مالی و سرمایه‌گذاری

بهترین کیف پول بیت‌ کوین کدام است؟

بهترین کیف پول بیت کوین کدام والت است؟ اگر قصد دارید در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کنید و یا تراکنش بیت‌کوین انجام بدهید در ابتدای کار شما به یک کیف پول یا والت نیازمند هستید. بهتر است که بدانید بیت‌کوین با استفاده از ابزار کیف پول، کنترل دارایی‌های خود را به افراد می‌سپارد از همین‌رو پیدا کردن یک کیف پول مطمئن برای ذخیره نمودن بیت‌کوین دارای اهمیت فراوانی است؛ اما بهترین کیف پول بیت‌کوین دارای چه ویژگی‌هایی است؟

بر اساس آمار‌ها و اطلاعات آماری بهترین کیف پول برای بیت‌کوین در سال‌های گذشته کدام بوده است؟ کیف پول برای بیت‌کوین تحت وب بهتر است یا انواع موبایلی آن‌ها؟ این‌ها سوالاتی است که ممکن است در ذهن هر سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال در ابتدای کار ایجاد شود که در این مقاله قصد داریم به این سوالات پاسخ داده و بهترین کیف پول برای ارز دیجیتال بیت‌کوین را معرفی نماییم.

بهترین کیف پول بیت کوین

بهترین کیف پول بیت‌کوین چیست؟

پاسخ دادن به این سوال که چه کیف پولی بهترین است کاملا وابسته به شرایط است و برای هر شخصی متناسب با به سطح دانش، امکانات موردنیاز و میزان سرمایه متفاوت است .

به صورت مثال برای اشخاصی که تازه‌کار هستند انتخاب یک کیف پول که کارکردن با آن آسان و راحت باشد مناسب است و همچنین این کیف پول بتواند از ارزهای دیجیتالی متعددی پشتیبانی کند؛ اما افرادی که حرفه‌ای‌تر هستند و به امکانات بیشتری برای مدیریت بیت کوین نیاز دارند، دیگر پشتیبانی از ارزهای دیجیتالی و یا آسانی کارکرد برای آن‌ها از اهمیت چندانی برخودار نیست.  

علاوه‌بر این وجود امکانات دیگری همچون: دسترسی به اینترنت، تلفن همراه و کامپیوتر در مبحث مناسب‌بودن یک کیف پول تاثیر فراوان دارد. توجه داشته باشید که کیف پول‌های بیت‌کوین دارای انواع مختلفی هستند و در سیستم عامل‌های مختلف اجرا می‌شوند، از این‌رو هر شخصی می‌تواند بر اساس شرایط و امکانات خود یکی از انواع کیف پول‌های بیت‌کوین را انتخاب نماید. به طور مثال شخصی که کامپیوتر ندارد می‌تواند با توجه به شرایط خود یکی از انواع کیف پول‌هایی که برای موبایل طراحی شده‌اند را انتخاب نماید.

ولی بر طبق یک قائده کلی بهترین کیف پول بیت‌کوین، کیف پولی است که کار با آن برای کاربران آسان‌تر از بقیه باشد و بتواند به خوبی امنیت بیت‌کوین‌ها را تامین کند.

 

ویدئو پیشنهادی : آموزش رمز ارز دیجیتال
آموزش رمز ارز دیجیتال

 

بهترین کیف پول بیت‌ کوین برای ایرانیان کدام است؟

به نظر شما بهترین کیف پول ارز دیجیتالی بیت‌کوین برای ایرانیان چیست؟ در این قسمت از مقاله سعی نمودیم به این سوال که به طور حتم برای هر ایرانی که قصد واردشدن در این زمینه را دارد ایجاد شده‌است، پاسخ بدهیم. کیف پول Armory را می‌توان به عنوان بهترین کیف پول برای ایرانیان که قصد سرمایه گذاری در بیت‌کوین را دارند به حساب آورد.

بسیاری از افراد این کیف پول را به دلیل ایمنی بسیار بالایی که دارد انتخاب می‌کنند. علاوه‌بر این شما به عنوان یک شخص ایرانی می‌توانید از کیف پول‌های دیگری همانند: HIVE, MSIGNA, MULTIBITنیز استفاده نمایید. به صورت اغلب کیف پول‌هایی که برای ایرانیان انتخاب شده است از امنیت بالایی برخودار هستند.

در ادامه قصد داریم به تقسیم بندی کیف پول بیت‌کوین پرداخته و همچنین بهترین کیف پول‌ بیت‌کوین در سال ۲۰۲۱ را به شما معرفی نماییم، بنابر این اگر قصد دارید با انواع این کیف پول‌ها آشنا شده و متناسب با شرایط خود یکی از انواع آن‌ها را انتخاب نمایید ادامه مطالب را با دقت بیشتری مطالعه کنید.

 

 

معرفی انواع کیف پول بیت‌کوین

کیف پول بیت‌کوین را به صورت کلی می‌توان به دو دسته تقسیم بندی نمود که عبارت‌اند از: کیف پول‌های گرم و کیف پول‌های سرد که هر کدام از این کیف پول‌ها کارایی خاص خود را دارند و سرمایه گذاران باید با توجه به نوع فعالیتی که دارند، ویژگی‌های انواع مختلف والت‌های بیت‌کوین و به خصوص اهداف سرمایه‌گذاری که دارند باید یکی از آن‌ها را برای نگهداری بیتکوین های خود انتخاب نمایید.

بهترین کیف پول بیت کوین

  • کیف پول‌های گرم

۱.کیف پول دستکتاپ بیت کوین: این نوع کیف پول‌ها در واقع برنامه‌ها و نرم‌افزارهایی هستند که بر روی کامپیوتر و سیستم‌های شخصی افراد نصب می‌شوند و افراد از طریق آن‌ها می‌توانند به نگهداری ارزهای دیجیتالی خود همانند بیت‌کوین بپردازند. این نوع کیف پول‌ها دارای انواع مختلفی هستند که برای نرم‌افزارهایی همچون: ویندوز، مک و … طراحی شده‌اند.

۲. کیف مول موبایلی برای بیت‌کوین: این کیف پول‌ها در واقع برنامه‌ها و اپیکیشن‌هایی هستند که بر روی موبایل افراد نصب شده و دارای انواع مختلف برای سیستم عامل‌هایی همچون: iosو اندریود هستند.

۳. کیف پول تحت وب بیت‌کوین: این نوع کیف پول‌ها از آنجایی که تحت وب عمل می‌کنند در نتیجه قابلیت نصب بر روی انواع سیستم‌های شخصی و تلفن همراه را داشته و تفاوتی این نوع کیف پول با کیف پول‌هایی دسکتاپ دارد این است که سرمایه‌گذاران از طریق انواع کامپیوتر‌های شخصی و تلفن‌های شخصی خود می‌توانند به این نوع کیف پول دسترسی داشته‌باشند.

۴. کیف پول کلاینت بیت‌کوین: درواقع کلاینت‌‌های بیت‌کوین را می‌توان به عنوان اصلی‌ترین کیف پول برای بیت‌کوین به حساب آورد که به صورت مستقیم به شبکه بلاک چین بیت‌کوین وصل می‌شوند. اما یکی از مشکلاتی که می‌توان برای آن بیان نمود این موضوع است که از آنجایی که در این نوع والت‌ها نیاز به دانلود کل شبکه بلاک چین است سبب شده‌است که مورد استقبال اکثریت سرمایه‌گذاران این رمز قرار نگیرد.

 

ویدئو پیشنهادی : آموزش بورس
 آموزش بورس

 

  • کیف پول‌های سرد بیت‌کوین

۱.کیف پول کاغذی: در این نوع کیف پول‌ها کلید‌های خصوصی و عمومی بیت‌کوین بر روی کاغذ چاپ شده و در اختیار صاحب آن قرارداده‌‌می‌شود.

۲. کیف پول سخت افزاری: این نوع کیف پول‌ها به صورت سخت‌افزاری طراحی شده‌اند و سرمایه‌گذاران با استفاده از آن‌ها به نگهداری کلید‌های خصوصی وعمومی خود به صورت آفلاین می‌پردازند.

معرفی بهترین کیف پول بیت‌ کوین
۱.کیف truss wallter

بدون اغراق این نوع کیف پول بیت کوین را می‌توان به عنوان یکی از بهترین انواع کیف پول‌ها به شمار آورد به خصوص برای افرادی که به صورت تازه قصد وارد شدن به این عرصه را دارند و تازه‌کار به‌شمار می‌آیند. این کیف پول رایگان است و برای اندریود و iosعرضه شده‌است و متعلق به بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتالی جهان یعنی صرافی بایننس است. 

البته توجه داشته‌باشید که این نرم‌افزار کلید‌های خصوصی را بر روی دستگاه کاربر ذخیره می‌کند و به این ترتیب هیچ شخصی جز خود مالک نمی‌توان به دارایی‌ها دسترسی داشته باشد.

علاوه‌بر این‌ها این کیف پول از تمام قابلیت‌های امنیتی  که برای یک کیف پول مهم هستند پشتیبانی می‌کند این قابلیت‌ها عبارت‌اند از: گذرواژه، بک‌آپ، قفل‌ چهره، قفل اثر انگشت، پین.

نقاط قوتی که می‌توان برای این کیف پول به شمار آورد به صورت خلاصه عبارت‌اند از:

۱.رابط کاربری آسان

۲. دارای امنیت بالا

۳. پشتیبانی از هزاران کوین و توکن

البته این کیف پول فقط برای موبایل در دسترس است.

 

مقاله پیشنهادی : نحوه خرید بیت کوین
نحوه خرید بیت کوین

 

۲. کیف پول سخت‌افزاری لجر

در واقع می‌توان گفت یکی از امن‌ترین گزینه‌ها برای ذخیره بیت‌کوین کیف پول‌های سخت افزاری است که در حال حاظر شرکت فرانسوی لجر یکی از بزرگترین تولید کننده‌های این کیف پول به‌حساب می‌آید.

بهتر است که بدانید کیف پول سخت افزاری لجر، کلیدهای خصوصی را به صورت کاملا آفلاین و امن نگهداری می‌کند و اگر قبل از خرید جعبه آن باز نشده‌باشد خیالتان آسوده که هک کردن این کیف پول‌ها تقریبا کار غیر ممکنی است.

یکی از معروف‌ترین و مشهور ترین محصول این شرکت کیف پول مدل لجر نانواس است که سال‌های زیادی از نظر امنیت امتحان خود را پس داده‌است.

این کیف پول با قیمت ۶۰ دلار یکی از اقتصادی‌ترین انواع کیف پول‌های سخت‌افزاری است که شما می‌توانید آن را از فروشگاه‌های معتبر ایرانی نیز تهیه نمایید. با تمام این خصوصیات می‌توان این کیف پول سخت‌افزاری را به عنوان یکی از بهترین کیف پول بیت‌کوین به‌شمار آورد.

۳. کیف پول بی‌آردی (BRD)

کیف پول بی‌آردی  را می‌توان به عنوان یکی از بهترین کیف پول بیت کوین به حساب آورد که برای تازه‌کاران ارزهای دیجیتالی طراحی شده‌است و استفاده و کار با آن بسیار راحت و آسان است.

BRDدارای امنیت بسیار بالایی بوده که کنترل کلیدهای خصوصی را در اختیار کاربران می‌گذارد. اما بهتر است به شما بگوییم مهم‌ترین ویژگی که می‌توان برای این کیف پول بیان نمود کاربرپسند بودن آن و طراحی جذاب این کیف پول است.

البته این کیف پول دارای یک ویژگی منفی نیز است، یعنی نداشتن امکان تنظیم دستی مقدار کارمزد تراکنش‌ها، بنابر این نقاط قوت و ضعف این کیف پول را به ترتیب می‌توان این گونه بیان نمود: مناسب برای افراد تازه‌کار، پشتیبانی از سگویت، چند ارزی بودن، پشتیبانی ضعیف، نداشتن امکان تنظیم میزان کارمزد.

۴. کیف پول سخت‌افزاری ترزور (trezor)

شرکت ترزور که دفتر مرکزی آن در کشور چک قرار دارد را می‌توان به عنوان اولین سازنده کیف پول‌های سخت افزاری بیت‌کوین برای عموم مردم به حساب آورد، این شرکت هم مانند شرکت لجر، کیف پول‌های سخت‌افزاری بسیار امنی برای مردم می‌سازد ولی از مقبولیت و فروش کمتری نسبت به شرکت لجر برخوداراست.

از مشهورترین کیف پول‌های ساخته شده توسط این شرکت می‌توان به کیف پول سخت‌افزاری ترزوروان اشاره نمود که در حال حاظر محصول جدیدتری به نام ترزور مدل تی عرضه کرده‌است.

البته این دو مدل از نظر امنیت تفاوت چندانی با یک دیگر ندارند اما مدل تی از امکانات جانبی بیشتری برخودار است، همچنین مدل وان از ریپل و چند ارز دیجیتالی دیگر پشتیبانی نمی‌کند این در صورتی است که مدل تی این ارزها را پوشش می‌دهد. قیمت مدل وان ترزور حدود ۵۹ دلار است. این کیف پول را می‌توان به عنوان یکی از بهترین کیف پول بیت‌ کوین به شمار آورد.

۵. کیف پول مای‌سلیوم

کیف پول مای‌سلیوم را می‌توان به عنوان یکی از بهترین کیف پول بیت‌ کوین برای موبایل به حساب آورد. شما می‌توانید این نرم‌افزار را بر روی تلفن همراه خود نصب کنید که قابل نصب بر روی سیستم عامل اندریود iosرا دارد.

البته ویژگی‌های ظاهری مای‌سلیوم به زیبایی و راحتی کیف پول‌های جدیدتر نیست اما بدون اغراق آن را می‌توان به عنوان یکی از بهترین کیف‌ پول بیت‌ کوین دار دانست. همچنین از مای‌سلیوم می‌توان برای اتصال به کیف پولهای سخت‌افزاری نیز بهره گرفت علاوه‌بر این برای خرج‌کردن و انتقال مبالغ داخل کیف پول‌های کاغذی می‌توان از مای‌‌سلیوم استفاده نمود.

سخن پایانی

اگر شما قصد دارید بر روی ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین سرمایه‌گذاری نمایید لازم است که حتما یک کیف پول مطمئن داشته باشید که در این مقاله ۵ تا از بهترین کیف پول بیت‌ کوین را برای شما معرفی نمودیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا