مقالات دیجیتال مارکتینگ

چگونه یک مدیر دیجیتال مارکتینگ عالی شوید؟

چگونه مدیر دیجیتال مارکتینگ خوبی شویم

در دنیای امروز کمتر کسی را می‌بینید که با دنیای دیجیتال سروکار نداشته باشد. در گذشته برای تبلیغ کردن یک محصول از روش های سنتی استفاده می‌شد، اما امروزه تبلیغات نیز  وارد دنیای مجازی کاربران شده است؛ جایی که انسانها بیشتر وقتشان در آن سپری می‌کنند. هم چنین خیلی از افراد ترجیح می‌دهند که به جای آنکه وقت خود را صرف رفتن به خرید در مکان های شلوغ کنند، به راحتی در خانه ی خود نشسته یا بعضا خوابیده و خرید خود را انجام دهند. بنابراین امروز دیجیتال مارکتینگ از جمله مشاغل جذاب است و حتما شما هم به دنبال راز و رمز این هستند که چگونه یک مدیر دیجیتال مارکتینگ عالی شوید؟

مدیر دیجیتال مارکتینگ کیست

برای اینکه یک دیجیتال مارکتینگ عالی شوید نیاز به مهارت هایی دارید که در این مقاله به مهم ترین آنها می پردازیم.

تجزیه و تحلیل داده ها (Data Analysis)

امروزه ابزارهای تجزیه و تحلیل داده‌ها به طور گسترده ای در دسترس هستند و اطلاعات لازم را برای بازاریابی در اختیار مشتریان قرار می‌دهند و پیام های مناسب را برای آنها هدف می گیرند.تجزیه و تحلیل داده ها به استفاده از تکنیک های کاربردی و نرم افزارهای مدرن برای جمع آوری و پردازش مجموعه های گسترده داده از بازار هدف شما اشاره دارد.

 

 

این داده ها  از راه های مختلفی از قبیل جمع آوری اطلاعات تراکنش های مالی آنلاین، آمار محتوای نمایش داده شده، نتایج جستجوها و سایر ردپاهای مدیر دیجیتال مارکتینگ مربوط به کسب و کار شما ایجاد می شود.

در نظر داشته باشید که اگر نمی دانید چگونه داده ها را برای شناخت مشتریان خود مطالعه کنید و با توجه به داده ها استراتژی‌های بازاریابی خود را ایجاد کنید، دیجیتال مارکتر شده بی فایده است.همچنین توجه کنید همراه با تجزیه و تحلیل داده‌ها، پاکسازی داده‌ها انجام می‌شود که به فرایند حذف داده‌های نادرست، کپی یا ناقص در پایگاه داده اشاره دارد. به عنوان یک مدیر دیجیتال مارکتینگ، برای جلوگیری از تصمیم گیری‌های ناکارآمد در بازاریابی، باید به طور دوره ای پایگاه داده خود را از داده های قدیمی و بی فایده پاک کنید.
معرفی مدیر دیجیتال مارکتینگ

-تحقیق در مورد صنعت، مشتریان و رقبا (Market Research)

تحقیق و جست و جو در هر زمینه ای می تواند بهترین آغاز برای عملی کردن یک ایده باشد. در حوزه دیجیتال مارکتینگ انجام این مهارت ضروری است. قبل از اینکه شما به بازاریابی یک محصول یا هر چیز دیگه ای بپردازید بهتر است که در مورد رقبای خود خوب تحقیق به عمل بیاورید و پیشنهاد بهتری از آنها ارائه دهید.

البته این کار کافی نیست، پس از اینکه به پیشنهاد بهتری نسبت به رقبای خود رسیدید باید در مورد بازار موجود آن تحقیق کنید، به این معنا که آیا برای پیشنهاد شما مشتریان کافی وجود دارند یا خیر. در دیجیتال مارکتینگ مانند هر روش بازاریابی دیگر توجه به مشتری الزامی است.

ایجاد یک برنامه ی منظم برای بازاریابی (Marketing Plan)

پس اینکه با تحلیل دیتا و تحلیل رقبا و بازار به یک ارزش پیشنهادی منحصر به فرد رسیدید، حال باید برنامه ای برای  آن داشته باشید. برنامه ی خود را با توجه به نیاز های مشتریانتان مدون کنید، شما می توانید از طریق پرسش هایی از آنها به نتیجه ی مطلوب دست پیدا کنید.

 

ویدیو پیشنهادی : آموزش بازاریابی دیجیتال
آموزش بازاریابی دیجیتال

 

مهارت نوشتن و ویرایش (Writing and Editing Skills)

در قلب بازاریابی دیجیتال محتوا است و به قول ضرب المثل معروف : Content is the king. نوشتن و ویرایش چیزی بیش از تولید مقاله برای پست های وبلاگ و صفحه های فرود نیست. این در مورد ارتباط با مخاطب مورد نظر خود با استفاده از پیام‌های مربوطه و متقاعد کردن آنها برای انجام اقدامات مورد نظرتان است.

مدیر دیجیتال مارکتینگ

البته داشتن کپی و محتوای مناسب و نوشته شده برای هر بازاریاب دیجیتال ضروری است. اما آنچه می تواند به بهینه سازی آن کمک کند، ایجاد خلاقانه کلمات کلیدی SEO در آن است. بهینه سازی کلمات کلیدی به رتبه بندی محتوای شما در موتورهای جستجو کمک می کند تا مخاطبان شما بتوانند آن را پیدا کنند.

این مهارت مهم ترین قابلیت یک مدیر دیجیتال مارکتینگ برای تولید محتوای سبز است. این بدان معناست که وقتی شخصی آن را روز بعد از تاریخ انتشار یا حتی دو سال بعد از آن پیدا کند، محتوای آن همچنان به نیازهای اطلاعاتی آنها مرتبط است.

مهارت های SEO و SEM

برای یک مدیر دیجیتال مارکتینگ داشتن یک وبلاگ یا خبرنامه خوب در صورتیکه افراد صحیح مطلب شما را پیدا نکنند، بی فایده است. به یاد داشته باشید، بهینه سازی موتور جستجو (SEO) و بازاریابی موتور جستجو (SEM) استراتژی‌هایی هستند که مسئول هدایت ترافیک با کیفیت به وب سایت شما هستند. درک عمیق تر از آن‌ها به اجرای بهتر استراتژی های بازاریابی شما منجر می شود.

ویدیو پییشنهادی : بازاریابی ایمیلی و پیامکی
بازاریابی ایمیلی و پیامکی

الگوریتم Google به طور مداوم در حال ارتقا است و اهمیت استفاده از کلمات کلیدی مرتبط و خاص بسیار بالاست. با توجه به اینکه هر روز وب در سراسر جهان شلوغ تر می شود ، مهم است که به روز شوید و از آخرین به روز رسانی های الگوریتم و عواملی که در رتبه بندی جستجو تأثیر می گذارند آگاه باشید. در عین حال ، بازاریابان برای جذب و درگیر کردن افراد باید این الگوریتم ها را در استراتژی های ایجاد و توزیع محتوا به طور استراتژیک در نظر بگیرند.

مهارت های گوش دادن

یکی از خطای متداول مدیران دیجیتال مارکتینگ تمرکز بیش از حد بر ایجاد و تبلیغ محتوا است. در نتیجه، آنها نمی‌توانند رابطه خوبی با مشتریان خود برقرار کنند، در حالیکه که قرار است تبلیغ خود را برای آنها انجام دهند.

آشنایی با مدیر دیجیتال مارکتینگ

ایجاد محتوای مؤثر براساس داده هایی که جمع آوری کرده و تجزیه و تحلیل شده است به شما کمک می کند تا اطلاعاتی را که مخاطب شما به دنبال آن است و چگونه تحویل آن به مخاطب را تعیین کنید. اگر می خواهید یک مدیر دیجیتال مارکتینگ عالی باشید باید بدانید بهترین راه برای انتقال پیام بازاریابی خود به مصرف کنندگان گوش دادن است. به رسانه های اجتماعی امیدوار باشید. به طرز گفتگوی مخاطبان خود در مورد برند شما، محصولات و خدماتتان گوش فرا دهید.

 مهارت‌های بازاریابی ایمیل (Email Marketing)

شاید بازاریابی از طریق پست الکترونیکی به عنوان یک روش قدیمی در نظر گرفته شود، اما هنوز هم یکی از موثرترین راه ها برای ایجاد رابطه خوب بین شما و مشتریان است. بنابراین، خارج از جعبه فکر کنید و بهترین سرویس بازاریابی ایمیل را ارائه دهید. برای اینکه مدیر دیجیتال مارکتینگ بتواند یک کمپین بازاریابی ایمیل پویا ایجاد کند، باید ابزارها، معیارها و راهکارهای صحیح را بدانید و درک کند. این شامل تجزیه و تحلیل نرخ بازکردن ایمیل، نرخ کلیک و بانس ریت و  ارزیابی بازده اجرای کمپین های ایمیل است.

مهارت های CRM

مدیریت ارتباط با مشتری شامل استراتژی هایی است که می توانید برای نظارت و به حداکثر رساندن تجربه مشتری استفاده کنید. با درک تعامل و تجربه مشتری، می توانید با آنها در یک سطح شخصی و عاطفی به سمت بهبود شغل خود در ارتباط باشید. برای شناخت این تخصص بد نیست به مقاله ی دانستنی‌‌‌های دیجیتال مارکتینگ نیز نگاهی بی اندازید.

اگر می خواهید مشتریان شما برند شما را ارتقا دهند، به مجموعه ای از مهارت‌ها برای کمک به بهبود مدیریت خدمات مشتریان نیاز خواهید داشت: همدلی – از خود بپرسید اگر مشتری بودید، چه خدماتی نیاز داشتید و چگونه می خواستید با شما صحبت شود؟

مهارت های ارتباطی خوب – هر مشتری متفاوت است. نحوه فعالیت آنها نیز متفاوت است. اما وقتی می دانید که چگونه با افراد مختلف ارتباط خوبی برقرار کنید، انجام یک معامله خوب با آنها آسان تر است.

شناخت مدیر دیجیتال مارکتینگ

مهارت های رسانه های اجتماعی (Social Media)

امروزه دنیای رسانه های اجتماعی به یک عرصه بزرگ برای مکالمات عمومی تبدیل شده است. به عنوان یک بازاریاب دیجیتال، می توانید از این مزیت استفاده کنید تا افراد را با کسب و کار خود درگیر کنید و آنها را در مورد محصول خود مطلع کنید.

توجه به قیمت گذاری مناسب (pricing)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا