برنامه نویسی و ITبرنامه‌نویسی موبایل

آشنایی با درآمد برنامه نویسی اندروید

توضیحات کوتاهی درباره درآمد برنامه نویسی اندروید

تا به حال شده به این موضوع فکر کرده باشید که درآمد برنامه نویسی اندروید چقدر است و اصلا بازار کاری برای آن وجود دارد یا خیر؟!

شاید این موضوع را تمامی افراد بدانند که اکثریت افراد به دنبال این هستند که سریع از هر کاری و شغلی درآمد کسب کنند و سریع‌تر باشند . معمولا هیچ‌کس نمی‌خواهد یک ماه صبر کند تا به درآمد دلخواه خود برسد و دوست دارد سریعا به درآمد باشکوه و لذت بخش خود برسد. در ادامه این مقاله ما می‌خواهیم با شما درباره درآمد برنامه نویسی اندروید و بازار کار آن سخن بگوییم پس تا آخر این نوشتار همراه ما باشید.

درآمد برنامه نویسی اندروید

امروزه کارآفرینان به دنبال آسان‌ترین راه برای بدست آوردن درآمد هستند و برای این کار از کانال‌های پولسازی استفاده می‌کنند که به صورت آنلاین در دسترس است. به این ترتیب ایده‌های جدید و مناسب همیشه رهبر کانال‌های پولسازی خواهند بود.

توسعه و ایجاد نرم افزار اندرویدی (برنامه نویسی اندروید) امروزه یکی از پرطرفدارترین مشاغل دنیا به حساب می‌آید. اگر شخصی دانش کافی در رابطه با برنامه نویسی اندروید داشته باشد به راحتی می‌تواند به دامنه‌های مختلف این شغل پر درآمد دسترسی داشته باشد.

ویدئو پییشنهادی : آموزش برنامه نویسی اندروید
آموزش هک

 

توسعه‌دهندگان برنامه باید بتوانند برنامه‌ای را توسعه دهند که در طولانی مدت بتواند سودآور باشد. به طور متوسط درآمد جهانی تولید و توسعه نرم افزار اندروید در سال ۲۰۲۰ برابر با بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار بوده است.

راه‌های کسب درآمد از برنامه نویسی اندروید

رقابت سختی بین توسعه‌دهندگان iOS و توسعه‌دهندگان اندروید وجود دارد. اگرچه توسعه برنامه اندروید با توجه به منبع باز بودن و دامنه تغییرات، از مزیت بیشتری برخوردار است. اما فروشگاه App Apple سودی دو برابرتر از Google play را کسب می‌کند.

یکی از نگرانی‌هایی که همیشه دامن‌گیر توسعه‌دهندگان هست اینه که چگونه و از چه راهی می‌توانند از نرم افزار تولیدی حود درآمد کسب کنند؟! اگر نرم افزار رایگان باشد و تمامی افراد بتوانند از آن استفاده چگونه پس می‌توان از آن سود استخراج کرد؟! اگر برنامه پولی باشد و نیازمند پرداخت‌های درون برنامه‌ای باشد آیا کاربران پول خود را خرج یک نرم افزار می‌کنند؟؟!

راه‌های کسب درآمد از برنامه نویسی اندروید

برای بدست آوردن درآمد از برنامه نویسی اندروید چند راه و استراتژی وجود دارد که به راحتی می‌توان درآمد میلیونی بدست آورد این مراحل شامل:

تولید یک محصول با کیفیت و جذاب

ویژگی و مزایای عالی برای یک برنامه خوب همیشه در حال تغییر است، بنابراین برای اینکه شما برنامه‌ای عالی داشته باشید فقط نباید به بالای نمودار پرطرفدارترین برنامه‌ها بنگرید، البته که می‌توان از آنان الگو و ایده گرفت اما تقلید درست نیست. همیشه سعی کنید به برنامه‌های ایجادی خود افتخار کنید تا بتوانید محصولی عالی به وجود بیاورید.

استفاده از استراتژی رایگان بودن محصول به طور مدت‌دار

به طور کلی استراتژی رایگان بودن یک محصول طبق تجربیات مختلف پاسخگو بوده است و توانسته موفقیت بزرگی را بدست بیاورد. به طور متوسط توسعه‌دهندگان یک نرم افزار را به مدت یه هفته رایگان در دسترس کاربران قرار می‌دهند تا کاربران علاوه بر بازخوردهای مختلف به توسعه‌دهندگان پیشنهادات خود را ارائه دهند.

برنامه‌های رایگان به دلیل سهم بیشتری از بازار دستگاه‌های Android در میان گروه‌های کاربر تلفن همراه بسیار محبوب هستند. چنین برنامه‌هایی هیچ هزینه‌ای از کاربران دریافت نمی‌کنند. با این حال، عملکرد آنها محدود است.

روش اصلی کسب درآمد از چنین برنامه‌هایی از طریق تبلیغات و خریدهای درون برنامه‌ای است. شرکت‌هایی مانند Unity ،AdMob در تأیید برنامه‌های تلفن همراه پیشرو هستند.

با این کار علاوه بر اینکه توسعه‌دهندگان می‌توانند نرم افزار خود را بهبود ببخشند بلکه برنامه آنان می‌تواند بین کاربران بسیار معروف شود. طبق گزارش آگوست ۲۰۱۰ Distimo (تجزیه و تحلیل فروشگاه برنامه)، Google Android Market بیشترین سهم برنامه رایگان را با ۶۰٪ در مقابل ۲۹٪ برای iPhone دارد.

پایگاه کاربری خود را افزایش دهید

ابتدا برای تولید و توسعه برنامه اندرویدی تحقیق کنید تا بتوانید فروش بهتری داشته باشید و از بازار کار خود اطلاعات کافی داشته باشید. با داشتن اطلاعات کافی شما می‌دانید که در چه مواقعی می‌توانید محصول خود را گران‌تر یا ارزان‌تر به فروش برسانید.

شما برای اینکه برنامه خود را پر بازدیدتر کنید می‌توانید در شبکه‌های اجتماعی شروع به تبلیغ نرم افزار خود کنید و کاربران بیشتری را جذب خود کنید.

استفاده از پرداخت‌های درون برنامه‌ای و پول درآوردن

شما برای اینکه تجربه کاربری خود را بهبود ببخشید، باید تجزیه و تحلیل مناسبی در این رابطه داشته باشید در غیر این صورت ممکن است با مشکل روبرو شویم. شما باید بدانید که کاربر چگونه با برنامه شما برخورد می‌کند، فرقی ندارد که برنامه رایگان یا پولی باشد.

به عنوان نمونه می‌توان به Spotify اشاره کرد که دسترسی روزمره را برای افرادی که تعهد خرید نسخه برتر را دوست ندارند فراهم می‌کند.

برای دریافت این سطح از اطلاعات، شما باید یک قیف کاربر محور (user-centric) داشته باشید که از برنامه رایگان شما به برنامه پولی شما برسد. پس از داشتن این اطلاعات، می‌توانید به صورت مناسب در برنامه رایگان خود پیوندی به یک نسخه پولی قرار دهید. سپس می‌توانید عملکرد این پیوند را ردیابی کرده و رتبه و مکان را براساس آن تنظیم کنید.

به طور کلی بازار اندرویدی می‌تواند برای هر توسعه‌دهنده خلاق و با ایده مناسبی بازاری سودآور و پر درآمد باشد. برای کسب درآمد بهتر از برنامه خود، مطمئن شوید که قیمت آن با ارزش آن برابر است (و تصمیم بگیرید که برای حداکثر بارگیری و … درآمدی قرار می‌دهید).

اکنون که متوجه شدید چارچوب و استراتژی راه‌های کسب درآمد از برنامه نویسی اندروید (درآمد برنامه نویسی اندروید) چیست بهتر است با دانش مناسبی که دارید، وارد بازی شوید و کسب و کار خود را به را بیاندازید.

نکات اساسی درآمد برنامه نویسی اندروید

برنامه نویسی اندروید و توسعه نرم افزار اندرویدی نکاتی دارد که بهتر است آنان را مورد بررسی قرار دهیم که شامل:

تبلیغات و تاییدات درون برنامه‌ای

هنگام بازی یا موسیقی گوش دادن، اغلب از تبلیغات درون برنامه‌ای عصبانی می‌شویم. با این حال اگر برنامه رایگان باشد، تبلیغات منبع اصلی درآمد سازندگان برنامه است. این درآمد به طور خاص به میزان ترافیک و نوع مشتری بستگی دارد.

نکات اساسی درآمد برنامه نویسی اندروید

به طور کلی هرچه بارگیری نرم افزار بیشتر باشد درآمد بدست آمده از آن نیز بیشتر است. به این ترتیب ما می‌توانیم از برنامه‌های رایگان درآمد مناسبی را بدست بیاوریم.

تصمیم بگیرید که آیا برنامه رایگان است یا پولی

ممکن است برخی از شرکت‌ها وجود داشته باشند که نسبت به راه‌اندازی یک برنامه پولی تردید دارند. آنها از عدم موفقیت آن می‌ترسند زیرا تعداد بیشماری از کاربران اندرویدی وجود دارند که یک برنامه رایگان از همان نوع را نسبت به برنامه پولی ترجیح می‌دهند. با این تفاسیر این شرکت می‌تواند یک نسخه برتر از برنامه رایگان را به کاربران ارائه دهد.

در نظر داشتن CPI

CPI به معنای هزینه نصب است. این مبلغ به مبلغی گفته می‌شود که شخص باید در هر بار بارگیری یا نصب برنامه به شخص ثالثی بپردازد. با استفاده از شبکه CPI، سودآوری برنامه در تبلیغات بسیار بالاتر می‌رود.

آینده توسعه برنامه

بازار موبایل همیشه در حال رشد است. و شرکت‌های توسعه‌دهنده همیشه سعی دارند بهترین‌ها را برای کاربران به ارمغان بیاورند. یکی از برترین توسعه‌دهندگان برنامه‌های اندرویدی امروزه می‌تواند مبلغ تقریبی ۵۰۰۰ دلار ماهانه و همین میزان را ۲۵٪ توسعه‌دهندگان برنامه‌های iOS کسب کنند.

برنامه‌های پیش پرداخت

اینها برنامه‌هایی هستند که ما تنها با انگیزه کسب سود کلان آنها را توسعه می‌دهیم. ما نمی‌توانیم این برنامه‌ها را بدون پرداخت مبلغ مشخصی بارگیری کنیم.علاوه بر این، این نوع برنامه‌ها رویکرد مستقیمی در ارائه نرم افزار با کیفیت به کسانی که مایل به پرداخت هستند دارند.

برنامه‌های مختلف دارای گزینه‌های خرید درون برنامه‌ای برای دسترسی به ویژگی‌های بهتر هستند که این قابلیت می‌تواند آنان را از برنامه‌های رایگان متمایز کند.

 

نتیجه‌گیری

حال که به آخر این نوشتار رسیده‌ایم می‌توانیم به طور خلاصه بگوییم که توسعه‌دهندگان برنامه باید بازار برنامه‌نویسی را در نظر بگیرند و به اهمیت برنامه‌ها پی ببرند تا بتوانند برنامه‌ی مناسبی ایجاد کنند که علاوه بر رشد در بازار کار، بتوانند درآمد مناسبی از برنامه نویسی اندروید (درآمد برنامه نویسی اندروید) بدست بیاورند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا