مالی و سرمایه‌گذاری

استراتژی اسنایپر در فارکس

چگونه در فارکس موفق باشم؟ داشتن استراتژی در معاملات فارکس تاثیر دارد؟ یکی از مهم‌ترین ابزازهای معاملاتی در فارکس، داشتن استراتژی موفق و قوی است.

 

ویدئو پیشنهادی : آموزش فارکس
آموزش فارکس

انواع گوناگونی از استراتژی برای معامله در فارکس وجود دارد که هریک از آن‌ها مزایا و معایب منحصر به فرد خود را دارند. برای مثال، استراتژی‌ها را بر اساس ویژگی می‌توان به دسته‌های زیر تقسیم کرد:

  • سود آوری.
  • قابل اعتماد.
  • ساده و آسان.
  • محافظه‌کارانه.

در این مقاله قصد داریم در رابطه با یکی از موفق‌ترین استراتژی‌های فارکس صحبت کنیم. استراتژی اسنایپر فارکس «VORTEX Sniper v.2» است که در آن مناسب‌ترین نقاط برای ورود بررسی می‌شود. همچنین با مشخص شدن حد ضرر یا حد سود بر روی نمودار انجام معامله برای فرد آسان می‌شود. دقیقا مانند یک تک تیرانداز، نقاط دقیق را پیدا خواهید کرد.

فارکس به هیچ کس رحم ندارد و تنها یک اشتباه کافی است تا سرمایه و دارایی که با زحمت آن را بدست آورده‌اید را در یک لحظه از دست دهید. اما هنگامی که مانند یک اسنایپر برای معامله آماده می‌شوید، نسبت به سایر سرمایه‌گذاران برتری پیدا خواهید کرد.

تا آخر این مطالب همراه من باشید تا به شما آموزش دهم چگونه مانند یک تک‌ تیرانداز آماده به رزم در فارکس معامله کنید.

استراتژی اسنایپر در فارکس

استراتژی اسنایپر فارکس :

سربازان میدان نبرد به یک سلاح نیاز دارند و معامله‌گران به یک ابزار معاملاتی نیاز دارند تا معاملاتی بی‌نقص را در فارکس تجربه کنند. معامله‌گر نیز دارای سلاح است و در صورت رعایت نکردن اصول اولیه و نداشتن هوشیاری مناسب، مهماتش (پول و سرمایه) تمام خواهد شد. بنابراین، اگر می‌خواهید مانند یک تک تیرانداز موفق باشید، باید مانند او عمل کنید.

در اطرافیان یا آشنایانتان کسی را می‌شناسید که در ارتش خدمت کند؟ تک‌ تیراندازها نسبت به سلاح و مهمات خود غیرت دارند. همچنین، سلامت و هوشیاری تک تیرانداز تاثیر زیادی در نبرد علیه دشمن دارد. به نظر شما یک معامله‌گر و تک تیرانداز چه شباهت‌هایی با یکدیگر دارند؟

بعد از خواندن این مقاله شما نیز یک اسنایپر در بازار جهانی فارکس خواهید شد. در زیر نکاتی که باید هنگام معامله با استراتژی اسنایپر فارکس در نظر بگیرید آورده شده است:

 

  • کمتر معامله کنید:

یکی از چیزهایی که می‌توانید از تک تیراندازها یاد بگیرید، این است که  معامله کمتر همیشه بهتر خواهد بود. برای مثال، مانند تازه‌واردها به انجام معاملات بیش از اندازه نپردازید؛ زیرا، احتمال خطا و ضررتان افزایش خواهد یافت.

تک تیراندازها قبل از رسیدن به تسلط کامل بر هدف مورد نظر اقدام به تیراندازی نخواهند کرد. در نتیجه، تا زمانی که از امن بودن معامله و روند صعودی آن مطمئن نیستید، وارد معامله نشوید.

اولین و ابتدایی‌ترین نکته‌ای که در رابطه با استراتژی اسنایپر فارکس باید بدانید این است که هرچه تعداد سرمایه‌گذاری‌های شما کمتر و اصولی‌تر باشد، سود بیشتری کسب خواهید کرد.

اصولا تازه‌واردان به بازار بورس و فارکس یک تصور اشتباه دارند و فکر می‌کنند که هرچه تعداد معاملات بیشتری داشته باشند، سود بیشتری کسب می‌کنند.

هنگامی که با دیدن کوچک‌ترین سیگنال تصور می‌کنید که یک فرصت مناسب برای ورود به معامله پیدا کرده‌اید، مهمات شما که همان پول و سرمایه شما است تمام خواهد شد و هیچ تضمینی برای کسب سود از آن معامله وجود نخواهد داشت.

در نتیجه، اول باید صبور باشید و منتظر بمانید تا یک هدف خوب و سیگنال قوی برای ورود مشاهده کنید. سپس معاملات‌تان را آغاز نمایید.

 

ویدئو پیشنهادی : آموزش رایگان فارکس
آموزش رایگان فارکس

 

  • تایم فریم‌های بالا را امتحان کنید:

برای تقویت توانایی معامله در فارکس بهتر است که تایم فریم‌های بالاتر مانند چارت روزانه را امتحان کنید. چارت‌های روزانه ارزش بیشتری در مقایسه با تایم فریم‌های پایین‌تر دارد. در نتیجه، در تایم فریم‌های بالاتر موفق‌تر خواهید بود.

در چارت‌های روزانه فرصت‌های بهتری برای معامله پیدا خواهید کرد. بنابراین، اگر یک تازه‌وارد به فارکس هستید و قصد تقویت مهارت‌های خود توسط استراتژی اسنایپر فارکس را دارید، بهتر است که تمرینات خود را از چارت‌های روزانه آغاز نمایید. البته چارت‌های هفتگی نیز دقت بالایی دارند. اما اهداف زیادی برای یک ماه به شما نمی‌دهند. به همین خاطر است که تمرین در چارت هفتگی را توصیه نمی‌کنم.

هیچ حسی در معامله با تایم فریم‌های پایین مانند تایم فریم‌های ۱ساعته وجود ندارد. معاملات زیاد با تایم فریم‌های پایین تنها شما را از اهداف اصلی‌تان دور خواهد کرد. بنابراین، بهتر است که قبل از انجام معامله ارزش و امکان معامله را بسنجید.

 

  • صبور باشید:

اگر بخواهیم برجسته‌ترین خصوصیت یک تیرانداز را در نظر بگیریم، باید به صبر و شکیبایی او اشاره کنیم. شاید به نظرتان مسخره بیاید اما صبر می‌تواند عامل موفقیت شما در معاملات باشد. اکثر تازه‌واردان فارکس صبر زیادی ندارند. به همین خاطر است که دارایی خود را در معاملات از دست می‌دهند.

افراد عجول و معامله‌گران بی‌حوصله، کوچک‌ترین چیزی را که می‌بینند، سیگنال می‌دانند. در صورتی که اصلا سیگنالی در آن معامله وجود ندارد. آن‌ها طمع می‌کنند و بدون صبر و حوصله دست به معامله‌های اشتباه می‌زنند.

اگر قصد دارید به یک معامله‌گر ماهر تبدیل شوید، صبر را یک عامل جادویی برای دست‌یابی به اهداف‌تان بدانید. صبور بودن به شما کمک می‌کند تا به سطح کافی از هوشیاری و کنترل برسید و موفقیت‌های بسیاری در سابقه معاملاتی خود ثبت نمایید.

 

  • ابتدا حرفه‌ای شوید:

برای رسیدن به سطح مناسبی از تبحر در هر رشته‌ای نیاز است که زمانی طولانی را به تمرین و کسب تجربه اختصاص دهید. بعد از تمرین زیاد و کسب تسلط بر معاملات وارد معاملات واقعی شوید؛ مانند یک اسنایپر. او زمان زیادی را تمرین می‌کند و هنگامی که هدفش در تیررس قرار می‌گیرد، بلافاصله ماشه را می‌کشد. شما هم باید مانند او عمل کنید. بارها و بارها استراتژی و تحلیل خود را بررسی کنید و از آن استفاده نمایید. از اشتباه‌ها درس بگیرید و سپس معامله‌های واقعی را آغاز کنید.

انقدر تمرین کنید که استراتژی سوددهی که انتخاب کرده‌اید ملکه ذهن شما شود. تنها در چنین حالتی تبدیل به یک معامله‌گر حرفه‌ای خواهید شد. همانطور که متوجه شدید، حرفه‌ای شدن در فارکس نیاز به مدت زمان زیادی دارد.

لازم است بگوییم که مدت زمانی را که صرف تمرین برای معامله در فارکس می‌کنید در مقایسه با سودهایی که کسب خواهید کرد کاملا ارزشش را دارد. به من اعتماد کنید. با تمرین زیاد در حساب‌های مجازی و تسلط بر استراتژی می‌تونید زودتر از آنچه که فکرش را می‌کنید به سودهای زیاد برسید.

بعد از کسب تجربه و تسلط پیدا کردن بر استراتژی اسنایپر فارکس، بلافاصله بعد از مشاهده چارت معاملات، هدف خود را پیدا خواهید کرد و بی‌درنگ ماشه را کشیده و وارد معامله می‌شوید.

 

  • طرز فکرتان را تغییر دهید:

برای تبدیل شدن به یک تک تیرانداز حرفه‌ای معاملات‌تان را با نظم و انضباط بالا انجام دهید. هرچه صبر و شکیبایی در معاملات را تمرین کنید، سود بیشتری بدست خواهید آورد. این اولین مرحله از استراتژی اسنایپر فارکس است که بسیاری از معامله‌گران مبتدی در اجرای آن با شکست مواجه می‌شوند.

نکته دیگری که باید در نظر بگیرید این است که شما قادر به کنترل بازار نخواهید بود. هنگامی که این موضوع را می‌پذیرید، دستاوردهای مطلوبی در فارکس تجربه خواهید کرد.

با درک نکات فوق، احتمال نتیجه‌گیری اشتباه در معاملات کاهش می‌یابد و بهتر می‌توانید معاملات خود را کنترل کنید.

 

مقاله پیشنهادی : استیتمنت فارکس
استیتمنت فارکس

 

 

استراتژی اسنایپر در فارکس

خلاصه مطالب:

استراتژی اسنایپر در فارکس یک استراتژی است که به تغییرات قیمت در چارت ۱ دقیقه، ۵ دقیقه و ۱۵ دقیقه حساس است. این استراتژی سودآور برای تقویت نتیجه معاملات مورد استفاده قرار می‌گیرد.

همانطور که می‌دانید، بازار فارکس یک بازار بی‌رحم است و اگر از اجرای قوانین بالا امتناع کنید، احتمال سوختن و شکست شما افزایش می‌یابد. یکی از اصولی که هنگام معامله نباید فراموش کنید، مدیریت صحیح سرمایه در بازار است.

موضوع دیگری که باید در نظر بگیرید این است که معاملات کورکورانه چیزی جز ضرر در پی نخواهد داشت. بنابراین، اگر در فکر استفاده از استراتژی اسنایپر در فارکس هستید، باید تا حد ممکن از معاملات کورکورانه دور باشید.

بهترین کار هنگام معامله در فارکس، معامله در منطقه ارزش است؛ یعنی، هنگامی که فشار خرید بالقوه زیاد است. این موضوع مانند یک پشتیبانی از منطقه مورد معامله، به حساب می‌آید. بعد از کسب اطمینان از درست بودن منطقه ارزش برای  معامله، وقت کشیدن ماشه و شلیک به هدف می‌رسد. هنگامی که بازار به منطقه ارزش شما وارد شد، به هدف شلیک کنید و دست به معامله بزنید.

فراموش نکنید که شما به عنوان یک تک‌ تیرانداز در معامله، باید با ویژگی جفت ارزها به طور کامل آشنا باشید. این موضوع باعث افزایش شانس بقای شما در بازار می‌شود.

 

مقاله پیشنهادی : تحلیل فاندامنتال فارکس
تحلیل فاندامنتال فارکس

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا