مقالات دیجیتال مارکتینگ

مزایای ایمیل مارکتینگ

چرا بازاریابی از طریق ایمیل :

مزایای ایمیل مارکتینگ را در این مقاله با ما یاد بگیرید. بر اساس مطالعه‌ای، نسل جوان روزی ۴ تا ۶ ساعت را صرف خواندن ایمیل می‌کند. بازاریابی از طریق ایمیل شکل درستی از ارتباط بین برند و مشتریان می‌سازد. یک راه حل مقرون به صرفه برای دستیابی به مشتریانی که بازدید‌کننده هر روز برند شما هستند. پس ایمیل مارکتینگ یک راه حل هوشمندانه برای برقراری ارتباط با مخاطبان، یافتن مشتری‌های جدید و رشد تجارت می‌شود.

در این روش مرتبا با مشتریان خود در ارتباط هستید. یک ایمیل ساده، “متشکرم که مشترک ما هستید”، یک ایمیل شاد، “خوش آمدید” یا یک “تولدت مبارک”، آسان‌ترین و موثرترین راه برای اطلاع‌رسانی به مشتریان است تا نشان دهید برای شما مهم هستند.

 

مزایای ایمیل مارکتنیگ

مزایای ایمیل مارکتینگ:

۱٫محتوای هدفمند و شخصی‌سازی شده

از طریق این روش می‌توان مشتریان را بر اساس سلایق آن‌ها در لیست‌های مختلف دسته‌بندی کرده تا محتوای شما کاملا شخصی‌سازی بشود. ساختن سوژه مناسب، تصاویر متناسب با سلایق مشتری و ساخت محتوای ارزشمند، تکنیک‌های توصیه شده در این روش است.

برای مخاطبان مختلف، به شکلی ایمیل بفرستید که همیشه جذاب باشند. بدنبال یک فروش سنگین در ابتدای کار نباشید. اول اعتمادسازی لازم است. پیوند بین شما و مشتری بمرور قوی‌تر شده و رشد می‌کند.

۲٫ایجاد اعتبار

ایجاد اعتبار از دیگر مزایای ایمیل مارکتینگ است .ایمیل‌هایی با فرستنده ناشناس  یا موضوع مبهم اثر منفی دارند و اغلب مشتریان براحتی آن را حذف می‌کنند. شما باید متناسب با خواسته مشتریان، محتوای خود را تنظیم کنید.

دانستن علایق و نیازهای خوانندگان، ایمیل شما را مستقیما وارد صندوق ورودی می‌کند. یک لیست ایمیل همراه با مجوز با یک کادر تأیید برای ورود کاربران، باعث اطمینان مشتری شده و همچینین مشتری می‌فهمد در کدام ایمیل‌ها ثبت نام کند و هر چند وقت یک بار از شما ایمیل می‌گیرد.

۳٫شناخت بهتر برند

برخی از مارک‌های امروز دنیا آنقدر معروفند که خودشان سمبل یک صنعت هستند. ایمیل‌های آن‌ها را با خود مقایسه کنید. ایمیل‌تان باید برجسته و درخشان باشد.

بازاریابی از طریق ایمیل یک روش عالی برای توسعه هویت نام تجاری است. همچنین از ایمیل‌ها برای دریافت بازخورد مفید استفاده کنید .آیا مشتریان از محتوایی که ارائه می‌دهید راضی هستند؟

آیا می‌خواهند مطالب دیگری یاد بگیرند؟ از فرم‌های نظرسنجی استفاده کنید یا در شبکه‌های اجتماعی بحث کنید. وقتی افراد درگیر فرآیند می‌شوند، می‌فهمید چطور محتوای با ارزش در ایمیل جا بدهید.

ویدیو پیشنهادی : آموزش دیجیتال مارکتینگ
آموزش دیجیتال مارکتینگ

 

۴٫افزایش فروش

افزایش فروش یکی از مزایای ایمیل مارکتنیگ است .بازاریابی از طریق ایمیل انگیزه ایجاد می‌کند. با چند روش می‌توانید مشتری را تشویق کنید تا خرید اضافه انجام دهد:

  1. موارد مشابه خرید مشتری را دردسترس قرار دهید.
  2. موارد مشابه خریدهای قبلی مشتری را لیست کنید.
  3. برای خریدهای آینده یک پیشنهاد یا تخفیف ویژه داشته باشید.

وقتی از طریق ایمیل مشتری را در مورد یک محصول مرتبط با خرید قبلی مطلع می‌کنید، با انگیزه اقدام می‌کنند، بخصوص اگر تبلیغاتی در آن مورد وجود داشته باشد.

۵٫روابط قوی‌تر با مشتری

از جمله مزایای ایمیل مارکتینگ می‌توان به ایجاد روابط قوی‌تری با مشتری اشاره کرد.مشتریان منتظر یک ایمیل خوب هستند و اهمیتی  به زمان و هزینه‌ای که صرف تهیه ایمیل کرده‌اید نمی‌دهند. فقط می‌خواهند در جریان اخبار مشاغل قرار گیرند. توجه کنید که نمی‌توانید به صورت حضوری یا تلفنی با تمام مشتریان خود ارتباط برقرار کنید، پس.از کمپین‌های بازاریابی ایمیلی استفاده کنید.

 

۶٫زمان و بودجه خود را بهینه کنید

در هر شغلی به ویژه در مشاغل کوچک، همیشه محدودیت‌های زمان و بودجه دردسرسازند. در حالی که مشاغل بزرگ می‌توانند با یک حرکت کوچک از پس همه کارها و خرید فضای تبلیغاتی برآیند، حتی کمپین‌های پستی با ارسال بروشورها به صندوق‌های پستی هم هزینه بردارند.

یکی از مهم‌ترین مزیت بازاریابی ایمیلی برای مشاغل کوچک، استفاده بهینه از زمان و بودجه است. طراحی یک کمپین بازاریابی الکترونیکی حرفه‌ای، کار پیچیده و زمان‌بری نیست در ضمن اینکه ارسال ایمیل به مشترکان همچنان مقرون به صرفه است.

۷٫معیارها برای یادگیری اینکه چه چیزی مفید است

در مورد مشتریانی که ایمیل‌های شما را باز می‌کنند، یک فرصت آنی وجود دارد تا ایمیل شما را ببینند و بسته به میزان جذابیت و گیرایی اسم و موضوع، تصمیم بگیرند ایمیل را بخوانند یا پاک کنند.

مشتری آنقدر باید شما را خوب بشناسد که غلاقه‌مند باشد تا از شما خبر بگیرد، بدون توجه به اینکه چه ساعتی از روز است. نکته بعد نرخ کلیک (CTR) است که نشان می‌دهد چه تعداد مشتری وقت گذاشته‌اند تا از طریق محتوای ایمیل، روی پیوندهای موجود در ایمیل کلیک کنند.

متوسط نرخ کلیک در کل صنایع حدود ۷٪ است. بعد از اینکه مشتری ایمیل را کلیک کرد، هدف بعدی این است که او را وادار به حرکت کنید.

مقاله پیشنهادی : طراحی ایمیل تبلیغاتی
طراحی ایمیل تبلیغاتی

 

۸٫افزایش بازدید

یکی دیگر از مزایای ایمیل مارکتینگ افزایش بازدید است . ایمیل‌ها راهی عالی برای جلب مشتری هستند. می‌توانید پیوندهای مربوط به سایت خود را در محتوای ایمیل قرار دهید یا از کمپین‌ها استفاده کنید، تا مشتریان با سایر مطالب وب‌سایت یا وبلاگ ارتباط برقرار کنند. به عنوان مثال، یک آموزشگاه طراحی با ارسال ایمیل برای اطلاع‌رسانی از کلاس طراحی جدید خود با تعداد محدودی صندلی، مشتری را با خبر می‌کند.

ممکن است مشتری از کلاس قبلی جا مانده باشد پس با این ایمیل بدون معطلی ثبت‌نام کرده و کلاس‌ها سریع‌تر پر می‌شوند فراموش نکنید گزینه‌های اشتراک اجتماعی را برای تشویق مشتری برای تبلیغ محتوا در دیگر شبکه‌ها را در ایمیل‌های خود بگنجانید.

۹٫اقتدار ایحاد کنید

هدف این است که به عنوان یک متخصص در صنعت خود دیده شوید. مشتری در خبرنامه‌های بازاریابی ثبت نام می‌کنند تا ازشما خبر بشنوند. محتوای شما را دوست دارند. پس محتوا یکی از با ارزش‌ترین ابزارهای بازاریابی شماست و می‌توانید از آن در دیگر استراتژی بازاریابی استفاده کنید. اگر کار شما مورد پسند مردم باشد، برای دیدن پست‌های بهتر ثبت‌نام می‌کنند.

۱۰٫هیجان ایحاد کنید

هر کس دوست دارد به یک گروه خاص تعلق داشته باشد، به مشتریانی که خاص هستند و مزایای خاصی از شما دریافت می‌کنند ایمیل بفرستید. مشتریان شما یکسان نیستند و ایمیل‌های یکسان جواب یکسان نمی‌دهد.

به آنها به خاطر وفادار بودن پاداش دهید، همه معامله شیرین را دوست دارند. شاید نتوانید اجناس رایگان به مشتری بدهید، اما اشانتیون‌های کوچک هم هیجان انگیزند. پاداش دادن راهی برای سریع‌تر رسیدن به اهداف بازاریابی است.

در آخر :

با بازاریابی از طریق ایمیل، می‌توانید برند خود را بسازید، خود را به عنوان یک متخصص نشان دهید وکمپین‌های بازاریابی ایمیل را داشته باشید. پس به جای آنکه زمان خود را صرف جزئیات بازاریابی کنید، روی روش‌های موفقیت درکسب‌و کار خود متمرکز شوید. امیدواریم که در این مقاله با مزایای ایمیل مارکتینگ به خوبی آشنا شده باشید و برایتان مفید واقع شده باشد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا