برنامه نویسی و ITمهندسی

کتاب آموزش متلب – 12 کتاب آموزشی برتر فارسی و انگلیسی

نرم‌افزار متلب یک نرم‌افزار محاسباتی و شبیه‌سازی قدرتمند است که کاربردهای فراوانی در رشته‌های مختلف مهندسی، علوم و فناوری دارد. یکی از شیوه‌های یادگیری این نرم‌افزار، استفاده از کتاب آموزش متلب است و بسیار کتاب‌های مفید و کاربردی مختلفی در زمینه آموزش این نرم‌افزار تهیه و تدوین شده‌اند. در این مقاله از مکتب خونه قصد داریم به معرفی چند تا از بهترین کتاب‌های آموزشی نرم‌افزار متلب بپردازیم. تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید.

1. کتاب کلید MATLAB

مجموعه کلید، یکی از بهترین مجموعه‌ها در زمینه آموزش علوم کامپیوتر است. در کلید MATLAB این نرم‌افزار به صورت گام‌به‌گام به شما آموزش داده می‌شود. این کتاب آموزش مقدماتی متلب است و برای افرادی که می‌خواهند تازه با این نرم‌افزار آشنا شوند گزینه مناسبی خواهد بود.

آموزش پردازش سیگنال در متلب

 

کتاب کلید ‌matlab ابتدا محیط نرم‌افزار را توضیح می‌دهد و سپس در مثال‌های مختلف به نحوه استفاده ابزار برای رسم نمودار، ماتریس و انجام محاسبات می‌پردازد.

کتاب کلید MATLAB

2. کتاب آموزش نرم‌افزار MATLAB

کتاب آموزش نرم ‌افزار متلب توسط مجتبی کوشا و حسن شادکام انور، نوشته شده است. کتاب در ابتدا به کلیات نرم‌افزار متلب می‌پردازد و مختصری از تاریخچه آن را بیان می‌کند. سپس، وارد معرفی دستورها، توابع ورودی و خروجی می‌شود. پس از آن به توابع، کدنویسی و گرافیک دو بعدی و سه بعدی می‌پردازد. این کتاب آموزش متلب شامل ۱۱ فصل می‌شود و با خواندن آن نکات کلیدی و مهمی را یاد خواهید گرفت.

3. کتاب آموزش پیشرفته متلب برای مهندسان

این کتاب آموزش matlab به معرفی نرم‌افزار می‌پردازد و به شیوه‌ای ساده و جامع بخش‌های مختلف آن را توضیح می‌دهد. کتاب پیشرفته متلب برای مهندسان در هشت فصل خود به معادلات جبری، محاسبات و تحلیل آماری در متلب، مشتق‌گیری، محاسبات نمادین و بسیار مسائل مهندسی دیگر می‌پردازد.

 

4. کتاب یادگیری عمیق با MATLAB

بهترین کتاب آموزش متلب در زمینه یادگیری عمیق است که از زبان انگلیسی به فارسی ترجمه شده و نرم‌افزار متلب را از منظر یادگیری ماشین بررسی می‌کند. این کتاب توسط فیل کیم نوشته و جواد وحیدی و محمد رحیمی آن را به زبان فارسی ترجمه کرده‌اند.

کتاب یادگیری عمیق با MATLAB

5. کتاب آموزش نرم‌افزار MATLAB به زبان فارسی

این کتاب آموزش متلب رایگان در اینترنت برای یادگیری کاربران قرار داده شده است. این کتاب آموزش متلب علاوه بر آنکه شما را با محیط نرم‌افزار آشنا می‌کند، به مفاهیم ماتریس، آرایه و توابع ریاضی و نحوه حل آنها در نرم‌افزار نیز می‌پردازد. با مطالعه آن می‌توانید با طیف گسترده کاربردهای نرم‌افزار مطلب آشنا شوید.

کتاب آموزش نرم‌افزار MATLAB به زبان فارسی

لینک دانلود کتاب

6. کتاب آموزش متلب از مقدماتی تا پیشرفته به صورت PDF فارسی

اگر شما تازه کار هستید و می‌خواهید اصول و مبانی این نرم‌افزار را یاد بگیرید، می‌توانید از این کتاب‌ها استفاده کنید. این کتاب‌ها به شما آموزش متلب از مقدماتی تا پیشرفته را به زبان ساده و روان ارائه می‌دهند. این کتاب‌ها شامل مثال‌ها و تمرین‌های عملی هستند که به شما کمک می‌کنند تا مفاهیم را بهتر فهمیده و در عمل اجرا کنید.

این کتاب توسط یعثوب سیفی زاده نوشته شده و در ۱۲۱ صفحه و ۷ فصل به آموزش متلب از مقدماتی تا پپیشرفته پرداخته است.

این کتاب به شما آموزش متلب را از مقدماتی تا پیشرفته به زبان ساده و روان ارائه می‌دهد. این کتاب شامل مثال‌ها و تمرین‌های عملی هستند که به شما در درک بهترِ مفاهیم و اجرای عملی آنها کمک می‌کند. این کتاب را می‌توانید به صورت رایگان از لینک زیر دانلود کنید.

لینک دانلود: کتاب آموزش متلب از مقدماتی تا پیشرفته به صورت PDF فارسی

7. کتاب متلب فور برین اند کاگنیتیو (زبان اصلی)

کتاب آموزش متلب MATLAB for Brain and Cognitive Scientists کتابی است که توسط مایک ایکس کوهن (Mike X Cohen) نوشته شده است. این کتاب مقدمه‌ای بر زبان برنامه‌نویسی متلب برای تحقیقات علوم عصبی است که خواننده را از حالت مبتدی به سطح متوسط و پیشرفته برنامه‌نویسی متلب می‌رساند. این کتاب توسط انتشارات MIT منتشر شده و ۵۷۶ صفحه دارد.

کتاب متلب فور برین اند کاگنیتیو (زبان اصلی)

8. کتاب متلب برای مهندسان (زبان اصلی)

در آموزش متلب کتاب MATLAB for Engineers را به شما پیشنهاد می‌کنیم. این کتاب توسط هالی مور (Holly Moore) نوشته شده است. این کتاب برای آشنایی دانشجویان سال اول مهندسی با متلب طراحی شده که از جبر مقدماتی شروع می‌کند و به موضوعات پیشرفته‌تری مانند آمار و جبر ماتریسی می‌پردازد. کتاب شامل نمونه‌هایی است که از مفاهیم ارائه شده در کلاس‌های اولیه شیمی، فیزیک و مهندسی سال اول و دوم دانشگاه برگرفته شده است. برای دانلود رایگان آموزش نرم ‌افزار متلب به وسیله این کتاب کلیک کنید.

کتاب متلب برای مهندسان (زبان اصلی)

9. کتاب متلب برای مبتدیان: رویکردی ملایم (زبان اصلی)

کتاب آموزش متلب «MATLAB for Beginners: A Gentle Approach» توسط پیتر آی. کاتان (Peter I. Kattan) نوشته شده است. این کتاب برای دانشجویان و مهندسانی که می‌خواهند متلب را که یک نرم‌افزار محاسباتی فنی است یاد بگیرند، مناسب خواهد بود. این کتاب مقدمه‌ای جامع از MATLAB ارائه می‌دهد و تمام قابلیت‌های اصلی را بیان می‌کند.

آموزش متلب برای مهندسین

 

کتاب با مقدمه‌ای بر متلب شروع می‌شود و سپس، موضوعاتی مانند عملیات حسابی، متغیرها، اعداد مختلط، بردارها و ماتریس‌ها را پوشش می‌دهد. این کتاب آموزش متلب شامل تمرین‌ها و مثال‌های کاربردی متعددی می‌شود تا بتوانید به بهترین شیوه نرم‌افزار را یاد بگیرید.

کتاب متلب برای مبتدیان: رویکردی ملایم (زبان اصلی)

لینک دانلود

10. کتاب متلب: مقدمه‌ای با برنامه‌ها (زبان اصلی)

کتاب آموزش متلب «MATLAB: An Introduction with Application» نوشته آموس گیلات (Amos Gilat) به طور مشخص برای دانشجویان برای یادگیری MATLAB نوشته شده است. این کتاب اطلاعات مختصر و کافی را در اختیار خواننده می‌گذارد تا در هنگام کار با نرم‌افزار بداند هر بخش چه امکاناتی را در اختیار او قرار می‌دهد.

کتاب متلب: مقدمه‌ای با برنامه‌ها (زبان اصلی)

11. کتاب آموزش متلب: مقدمه‌ای عملی بر برنامه‌نویسی و حل مسئله (زبان اصلی)

کتاب MATLAB: A Practical Introduction to Programming and Problem Solving نوشته استورمی آتاوی (Stormy Attaway) به برنامه‌نویسی متلب می‌پردازد. این کتاب برای مبتدیان طراحی شده است و تمام موضوعات ضروری از جمله انواع داده‌ها، آرایه‌ها، حلقه‌ها، توابع و موارد دیگر را پوشش می‌دهد. کتاب همچنین دارای مثال‌ها و تمرین‌هایی است که به شما کمک می‌کند تا آنچه را که آموخته‌اید، به صورت عملی به کار ببرید.

کتاب آموزش متلب: مقدمه‌ای عملی بر برنامه‌نویسی و حل مسئله (زبان اصلی)

12. کتاب یادگیری متلب: به شیوه حل مسئله (زبان اصلی)

کتاب Learning MATLAB: A Problem Solving Approach نوشته واتلر گاندر (Walter Gander)، ژیری هربیچک (Jiri Hrebicek) و گرت یاناچک (Gareth Janacek) برای مبتدیانی طراحی شده که می‌خواهند برنامه‌نویسی متلب را به‌صورت حرفه‌ای یاد بگیرند. این کتاب با انواع تمرین‌ها و نمونه‌هایی که ارائه می‌دهد شما را با شیوه برنامه‌نویسی برای حل مسائل آشنا می‌کند. به طور کل، یک کتاب عالی برای کسانی است که می‌خواهند برنامه‌نویسی متلب را برای کاربردهای علمی یاد بگیرند.

کتاب یادگیری متلب: به شیوه حل مسئله (زبان اصلی)

سخن پایانی

دانلود کتاب های آموزشی متلب یا خرید و مطالعه آنها به شما در یادگیری این نرم‌افزار کمک خواهد کرد. برخی از کتاب‌های آموزشی رویکردهای منحصر‌به‌فردی را ارائه می‌دهند و در یک زمینه خاص نوشته شده‌اند، در حالی که برخی دیگر به معرفی کلی نرم‌افزار، ویژگی‌ها و نحوه کار با نرم‌افزار متلب می‌پردازند. انتخاب کتاب آموزش متلب باید با توجه به سطح دانش شما از این نرم‌افزار انجام شود.

آموزش متلب در مکتب خونه

کتاب‌های آموزشی بسیار مفید هستند و نکات مهمی را در اختیار شما قرار می‌دهند، اما یادگیری متلب از طریق کتاب به‌تنهایی آسان نیست و دیدن فیلم های آموزشی متلب بهترین مکمل آن است. با مشاهده آموزش‌های ویدئوی موجود در مکتب خونه به شیوه‌ای پویاتر متلب را یاد بگیرید.

مرجع کامل آموزش متلب + اعطای گواهینامه

کامل بهرامی

کامل بهرامی دانش‌آموخته کارشناسی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم‌افزار از دانشگاه ارومیه است. به حوزه کامپیوتر، برنامه‌نویسی و فناوری اطلاعات علاقه‌مند‌ است و هم اکنون به عنوان عضو تیم سئو و مدیر تیم نویسنده‌های مکتب خونه در این مجموعه فعالیت می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا