استارت آپ

۱۹ کتاب پرکاربرد کارآفرینی

کتاب های پرکاربرد کارآفرینی :

۱۹ کتاب پرکاربرد کارآفرینی  : شما به عنوان یک کارآفرین با اهداف بزرگ به دنبال میلیونر شدن و موفقیت هستید، یکی از روش هایی که به کارآفرینان کمک و آنهارا هدایت می کند کتاب خواندن است در این مقاله میخواهیم ۱۹ کتاب پرکاربرد در زمینه کارآفرینی را به شما معرفی کنیم.

این کتاب ها برای هر کارآفرین بلند پروازانه ای برای ایجاد اعتماد به نفس برای کشتن اژدها و میلیونر شدن هر کارآفرینی توصیه می گردد.

کتاب صفر تا یک (Zero to One)

این کتاب نوشته ی پیتر تیل، سرمایه گذار و کارآفرین آمریکایی است که به طور مشترک با بلک مسترز نوشته شده است. پیتر تیل بنیانگذار PayPal و Palantir بود. وی همچنین اولین سرمایه گذاری خارجی را در فیس بوک انجام داد و سرمایه گذار اولیه شرکت هایی مانند SpaceX و LinkedIn بود.

و اکنون او کتابی را با عنوان صفر تا یک: یادداشت هایی درباره استارتاپ ها یا چگونه آینده را بسازیم، نوشت که هدف آن این است که به ما کمک کند “آینده فراتر از مسیرهای تعیین شده” را برای “آینده گسترده تری که باید خلق کنیم”.

نکات مهمی که از کتاب صفر تا یک می آموزیم:
  • هر لحظه یکبار اتفاق می افتد.
  • هیچ فرمولی وجود ندارد.
  • پیشرفت ناشی از انحصار است، نه رقابت.
  • رقابت باعث کپی برداری از گذشته می شود.
  • آحر می تواند اول باشد.

10 کتاب کارآفرینی پرکاربرد

سرمایه گذار هوشمند  (The Intelligent Investor)

سرمایه گذار هوشمند یکی از ۱۹ کتاب پرکاربرد کارآفرینی  است که این کتاب معروف سرمایه گذاری توسط بنجامین گراهام است که مربی وارن بافت بود. در این کتاب، چیزهای زیادی در مورد سرمایه گذاری یاد خواهید گرفت که می توانید برای به دست آوردن شرکت های تازه تاسیس دیگر و حتی مدیریت سهام خود به کار بگیرید.

19 کتاب کارآفرینی پرکاربرد

ماجراهای تجاری  (Business Adventures)

از آنجا که بیل گیتس این کتاب را به عنوان یکی از کتاب های مورد علاقه خود معرفی کرده است، این یکی از بهترین کتاب های مورد علاقه میلیاردرها است که هر کارآفرینی باید بخواند. او در اصل نسخه ای از وارن بافت را به امانت گرفت. این مجموعه ای از مقالات عمیق است که به بررسی وال استریت و مارک های تجاری نمادین می پردازد.

 

 

19 کتاب کارآفرینی پرکاربرد

کل درآمد (Total Money Makeover)

یکی دیگر از ۱۹ کتاب پرکاربرد کارآفرینی  ، کل درآمد است دیو رمزی Dave Ramsey پادشاه و حکمفرمای مدیریت مالی برای آمریکایی ها است. رمزی یک امپراتوری مالی شخصی، با میلیون ها شنونده نمایش رادیویی روزانه، دوره های مالی شخصی، کتاب ها و حتی یک برنامه بودجه به نام هر دلار ایجاد کرده است. خود رمزی از ورشکستگی به وضعیت چند میلیونر رسید. هیچ کس نمی خواهد ورشکسته شود و سیستم رمزی به مردم کمک کرده است تا عادت های خود را کنترل کنند، بدون بدهی و ثروت آفرینی کنند.

10 کتاب کارآفرینی پرکاربرد

پدر پولدار پدر بی پول (Rich Dad Poor Dad)

یکی دیگر از بهترین کتاب‌هایی که یک کارآفرین می‌تواند بخواند، این است.

وقتی شما سن کمی داشته باشید، ممکن است دانش و ثبات مالی شما  به اندازه رقیب‌های بزرگتر در کسب و کارتان نباشد. که شما را در معرض آسیب پذیری قرار می‌دهد. کتاب رابرت کیوساکی همه چیزهایی را که باید درباره مسائل مالی بدانید را بدون اینکه سردرد بگیرید( بدون اینکه سخت باشد) به شما آموزش می‌دهد.

پدر پولدار پدر بی پول کتابی است که توسط رابرت کیوساکی و شارون لشتر نوشته شده است. از اهمیت سواد مالی (آموزش مالی)، استقلال مالی و ایجاد ثروت از طریق سرمایه گذاری در املاک و مستغلات، راه اندازی و تملک مشاغل و همچنین افزایش هوش مالی (ضریب هوشی مالی) حمایت می کند.

10 کتاب کارآفرینی پرکاربرد

یکی از بهترین موارد در مورد پدر پولدار پدر بی پول این است که در مورد مفهوم دارایی آموزش می دهد. در ایالات متحده درباره کارت های اعتباری و اینکه چقدر می توان برای خرید خانه وام گرفت، می شنویم. هزینه های آشکار را به ما یاد داده اند که گویی خرج کردن هدف خوبی است. چیزی که به ما آموزش داده نشده این است که به فکر صرف هزینه برای ساخت دارایی های خود باشیم، چیزهایی با ارزش و ماندگار. یک شرکت نوپا یا کسب و کار کوچک یک دارایی است و تا زمانی که به این روش فکر نکنیم، قدردانی نمی کنیم که چگونه یک کسب و کار می تواند ثروت شخصی ما را متحول کند.

 

 با دقت ثروتمند شوید با جیم کرامر  (Jim Cramer’s Get Rich Carefully)

با دقت ثروتمند شوید در مورد سرمایه گذاری در بورس سهام است. این یک کتاب سرگرم کننده و کاربردی برای افرادی است که در تعریف “متوسط ​​سرمایه گذار خرده فروشی” (که بیشتر ما را توصیف می کند) می گنجد.

کتاب Cramer در دنیای تجارت خودکار و نوسانات بازار مبتنی بر سیاست، حتی اگر شما از آن دسته سرمایه گذاران هستید که ترجیح می دهند صندوق های شاخص را انتخاب کنند یا املاک و مستغلات را خریداری کنند، کرامر بازارها را در چشم انداز و اصول سرمایه گذاری را به شما آموزش می دهد.

 

ساخته شده، متولد نشده  (Built not Born)

یکی دیگر ار ۱۹ کتاب پرکاربرد کارآفرینی ، کتاب ساخته شده ، متولد نشده است . یک کتاب مشاوره کارآفرینی توسط میلیاردر تام گولیسانو، بنیانگذار Paychex است. گولیسانو شرکت خود را با ۳۰۰۰ دلار در سال ۱۹۷۱ راه اندازی کرد و نشان داد که او فردی خودساخته است. این کتاب روایتی ۵۰ ساله از تجربیات وی به عنوان یک تاجر است که کار خود را با یک تجارت کوچک آغاز کرده و آن را به یک شرکت چند میلیارد دلاری تبدیل کرده است.

تام گولیسانو یک میلیاردر است، اما این کتاب یک پروژه بیهوده میلیاردر نیست. Built Not Born درسی برای دستیابی به بزرگی ارائه می دهد که می تواند به ارزش خالص شخصی شما تبدیل شود. اگر به دنبال مشاوره عملی در زمینه ایجاد یک تیم با استعداد، اجرای یک مدل تجاری قوی و بهبود عملکرد تجاری در سازمان خود هستید، این یک کتاب  برای شروع عالی است. با ایجاد تجارت خود، ثروت شخصی خود را نیز به عنوان مالک ایجاد می کنید.

10 کتاب کارآفرینی پرکاربرد

بیاندیشید و ثروتمند شوید (Think and Grow Rich)

این کتاب برای اولین بار در سال ۱۹۳۷ منتشر شد و بیش از ۱۵ میلیون نسخه، فروش داشته است. فلسفه های مورد حمایت آن از جمله “قانون موفقیت” در دهه های پس از انتشار توسط بسیاری از کارآفرینان موفق دنبال شده است. به گفته نویسنده، ۱۳ مرحله رسیدن به ثروت نتیجه مصاحبه با ۵۰۰ نفر از موفق ترین افراد در آن زمان است. این افراد شامل همه از توماس ادیسون گرفته تا هنری فورد، تئودور روزولت، جان دی راکفلر و بسیاری دیگر است.

بسیاری از افراد کتاب بیاندیشید و ثروتمند شوید را کتاب تغییر دهنده ی سبک زندگی می نامند. شاید بهترین کاری که این کتاب می کند الهام بخشیدن باشد. شما می توانید یک ذهنیت و یک روند فکری برای تغییرات مادام العمر در نحوه برخورد با پول به دست آورید. اصول موجود در آن اصول اساسی هستند مانند تعیین اهداف و اهمیت یک روند مثبت اندیشی است.

10 کتاب کارآفرینی پرکاربرد

بالاترین فراخوانی (The Highest Calling)

توصیف بالاترین فراخوانی می گوید که این یک رمان الهام بخش در مورد تجارت و زندگی، مبارزه و موفقیت است. این کتاب در واقع یک کتاب مشاوره تجاری است که در داستانی در مورد تروی بکر، صاحب خیالی یک تجارت بازسازی پیچیده شده است. تروی ۷۰ ساعت در هفته کار می کند، او در زندگی خانوادگی خود رنج می برد و به نظر نمی رسد که جلوتر برود. سپس یک روز یک مربی مرموز وارد زندگی Troy می شود و شروع به مشاوره می کند که چگونه یک کسب و کار با ارزش بیشتر همراه با رضایت شخصی بیشتری ایجاد کند.

10 کتاب کارآفرینی پرکاربرد

فاکتور لته (The Latte Factor)

دیوید باخ ۹ کتاب پرفروش در مورد امور مالی شخصی نوشته است. فاکتور Latte نشان می دهد که مردم منابع مالی بیشتری از آنچه فکر می کنند دارند. این کتاب مراحل ساده ای را برای افرادی که خواهان آزادی مالی و دستیابی به رویای آمریکایی هستند بیان می کند.

 

ویدیو پیشنهادی :آموزش کارآفرینی
آموزش کارآفرینی

  

این کتاب ارزش هدر نرفتن پول اندک را نشان می دهد. با گذشت زمان سرمایه گذاری می شود، پول جمع می شود. ساختار این کتاب به صورت مثالی یا داستانی درباره یک زن جوان به نام زوئی است. هر روز او در حالی که به نقاشی خیره شده است که فکر می کند توانایی خریدش را ندارد، یک لاته دو شات می خرد. او احساس می کند که پول چیزهایی را که واقعا می خواهد (مانند یک نقاشی گران قیمت) ندارد، اما در واقع به این دلیل است که فاقد برنامه است و پول زیادی را صرف خرید وسایل اختیاری می کند (مانند لته های روزانه).

10 کتاب کارآفرینی پرکاربرد

برای کارآفرینان، کتاب های تجاری می توانند حرکات صحیح برای ایجاد ارزشی که می تواند به ثروت شخصی تبدیل شود،  یاد دهند. یادگیری مادام العمر در دنیای تجارت ضروری است. دلیل کتاب خواندن میلیونذ ها همین است.

چگونه می‌توان دوستان خود را به دست آورد و بر مردم تأثیر گذاشت (How to Win Friends and Influence People)

how-to-win-friends-and-influence-people1

 

این کتاب که توسط دیل کارنگی نوشته شده، تضمین کرده است که زندگی شما را برای همیشه تغییر می‌دهد. نه تنها تمام بایدها و نبایدهای زندگی اجتماعی را به شما یاد می‌دهد، بلکه به شما می‌آموزد که چگونه یک کارآفرین بهتر باشید.

همه ما می‌دانیم که عصر دیجیتال تأثیرگذاری در خارج از اینترنت را، که به همان اندازه نفوذ در وب، مهم است، دشوار کرده است. دیل کارنگی تمام قدم‌هایی را که باید برای دوستی با هر کسی که ملاقات می‌کنید بردارید را بیان کرده است. این کتاب آداب و روش آگاهی از روش رغیبان و چگونگی غلبه بر آن‌ها، چگونگی پیروزی بر افراد هم فکر یا کسانی که به ایده شما علاقه ندارند را می‌اموزد.

هر کارآفرینی حداقل باید سالی یک بار این کتاب را بخواند، این یک کتاب کلاسیک در زمینه تجارت است!

 

روانشناسی فروش (The Psychology of Selling)

the-psychology-of-selling

هر کارآفرینی می‌داند که کلید یک تجارت خوب، تکنیک فروش خوب است. شما نه تنها باید محصول خود را بفروشید بلکه باید خود و ایده خود را نیز بفروشید. اگر نمی‌دانید چگونه به آن شخص نزدیک شوید و او را عاشق خودتان و  محصولتان کنید، داشتن یک محصول عالی به تنهایی کمکی به رشد کسب و کار شما نمی‌کند.

این کتاب برایان تریسی به شما اطلاعات و استراتژی‌های ارزشمندی در مورد چگونگی فروش بیشتر با تمرکز بر یک چیز – شخص – می‌دهد. بعضی اوقات کارآفرینان اصول فروش را فراموش می‌کنند و خیلی سریع به سراغ نتیجه می‌روند. اما برای رسیدن به نتیجه باید اصول آن را بدانند. برایان تریسی این نکات مهم را کاملاً مرور می‌کند.

 

چه کسی پنیر من را جابه جا کرد؟ (?Who Moved My Cheese

who-moved-my-cheese

این کتاب تنها با داشتن ۹۶ صفحه، یکی از بهترین انتخاب ها برای خواندن در آخر هفته است.

این داستان شامل چهار موش Sniff ، Scurry، Hem و Haw است.  این داستان شامل چهار شخصیت مختلف و اینکه چگونه آن‌ها می‌توانند بر تجارت فرد تأثیر بگذارند، است. این کتاب به همه کارآفرین‌ها توصیه می‌شود زیرا در مورد خود و انتخاب‌هایی که در زندگی باید انجام دهند صحبت می‌کند.

این کتاب به شما می‌آموزد که چگونه درتصمیم گیری انعطاف پذیر باشید، تا با اطمینان به سمت رویاها و اهداف خود حرکت کنید.

در انتهای کتاب، توصیه می‌شود که یک نقشه ترسیم کرده و خود را در بین چهار موش قرار دهید. در کنار نوع شخصیتی که مناسب شما است قرار دهید. اگر از نوعی هستید که به احتمال زیاد شما را از موفقیت در کار باز می‌دارد، کاری انجام دهید و تغییر کنید!

 

زن پولدار توسط کیم کیوساکی (Rich Woman)

Rich-Woman

خواندن کتاب‌هایی با  موضوع آموزش مالی کلید موفقیت است.

کیم کیوساکی این چالش را به عهده می گیرد که زنان را در همه جا از قدرت پول و اینکه چگونه آنها نیز می‌توانند بخشی از آن را به دست آورند، مطلع کند. وی به زنان این قدرت را می‌دهد تا در مورد امور مالی خود اطلاعاتی کسب کنند تا اطمینان حاصل کنند که تا آخر عمر به مردان وابسته نیستند.

فکر کردن، سریع و آهسته (Thinking, Fast and Slow)

thinking-fast-and-slow

دانیل کانمن در کتاب خود با عنوان ” فکرکردن، سریع و آهسته” از دو سیستمی که در ذهن ما وجود دارد و می‌توانند توانایی پیشرفت و موفقیت در زندگی را ایجاد یا خراب کنند، استفاده می‌کند .

او در مورد سیستم سریع و احساسی و سیستم آهسته و منطقی تر که کل ذهن ما را تشکیل می‌دهد صحبت می‌کند. او اثرات مختلف هر سیستم را در موفقیت، ذهنیت، اعتماد به نفس و شاخص آموزش پذیری ما توضیح می‌دهد‌.

 

استارت آپ تو (The Startup of You)

کتاب های پرکاربرد کارافرینی

زمان آن رسیده که وارد ذهن بنیان گذار و رئیس لینکدین(linkdin)، رید هافمن شوید و درباره کلیدهای مدیریت کسب و کار خود بدانید.

این امکان وجود دارد که در حالی که مشغول رشد کسب و کار خود هستید، هنوز مشغول کار نیمه وقت باشید.  ممکن است تمرکز بر زندگی کارآفرینی خود در حالی که هنوز باید به رئیس پاسخ دهید، سخت باشد اما رید هافمن برای کمک به شما اینجا است.

وی در کتاب خود به شما می‌آموزد که چگونه خود را در ذهن کارآفرینی حتی اگر هنوز برای شخص دیگری کار می‌کنید، قرار دهید. این به شما کمک خواهد کرد که مانند یک کارآفرین در هر زمان فکر کنید.  و انگیزه شما را برای ادامه فعالیت خود بدون توجه به هر چیزی فراهم می‌کند.

هم زمان، شما یاد می‌گیرید که زمان استخدام، زمانی که کسب و کار شما به اندازه کافی بزرگ بود، به دنبال چه چیزی در یک کارمند بگردید و چه کسی را استخدام بکنید.

 

هفته کاری ۴ ساعته (The 4-Hour Workweek)

the-4-hour-work-week

چه کسی نام تیموتی فریس را شنیده است؟

او بعد از نوشتن این کتاب بسیار معروف شد.

امروزه همه به دنبال  راه حل آسان هستند.   کارآفرین شدن یعنی لذت بردن از شگفتی‌های زندگی بدون نیاز به ۴۰ ساعت کار درهفته.  تیموتی این را می‌داند.  بنابراین شما را در ذهنیت صحیح قرار می‌دهد تا شروع به ایجاد کسب و کاری کنید که به شما امکان می‌دهد هفته ای ۲۰ساعت نه، ۱۰ساعت هم نه، بلکه فقط ۴ ساعت کار کنید و همچنان ثروتمند شوید.

 

استارت آپ ۱۰۰ دلاری (The $100 Startup)

the-100-startup

این یک کتاب بسیار جالب به خصوص برای کسانی است که احساس بی انگیزگی می‌کنند، زیرا این استارتاپ تقریبا سرمایه‌ای نداشته است.

وی در کتاب خود، در مورد ۵۰ مورد از شگفت انگیزترین موفقیت‌های کارآفرینانی صحبت می‌کند که بیش از ۵۰ هزار دلار درآمد کسب می‌کنند و فقط با چند دلار در حساب‌های بانکی خود کار خود را شروع کردند.

این کتاب برای ایجاد انگیزه در شما عالی است که بدون تمرکز روی پول یا چگونگی حرکت به جلو و برنامه حرکت کنید. ایده بگیرید، شور و اشتیاق داشته باشید، خلاق باشید و بقیه به دنبال آن می‌آیند.

روی میلیونرها کلیک کنید (Click Millionaires)

click-millionaires1

آخرین کتاب از لیست ۱۹ کتاب پرکابرد کارآفرینی کتاب روی میلیونرها کلیک کنبد نوشته اسکات فاکس است که در این کتاب اسکات فاکس سخنان خود را درباره چگونگی ترکیب برون سپاری و بازاریابی خودکار آنلاین برای ایجاد جریان وجه نقد به صورت آنلاین متمرکز کرده است. او به شما كاملاً یاد می‌دهد كه چگونه با ساختن و استفاده از تمام ابزارهایی كه در دسترس شماست، یك کسب و کار آنلاین ایجاد كنید.

این کتاب ایده آل برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشاغل آنلاین و نحوه استفاده از نرم افزاری هایی است که از کودکی در دسترس شما بوده است

.

ویژگی ۱۹ کتاب پرکابرد کارآفرینی :

  • به شما یک ذهنیت مثبت القا کند. کتابهای عالی، شما را برای دستیابی به چیزهای بزرگ راهنمایی می کنند.
  • روش های درست، پول را بیاموزید. الهام مثبت یک چیز است، اما دانستن اینکه چه کاری باید انجام دهید و چگونه انجام دهید ضروری است.
  • متمرکز شوید. وقتی به اهداف و رویاها تکیه می کنید، احتمال دستیابی به آنها و کسب قدرت بیشتر است.

امیدواریم در این مقاله با معرفی ۱۹ کتاب پرکاربرد کارآفرینی به شما در شناخت زندگی کارآفرینان کمک کرده باشیم .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا