان پاسخ دهید. از آن پاسخ‌ها برای نوشتن یک محتوای ارزشمند استفاده کنید. علاوه بر این‌ها برای ایده‌های به روز و خاص باید مطالعه زیادی داشته باشید و مرتب بزرگان این کار و البته رقیبانتان را رصد کنید.

(دوره آموزش) بازاریابی محتوایی چیست؟ یا کاربرد دوره آموزش بازاریابی محتوایی چیست؟

امروزه که پیدا کردن شغل بسیار سخت شده شما می‌توانید با شرکت در دوره‌های آموزش بازاریابی محتوایی، یک شغل به روز و پردرآمد برای خود داشته باشید. بازاریابی محتوایی برای کسانی که به دورکاری نیاز دارند بسیار مناسب خواهد بود. این دوره‌های آموزشی در زمینه بازاریابی نیروهایی متخصص و خبره‌ای را پرورش می‌دهد. از طرف دیگر همه‌ی افراد فرصت شرکت در این دوره‌ها را دارند و به خاطر زندگی در مناطق محروم یا شهرهای کوچک، نبود امکانات مناسب آموزشی و مشکل دیگر از دوره‌های آموزشی بی‌بهره نخواهند ماند. 

هدف از یادگیری دوره آموزش بازاریابی محتوایی چیست ؟

بازاریابی محتوا و جذب مخاطبان به سمت محتواها مانند دیگر مهارت‌ها به گذراندن دوره‌های آموزشی نیاز دارد. اگر شما در این دوره‌ها شرکت کرده و سپس شروع به کار کنید می‌توانید مخاطبان بیشتری را به سمت محتوای خود بکشانید. با این حال، حفظ مخاطبان از اهداف مهم‌تر برای هر کسب و کاری است که به طور مستقیم به بازاریابی محتوا برمی‌گردد. به‌علاوه یادگیری تمام مراحل دوره‌های آموزشی بازاریابی محتوایی و افزایش مهارت افراد در تمام قسمت‌های تولید محتوا از اصلی‌ترین اهداف برگزاری این دوره‌ها است.

اهمیت یادگیری بازاریابی محتوایی چیست؟

در دوره‌های آموزشی افراد به گونه‌ای آموزش داده می‌شوند تا بیشترین سوددهی با کم‌ترین آسیب به منابع مالی برای یک تجارت را در استفاده از یک محتوا رقم بزنند. اهمیت شرکت در این دوره‌ها هنگام بازاریابی و شناخت فرد بازاریاب از مخاطبان به چشم می‌آید. نکات ریز و درشت درباره حقوق طرفین در مسائل کسب و کار برای داوطلبان بیان خواهد شد. به‌علاوه رفتار صحیح با مخاطبان و شیوه‌های جذب آن‌ها به طور کامل در دسترس قرار می‌گیرند. بنابراین افراد با آگاهی کامل مشغول به کار شده و می‌توانند بیشترین مقدار جذب مخاطب را داشته باشند. 

دوره آموزش بازاریابی محتوایی مناسب چه کسانی است؟

دوره‌های آموزشی بازاریابی محتوایی برای افرادی که:

 • به مطالعات زیاد و کسب اطلاعات علاقه داشته باشند،
 • سعی کنند درباره نظر و علاقه مخاطبان تحقیقات کافی کنند،
 • راه‌های جذب مخاطب از طریق محتوا را کامل یاد بگیرند،
 • علاقه دارند مخاطبان زیادی را جذب محتوای خود کنند،
 • کار کردن در شرکت‌های تبلیغاتی و کسب درآمد را دوست دارند،
 • به شناسایی نیازهای مشتریان و کمک به رشد کسب و کار علاقه دارند،
 • کسب و کار جدیدی راه انداخته‌اند و برای رشد نیاز به مهارت‌های بازاریابی دارند

مناسب خواهند بود.

از طرف دیگر کسانی که دوست دارند کاری راحت انجام دهند و آن کار را در خانه پیش ببرند به این آموزش‌ها نیاز دارند. خانم‌های خانه‌دار یا افرادی که دوست دارند در کنار تحصیل به کسب درآمد بپردازند می‌توانند در این دوره‌ها شرکت کنند. در واقع شرکت در این دوره‌ها محدودیتی نخواهد داشت و هر فردی که به دنبال یافتن کاری مناسب باشد می‌تواند در آن‌ها شرکت کند.

بعد از فراگیری دوره آموزش بازاریابی محتوایی چه مهارت هایی کسب خواهید کرد؟

مهارت‌هایی که در دوره‌های آموزشی کسب می‌کنید عبارتند از:

 • آشنایی با انواع سایت‌ها و اپلیکیشن‌های مورد نیاز
 • توانایی در تولید و انتشار محتواهایی ارزشمند 
 • شناخت نیازها و علایق مخاطبان 
 • یادگیری شیوه‌های تبلیغاتی مدرن
 • یادگیری بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی 
 • یادگیری نرخ تبدیل
 • توانایی بازآفرینی محتوا

ویژگی های متمایز دوره آموزش بازاریابی محتوایی چیست؟

در دوره‌های آموزشی افراد می‌توانند از نظر مربیان و مشاوران خبره و کار درست نهایت استفاده را ببرند. به‌علاوه در پایان دوره‌ها به داوطلبان مدرک داده می‌شود تا بتوانند کار خود را به راحتی شروع کنند و کسب درآمد داشته باشند.

آموزش‌های پیش نیاز و یا مکمل پیشنهادی این دوره

حتی مبتدی‌ترین افراد بدون هیچ گونه پیش‌نیاز با شرکت در دوره‌های آموزشی بازاریابی محتوایی، می‌توانند کار خود را شروع کنند. در این دوره‌ها، تمام نکات مربوط به این مهارت از صفر تا صد آموزش داده می‌شوند تا افراد خیلی سریع شروع به کسب درآمد کنند. بنابراین به هیچ گونه پیش نیاز یا آموزشی در کنار آن‌ها نیازی پیدا نخواهید ‌کرد.

همان‌طور که گفته شد یکی از بهترین روش‌های جذب مخاطب، استفاده از موتورهای جست و جو است. شخصی که قصد دارد در حوزه بازاریابی محتوایی به فعالیت بپردازد باید با موتورهای جست و جو و الگوریتم‌های بهینه‌سازی آن تا حد خوبی آشنایی داشته باشد و همچنین سازمانی که قصد دارد نیروهایی را در تیم بازاریابی محتوایی خود به کار بگیرد، لازم است تا اطمینان حاصل کند که همه‌ی اعضای این تیم از دانش کافی نسبت به موتورهای جست و جو بهره‌مند هستند.

اینکه چه کلمه‌هایی برای یک کسب و کار کلیدی محسوب می‌شوند، پیدا کردن این کلمات و بهینه‌سازی محتوای تولید شده بر اساس اصول سئو، به شکلی که در موتور‌های جست و جو در جایگاه قابل قبولی قرار بگیرد، همه از وظایف یک بازاریاب محتوا است. لازم به ذکر است که یک محتوا حتما نباید متنی باشد. محتوای صوتی، ویدئویی و تصویری نیز وجود دارد و خیلی از سازمان‌ها نیازشان به تولید محتوای تصویری یا ویدئویی بیش از تولید محتوای متنی باشد.

جالب است بدانید که اگر تصاویر و ویدئوهای تولید شده با اصول سئو همگام باشند، از سرچ تصاویر و ویدئوهای مختلف موتورهای جست و جو نیز می‌توان برای یک سایت ورودی و حجم ترافیک قابل قبولی را در نظر گرفت. در نتیجه یک بازاریاب محتوایی باید برای هر مدل از محتوای تولید شده، برنامه و استراتژی مختص خودش را داشته باشد که معمولا این برنامه هفتگی یا ماهانه در تقویمی تحت عنوان تقویم محتوایی نوشته می‌شود.

در این دوره، علاوه بر مفاهیم مربوط به سئو، محتوا، شبکه‌های اجتماعی، تیم محتوا و تقویم محتوایی، روی موضوع مهم تغییر ذهنیت به سمت بازاریابی محتوایی تمرکز می‌کنیم و علاوه بر مفاهیم تئوریک، روی موضوع ذهنیت بازاریابی محتوایی و ضرورت آن بحث خواهیم کرد.

صفحات پربازدید
poster
پیش‌نمایش دوره
  
برگزار کننده:  مکتب‌خونه
  
زمان مورد نیاز برای گذراندن دوره:  25 ساعت
مجموع محتوای آموزشی:  4 ساعت ویدئو - 22 ساعت تمرین و پروژه
 (قابل دانلود می‌باشد)
مهلت دوره:  4 هفته
  
حد نصاب قبولی در دوره:  75 نمره
فارغ‌التحصیل شدن در این دوره نیاز به ارسال تمرین‌ها و پروژه‌های الزامی دارد. 
organization-pic  گواهینامه این دوره توسط مکتب‌خونه ارائه می‌شود.
course-feature   گواهی‌نامه مکتب‌خونه course-feature   خدمات منتورینگ course-feature   پروژه محور course-feature   تمرین و آزمون course-feature   تالار گفتگو course-feature   تسهیل استخدام