C ، C++ و C#برنامه نویسی و ITلینوکس

اهمیت ++C در لینوکس چیست؟

توضیحات کوتاهی درباره اهمیت ++C در لینوکس

طی سالیانی که گذشته ما شاهد پیشرفت‌های بسیاری در تکنولوژی و عرضه سیستم عامل‌ها مختلف بوده‌ایم و تاثیر مستقیم آنان را بر زندگی و مشاغل خود احساس کرده‌ایم. یکی از این سیستم عامل‌ها که امروزه بسیار مورد توجه برنامه‌نویسان و مشتاقان علوم کامپیوتر قرار گرفته است، سیستم عامل لینوکس است. در ادامه این مقاله قصد داریم با شما در رابطه با اهمیت ++C در لینوکس سخن بگوییم پس همراه ما باشید.

اهمیت ++C در لینوکس

دلیل اینکه که زبان برنامه‌نویسی ++C در سیستم عامل لینوکس بسیار اهمیت پیدا کرده این است که زبان C++ بسیار قدرتمند، انعطاف‌پذیر، و تا حدی پیچیده است. ++C امروزه یک از زبان‌های برنامه‌نویسی بسیار پرکاربرد و محبوب است که توانسته در سیستم عامل لینوکس خود را قرار دهد.

منشا اصلی زبان C++ به سال ۱۹۷۹ برمی‌گردد و خالق اصلی آن Bjarne Stroustrup است. این زبان در ابتدا به عنوان ارتقاء زبان برنامه‌نویسی C طراحی شد که ویژگی‌هایی را بر اساس برنامه‌نویسی شی‌گرا اضافه می‌کرد.

 

مقاله پییشنهادی : کاربرد زبان برنامه نویسی C#
آموزش هک

 

بیشتر لینوکس با C و ++C نوشته شده است و برخی از قسمت‌های آن در مونتاژ قرار می‌گیرند. حدود ۹۷ درصد از ۵۰۰ ابر رایانه قدرتمند جهان هسته لینوکس را اجرا می‌کنند. همچنین در بسیاری از رایانه‌های شخصی استفاده می‌شود.
الگوی مربوط به منطق، ساختار و روش برنامه C++ چند پارادایمی (multi-paradigm) است به این معنی که از سه پارادایم (paradigm) عمومی، ضروری، شی‌گرا پیروی می‌کند. برای زبان برنامه‌نویسی سطح پایین مفید است و برای اهداف عمومی بسیار کارآمد است. ++C به کاربر کنترل کامل بر مدیریت حافظه را می‌دهد.

کاربرد C++ در لینوکس چیست؟

اگر بخواهیم حساب کنیم در لینوکس، محبوب‌ترین پایگاه‌های داده از جمله : MySQL, MS SQL Server و PostgreSQLبا استفاده از زبان برنامه‌نویسی C و C++ نوشته شده‌اند. همانطور که می‌دانید پایگاه داده در اکثریت سیستم عامل‌ها وجود دارد.

کاربرد C++ در لینوکس چیست؟

بگذارید کمی بیشتر در رابطه با کاربردهای C++ و اهمیت آن در لینوکس صحبت کنیم بدین صورت که:

فیلم‌های سه بعدی

فیلم‌های سه بعدی با برنامه‌هایی ایجاد می‌شوند که عموماً با زبان‌های C و C++ نوشته شده‌اند. این برنامه‌ها باید بسیار کارآمد و سریع باشند، زیرا حجم عظیمی از داده‌ها را مدیریت می‌کنند و محاسبات زیادی را در ثانیه انجام می‌دهند. هرچه کارایی آنها بیشتر باشد، زمان کمتری برای هنرمندان و انیماتورها برای تهیه عکس‌های فیلم صرف می‌شود و شرکت پول بیشتری پس‌‍انداز می‌کند.

 

سیستم‌های جاسازی شده و …

از تمامی وسایلی که ما در روزمره خود از آنان استفاده می‌کنیم به احتمال بسیار زیاد در آنان سیستم‌هایی با استفاده از زبان C و C++ تعبیه شده است.

به طور مثال اگر شما برای داغ کردن غذای خود از ماکروویو استفاده می‌کنیم، دستگاه ماکروویو شما با استفاده از برنامه‌های مشخصی که با استفاده از زبان C و ++C ساخته شده است شروع به کار می‌کند. اگرچه زبان برنامه‌نویسی مورد استفاده در سیستم‌های جاسازی شده می‌تواند در مارک‌های مختلف عملکردی متفاوت داشته باشد، اما به دلیل ویژگی‌های انعطاف‌پذیری، کارایی، عملکرد و نزدیکی به سخت افزار، بیشتر با زبان و ++C برنامه‌نویسی می‌شوند.

 

مقاله پییشنهادی : دلیل اهمیت لینوکس چیست
آموزش هک

 

کلام آخر

در آخر امیدواریم توانسته باشیم تا جای ممکن شما را با اهمیت ++C در لینوکس آشنا کرده باشیم و امید است این مقاله برایتان مفید واقع گردیده باشد. اگر از این مطالب رضایت خاطر داشتید می‌توانید مقالات دیگر ما را در رابطه با زبان برنامه نویسی ++C را بررسی کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا