نرم افزارهای مهندسی

معرفی بهترین کتاب‌ آموزش اتوکد برای افراد مبتدی و حرفه‌ای

نرم افزار اتوکد را می‌توانیم به عنوان یکی از بهترین و کاربردی‌ترین ابزارها برای شاخه‌ها و رشته‌های مختلف مهندسی در نظر بگیریم. این نرم افزار ابزارهای کاربردی برای نقشه کشی، ترسیم پلان، ترسیم نقشه های اتصالات و سیم‌کشی و … در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. از این رو یادگیری آن برای اغلب کاربران از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. یکی از روش‌های کاربردی برای آموزش اتوکد، استفاده از کتاب‌های آموزشی ارائه شده در این زمینه است. شما می‌توانید با کمک بهترین کتاب خودآموز اتوکد، به صورت کامل به بخش‌های مختلف این کتاب مسلط شده و مهارت خود را ارتقا دهید. برای انتخاب کتاب آموزش اتوکد، در ادامه با ما همراه شوید تا چند نمونه از بهترین و کاربردی‌ترین گزینه‌ها را به شما معرفی کنیم.

بهترین منابع فارسی برای یادگیری اتوکد

به دلیل اهمیت بسیار زیاد نرم افزار اتوکد، انواع منابع فارسی و ترجمه شده در این زمینه ارائه شده‌اند که شما امکان استفاده از آن‌ها را خواهید داشت. در این بخش چند نمونه از بهترین کتاب‌های آموزش اتوکد به زبان فارسی را به شما معرفی می‌کنیم.

کتاب مرجع آموزش اتوکد از مهندس منتظری و طهماسبی

کتاب مرجع آموزش اتوکد اثر مهندس سید علی منتظری و رویا طهماسبی، یکی از کتاب‌های مناسب و کاربردی در این زمینه بوده که می‌تواند انتخاب خوبی برای آموزش محسوب شود. چاپ اول این کتاب در سال 1397 ارائه شد و توانست با استقبال بسیار خوبی روبه رو شود. تعداد صفحات این کتاب 750 عدد بوده که توانسته تمام مباحث و مفاهیم کاربردی برای اتوکد دو بعدی، سه بعدی و همه قابلیت‌های این ابزار را آموزش دهد. اگر به دنبال یک کتاب مناسب برای تمرین و آموزش هستید، این گزینه می‌تواند انتخاب خوبی برای شما محسوب شود.

مرجع کامل و جامع آموزش اتوکد از صفر + اعطای گواهینامه معتبر

 

در این کتاب همه قابلیت‌ها و امکانات نرم افزار اتوکد، در 10 فضل به صورت کامل ارائه شده‌اند. اگر بتوانید زمان کافی برای مطالعه این کتاب و اجرای تمرین‌ها اختصاص دهید، می‌توانید از صفر تا صد به این نرم افزار مسلط شوید.

کتاب خود آموز اتوکد

از دیگر کتاب‌های کاربردی در این زمینه، می‌توانیم به سراغ کتاب خودآموز نرم افزار اتوکد مکانیکال برویم. این کتاب حاصل تلاش‌های میلاد حشمتی، عبدالله سلیمی، حامد فرجی و بتول سالمی نیا است. این کتاب جدیدترین و به‌روزترین تغییرات و آپدیت‌های اتوکد را نیز به شما آموزش داده است. از این رو شما با در اختیار داشتن این کتاب و مطالعه آن می‌توانید به صورت صفر تا صد به همه آموزش‌های مورد نیاز برای کار کردن با اتوکد، مسلط شوید. نویسندگان در این کتاب تمام تلاش خود را به کار گرفته‌اند تا با زبانی روان و ساده، همه مفاهیم را در اختیار کاربر قرار دهند.

آموزش نرم‌افزار اتوکد 2بعدی (مقدماتی)

 

با کمک کتاب خودآموز، می‌توانید از سطح پایه تا پیشرفته این کتاب را به صورت کامل یاد گرفته و با نرم افزار ارتباط برقرار کنید. اتوکد مکانیکال را می‌توانیم به عنوان یکی از کاربردی‌ترین ابزارها برای طراحی و نقشه کشی انواع قطعات مکانیکی به صورت استاندارد معرفی کنیم. از این رو از این ابزار در شاخه‌های مختلف عمران، مکانیک، راه‌سازی، نقشه‌کشی، طراح صنعتی و … استفاده می‌شود. این کتاب در 15 فصل مختلف، به بررسی و آموزش بخش‌های مختلف و قابلیت‌های ویژه نرم افزار پرداخته است. برای دانلود رایگان کتاب آموزش اتوکد pdf می‌توانید اقدام کنید تا همواره این منبع آموزشی را در گوشی موبایل، تبلت و یا کامپیوتر یا لپ‌تاپ شخصی خود در دسترس داشته باشید.

کتاب مرجع آموزش اتوکد از مهندس منتظری و طهماسبی

 

کتاب آموزش جامع اتوکد دو بعدی و سه بعدی

این کتاب که توسط آرمان حسن زاده تألیف شده، یکی از بهترین منابع آموزشی برای آشنایی با محیط و قابلیت‌های نرم افزار اتوکد محسوب می‌شود. با کمک این کتاب می‌توانید درباره کار کردن با انواع ابزارها و افزونه‌های برنامه آشنا شده و اطلاعات لازمی را درباره آن‌ها به دست آورید. تریم نقشه‌های دو بعدی، استخراج و ویرایش اطلاعات، ترسیم سه بعدی و دوبعدی، ویرایش حجم و … همه از جمله آموزش‌های ارائه شده در این کتاب هستند. همه دانشجویان و فارغ‌التحصیلان در رشته‌های مختلف عمران، معماری، برق، مکانیک، الکترونیک و … می‌توانند از این کتاب جامع برای آموزش کامل اتوکد استفاده کنند.

کتاب آموزش جامع اتوکد دو بعدیب و سه بعدی 

کلید اتوکد ساختمانی

بدون شک یکی از مهم‌ترین کاربردهای نرم افزار اتوکد، در طراحی و نقشه‌کشی ساختمانی و تأسیسات است؛ از این رو لازم است تا افراد فعال در این حوزه، به صورت کامل به این کاربرد اتوکد مسلط شوند. کتاب کلید اتوکد ساختمانی که به قلم مهدیه هژبری و مسعود اسماعیلی نوشته شده، یکی از جامع‌ترین گزینه‌ها در این زمینه است.

آموزش نرم افزار اتوکد Civil 3D

 

این کتاب در ابتدا با رسم چند نقشه نمونه، مطالب خود را شروع کرده تا کاربر بیشتر با توانایی‌ها و قابلیت‌های نرم افزار آشنا شود. در قدم‌های بعدی به صورت کامل دستوران و امکانات نرم افزار آموزش داده می‌شوند تا شما بتوانید با مطالعه همه 7 فصل کتاب، به نرم افزار اتوکد مسلط شوید. به عبارتی همه افرادی که قصد دارند در زمینه کاری خود از این ابزار استفاده کنند، می‌توانند از این کتاب برای آموزش اتوکد کمک بگیرند.

ترسیمات کاربردی اتوکد دو بعدی و سه بعدی

اگر به دنبال کتابی هستید که بتوانید به دستورات مختلف برای کار کردن با اتوکد دسترسی داشته باشید، بدون شک این گزینه یکی از بهترین انتخاب‌ها برای شما محسوب می‌شود. در کتاب جلیل خلیل آذر، شما می‌توانید به 500 دستور استثنایی اتوکد سه بعدی و دو بعدی دسترسی داشته باشید. همه این دستورات به شکل طبقه بندی شده ارائه شده‌اند تا همه افراد و کاربران بتوانند از این مطالب استفاده کنند. دکتر جلیل خلیل آذر همه تلاش خود را به کار گرفته تا مطالب کتاب را بدون زیاده‌گویی و حاشیه، به شکل خلاصه و طبقه‌بندی‌های اصولی ارائه دهد.

این کتاب از سه فصل مختلف تشکیل شده که در هر کدام از آن‌ها، یک بخش اختصاصی و اصولی از اتوکد به صورت کامل توضیح داده شده است. این کتاب یک نمونه جامع و کامل بوده که همه دانشجویان و متخصصان در حوزه‌های مختلفی مانند طراحی صحنه سینما، معماری، طراحی صنعت، مکانیک، عمران و … می‌توانند از آن استفاده کنند.

آموزش کاربردی اتوکد الکتریکال

اگر به دنبال دانلود رایگان کتاب آموزش اتوکد الکتریکال pdf هستید که همه مطالب مورد نیاز و کاربردی برای شما را به صورت کامل در خود جای داده باشد، این کتاب از میلاد قیدی، می‌تواند انتخاب بسیار خوبی برای شما باشد. اتوکد الکتریکال در واقع زیرمجموعه‌ای از خانواده اتودسک بوده که برای مهندسان برق و فعالان در حوزه الکترونیک، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. این دسته از افراد می‌توانند از این ابزار برای طراحی انواع پلان‌ها و نقشه‌های سیستم‌های الکتریکی، تابلوهای برق و … استفاده کنند.

A cover of a book with a diagram Description automatically generated

این کتاب از 10 فصل مختلف تشکیل شده که همه مباحث مانند مدیریت پروژه، قرار دادن مؤلفه‌ها، ویرایش سیم‌ها و اتصالات و … را به صورت کامل ارائه می‌دهد. چاپ اول این کتاب در سال 1401 ارائه شده، از این رو در دسته منابع جدید و به روز محسوب می‌شود. پس شما می‌توانید به مباحث اتوکد مطابق با جدیدترین به روزرسانی‌های برنامه، دسترسی داشته باشید.

کتاب خودآموز مثلث نارنجی اتوکد

مجموعه کتاب خودآموز آموزش اتوکد مثلث نارنجی، توسط مهندسی مهدی متقی پور، عضو هیئت‌علمی دانشگاه صنعتی شریف، تألیف شده است. مهندس متقی پور در این کتاب از دانش و تجربه خود کمک گرفته و توانسته کار کردن با بخش‌های مختلف اتوکد را به زبانی ساده و روان، آموزش دهد. در این مجموعه کتاب، مهارت‌های مختلف دیگری هم آموزش داده شده‌اند که می‌توانند برای دانشجویان و فارغ‌التحصیلان گروه‌های مهندسی، تا حد زیادی کاربردی و مناسب باشند.

بهترین منابع انگلیسی برای یادگیری اتوکد

در برخی از مواقع ممکن است برای آموزش کامل و تسلط بالا به بخش‌های مختلف نرم افزار اتوکد، به منابع آموزشی انگلیسی نیاز داشته باشید. از این رو لازم است تا چند نمونه از منابع کاربردی در این زمینه را معرفی کنیم که امکان انتخاب از میان آن‌ها برای شما وجود داشته باشد.

Autodesk AutoCAD Certified User Study Guide

کتاب آموزش اتوکد 2024 که یکی از جدیدترین نمونه‌های چاپ شده در این زمینه محسوب می‌شود. این کتاب توسط جمعی از نویسندگان از جمله دانیل جان استین، AIA، IES، CSI، CDT، Well AP، William G. Wyatt Ed.D. CET به تحریر در آمده است.

آموزش طراحی دوبعدی با نرم‌افزار اتوکد

 

نویسندگان این اثر تمام تلاش خود را به کار گرفته‌اند تا بتوانند در 400 صفحه، به آموزش کلی و جامع اتوکد برای کاربران بپردازند. تمرینات و پروژه‌های مختلفی در این کتاب مورد بررسی قرار گرفته است. این کتاب را می‌توانیم مقدمه‌ای برای اتوکد 2025 ذر نظر بگیریم که با آپدیت‌های جدیدی همراه خواهد بود.

کتاب آموزش مدلسازی سه بعدی اتوکد

برای کاربرانی که به دنبال آموزش مدل‌سازی با اتوکد هستند و قصد دارند تا به همه مفاهیم مورد نیاز در این زمینه مسلط شوند، کتاب آموزش مدلسازی سه بعدی اتوکد نوشته M. Hamad یک گزینه مناسب محسوب می‌شود. آموزش‌های مباحث مختلف مربوط به اتوکد، به صورت گام به گام در فصل‌های مختلف ارائه شده و در دسترس کاربران قرار گرفته‌اند. شما با مطالعه این کتاب و استفاده اصولی از آن می‌توانید اطلاعات لازم را درباره انواع مدل‌ها و نقشه‌کشی‌ها به دست آورید.

ملزومات گرافیک مهندسی با دستورالعمل‌های اتوکد

از دیگر کتاب‌های آموزش اتوکد 2024 که این روزها تا حد زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرد، این کتاب نوشته کرستی پلتنبرگ است. تمرین‌های متعددی در بخش‌های مختلف کتاب ملزومات گرافیک مهندسی با دستورالعمل‌های اتوکد ارائه شده‌اند که شما می‌توانید از آن‌ها برای تقویت مهارت و میزان تسلط خود استفاده کنید. این کتاب دارای آموزش ویدئویی بوده که می‌تواند میزان اطلاعات شما را درباره ابزارهای کتاب به میزان قابل توجهی ارتقا دهد.

ابزارهای طراحی با استفاده از اتوکد

یکی دیگر از کتاب‌های انگلیسی که در این زمینه می‌تواند تا حد زیادی کمک‌کننده باشد، همین کتاب بوده که توسط Randy H. Shih تألیف شده است. این کتاب برای انواع دانشجویان در حال تحصیل و همچنین متخصصان آماده ورود به دنیای کار، انتخاب خوبی بوده و می‌تواند اطلاعات مورد نیاز را در اختیار آن‌ها قرار دهد. در این کتاب همه مطالب مورد نیاز درباره طراحی دو بعدی، سه بعدی، مدل‌سازی و … به بهترین نحو ممکن ارائه شده‌اند. تمام دستورالعمل‌های کاربردی به صورت گام به گام و با زبانی روان ارائه شده‌اند تا کاربران بتوانند نهایت استفاده را از این مطالب ببرند.

یادگیری اتوکد با مکتب خونه

اگر به دنبال یک مرجع خوب و عالی از بهترین اساتید اتوکد در ایران هستید، همین الان وارد سایت مکتب خونه شوید. ما انواع مختلفی از ویدیوهای آموزش اتوکد را در سطوح و موضوعات مختلف برای یادگیری کامل اتوکد در اختیار شما قرار داده‌ایم تا بتوانید به این نرم افزار مسلط شوید.

سخن پایانی

یادگیری اتوکد و کسب تسلط در کار کردن با آن، یکی از مهم‌ترین اقداماتی بوده که همه دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته‌های مختلف مهندسی، باید به آن بپردازند. روش‌های مختلفی برای آموزش اتوکد وجود دارد که از میان آن‌ها می‌توانیم به کتاب آموزش اتوکد اشاره کنیم. آموزش صفر تا صد اتوکد رایگان، از طریق کتاب‌ها و نسخه‌های پی‌دی‌اف موجود در این زمینه امکان‌پذیر است.

آموزش کاربردی اتوکد

 

در بخش‌های قبلی به صورت کلی به معرفی انواع کتاب اتوکد سری عمران، کتاب آموزش اتوکد 2024، کتاب آموزش اتوکد مثلث نارنجی و … پرداختیم. از طریق دانلود رایگان کتاب آموزش اتوکد الکتریکال و مطالعه مباحث موجود در این منابع، شما می‌توانید اطلاعات خود را به میزان قابل توجهی درباره این نرم افزار ارتقا دهید.

کامل بهرامی

کامل بهرامی دانش‌آموخته کارشناسی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم‌افزار از دانشگاه ارومیه است. به حوزه کامپیوتر، برنامه‌نویسی و فناوری اطلاعات علاقه‌مند‌ است و هم اکنون به عنوان عضو تیم سئو و مدیر تیم نویسنده‌های مکتب خونه در این مجموعه فعالیت می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا