هنرهوش مصنوعی

معرفی ابزارهای نقاشی با هوش مصنوعی

نرم افزارهای نقاشی با هوش مصنوعی ابزارهایی هستند که با استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی، قادر به تحلیل و تفسیر تصاویر و تولید نقاشی و تصاویر جدید هستند. این نرم افزارها ابزارهای قدرتمندی برای هنرمندان، طراحان و همچنین عموم مردم بوده که به طراحی و خلق تصاویر جدید علاقمند هستند. در این مطلب از مجله مکتوب این بار بهترین ابزارهای نقاشی با هوش مصنوعی معرفی خواهند شد.

نرم‌افزار نقاشی با هوش مصنوعی

این نرم افزارهای نقاشی با AI اغلب ویژگی‌هایی مانند تشخیص الگوها، یادگیری از داده‌های قبلی را دارند. با تجزیه و تحلیل تصاویر و طرح‌ها، می‌توانند الگوها و ویژگی‌های دیداری را شناسایی کرده و بر اساس آن‌ها تصاویر و نقاشی‌های جدیدی را تولید کنند.

آموزش ChatGPT برای مارکترها

 

اینکه تصاویر تولید شده تحت نظر و هدایت هنرمندان باشند یا به طور خودکار خلق گردند، بستگی به نوع نرم افزار و قابلیت‌ها و تنظیمات آن دارد.

ویژگی‌های برنامه هوش مصنوعی برای نقاشی

نرم افزارهای هوش مصنوعی دارای قابلیت‌های مختلفی از جمله تبدیل تصاویر به سبک هنرمندان معروف، تولید نقاشی و تصاویر موجود با تغییرات جدید، و اعمال افکت ها و فیلتر‌های هنری را دارند. این نرم افزارها می‌توانند به صورت رایگان یا با هزینه در دسترس باشند و قابل استفاده بر روی دستگاه‌های تلفن همراه و رایانه‌های شخصی هستند. قبل از استفاده از هر نرم افزار با هوش مصنوعی، میتوانید با مطالعه بیشتر درباره ویژگی‌ها، قابلیت‌ها و دقت آنها از کیفیت و مطابقت آنها با نیازها و ترجیحات شما اطمینان حاصل کنید.

معرفی نرم‌افزارهای نقاشی با هوش مصنوعی

در این مقاله قصد داریم، چندتا برنامه‌های‌ نقاشی هوش مصنوعی را معرفی و به بررسی ویژگی‌های هر کدام بپردازیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

برنامه نقاشی با هوش مصنوعی Fotor

Fotor، نوعی ویرایشگر عکس آنلاین با هوش مصنوعی است. شما فقط باید ایده‌های خود را در آن وارد کنید و سپس می‌توانید ببینید که در عرض چند ثانیه چطور یک ایده را به تصویر تبدیل می‌کند. Fotor، طیف گسترده‌ای از سبک‌های تصویری را برای شما در نظر گرفته که می‌توانید از بین آنها انتخاب کنید، مانند سه بعدی، انیمه هنری، نقاشی و موارد دیگر.

برنامه هوش مصنوعی برای نقاشی

قابل توجه‌ترین ویژگی برنامه Fotor، تبدیل متن به تصویر هوش مصنوعی است این ویژگی برای مبتدیان عالی است، فقط متن را می‌نویسید و افکتی را که می‌خواهید برای ایجاد تصویر استفاده کنید را انتخاب می‌کنید. اگر از عکس راضی نیستید، می توانید این عمل را چندین بار تکرار کنید تا مطمئن شوید که رضایت بخش‌ترین نتیجه را به دست می‌آورید.

ویژگی های کلیدی:

 • روزانه 10 عکس رایگان تولید کنید.
 • امکان انتخاب 9 افکت نور.
 • امکان استفاده از 9 سبک تبدیل مختلف.
 • حالت های تبدیل متن به تصویر و عکس به نقاشی.
 • امکان انتخاب 6 ترکیب برای پروژه شما.

پیشنهاد مطالعه: بهترین و برجسته‌ترین وبسایت های هوش مصنوعی در سال 2023

برنامه‌ DALL-E 2 برای نقاشی با AI

محبوب‌ترین برنامه نقاشی هوش مصنوعی که برای عموم شناخته شده است، تولید کننده تصویر Dall-E-2 است، یک تولید کننده تصویر هوش مصنوعی که توسط OpenAI توسعه یافته است. تنها در چند دقیقه، می‌توانید تصاویر بسیار واقعی را با فناوری هوش مصنوعی ایجاد کنید. از این ابزار می‌توان برای ایجاد تصاویر، طراحی محصولات و ایجاد ایده‌های جدید برای تجارت استفاده کرد.

آموزش ابزارهای هوش مصنوعی در نوشتن مقالات

 

Dall-E-2 یک رابط کاربری آسان است که امکان ایجاد تصاویر با کیفیت بالا با هوش مصنوعی را برای همه فراهم می‌کند. DALL-E 2 از افزودن جزئیات به تصاویر تولید شده شما یا ایجاد تغییرات دیگر در آنها پشتیبانی می‌کند.

برنامه‌ DALL-E 2 برای نقاشی با AI

ویژگی های کلیدی:

 • تصاویر بسیار واقعی
 • خلق illustrations
 • طراحی محصولات
 • تصاویر چند لایه قابل تنظیم
 • ویژگی‌های ویرایش و روتوش.
 • آزمایشی رایگان (اگرچه باید از طریق لیست انتظار دعوت شوید).

پیشنهاد مطالعه: معرفی هوش مصنوعی میدجورنی برای خلق تصاویر

برنامه‌ Hotpot ai

Hotpot AI به شما کمک می‌کند تا گرافیک، تصاویر و متن جذاب ایجاد کنید. این برنامه، الهام بخش خلاقیت است و کار را خودکار می‌کند،  با قرار دادن قالب‌های با ویرایش آسان به هر کسی امکان می‌دهد پست های رسانه‌های اجتماعی، تصاویر بازاریابی، نمادهای برنامه و سایر گرافیک های کاری را ایجاد کند.

برنامه‌ Hotpot ai

در نقاشی AI تبدیل متن به تصویر Hotpot AI هر کسی را قادر می‌سازد تا نقاشی‌ها، تصاویر و illustrations جذابی خلق کند. آنچه را که می‌خواهید را توصیف کنید و Hotpot را تماشا کنید که آن را زنده می‌کند.  اشتراک خریداری کنید پروژه‌ی شما در 3تا10 ثانیه ایجاد می‌گردد اما اگر به صورت رایگان از این برنامه استفاده کنید، بسته به ترافیک 1تا15 دقیقه زمان می‌برد . کاربران پولی سرورهای سریع‌تر، تصاویر بهتر، استفاده تجاری و اجتناب از محدودیت‌های روزانه را دریافت می‌کنند.

ویژگی های کلیدی:

 • ایجاد API / batch creationبدون کد.
 • تولید سریع عکس.
 • در نظرگرفتن اعتبار تولید عکس رایگان به صورت روزانه.

پیشنهاد مطالعه: کاربرد هوش مصنوعی در تشخیص چهره

برنامه‌ NightCafe

این برنامه یکی از مولدهای ai art است که به دلیل داشتن الگوریتم‌ها و گزینه‌های بیشتر نسبت به سایر برنامه‌های نقاشی هوش مصنوعی شناخته شده است و شروع کار برای تازه‌کاران با این برنامه بسیار آسان است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به وب سایت آنها بروید و بر اساس تصورات خود پیام‌های متنی را وارد کنید. سپس باید تا 30 ثانیه صبر کنید تا یک اثر هنری در مقابل شما ظاهر گردد. شما می‌توانید اعتبار خریداری کنید و یا با شرکت در فعالیت‌های مختلف در برنامه اعتبار کسب کنید و به صورت رایگان تصویر تولید کنید.

ویژگی های کلیدی:

 • سیستم کسب اعتبار
 • ابزار تولید ویدئو
 • ویژگی‌های اجتماعی مفید
 • مالکیت هنری که تولید می‌کنید را بدست آورید.
 • الگوریتم‌های بیشتری نسبت به سایر برنامه‌ها دارد.
 • برنامه‌ی DeepAI

برنامه‌ NightCafe

DeepAI یکی از اولین مولدهای نقاشی هوش مصنوعی بود که از سال 2016 امکان تولید تصاویر هوش مصنوعی را از طریق open-source software فراهم کرد. DeepAI به شما این امکان را می‌دهد که هر تعداد عکسی که می‌خواهید ایجاد کنید و هر تصویر منحصر به فرد است. تنظیمات بسیاری دارد و به شما امکان تغییر میزان جزئیات، رنگ، بافت و موارد دیگر را می‌دهد. اگر تصویری را وارد کنید، DeepAI می‌تواند فوراً یک تصویر برداری مستقل از تولید کند.

این برنامه در واقع یک تولید کننده تصویر هوش مصنوعی آنلاین به صورت رایگان است، به این معنی که نیازی به دانلود یا انجام تنظیمات دیگر ندارید. DeepAI همچنین دارای یک API است که توسعه دهندگان می‌توانند از آن برای اتصال به پروژه‌های نرم افزاری دیگری استفاده کنند.

ویژگی های کلیدی:

 • قابلیت استفاده‌ی رایگان.
 • چهار تصویر خروجی برای هر تنظیمی که شما انجام می‌دهید.
 • نرم افزار متن باز.
 • تنظیمات جزییات.
 • امکان ساخت کارتون با Cartoon GAN

پیشنهاد مطالعه: ChatGPT چیست؟ سیر تا پیاز جادوگری به نام چت جی پی تی

کلام آخر

در این مقاله، نگاهی کوتاه به برترین برنامه‌های نقاشی هوش مصنوعی در بازار انداخته‌ایم و بهترین نرم‌افزارهای نقاشی هوش مصنوعی را به شما پیشنهاد می‌کنیم که امتحان کنید. از قدرت این اپلیکیشن‌های تصویر هوش مصنوعی برای ایجاد آثار هنری شگفت انگیز استفاده کرده و تخیل خود را به صورت خودکار به نقاشی تبدیل کنید.

آموزش هوش مصنوعی

گسترش سریع هوش مصنوعی (AI) کاربردی غیرقابل‌انکار در چشم‌انداز توسعه نرم‌افزار بر جای گذاشته است. با پیشرفت‌های سریع در هوش مصنوعی، یادگیری ماشین، یادگیری عمیق و فناوری‌های مرتبط، تأثیر آن‌ها بر جوامع جهانی در حوزه‌های مختلف خودش را نشان می‌دهد.

آموزش استفاده از انواع هوش مصنوعی

 

تسلط بر مفاهیم هوش مصنوعی، تکنیک‌های یادگیری ماشین و پیچیدگی‌های یادگیری عمیق نه‌تنها بسیار سودمند است، بلکه برای مهندسان نرم‌افزار مدرن مهارتی بسیار ضروری محسوب می‌شود. اگر به فکر یادگیری هوش مصنوعی هستید و دوست دارید آن را به صورت کامل و جامع یاد بگیرد هم‌اکنون از طریق دوره‌های آموزش هوش مصنوعی مکتب خونه می‌توانید اولین و مهم‌ترین قدم خود را در این زمینه بردارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا